Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

21 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

 

Βρίσκομαι στο ίδιο σημείο με χθες το απόγευμα. 

Από την ίδια κεραία (#11) 5G με τις ίδιες ταχύτητες (40 Mbps). Από 5G πέφτει 2G, μετά 3G, μετά ξανά 5G, μετά 4G κλπ κλπ. 

Giga Network γίναμε. 😅 Πολύ σπαστικό. 

Screenshot_2022-11-11-12-35-37-862_cz.mroczis.netmonster.jpg

Δεν είδες καθόλου N78 από την 11; Είμαι 100% σίγουρος πως έχω δει N78 από αυτή και χωρίς εναλλαγές. Οι εναλλαγές ξεκίναγαν μετά την AlphaBank έως την Κηφισίας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cmvr said:

Τώρα άλλαξε δεν άλλαξε στο speedtest μικρο το κακό. Αφού δεν κάναμε σε αυτόν τεστ ποτέ  🤣🤣🤣🤣🤣

Έτσι κι αλλιώς, δωρεάν speedtest δεν μπορεί να γίνει στη wind με κανέναν σέρβερ.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πρέπει να είναι πρώτη προτεραιότητα η κάλυψη και η ομοιομορφία ταχυτήτων. Μετά οι ταχύτητες αυτές καθ αυτες σαν νούμερα, όπως ακριβώς κάνει η wind στα Ιωάννινα. Τέλεια κάλυψη δικτύου. Εγώ 3G/Ε δεν εχω δει πουθενά (ούτε εσωτερικα). Από ταχύτητες μαξαρει στα 300 που είναι υπεραρκετά. Και μέσο όρο απ όσα εχω δει στην πόλη θα έβαζα ένα 90-100mbps down και 10-15 up.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Στα Γιάννενα η wind είναι υποδειγματική. Έχω προσωπική εμπειρία από την τετραετή περίοδο που σπουδάζει η κόρη μου.

Βέβαια, λίγο αδύναμο σημείο θεωρώ το παραλιακό μέτωπο μετά τα πάρκινγκ.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στα Γιάννενα η wind είναι υποδειγματική. Έχω προσωπική εμπειρία από την τετραετή περίοδο που σπουδάζει η κόρη μου.
Βέβαια, λίγο αδύναμο σημείο θεωρώ το παραλιακό μέτωπο μετά τα πάρκινγκ.

Στην λίμνη εγώ σήμερα έκανα τον γυρω της με αμάξι μαζί με έναν φίλο και εντυπωσιάστηκα από το γεγονός ότι άκουγα μουσική από το Apple Music (εξατομικευμένες playlist) μέσω δεδομένων και δεν έκανε διακοπή πουθενά. Στο μεγαλύτερο μέρος είχε full μπάρες 4G/5G. Σε πολυ στενά σημεία έπεφτε 1 γραμμή αλλά 3G/E δεν ειδα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αυτό, ότι δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα με το streaming.

Δεν αντιμετώπισα κανένα τέτοιο πρόβλημα, ούτε και σε βίντεο από το YouTube στη λίμνη, απλώς μετά τα πάρκινγκ ήταν λίγο πιο μειωμένη η ταχύτητα σε σχέση με τα άλλα σημεία μέσα στα Γιάννενα.

Και ξαναλέω . Η Wind στα Γιάννενα είναι απίστευτη.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αυτό, ότι δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα με το streaming.
Δεν αντιμετώπισα κανένα τέτοιο πρόβλημα, ούτε και σε βίντεο από το YouTube στη λίμνη, απλώς μετά τα πάρκινγκ ήταν λίγο πιο μειωμένη η ταχύτητα σε σχέση με τα άλλα σημεία μέσα στα Γιάννενα.
Και ξαναλέω . Η Wind στα Γιάννενα είναι απίστευτη.

Εννοείται ρε σύ το καταλαβαίνω και σε πιστεύω αυτο έλειπε να μην είχε και καποια σημεία με σχετικά μειωμένες ταχύτητες. Απλά με αφορμή την παρατηρηση σου ανέφερα την σημερινή μου εμπειρία.

