Jump to content

[S20 series] Αλλαγή CSC


bromonano2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι έχετε αλλάξει το CSC σας δουλεύει το Google Pay με κάρτες Ελληνικών Τραπεζών;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 14/3/2021 at 6:50 ΜΜ, Sofos_5 said:

Καλησπέρα, μετάβαση σε νέα συσκευή και όπως φαίνεται δυστυχώς έχασα πλέον τη δυνατότητα που είναι ξεκλειδωμένη σε κάποια CSC για αναγνώριση ανεπιθύμητων/spam κλήσεων (την είχα σε προηγούμενες Samsung συσκευές)... να υποθέσω εύκολος τρόπος, ή γενικά τρόπος δεν υπάρχει σωστά;

 

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 Νεος τρόπος χωρις πόντους και samkey εύκολα και γρήγορα

https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4&ab_channel=SystemHacks

 

 

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Όσοι έχετε αλλάξει το CSC σας δουλεύει το Google Pay με κάρτες Ελληνικών Τραπεζών;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk


Να απαντήσω στο σχόλιο μου πως μετά από αναβάθμιση σε Android 13 και factory reset, έχω αναγνώριση spam calls, ηχογράφηση και δυνατότητα πληρωμής με χρήση κάρτας συστημικών τραπεζών μέσω Google wallet.

Μπορεί να έφταιγε η συσκευή μου βέβαια αλλά είπα να το μοιραστώ, το THL φαίνεται να είναι το πιο ολοκληρωμένο.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Να απαντήσω στο σχόλιο μου πως μετά από αναβάθμιση σε Android 13 και factory reset, έχω αναγνώριση spam calls, ηχογράφηση και δυνατότητα πληρωμής με χρήση κάρτας συστημικών τραπεζών μέσω Google wallet.

Μπορεί να έφταιγε η συσκευή μου βέβαια αλλά είπα να το μοιραστώ, το THL φαίνεται να είναι το πιο ολοκληρωμένο.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Το THL είναι για exynos version;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το THL είναι για exynos version;
Exynos έχω, αν και δεν ήξερα πως το CSC έχει να κάνει και με τον επεξεργαστή.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Exynos έχω, αν και δεν ήξερα πως το CSC έχει να κάνει και με τον επεξεργαστή.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Έτσι λέει αυτός στο video. Sek για Exynos και ins, inu για Snapdragon... 

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Για την ιστορία είχα THL στο S21+ με Exynos, πέρασα THL στο S23+ με Snapdragon, όλα δουλεύουν ρολόι και στις 2 συσκευές!

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 27/2/2023 at 12:22 ΜΜ, Sofos_5 said:

Για την ιστορία είχα THL στο S21+ με Exynos, πέρασα THL στο S23+ με Snapdragon, όλα δουλεύουν ρολόι και στις 2 συσκευές!

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

thl για ποια χώρα είναι;επίσης,έχεις κανονικά update;με sek χάνεις την αναγνώριση κλήσεων και το samsung pay,με το thl τα έχεις;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

thl για ποια χώρα είναι;επίσης,έχεις κανονικά update;με sek χάνεις την αναγνώριση κλήσεων και το samsung pay,με το thl τα έχεις;



Μάλλον Ταϊλάνδη, κανονικά updates, αναγνώριση κλήσεων κανονικά, Samsung pay δε γνωρίζω με έχει βολέψει το Google wallet.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κάποιο παιδί μου πρότεινε ένα tool από xda το οποίο μαζί με πολλά άλλα υποστηρίζει και την αλλαγή CSC, έχετε υπόψη σας μήπως πως λέγεται γιατί έχασα τον σύνδεσμο;

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofos_5 said:

Κάποιο παιδί μου πρότεινε ένα tool από xda το οποίο μαζί με πολλά άλλα υποστηρίζει και την αλλαγή CSC, έχετε υπόψη σας μήπως πως λέγεται γιατί έχασα τον σύνδεσμο;

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Μήπως λες το, SamFw Tool?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2023 at 10:46 ΜΜ, mips said:

Μήπως λες το, SamFw Tool?

 

On 24/3/2023 at 12:05 ΠΜ, Sofos_5 said:

Σωστός, ευχαριστώ!
https://forum.xda-developers.com/t/changing-csc-for-free-using-samfw-tool-no-root-required-a-brief-guide.4529925/

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Η ασφάλεια των Windows διαφωνεί και το βγάζει ως απειλή... Το ιδιο μου έκανε και παλιότερα που είχα δοκιμάσει να κατεβάσω την έκδοση 4.0. 

Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2023 at 12:25 ΜΜ, nikosdoc said:

 

Η ασφάλεια των Windows διαφωνεί και το βγάζει ως απειλή... Το ιδιο μου έκανε και παλιότερα που είχα δοκιμάσει να κατεβάσω την έκδοση 4.0. 

κανενα απολυτως προβλημα,κατεβάζεις και σε 2 λεπτά έχεις τελειώσει

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το τελευταιο δίμηνο το samkey δεν μου δουλευει για αλλαγη csc...Το εχω δοκιμασει σε s23-s23 ultra και s21 και παντα αφου προχωρήσει εκει που παει να συνδεθεί αν εχω καταλαβει με το σέρβερ δε τα καταφερνει και ξανα αρχίζει η μπαρα απ την αρχη για 45 δευτερα και αυτο γινεται συνεχεια...

εσας δουλευει κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το τελευταιο δίμηνο το samkey δεν μου δουλευει για αλλαγη csc...Το εχω δοκιμασει σε s23-s23 ultra και s21 και παντα αφου προχωρήσει εκει που παει να συνδεθεί αν εχω καταλαβει με το σέρβερ δε τα καταφερνει και ξανα αρχίζει η μπαρα απ την αρχη για 45 δευτερα και αυτο γινεται συνεχεια...
εσας δουλευει κανονικα?
Δοκίμασε το εργαλείο που αναφέρω παραπάνω, σε 2 λεπτά θα έχεις τελειώσει.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sofos_5 said:

Δοκίμασε το εργαλείο που αναφέρω παραπάνω, σε 2 λεπτά θα έχεις τελειώσει.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Με samfw εχω αλλαξει csc ηδη σε δυο κινητα απλα Αναρωτιεμαι το samkey πλεον εχει σταματησει να λειτουργει...

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, arxontas2323 said:

κανενα απολυτως προβλημα,κατεβάζεις και σε 2 λεπτά έχεις τελειώσει

Δηλαδη σε εσενα το windows defender δεν το βγαζει ως trojan? Ή θεωρουμε οτι ειναι false alarm? 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, nikosdoc said:

Δηλαδη σε εσενα το windows defender δεν το βγαζει ως trojan? Ή θεωρουμε οτι ειναι false alarm? 

false alarm...δεν μου το βγάζει κάτι και εχω eset nod32

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...