Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά τα πει Huawei δεν είναι το πρόβλημα μας αυτή την στιγμή αλλά το να αναβαθμίσει με ότι έχει τώρα στα χέρια της.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Είναι μία υπόθεση ότι θα γίνει αλλαγή του εξοπλισμού σε ericsson, μία υπόθεση όμως, που κερδίζει έδαφος από όσο καταλαβαίνω διαβάζοντας.

Θα δείξει βέβαια

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, p_k said:

Είναι μία υπόθεση ότι θα γίνει αλλαγή του εξοπλισμού σε ericsson, μία υπόθεση όμως, που κερδίζει έδαφος από όσο καταλαβαίνω διαβάζοντας.

Θα δείξει βέβαια

Μακάρι να αλλάξει αλλά αυτά είναι απλά υποθέσεις  που κάνουμε εδώ μέσα. Καμία βάση πραγματικότητας.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω τελευταία εβδομάδα το σήμα και μέσα στο σπίτι παίζει από 3 μπάρες σε 2.. είμαι προβληματισμένος ..τη να κάνω το 25 ευρω αν έχει θέμα ….

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρόβλημα σοβαρά τώρα; Αυτό συμβαίνει σε κάθε σπίτι που έχω πάει.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζει καμία αναβάθμιση Γιάννενα; Ξέρουμε; Γιατί στο κέντρο πια βλέπω 5G και στην Καλλάρη που έχει κεραία wind και μέχρι την προηγούμενη βδομάδα έπαιζε 4G.

Αν αυτά είναι σημάδια περαιτέρω αναβάθμισης στην περιοχή και αν φυτρώσει κάνα n78 έχει επισήμως διαλύσει τον ανταγωνισμό και σε ταχύτητες. Από κάλυψη το έχει κάνει προ πολλού.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgeavl3 said:

Αυτό είναι το πρόβλημα σοβαρά τώρα; Αυτό συμβαίνει σε κάθε σπίτι που έχω πάει.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

α πας σε όλα τα σπίτια και από 5g στο ρίχνει Εdge;;;;η 1 μπάρα από φουλ που είχε ; Όχι φίλε μου εγώ δεν θέλω να το κάνει αυτό .και για εμένα είναι θέμα .η Cosmote ειναι σταθερά φουλ χωρίς  εναλλαγές 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι είναι φυσιολογικό να πέφτει το σήμα όταν είσαι μέσα σε κτίριο. Και στην Cosmote πέφτει απλά δεν το καταλαβαίνεις γιατί κοιτάς μόνο τις μπάρες. Και μη θεοποιούμε την Cosmote προς θεού.
Στην Κέρκυρα στο σπίτι μου είναι η Wind φουλ σημα και η Cosmote στα τάρταρα. Να γκρινιαξω και εγώ;
Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, georgeavl3 said:

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι είναι φυσιολογικό να πέφτει το σήμα όταν είσαι μέσα σε κτίριο. Και στην Cosmote πέφτει απλά δεν το καταλαβαίνεις γιατί κοιτάς μόνο τις μπάρες. Και μη θεοποιούμε την Cosmote προς θεού.
Στην Κέρκυρα στο σπίτι μου είναι η Wind φουλ σημα και η Cosmote στα τάρταρα. Να γκρινιαξω και εγώ;
Poco X3 Pro via Tapatalk


 

δεν μιλάμε για την Κέρκυρα μιλάμε για την Αθήνα .μπορείς να γκρινιάξεις η απλά να καταθέσεις την εμπειρία σου όπως κάνουνε τόσοι χρήστες   Άνευ ειρωνείας . Όπως έχουν καταθέσει και άλλοι χρήστες αυτό γίνεται και στο κέντρο της Αθήνας σε εξωτερικούς χώρους τώρα τελευταία.

Edited by Eliseos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην θεοποιούμε την COSMOTE. Εμένα στο σπίτι μου στα Γιάννενα που είναι στο ψηλότερο σημείο της πόλης ακόμα και εξω με ρίχνει σε ετζ. Εσωτερικά καμία υπηρεσία/1 μπάρα GPRS. Εντωμεταξύ η wind κολλημένη full γραμμές 5G. Και δεν ειναι καθόλου μακριά η κεραια της COSMOTE.