Όταν ξαναέρθεις δοκίμασε οπωσδήποτε το 4G σε 3 σημεία. Σπύρου Λάμπρου, Αβερωφ στα γραφεία της Τράπεζας Ηπείρου έως την διασταύρωση της ανεξαρτησίας και στην Ακαδημία Ζωσιμαίας στη Δωδώνη(λίγο μετά το δικαστικό Μέγαρο). Σημεία που δεν υπάρχει 5G αλλά υπάρχει απίστευτο 4G.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, panos.kar said:


Εννοείται ρε σύ το καταλαβαίνω και σε πιστεύω αυτο έλειπε να μην είχε και καποια σημεία με σχετικά μειωμένες ταχύτητες. Απλά με αφορμή την παρατηρηση σου ανέφερα την σημερινή μου εμπειρία.

Όταν ξαναέρθεις δοκίμασε οπωσδήποτε το 4G σε 3 σημεία. Σπύρου Λάμπρου, Αβερωφ στα γραφεία της Τράπεζας Ηπείρου έως την διασταύρωση της ανεξαρτησίας και στην Ακαδημία Ζωσιμαίας στη Δωδώνη(λίγο μετά το δικαστικό Μέγαρο). Σημεία που δεν υπάρχει 5G αλλά υπάρχει απίστευτο 4G.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δηλαδή όλη η πόλη καλύπτεται με 5G εκτός από αυτά τα σημεία; Φαντάζομαι ότι δεν υπάρχει N78. Σωστά; Ξέρει κάποιος αν η κόκκινη εκεί έχει 5G στα ίδια σημεία ή αν έχει επιπλέον και N78?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όλη η πόλη καλύπτεται με 5G εκτός από αυτά τα σημεία; Φαντάζομαι ότι δεν υπάρχει N78. Σωστά; Ξέρει κάποιος αν η κόκκινη εκεί έχει 5G στα ίδια σημεία ή αν έχει επιπλέον και N78?

Σχεδόν ναι. Είναι ακόμα κάποια κομμάτια στην Ανατολή/Κιάφα αλλά και στην λίμνη που το χάνουν το 5G. Για βοτανικό δεν ξέρω.

Για την κοκκινη γράφω στο αντίστοιχο νήμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, panos.kar said:


Σχεδόν ναι. Είναι ακόμα κάποια κομμάτια στην Ανατολή/Κιάφα αλλά και στην λίμνη που το χάνουν το 5G. Για βοτανικό δεν ξέρω.

Για την κοκκινη γράφω στο αντίστοιχο νήμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ! Μέχρι τα μέσα προς τέλη του 2023 θα έχει αναβαθμίσει καλώς εχόντων των πραγμάτων και αν το πλάνο τηρηθεί και με N78 και ίσως με SA στα τέλη του 2024

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Μέχρι τα μέσα προς τέλη του 2023 θα έχει αναβαθμίσει καλώς εχόντων των πραγμάτων και αν το πλάνο τηρηθεί και με N78 και ίσως με SA στα τέλη του 2024

Στην πόλη είναι πολυ μπροστά γενικά. Και στις κλήσεις και σε όλα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panos.kar said:


Στην πόλη είναι πολυ μπροστά γενικά. Και στις κλήσεις και σε όλα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα βελτιωθεί κι άλλο 

Link to comment
Share on other sites

Θα βελτιωθεί κι άλλο 

Εχω πει ποιες αδειοδοτημένες δεν είναι αναβαθμισμένες. Σπύρου Λάμπρου 59, Παύλου μελα 36 και μια στο βοτανικό. Και μετά κάποια micro.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εχω πει ποιες αδειοδοτημένες δεν είναι αναβαθμισμένες. Σπύρου Λάμπρου 59, Παύλου μελα 36 και μια στο βοτανικό. Και μετά κάποια micro.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε καμία περίπτωση δεν χρήζουν αναβάθμισης. Παίζουν τέλεια. Απλά πληροφοριακά το αναφέρω


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, panos.kar said:


Εχω πει ποιες αδειοδοτημένες δεν είναι αναβαθμισμένες. Σπύρου Λάμπρου 59, Παύλου μελα 36 και μια στο βοτανικό. Και μετά κάποια micro.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Σε καμία περίπτωση δεν χρήζουν αναβάθμισης. Παίζουν τέλεια. Απλά πληροφοριακά το αναφέρω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Θεωρώ ότι θα πρέπει να αποκτήσουν N78, έστω κάποιες από αυτές στα κεντρικότερα σημεία 

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι θα πρέπει να αποκτήσουν N78, έστω κάποιες από αυτές στα κεντρικότερα σημεία 

Εννοείται αυτό. Ειδικά η Σπύρου Λάμπρου είναι μια πολυ στρατηγική θέση της εταιρίας που δίνει σήμα σε μεγάλη περιοχή (φροντζο, Δροσια, πλάτανος, καραβατια) που παίζει χωρίς κανένα ανταγωνισμό, μόνη της η wind . Αν αποκτήσει αυτή N78 έχει απογειωθεί το δίκτυο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, MitsosDaBest13 said:

 

Βρίσκομαι στο ίδιο σημείο με χθες το απόγευμα. 

