Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, VS002 said:

Τελευταία παρατηρώ κι εγώ πολλές εναλλαγές. Τι να συμβαίνει άραγε;

Πραγματικά δεν ξέρω, το βλέπω όμως σε σημεία που δεν το έκανε παλαιότερα. Στο 13700 για άλλο σημείο σε άλλη περιοχή μου είπαν ότι αναβαθμίζεται όλη η περιοχή, χωρίς να μου δώσει κάποιο χρονοδιάγραμμα. Άγνωστο πόσο καιρό παίρνει.

Σε άλλο σημείο μου είπαν ότι κάνουν εργασίες στην πλησιέστερη κεραία, σε καμία δεκαριά μέρες θα κλείσει μήνας από την ημερομηνία που ξεκίνησαν οι εργασίες σε εκείνη την κεραία αλλά ακόμα κάνει τις εναλλαγές σε 2g.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arinos said:

Πραγματικά δεν ξέρω, το βλέπω όμως σε σημεία που δεν το έκανε παλαιότερα. Στο 13700 για άλλο σημείο σε άλλη περιοχή μου είπαν ότι αναβαθμίζεται όλη η περιοχή, χωρίς να μου δώσει κάποιο χρονοδιάγραμμα. Άγνωστο πόσο καιρό παίρνει.

Σε άλλο σημείο μου είπαν ότι κάνουν εργασίες στην πλησιέστερη κεραία, σε καμία δεκαριά μέρες θα κλείσει μήνας από την ημερομηνία που ξεκίνησαν οι εργασίες σε εκείνη την κεραία αλλά ακόμα κάνει τις εναλλαγές σε 2g.

Εγώ για το θέμα πιυ είχα στα Μεθανα μου είπαν ότι δεν υπάρχει πλάνο για την αποκατάσταση αλλά το πιθανότερο είναι να γίνει στα μέσα του 2024. Όταν τους ζήτησε κάποια πίστωση στο πάγιο μου είπαν ότι δεν δικαιούμαι γιατί μπορώ να χρησιμοποιήσω το κινητό σε όλη την Ελλάδα. Εγώ όμως στην περιοχή μου τηλέφωνο. Χάνω χρήματα αυτή τη στιγμή. Αυτό που μου είπε ο αγενέστατος υπάλληλος είναι ότι για να δικαιούμαι κάποια έκπτωση είναι ότι πρέπει να έχει θέμα το 80% της ελληνικής επικράτειας. Ζήτησα να μιλήσω με προϊστάμενο ο οποίος με πήρε αλλά δεν τον άκουγα, δεν είχα σήμα πάλι και κανονίσαμε να με ξαναπάρει αύριο 

3 minutes ago, p_k said:

Δημαρχείο Καλαμαριάς 

Screenshot_2022-07-07-19-42-14-430_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Ποσό πιάνει το 4G στην ίδια περιοχή;

Link to comment
Share on other sites

Just now, VS002 said:

Εγώ για το θέμα πιυ είχα στα Μεθανα μου είπαν ότι δεν υπάρχει πλάνο για την αποκατάσταση αλλά το πιθανότερο είναι να γίνει στα μέσα του 2024. Όταν τους ζήτησε κάποια πίστωση στο πάγιο μου είπαν ότι δεν δικαιούμαι γιατί μπορώ να χρησιμοποιήσω το κινητό σε όλη την Ελλάδα. Εγώ όμως στην περιοχή μου τηλέφωνο. Χάνω χρήματα αυτή τη στιγμή. Αυτό που μου είπε ο αγενέστατος υπάλληλος είναι ότι για να δικαιούμαι κάποια έκπτωση είναι ότι πρέπει να έχει θέμα το 80% της ελληνικής επικράτειας. Ζήτησα να μιλήσω με προϊστάμενο ο οποίος με πήρε αλλά δεν τον άκουγα, δεν είχα σήμα πάλι και κανονίσαμε να με ξαναπάρει αύριο 

Ποσό πιάνει το 4G στην ίδια περιοχή;

Έπρεπε να το δοκιμάσω, αλλά δεν είχα χρόνο. Δυνατά παίζει πάντως.

 

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Έπρεπε να το δοκιμάσω, αλλά δεν είχα χρόνο. Δυνατά παίζει πάντως.