Στο θέμα σου όμως,
Μπορεί να έπαυσαν την λειτουργία κάποιου κοντινου σταθμού στην περιοχή για λόγους αναβάθμισης. Είναι συχνό φαινόμενο να συμβαίνει αυτό. Δωσε περιθώριο 5 μέρες. Αν χειροτερέψει στείλε ένα μήνυμα από το my wind.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ προσωπικά το είχα πάθει 4 μέρες στο σπίτι όταν πέρναγαν τα Γιάννενα με 5G. Από full 4G στο σπίτι ήμουν σε 3G 3 γραμμές. Μετά από 4 μέρες είδα 5G.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Eliseos said:

δεν μιλάμε για την Κέρκυρα μιλάμε για την Αθήνα .μπορείς να γκρινιάξεις η απλά να καταθέσεις την εμπειρία σου όπως κάνουνε τόσοι χρήστες   Άνευ ειρωνείας . Όπως έχουν καταθέσει και άλλοι χρήστες αυτό γίνεται και στο κέντρο της Αθήνας σε εξωτερικούς χώρους τώρα τελευταία.

 

1 ώρα πριν, teo__ said:

Παιδιά μην θεοποιούμε την COSMOTE. Εμένα στο σπίτι μου στα Γιάννενα που είναι στο ψηλότερο σημείο της πόλης ακόμα και εξω με ρίχνει σε ετζ. Εσωτερικά καμία υπηρεσία/1 μπάρα GPRS. Εντωμεταξύ η wind κολλημένη full γραμμές 5G. Και δεν ειναι καθόλου μακριά η κεραια της COSMOTE.

Στο θέμα σου όμως,
Μπορεί να έπαυσαν την λειτουργία κάποιου κοντινου σταθμού στην περιοχή για λόγους αναβάθμισης. Είναι συχνό φαινόμενο να συμβαίνει αυτό. Δωσε περιθώριο 5 μέρες. Αν χειροτερέψει στείλε ένα μήνυμα από το my wind.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ προσωπικά το είχα πάθει 4 μέρες στο σπίτι όταν πέρναγαν τα Γιάννενα με 5G. Από full 4G στο σπίτι ήμουν σε 3G 3 γραμμές. Μετά από 4 μέρες είδα 5G.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Παιδιά μπορεί να είναι και βλάβες που προκύπτουν αλλά και μπούκωμα. Έχει φάει κίνηση το δίκτυο της wind στο κέντρο και άρχισε τα γνωστά ......

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, cocu said:

Αναβαθμίστηκε η κεντρικότερη κεραία στην Κατερίνη, θα ενημερώσω αργότερα αν έχει και Ν78

Προς το παρόν Ν1 μόνο, δεν βγάζει Ν78 με ταχύτητα max 35

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Επί τω έργω! Αλλαγή πάνελ από τεχνικό της NOVA/WIND στα πρώην κεντρικά γραφεία της στην Λεωφόρο Κηφισίας. Δυστυχώς και πάλι δεν κοιτάζει κάποιο πάνελ προς την μεριά που βρίσκεται το σπίτι μου. Huawei πάλι. Ελπίζω να ενεργοποιηθεί άμεσα αλλά οι τεχνικοί να τον έχουν ρυθμίσει όπως πρέπει. Επιτέλους νόμιζα ότι μου έλεγαν ότι αναβαθμίζουν και ότι η περιοχή μου είναι σε προτεραιότητα για να με καθησυχάσουν, αλλά έγινε. 

20221011_142726.jpg

20221011_142546.jpg

20221011_142407.jpg

20221011_142359.jpg

20221011_142353.jpg

20221011_142444.jpg

 

Έλα, θα της βάλουν επιτέλους 5G; 😝Ό σες φορές πέρασα από εκεί μέχρι αρχές Αυγούστου, μόνο 4G+.

6 ώρες πριν, Eliseos said:

Συνεχίζω τελευταία εβδομάδα το σήμα και μέσα στο σπίτι παίζει από 3 μπάρες σε 2.. είμαι προβληματισμένος ..τη να κάνω το 25 ευρω αν έχει θέμα ….

Η μέτρηση με μπάρες δεν είναι αξιόπιστη. Μπορεί πχ η μία εταιρία να σου έχει φουλ σήμα 5G με DSS και 50 Mbps ταχύτητα και η άλλη 1 γραμμή 5G με n78 και 500 Mbps. 

Αλλά αυτό με το EDGE, είναι ένα πρόβλημα που έχει αρχίσει να συμβαίνει συχνότερα και με WIND. Ειδικά σε περιοχές που το δίκτυο έχει κίνηση. 

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, MitsosDaBest13 said:

 

Έλα, θα της βάλουν επιτέλους 5G; 😝Ό σες φορές πέρασα από εκεί μέχρι αρχές Αυγούστου, μόνο 4G+.

Η μέτρηση με μπάρες δεν είναι αξιόπιστη. Μπορεί πχ η μία εταιρία να σου έχει φουλ σήμα 5G με DSS και 50 Mbps ταχύτητα και η άλλη 1 γραμμή 5G με n78 και 500 Mbps. 