Από την ίδια κεραία (#11) 5G με τις ίδιες ταχύτητες (40 Mbps). Από 5G πέφτει 2G, μετά 3G, μετά ξανά 5G, μετά 4G κλπ κλπ. 

Giga Network γίναμε. 😅 Πολύ σπαστικό. 

Screenshot_2022-11-11-12-35-37-862_cz.mroczis.netmonster.jpg

Γουινταρα ετζ!!Εγγύηση!!🤣

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, panos.kar said:


Εννοείται ρε σύ το καταλαβαίνω και σε πιστεύω αυτο έλειπε να μην είχε και καποια σημεία με σχετικά μειωμένες ταχύτητες. Απλά με αφορμή την παρατηρηση σου ανέφερα την σημερινή μου εμπειρία.

Όταν ξαναέρθεις δοκίμασε οπωσδήποτε το 4G σε 3 σημεία. Σπύρου Λάμπρου, Αβερωφ στα γραφεία της Τράπεζας Ηπείρου έως την διασταύρωση της ανεξαρτησίας και στην Ακαδημία Ζωσιμαίας στη Δωδώνη(λίγο μετά το δικαστικό Μέγαρο). Σημεία που δεν υπάρχει 5G αλλά υπάρχει απίστευτο 4G.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Στο τελευταίο έχω δοκιμάσει λίγο πιο κάτω από το δικαστικό μέγαρο και όντως πετάει το δίκτυο.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Arinos said:

Δεν είδες καθόλου N78 από την 11; Είμαι 100% σίγουρος πως έχω δει N78 από αυτή και χωρίς εναλλαγές. Οι εναλλαγές ξεκίναγαν μετά την AlphaBank έως την Κηφισίας.

 Ήμουν περίπου 700-800 μέτρα μακριά από την κεραία. Και να είχε n78, δεν ξέρω αν θα την έβλεπα. Συνήθως η "πράσινη" φτάνει τόσο μακριά. 😅

6 ώρες πριν, panos.kar said:


Στην λίμνη εγώ σήμερα έκανα τον γυρω της με αμάξι μαζί με έναν φίλο και εντυπωσιάστηκα από το γεγονός ότι άκουγα μουσική από το Apple Music (εξατομικευμένες playlist) μέσω δεδομένων και δεν έκανε διακοπή πουθενά. Στο μεγαλύτερο μέρος είχε full μπάρες 4G/5G. Σε πολυ στενά σημεία έπεφτε 1 γραμμή αλλά 3G/E δεν ειδα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το 2G/3G το βλέπεις όταν έχει πολλή κίνηση το δίκτυο. Στην Αθήνα συμβαίνει πιο συχνά. Στο σημείο που ήμουν, ήταν πολύ σπαστικό. Δηλαδή γύρισα τα data στην "κόκκινη", για να μπορώ να σερφαρω χωρίς να κολλάει το ίντερνετ συνεχώς. 🤣 Συνήθως έκανα το αντίθετο.

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ανεβάζω δυο Speedtests. Όχι ολοκληρωμένα. Ενδεικτικά όμως της
Να πω πως στην πολυκατοικία το 5G δεν χάνεται πουθενά. Μόνο στο υπόγειο.

5G στο ισόγειο. Σε εσωτερικό χώρο(στις σκάλες)
6ce1a55cc8a3fa10979165e2b481d31d.jpg
Αγγίζει τα 100 όπως βλέπετε. Αν βγω έξω στο πεζοδρόμιο/δρόμο πιάνει τουλάχιστον 130 αλλα στην σκαλα γενικότερα που είναι κλειστός χώρος χάνει μια μπάρα και παίζει τόσο