 

Παίζει το 4G καλύτερα από το 5G δηλαδή. Ελπίζω να στρώσει 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VS002 said:

Εγώ για το θέμα πιυ είχα στα Μεθανα μου είπαν ότι δεν υπάρχει πλάνο για την αποκατάσταση αλλά το πιθανότερο είναι να γίνει στα μέσα του 2024. Όταν τους ζήτησε κάποια πίστωση στο πάγιο μου είπαν ότι δεν δικαιούμαι γιατί μπορώ να χρησιμοποιήσω το κινητό σε όλη την Ελλάδα. Εγώ όμως στην περιοχή μου τηλέφωνο. Χάνω χρήματα αυτή τη στιγμή. Αυτό που μου είπε ο αγενέστατος υπάλληλος είναι ότι για να δικαιούμαι κάποια έκπτωση είναι ότι πρέπει να έχει θέμα το 80% της ελληνικής επικράτειας. Ζήτησα να μιλήσω με προϊστάμενο ο οποίος με πήρε αλλά δεν τον άκουγα, δεν είχα σήμα πάλι και κανονίσαμε να με ξαναπάρει αύριο 

Τραγικοί απλά τραγικοί.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VS002 said:

Παίζει το 4G καλύτερα από το 5G δηλαδή. Ελπίζω να στρώσει 

Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω στα ίδια σημεία και 5 και 4g.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Arinos said:

Τραγικοί απλά τραγικοί.

Πράγματι. Αλλά λήγουν τα δυο από τα τέσσερα συμβόλαια τον Σεπτέμβριο. 

Just now, p_k said:

Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω στα ίδια σημεία και 5 και 4g.

Τέλεια. Να δούμε τι πραγματικά συμβαίνει 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, VS002 said:

Πράγματι. Αλλά λήγουν τα δυο από τα τέσσερα συμβόλαια τον Σεπτέμβριο. 

Μόνο με κάποια υπέρ τέλεια τιμή για W Unlimited και μόνο αν όντως χρησιμοποιείς και τα απεριόριστα. Αλλά από την άλλη δεν φαίνεται πως ακριβώς σε καλύπτει... Μια έχουν βλάβη στον Πειραιά, πηγές στα Μέθανα και έτυχε να έχουν και εκεί βλάβη;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά στο σπίτι μου στον Πειραιά 4G+. Από τις 5 γραμμές 4G+ πέφτει στις δυο και γυρνά σε 3G 

280263A3-1010-4B21-AFF2-57D5244A56FA.jpeg

0BA9E9F8-80EF-4ED3-A081-3187FA07CDFA.jpeg

1 minute ago, Arinos said:

Μόνο με κάποια υπέρ τέλεια τιμή για W Unlimited και μόνο αν όντως χρησιμοποιείς και τα απεριόριστα. Αλλά από την άλλη δεν φαίνεται πως ακριβώς σε καλύπτει... Μια έχουν βλάβη στον Πειραιά, πηγές στα Μέθανα και έτυχε να έχουν και εκεί βλάβη;

Τι βλάβη έχουν στον Πειραιά; Ίσα ίσα έβαλαν και 4G+ αν και γυρνάει σε 3G γιατί κάνουν ακόμα την αναβάθμιση αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα γίνεται κανονικά η περιήγηση 

Edited by VS002
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VS002 said:

Τι βλάβη έχουν στον Πειραιά; 

Δεν ξέρω, εσένα σου το είχαν πει και το είχες γράψει εδώ. Πριν πας στα Μέθανα.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arinos said:

Δεν ξέρω, εσένα σου το είχαν πει και το είχες γράψει εδώ. Πριν πας στα Μέθανα.

 

Μπορεί παλαιότερα. Δεν το θυμάμαι. Στο σπίτι μου στον Πειραιά ποτέ δεν είχα όμως πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VS002 said:

Εγώ για το θέμα πιυ είχα στα Μεθανα μου είπαν ότι δεν υπάρχει πλάνο για την αποκατάσταση αλλά το πιθανότερο είναι να γίνει στα μέσα του 2024. Όταν τους ζήτησε κάποια πίστωση στο πάγιο μου είπαν ότι δεν δικαιούμαι γιατί μπορώ να χρησιμοποιήσω το κινητό σε όλη την Ελλάδα. Εγώ όμως στην περιοχή μου τηλέφωνο. Χάνω χρήματα αυτή τη στιγμή. Αυτό που μου είπε ο αγενέστατος υπάλληλος είναι ότι για να δικαιούμαι κάποια έκπτωση είναι ότι πρέπει να έχει θέμα το 80% της ελληνικής επικράτειας. Ζήτησα να μιλήσω με προϊστάμενο ο οποίος με πήρε αλλά δεν τον άκουγα, δεν είχα σήμα πάλι και κανονίσαμε να με ξαναπάρει αύριο 

Ποσό πιάνει το 4G στην ίδια περιοχή;

