Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως, η αναβάθμιση στο Μαρούσι και την ευρύτερη περιοχή συνεχίζει. Δεν γνωρίζουν πόσο θα τραβήξει. Ελπίζω σύντομα, γιατί είναι μήνες έτσι η κατάσταση με το δίκτυο της εταιρίας εδώ. Ελπίζω μη πάει μέχρι το καλοκαίρι, αν και δεν το νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Πάντως, η αναβάθμιση στο Μαρούσι και την ευρύτερη περιοχή συνεχίζει. Δεν γνωρίζουν πόσο θα τραβήξει. Ελπίζω σύντομα, γιατί είναι μήνες έτσι η κατάσταση με το δίκτυο της εταιρίας εδώ. Ελπίζω μη πάει μέχρι το καλοκαίρι, αν και δεν το νομίζω.

Εκείνη η κεραία στα παλιά κεντρικά τους έχει 5g πλέον, βλέπω από τα μέσα του μήνα N1 κάπου στα 40 Mbps.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Arinos said:

Εκείνη η κεραία στα παλιά κεντρικά τους έχει 5g πλέον, βλέπω από τα μέσα του μήνα N1 κάπου στα 40 Mbps.

40mbps στα κεντρικά; Είναι δυνατόν;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Arinos said:

Εκείνη η κεραία στα παλιά κεντρικά τους έχει 5g πλέον, βλέπω από τα μέσα του μήνα N1 κάπου στα 40 Mbps.

Ελπίζω να μπει και σταθμός βάσης στην περιοχή επιπλέον, γιατί υπάρχουν χαμηλές ταχύτητες στην Αγίου Κωνσταντίνου και ευρύτερα. Δεν είναι δίκτυο αυτό για τέτοια περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

Μισό ρε παιδιά. Όταν λέτε κεντρικά εννοείταιε τα γραφεία τους στην Παλλήνη ή στην Λεωφόρο Αθηνών (ή Καβάλας όπως προτιμάτε) ή κάτι άλλο; περίεργο αυτό

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, johnny_htc said:

Μισό ρε παιδιά. Όταν λέτε κεντρικά εννοείταιε τα γραφεία τους στην Παλλήνη ή στην Λεωφόρο Αθηνών (ή Καβάλας όπως προτιμάτε) ή κάτι άλλο; περίεργο αυτό emoji848.png

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στην Λ. Κηφισίας στο Μαρούσι.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Gv2008 said:

40mbps στα κεντρικά; Είναι δυνατόν;

Στα παλιά κεντρικά τους.

Στα τωρινά, στην λεωφόρο Αθηνών έχει N78.

1 hour ago, johnny_htc said:

Μισό ρε παιδιά. Όταν λέτε κεντρικά εννοείταιε τα γραφεία τους στην Παλλήνη ή στην Λεωφόρο Αθηνών (ή Καβάλας όπως προτιμάτε) ή κάτι άλλο; περίεργο αυτό emoji848.png

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τα παλιά κεντρικά τους στην λεωφόρο Κηφισιάς πολύ κοντά στο Μέγαρο του ΟΤΕ.

 

1 ώρα πριν, Chrischal1908 said:

Ελπίζω να μπει και σταθμός βάσης στην περιοχή επιπλέον, γιατί υπάρχουν χαμηλές ταχύτητες στην Αγίου Κωνσταντίνου και ευρύτερα. Δεν είναι δίκτυο αυτό για τέτοια περιοχή.

Είχε 150 Mbps πριν με 4g+ οπότε αυτό εγώ για την ώρα το θεωρώ υποβάθμιση εκτός κι αν δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα η οποία εργασία γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Arinos said:

Στα παλιά κεντρικά τους.

Στα τωρινά, στην λεωφόρο Αθηνών έχει N78.

Τα παλιά κεντρικά τους στην λεωφόρο Κηφισιάς πολύ κοντά στο Μέγαρο του ΟΤΕ.

 

Είχε 150 Mbps πριν με 4g+ οπότε αυτό εγώ για την ώρα το θεωρώ υποβάθμιση εκτός κι αν δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα η οποία εργασία γίνεται.

Δεν έχει ολοκληρωθεί πλήρως η αναβάθμιση στην περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Chrischal1908 said:

Δεν έχει ολοκληρωθεί πλήρως η αναβάθμιση στην περιοχή.