Αλλά αυτό με το EDGE, είναι ένα πρόβλημα που έχει αρχίσει να συμβαίνει συχνότερα και με WIND. Ειδικά σε περιοχές που το δίκτυο έχει κίνηση. 

Να δούμε πότε θα ολοκληρωθεί η αναβάθμιση γιατί μου είπαν από το 13700 ότι είναι σε πολλές περιοχές ταυτόχρονα. Ελπίζω να δω διαφορά στην ένταση του σήματος αλλά πολύ περισσότερο στις ταχύτητες. Ελπίζω μελλοντικά τα πάνελ να αλλάξουν σε ///. Βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, MitsosDaBest13 said:

Έλα, θα της βάλουν επιτέλους 5G; 😝Ό σες φορές πέρασα από εκεί μέχρι αρχές Αυγούστου, μόνο 4G+.

Την προηγούμενη εβδομάδα ακόμα 4g+ είχε με 100-150 Mbps. Οι γνωστές ταχύτητες δηλαδή.

Ποτέ άραγε θα είναι έτοιμη αυτή η κεραία συγκεκριμένο;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Arinos said:

Την προηγούμενη εβδομάδα ακόμα 4g+ είχε με 100-150 Mbps. Οι γνωστές ταχύτητες δηλαδή.

Ποτέ άραγε θα είναι έτοιμη αυτή η κεραία συγκεκριμένο;

Αναμένουμε. Ελπίζω να γίνει και προσθήκη σταθμών. Υπάρχουν κενά στην περιοχή.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Λιβαδειά κέντρο 

Νομίζω δεν έχω πιάσει παραπάνω.

https://i.imgur.com/Ztt6Qtj.jpg

https://i.imgur.com/KDAf3eF.jpg

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο μήνυμα που στέλνουμε για την ενεργοποίηση του 5G? Θεωρητικά θα έπρεπε να είχα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης (σύμφωνα με τα λεγόμενα της Wind), αλλά δεν βλέπω καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο μήνυμα που στέλνουμε για την ενεργοποίηση του 5G? Θεωρητικά θα έπρεπε να είχα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης (σύμφωνα με τα λεγόμενα της Wind), αλλά δεν βλέπω καθόλου

Παίρνεις 13700 και ρωτάς. Στο κέντρο της Θεσσαλονίκη έχει κανονικά 5G και με πολύ Καλές ταχύτητες σε πολλά σημεία άνω των 1000


Sent from my iPhone using Tapatalk
Υπάρχει κάποιο μήνυμα που στέλνουμε για την ενεργοποίηση του 5G? Θεωρητικά θα έπρεπε να είχα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης (σύμφωνα με τα λεγόμενα της Wind), αλλά δεν βλέπω καθόλου

Βασικά ζητά στο 13700 να ενεργοποιηθεί στην γραμμή σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το 13700, επέμεναν να τους πω διεύθυνση ακριβώς που δεν είχα 5G. Τους είπα συγκεκριμένα έξω από το Βελλιδειο. Τότε με "πίστεψέ" και είδε ότι δεν είναι ενεργοποιημενο. Άντε να δούμε τι θα γίνει. Ώρα για speedtest

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ άραγε θα κλείσει το 3g στην Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα και σε άλλες μεγάλες πόλεις; Δεν είναι μακριά το 2023.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arinos said:

Ποτέ άραγε θα κλείσει το 3g στην Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα και σε άλλες μεγάλες πόλεις; Δεν είναι μακριά το 2023.

Κάτι που λέει ότι θα το τραβήξουν μέχρι τουλάχιστον τα μέσα του 2023. Θα δούμε όμως σχετικά σύντομα τι πραγματικά θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Arinos said:

Ποτέ άραγε θα κλείσει το 3g στην Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα και σε άλλες μεγάλες πόλεις; Δεν είναι μακριά το 2023.

Από τη μια θέλω να το κλείσουν στην Αθήνα γιατί έτσι θα έχουν αναγκαστεί να αναβαθμίσουν όλοι παντού από την άλλη είδαμε τι έγινε όταν το έκλεισαν όλες οι εταιρίες ανά περιοχές...... κόλαση.....

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, cmvr said:

Από τη μια θέλω να το κλείσουν στην Αθήνα γιατί έτσι θα έχουν αναγκαστεί να αναβαθμίσουν όλοι παντού από την άλλη είδαμε τι έγινε όταν το έκλεισαν όλες οι εταιρίες ανά περιοχές...... κόλαση.....

Όχι! λόγο 3g (κατάπια τα λόγια μου και) γύρισα wind, αν κλείσει τι θα κάνω, μόνο σε κανένα βαλκανικό νούμερο μου μένει με ελπίδα να πιάνει και λίγο πιο νότια από την δουλειά μου 😂😂😂

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to NOVA 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...