Είναι απαράδεκτοι, δικαιολογίες αστείες για να μην σε αποζημιώσουν. Τα ίδια έλεγαν και σε εμένα όταν έσπασα το συμβόλαιο αλλά όταν τους έκανα ρόμπα με τις ηχογραφημένες συνομιλίες τελείωσε. 
Κόψε τα όλα τα συμβόλαια και καταγγελία στην ΕΕΤΤ αν υπάρχει θέμα κάλυψης για τα 3 κινητά. Αν και οι τρεις γραμμές ήταν σε μέλη της οικογένειας σου και δεν έχουν σήμα θα πρέπει να φύγεις χωρίς να πληρώσεις τίποτα πέρα από τα πάγια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nikolas14 said:

Είναι απαράδεκτοι, δικαιολογίες αστείες για να μην σε αποζημιώσουν. Τα ίδια έλεγαν και σε εμένα όταν έσπασα το συμβόλαιο αλλά όταν τους έκανα ρόμπα με τις ηχογραφημένες συνομιλίες τελείωσε. 
Κόψε τα όλα τα συμβόλαια και καταγγελία στην ΕΕΤΤ αν υπάρχει θέμα κάλυψης για τα 3 κινητά. Αν και οι τρεις γραμμές ήταν σε μέλη της οικογένειας σου και δεν έχουν σήμα θα πρέπει να φύγεις χωρίς να πληρώσεις τίποτα πέρα από τα πάγια.

Δεν πρόκειται να ταλαιπωρηθώ. Τον Σεπτέμβριο επιστρέφουμε Αθήνα όποτε τζάμπα κόπος. Αυτά που λήγουν όμως θα τα πάρω και θα τα πάω στην πράσινη. Δεν είναι κατάσταση με τους γελοίους 

Link to comment
Share on other sites

Η WIND επιτέλους εκανε σημαντική κίνηση σημερα στον Πειραιά λογω το οτι έπεσε η Vodafone ...στον Πειραιά.

Μαντεψτε 🙂

Επεσε η Vodafone , σχεδόν ολοι οι τουρίστες μεταφέρθηκαν με Roaming απο Vodafone σε Wind λογω " φτηνού και προτεινόμενου roaming agreement " και κάπως έτσι αποκαλύφθηκε πως η Wind εχει ακριβως το ιδιο config με την Vodafone στους  Huawei σταθμους βάσης της. ( 4G HO_FAILED )  ( Λάθη λαθη λαθη κατα τη μεταγωγή απο κυψέλη σε κυψέλη ακομα και με άριστο σημα. )  RSRQ ψηλα = kicked from cell to cell ping pong .

Κριμα

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Just now, HORGRAP said:

Η WIND επιτέλους εκανε σημαντική κίνηση σημερα στον Πειραιά λογω το οτι έπεσε η Vodafone ...στον Πειραιά.

Μαντεψτε 🙂

Επεσε η Vodafone , σχεδόν ολοι οι τουρίστες μεταφέρθηκαν με Roaming απο Vodafone σε Wind λογω " φτηνού και προτεινόμενου roaming agreement " και κάπως έτσι αποκαλύφθηκε πως η Wind εχει ακριβως το ιδιο config με την Vodafone στους  Huawei σταθμους βάσης της. ( 4G HO_FAILED )  ( Λάθη λαθη λαθη κατα τη μεταγωγή απο κυψέλη σε κυψέλη ακομα και με άριστο σημα. )  RSRQ ψηλα = kicked from cell to cell ping pong .

Κριμα

Άρα καλά εγώ παρατήρησα ότι δεν δούλευε η κόκκινη 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, HORGRAP said:

Η WIND επιτέλους εκανε σημαντική κίνηση σημερα στον Πειραιά λογω το οτι έπεσε η Vodafone ...στον Πειραιά.

Μαντεψτε 🙂

Επεσε η Vodafone , σχεδόν ολοι οι τουρίστες μεταφέρθηκαν με Roaming απο Vodafone σε Wind λογω " φτηνού και προτεινόμενου roaming agreement " και κάπως έτσι αποκαλύφθηκε πως η Wind εχει ακριβως το ιδιο config με την Vodafone στους  Huawei σταθμους βάσης της. ( 4G HO_FAILED )  ( Λάθη λαθη λαθη κατα τη μεταγωγή απο κυψέλη σε κυψέλη ακομα και με άριστο σημα. )  RSRQ ψηλα = kicked from cell to cell ping pong .

Κριμα

Απογοητεύομαι πλήρως τελικά με αυτή την εταιρεία. Η Vodafone έπεσε αλλά επανήλθε και το μόνο θέμα ήταν η δεύτερη κάρτα στο συμβολαιο που δεν είχε πρόσβαση σε 4G. Αλλά η Wind πάντως στη Κεφαλονια η μητέρα μου έβαλε απεριόριστα και σήμα μηδέν.5-10Mbps είχε για τα βασικά, χωρητικότητα δεν έχει και λίγες κεραίες-ραδιόφωνο. Ένας γνωστός που έχει F2G ταλαιπωρείται εδώ πέρα.