Της κεραίας εκείνης;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Arinos said:

Της κεραίας εκείνης;

Μάλλον. Έτσι μου απαντάνε. Τους ρωτάω πολύ συχνά γιατί λαμβάνω σήμα από αυτήν. Περιμένω την ολοκλήρωση της γιατί το δίκτυο εσωτερικά είναι τραγικό.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, p_k said:

Κέντρο Λιβαδειάς;

όχι κέντρο.πιο παραμερα

13 minutes ago, p_k said:

Κέντρο Λιβαδειάς;

αυτό είναι κέντρο τώρα.

Screenshot_20230127_184737_Speedtest.jpg

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Nickchris36 said:

Λιβαδειά 

Enb 919

Screenshot_20230127_183107_NetMonster.jpg

Screenshot_20230127_183058_CellMapper.jpg

Screenshot_20230127_183048_Speedtest.jpg

Πολύ καλές ταχύτητες για N1 10mhz με dss. Με το καλό να κλείσει και το 3G να πάει 20mhz η N1.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dasnowy said:

Πολύ καλές ταχύτητες για N1 10mhz με dss. Με το καλό να κλείσει και το 3G να πάει 20mhz η N1.

Καλές είναι ναι.το θέμα είναι τι θ γίνει εκτός πόλεων ομως μ τις μπαντ 20..έχει καταντήσει ανέκδοτο πια!

δεν τις υποτιμώ αλίμονο..

αλλά δε γίνεται δουλίτσα έτσι σε κάποιες περιοχές.. 

σέρνεται το σύμπαν.

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nickchris36 said:

Καλές είναι ναι.το θέμα είναι τι θ γίνει εκτός πόλεων ομως μ τις μπαντ 20..έχει καταντήσει ανέκδοτο πια!

Όλα θα γίνουν μην αγχώνεσαι. Προφανώς αναβαθμίζουν πρώτα περιοχές με περισσότερο πληθυσμό. Εγώ μένω επαρχία σε κωμόπολη και έχει κανονικά 4g με b1,b3,b20,b28 και λογικά έχει και 5G όπως αναφέρουν οι χάρτες του speedtest στο most common με επιλογή εταιρείας nova και όχι wind, δηλαδή είναι ο νέος χάρτης. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα αν έχει 5G.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dasnowy said:

Όλα θα γίνουν μην αγχώνεσαι. Προφανώς αναβαθμίζουν πρώτα περιοχές με περισσότερο πληθυσμό. Εγώ μένω επαρχία σε κωμόπολη και έχει κανονικά 4g με b1,b3,b20,b28 και λογικά έχει και 5G όπως αναφέρουν οι χάρτες του speedtest στο most common με επιλογή εταιρείας nova και όχι wind, δηλαδή είναι ο νέος χάρτης. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα αν έχει 5G.

Η Ν28 είναι 5G (700 MHz)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, waeo said:

Η Ν28 είναι 5G (700 MHz)

Η Nova δίνει και 4G από την 700άρα. Δίνει γύρω στα 50mbps μόνο η B28 σε εσωτερικό χώρο.

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dasnowy said:

Η Nova δίνει και 4G από την 700άρα. Δίνει γύρω στα 50mbps μόνο η B28 σε εσωτερικό χώρο.

Στην Ελλάδα αυτή η συχνότητα είναι δεσμευμένη για την λειτουργία του δικτύου 5G!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, waeo said:

Στην Ελλάδα αυτή η συχνότητα είναι δεσμευμένη για την λειτουργία του δικτύου 5G!

Δίνει και 4G και 5G με DSS. Κανονικά και το φάσμα που πήραν στη B1 είναι για την ανάπτυξη 5G δικτύων αλλά μια χαρά χρησιμοποιείται και από τους τρεις παρόχους και για 4G.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, dasnowy said:

Όλα θα γίνουν μην αγχώνεσαι. Προφανώς αναβαθμίζουν πρώτα περιοχές με περισσότερο πληθυσμό. Εγώ μένω επαρχία σε κωμόπολη και έχει κανονικά 4g με b1,b3,b20,b28 και λογικά έχει και 5G όπως αναφέρουν οι χάρτες του speedtest στο most common με επιλογή εταιρείας nova και όχι wind, δηλαδή είναι ο νέος χάρτης. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα αν έχει 5G.

ναι μωρέ θα γίνει τι στο καλό έτσι θα το αφήσουν.. και γω σπίτι σε μεγάλο κεφαλοχώρι ειμαι έχω μόνο β20 με νόβα αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένος. 😀

 

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...