Και τώρα πάμε στο σοκαριστικό της υπόθεσης.
64b240cb63388e67684da4431f7c49d6.jpg
Συνέχισα να κατεβαίνω Στο υπόγειο. Πετάει σε 3G(πρώτη φορά με πέταξε στη μια βδομάδα που χρησιμοποιώ την κάρτα). Με αυτές τις εξωπραγματικές ταχύτητες. Τα λόγια είναι περιττά. Κινήθηκα και πιο βαθιά στο υπόγειο αλλά παρέμεινε σε 3G. Η μόνη που έχει σήμα γενικότερα εκεί κατω. Αυτό μόνο θα πω. Άρα μην υποτιμούμε τίποτα. Εγώ υποτιμούσα πολυ την κινητή της wind αλλά κατάφερε να με διαψεύσει ολοκληρωτικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι γίνεται με τον server WIND HELLAS;Μετονομάστηκε σε Nova Greece;Δεν μου τον εμφανίζει όμως για μέτρησης στο speedtest app

Τσέκαρε λίγο παραπάνω να δεις τι γίνεται. Ουσιαστικά ναι γίνονται βαφτίσια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, panos.kar said:

Λοιπόν ανεβάζω δυο Speedtests. Όχι ολοκληρωμένα. Ενδεικτικά όμως της
Να πω πως στην πολυκατοικία το 5G δεν χάνεται πουθενά. Μόνο στο υπόγειο.

5G στο ισόγειο. Σε εσωτερικό χώρο(στις σκάλες)
6ce1a55cc8a3fa10979165e2b481d31d.jpg
Αγγίζει τα 100 όπως βλέπετε. Αν βγω έξω στο πεζοδρόμιο/δρόμο πιάνει τουλάχιστον 130 αλλα στην σκαλα γενικότερα που είναι κλειστός χώρος χάνει μια μπάρα και παίζει τόσο

Και τώρα πάμε στο σοκαριστικό της υπόθεσης.
64b240cb63388e67684da4431f7c49d6.jpg
Συνέχισα να κατεβαίνω Στο υπόγειο. Πετάει σε 3G(πρώτη φορά με πέταξε στη μια βδομάδα που χρησιμοποιώ την κάρτα). Με αυτές τις εξωπραγματικές ταχύτητες. Τα λόγια είναι περιττά. Κινήθηκα και πιο βαθιά στο υπόγειο αλλά παρέμεινε σε 3G. Η μόνη που έχει σήμα γενικότερα εκεί κατω. Αυτό μόνο θα πω. Άρα μην υποτιμούμε τίποτα. Εγώ υποτιμούσα πολυ την κινητή της wind αλλά κατάφερε να με διαψεύσει ολοκληρωτικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Τσέκαρε λίγο παραπάνω να δεις τι γίνεται. Ουσιαστικά ναι γίνονται βαφτίσια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Η κεραία είναι στη γειτονιά σου. Δηλαδή τι να υποτιμήσουμε. Προφανώς αν είσαι κοντά στο σταθμό θα έχεις καλό σήμα.

Το θέμα είναι τι γίνεται όταν κινείσαι.

Τόσα χρόνια παράπονο το είχα με Wind να κάνω βίντεο κλήση χωρίς να παγώσει. Επομένως προφανώς το υποτιμώ το δίκτυο. Και δε μιλάω μόνο για επαρχία. Μιλάω για Αθήνα. Το RAN της wind είναι για πανηγύρια.

Έλεγε ο @p_kπόσο καλή είναι η Wind στην Χαλκιδική. Εποχή 2019, πάω επίσκεψη Θεσσαλονίκη. Άγιος Δημήτριος εκτός δικτύου σε εσωτερικό χώρο. Κέντρο Θεσσαλονίκης εκτός δικτύου σε κάποια μαγαζιά (Στρατηγού Καλλάρη και γύρω περιοχή). Πάμε Χαλκιδική κολλάει το streaming Spotify και 8 φορές τουλάχιστον... Εντάξει, ήταν Σάββατο αλλά θα πω ότι όποτε αποφάσισα να χρησιμοποιήσω Wind η εμπειρία χρήσης ήταν μέτρια προς κακή. Έπρεπε να χρησιμοποιήσω το τηλέφωνο μου σε σημεία που ήθελε η Wind για να πω ότι ήταν καλή. Ακόμα και στη Χαλκιδική σε πολύ τουριστικά μέρη (μου διαφεύγει το μέρος που έμενα νομίζω Πευκοχώρι?) σε εσωτερικό χώρο πάντα μάπα ήταν.