15 minutes ago, VS002 said:

Δεν πρόκειται να ταλαιπωρηθώ. Τον Σεπτέμβριο επιστρέφουμε Αθήνα όποτε τζάμπα κόπος. Αυτά που λήγουν όμως θα τα πάρω και θα τα πάω στην πράσινη. Δεν είναι κατάσταση με τους γελοίους 

Ούτε εγώ θα έμπαινα στη διαδικασία αλλά κανονικά είναι το σωστό. Δεν γίνεται να πληρώνεις πάγια κάθε μήνα στην ώρα τους χωρίς να χρωστάς ούτε ένα ευρώ και να μην έχεις υπηρεσίες όταν το χρειάζεσαι.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, HORGRAP said:

Η WIND επιτέλους εκανε σημαντική κίνηση σημερα στον Πειραιά λογω το οτι έπεσε η Vodafone ...στον Πειραιά.

Μαντεψτε 🙂

Επεσε η Vodafone , σχεδόν ολοι οι τουρίστες μεταφέρθηκαν με Roaming απο Vodafone σε Wind λογω " φτηνού και προτεινόμενου roaming agreement " και κάπως έτσι αποκαλύφθηκε πως η Wind εχει ακριβως το ιδιο config με την Vodafone στους  Huawei σταθμους βάσης της. ( 4G HO_FAILED )  ( Λάθη λαθη λαθη κατα τη μεταγωγή απο κυψέλη σε κυψέλη ακομα και με άριστο σημα. )  RSRQ ψηλα = kicked from cell to cell ping pong .

Κριμα

Γενικά η WIND κάνει κατάλληλα config για να μην συμβαίνει αυτό ή δεν έκανε ποτέ κάτι και λόγω χαμηλότερων συνδρομητών δεν υπήρχαν αυτά τα φαινόμενα;

Link to comment
Share on other sites

Με RSRQ -5 -6 στις κυψέλες της ...απλα δεν ειχε κίνηση ως τωρα.

Μολις ομως συμβεί κατι και ερθει κύμα απο Roaming τουρίστες ....το RSRQ -12 +++ την προδίδει.

 

Στην Γαλλία ο πάροχος που ειχε επισης Huawei αποφάσισε να θυσιάσει την χωρητικότητα στα Huawei για χαρη των  handover drops "

Επειδή διαβάζουν τι γραφω ειμαι σίγουρος πως και εδω θα αναγκαστούν να κάνουν το ιδιο και στην Vodafone και στη Wind.

Η Cosmote εχει την τύχη να παιζει με scheduling made by Ericsson 🙂

 

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μετράει όμως είναι το αποτέλεσμα, στο τέλος της μέρας.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikolas14 said:

Απογοητεύομαι πλήρως τελικά με αυτή την εταιρεία. Η Vodafone έπεσε αλλά επανήλθε και το μόνο θέμα ήταν η δεύτερη κάρτα στο συμβολαιο που δεν είχε πρόσβαση σε 4G. Αλλά η Wind πάντως στη Κεφαλονια η μητέρα μου έβαλε απεριόριστα και σήμα μηδέν.5-10Mbps είχε για τα βασικά, χωρητικότητα δεν έχει και λίγες κεραίες-ραδιόφωνο. Ένας γνωστός που έχει F2G ταλαιπωρείται εδώ πέρα.

Ούτε εγώ θα έμπαινα στη διαδικασία αλλά κανονικά είναι το σωστό. Δεν γίνεται να πληρώνεις πάγια κάθε μήνα στην ώρα τους χωρίς να χρωστάς ούτε ένα ευρώ και να μην έχεις υπηρεσίες όταν το χρειάζεσαι.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Αν ήταν η μόνιμη κατοικία μου θα τους κυνηγούσα. Δεν αξίζει όμως. Θα τους δυσφημίσω με τον χειρότερο τρόπο και θα πάρω και τα 7 συμβόλαια που έχω στην εταιρία. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, bbbb said:

Wind 5g σε σημεία στην πόλη της Κοζάνης.Το down καλο αλλά το up.... c8e3b142911d80be9a81eda001b06705.jpg83c442392fd728f31e480621681aade7.jpgdf46aa01b9ada585482a64062778057d.jpg

το down εντυπωσιακό για WIND και για επαρχιακή πόλη. Πιστεύω ότι και το upload θα φτιάξει 

Link to comment
Share on other sites

n78!!! Στην Κοζάνη που αργήσανε πολύ να φέρουν το 4G

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

n78!!! Στην Κοζάνη που αργήσανε πολύ να φέρουν το 4G

Poco X3 Pro


Ναι. Εντυπωσιακό όντως!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to NOVA 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...