Στο Βόλο χάλια. Σοφάδες Καρδίτσας χάλια. Λάρισα χάλια. Πήλιο χάλια.

Επομενως καμία υποτίμηση. Εμπειρία χρήσης λέγεται.

 

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η κεραία είναι στη γειτονιά σου. Δηλαδή τι να υποτιμήσουμε. Προφανώς αν είσαι κοντά στο σταθμό θα έχεις καλό σήμα.
Το θέμα είναι τι γίνεται όταν κινείσαι.
Τόσα χρόνια παράπονο το είχα με Wind να κάνω βίντεο κλήση χωρίς να παγώσει. Επομένως προφανώς το υποτιμώ το δίκτυο. Και δε μιλάω μόνο για επαρχία. Μιλάω για Αθήνα. Το RAN της wind είναι για πανηγύρια.
Έλεγε ο @p_kπόσο καλή είναι η Wind στην Χαλκιδική. Εποχή 2019, πάω επίσκεψη Θεσσαλονίκη. Άγιος Δημήτριος εκτός δικτύου σε εσωτερικό χώρο. Κέντρο Θεσσαλονίκης εκτός δικτύου σε κάποια μαγαζιά (Στρατηγού Καλλάρη και γύρω περιοχή). Πάμε Χαλκιδική κολλάει το streaming Spotify και 8 φορές τουλάχιστον... Εντάξει, ήταν Σάββατο αλλά θα πω ότι το όποτε αποφάσισα να χρησιμοποιήσω Wind η εμπειρία χρήσης ήταν μέτρια προς κακή. Έπρεπε να χρησιμοποιήσω το τηλέφωνο μου σε σημεία που ήθελε η Wind για να πω ότι ήταν καλή. Ακόμα και στη Χαλκιδική σε πολύ τουριστικά μέρη (μου διαφεύγει το μέρος που έμενα νομίζω Πευκοχώρι?) σε εσωτερικό χώρο πάντα μάπα ήταν.
Στο Βόλο χάλια. Σοφάδες Καρδίτσας χάλια. Λάρισα χάλια. Πήλιο χάλια.
Επομενως καμία υποτίμηση. Εμπειρία χρήσης λέγεται.
 

Θα σου απαντήσω άμεσα στο θέμα των συγκρίσεων εταιριών για να μην με διαγράψουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, mixtri said:

Η κεραία είναι στη γειτονιά σου. Δηλαδή τι να υποτιμήσουμε. Προφανώς αν είσαι κοντά στο σταθμό θα έχεις καλό σήμα.

Το θέμα είναι τι γίνεται όταν κινείσαι.

Τόσα χρόνια παράπονο το είχα με Wind να κάνω βίντεο κλήση χωρίς να παγώσει. Επομένως προφανώς το υποτιμώ το δίκτυο. Και δε μιλάω μόνο για επαρχία. Μιλάω για Αθήνα. Το RAN της wind είναι για πανηγύρια.

Έλεγε ο @p_kπόσο καλή είναι η Wind στην Χαλκιδική. Εποχή 2019, πάω επίσκεψη Θεσσαλονίκη. Άγιος Δημήτριος εκτός δικτύου σε εσωτερικό χώρο. Κέντρο Θεσσαλονίκης εκτός δικτύου σε κάποια μαγαζιά (Στρατηγού Καλλάρη και γύρω περιοχή). Πάμε Χαλκιδική κολλάει το streaming Spotify και 8 φορές τουλάχιστον... Εντάξει, ήταν Σάββατο αλλά θα πω ότι το όποτε αποφάσισα να χρησιμοποιήσω Wind η εμπειρία χρήσης ήταν μέτρια προς κακή. Έπρεπε να χρησιμοποιήσω το τηλέφωνο μου σε σημεία που ήθελε η Wind για να πω ότι ήταν καλή. Ακόμα και στη Χαλκιδική σε πολύ τουριστικά μέρη (μου διαφεύγει το μέρος που έμενα νομίζω Πευκοχώρι?) σε εσωτερικό χώρο πάντα μάπα ήταν.

Στο Βόλο χάλια. Σοφάδες Καρδίτσας χάλια. Λάρισα χάλια. Πήλιο χάλια.

Επομενως καμία υποτίμηση. Εμπειρία χρήσης λέγεται.

 

Φίλε @mixtri στα Γιάννενα είναι το καλύτερο δίκτυο σε όλη την πόλη χωρίς υπερβολές. Έχει σταθμό σε κάθε γειτονιά; Η πράσινη γιατί γυρίζει σε πολλά σημεία σε EDGE? Γίνεται δουλειά αυτή τη στιγμή από τη WIND και η πρόσφατα αναβαθμισμένη Χαλκιδική πετάει. Έχει στο πρώτο πόδι που επισκέφθηκα παντού 5G με καλές σχετικά ταχύτητες. 100mbps με κόσμο. Όταν θα μπει και N78 και SA στο μέλλον θα είναι καλύτερα. Στο ίδιο σημείο ενημερωτικά που η πράσινη είχε 10, η WIND είχε 75 και η VF 110 mbps. Είχα βγει επίσης με φίλο στην περιοχή αυτή εκείνος με iPhone 12 pro max και γύρισε 3 φορές σε EDGE. Μην ξεχνάς ότι η WIND είναι το δεύτερο καλύτερο δίκτυο της χώρας και τρέχει αναβάθμιση 2δις από τη UNITED

Edited by Gv2008
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panos.kar said:


Θα σου απαντήσω άμεσα στο θέμα των συγκρίσεων εταιριών για να μην με διαγράψουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μα δεν έκανα καμία σύγκριση και ούτε είναι επί του θέματος. Μιλάω καθαρά για εμπειρία χρήσης της Wind. Έρχομαι πλέον για λίγο καιρό στην Ελλάδα και κάθε φορά που κάνω roaming με Wind έχω θέματα. Όταν λοιπόν σοβαρευτούν και κάνουν δίκτυο της προκοπής θα είμαι ο πρώτος που θα βγει εδώ και θα πει ότι είναι οκ. Μέχρι τότε δε θα πω ψέματα...

Γνωστός που έχει τα εταιρικά του Wind (56 νούμερα) ήταν σχετικά ευχαριστημένος στην αρχή. Μετά από 1 χρόνο εμπειρίας (ήταν παλιότερα σε Vodafone) μου είπε ότι το δίκτυο μπαζει από παντού. Μου ανέφερε ότι Αγία Παρασκευή έχει θέμα, Άγιο Δημήτριο σε εσωτερικό χώρο εκτος, κέντρο Αθήνας ακόμα σε μέρη όπως Ψυρρή σε εσωτερικό χώρο χάλια... Γενικά όσο κινείται απογοητεύεται.

3 minutes ago, Gv2008 said:

Φίλε @mixtri στα Γιάννενα είναι το καλύτερο δίκτυο σε όλη την πόλη χωρίς υπερβολές. Έχει σταθμό σε κάθε γειτονιά; Η πράσινη γιατί γυρίζει σε πολλά σημεία σε EDGE? Γίνεται δουλειά αυτή τη στιγμή από τη WIND και η πρόσφατα αναβαθμισμένη Χαλκιδική πετάει. Έχει στο πρώτο πόδι που επισκέφθηκα παντού 5G με καλές σχετικά ταχύτητες. 100mbps με κόσμο. Όταν θα μπει και N78 και SA στο μέλλον θα είναι καλύτερα. Στο ίδιο σημείο ενημερωτικά που η πράσινη είχε 10, η WIND είχε 75 και η VF 110 mbps. Είχα βγει επίσης με φίλο στην περιοχή αυτή εκείνος με iPhone 12 pro max και γύρισε 3 φορές σε EDGE 

Δε γνωρίζω για τα Γιάννενα. Όταν είχα πάει πριν χρόνια ήταν υπό ανάπτυξη το δίκτυο. Επομένως δεν έχω άποψη ολοκληρωμένη.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aπογοητεύει το 5g της wind. Εκει που έκανα μια χαρά με 5g απομακρυσμένη εργασία,ξαφνικά γύρισε σε 4g σκέτο σε 800αρα μόνο και σερνόταν το σύμπαν ..Χωρις να έχω μετακινήσει το κινητό (a42 5g) κτλ.. Μπαίνω σε flight mode,περιμένω 2-3" και όταν επανήλθε είχε και πάλι 5g.. Για 5€ που μου το έδωσαν προσφορά για 3ο μήνα μαζί με τα 1000 προς όλους πάντως είναι εξαιρετική τιμή δε λέω. Αλλά τον τελευταίο καιρό μου αποδεικνύει ότι δεν είναι για πλήρη εμπιστοσύνη το δίκτυο τους..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to NOVA 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...