Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, VS002 said:

Εγώ μιλάω για 3G 4G 5G

Μόνο Ε;; Τραγικό! Αυτά να μου λέτε ενεργοποίησα νέο F2g σήμερα! Μαρούσι είμαι οπότε καλά. Καλύτερα από τον πάροχο που ήμουν σαν εμπειρία χρήσης.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chrischal1908 said:

Μόνο Ε;; Τραγικό! Αυτά να μου λέτε ενεργοποίησα νέο f2g σήμερα! Μαρούσι είμαι οπότε καλά. Καλύτερα από τον πάροχο που ήρθα.

Αν έχεις χρόνο, περνά λίγο από οδό Σωρού ψηλά στο κολλέγιο ή στο Σισμανογλειο. Οριακό 4G με εναλλαγές σε 2G. 😝 Είναι τεράστια τρύπα της WIND το σημείο. 

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Chrischal1908 said:

Μόνο Ε;; Τραγικό! Αυτά να μου λέτε ενεργοποίησα νέο f2g σήμερα! Μαρούσι είμαι οπότε καλά. Καλύτερα από τον πάροχο που ήρθα.

Το E με 3 γραμμές. Από ποιον πάροχο ήρθες. Από την κόκκινη;

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Αν έχεις χρόνο, περνά λίγο από οδό Σωρού ψηλά στο κολλέγιο ή στο Σισμανογλειο. Οριακό 4G με εναλλαγές σε 2G. 😝 Είναι τεράστια τρύπα της WIND το σημείο. 

Προς το παρών λίγο πιο πάνω από το ΚΑΤ πήγα από την Αγίου Κωνσταντίνου στο Μαρούσι.

3 minutes ago, VS002 said:

Το E με 3 γραμμές. Από ποιον πάροχο ήρθες. Από την κόκκινη;

Ναι! Και από τα πρώτα λεπτά χρήσης παρατηρώ διαφορά στην χρήση του ίντερνετ. Είμαι αισιόδοξος γι'αυτό ήρθα! Η United θα κάνει βελτιώσεις στο δίκτυο. Μικρές ή μεγάλες θα κάνει!

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρώ πιο πολύ τελευταία είναι ότι από τα 100 Mbps του 5g γυρνάει σε 2g - 3g σε παραπάνω μέρη από αυτά που θυμόμουν και δεν φαίνεται πως ασχολούνται να διορθώσουν το πρόβλημα.

Να συμβαίνει επειδή αναβαθμίζουν μια περιοχή άραγε; Πόσο καιρό όμως θα έπαιρνε κάτι τέτοιο;

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή συμβαίνει αυτό;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Σε ποια περιοχή συμβαίνει αυτό;

Γενικά στην Αττική μέσα, ακόμα και Αθήνα κέντρο σε κάποια σημεία. Δυστυχώς είναι διάσπαρτα τα σημεία και όχι μια περιοχή μόνο.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, damierom said:

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/8506582953 Πετράλωνα Χαλκιδικής 5G

Ωραιότατα.

Στα Πετράλωνα πριν τρία χρόνια, μέτρησα γύρω στα 20 mbps download, ακριβώς μπροστά από την είσοδο του σπηλαίου.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κάθομαι στην στάση της Σωρού στο κολέγιο. Όντως κάνει εναλλαγές από το 4G σε Η+. Δείχνει αστάθεια σίγουρα θέλει ενίσχυση. Το είπα και στην εξυπηρέτηση της εταιρίας γιατί με κάλεσαν να δουν εάν είναι όλα καλά. Εχθές ενεργοποίησα την νέα γραμμή στο F2G. Πάντως η εμπειρία χρήσης είναι καλύτερη από την συνεταίρα στους σταθμούς βάσης.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Ωραιότατα.

Στα Πετράλωνα πριν τρία χρόνια, μέτρησα γύρω στα 20 mbps download, ακριβώς μπροστά από την είσοδο του σπηλαίου.

Να σημειώσω επίσης ότι το σήμα 5G είναι φουλ και δεν πέφτει ούτε μια γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ξανακαλεσα στη WIND για το πρόβλημα στα Μεθανα και μου είπαν ότι σε εξωτερικούς χώρους υπάρχει 2G και 4G. Ξεκίνησε η κατάργηση του 3G? Παρόλα αυτά στους εξωτερικούς χώρους δεν υπάρχει 4G από την Τετάρτη και μετά. Την Παρασκευή που θα ξαναπάω θα δω αν τελικά υπάρχει 4G

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι αν το ανέφερες πιο παλιά, πάντα υπήρχε θέμα με την Wind στα Μέθανα ή είναι καινούριο; Πάντως η θέση της κεραίας δεν ευνοεί καθόλου την κάλυψη της πόλης (υπόψιν ότι μαζί παίζει και η κόκκινη από την ίδια κεραια). Το 3G κλείνει από Κέρκυρα και Ζάκυνθο στις 12/7. Στην Αττική αργεί ακόμη.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, VS002 said:

Καλησπέρα,

 

Ξανακαλεσα στη WIND για το πρόβλημα στα Μεθανα και μου είπαν ότι σε εξωτερικούς χώρους υπάρχει 2G και 4G. Ξεκίνησε η κατάργηση του 3G? Παρόλα αυτά στους εξωτερικούς χώρους δεν υπάρχει 4G από την Τετάρτη και μετά. Την Παρασκευή που θα ξαναπάω θα δω αν τελικά υπάρχει 4G

Έτσι πρέπει να τους κυνηγάμε δυστυχώς μπας και διορθώσουν τα αδιόρθωτα. Ας ελπίσουμε ότι με την United στην καθοδήγηση της νέας εταιρίας να διορθωθούν πολλά. Με πήραν πριν από λίγο για το unlimited σε πολύ καλή τιμή και τους εξήγησα ότι εάν δεν διορθωθούν και βελτιωθούν πολλά στο δίκτυο ΔΕΝ. Ελπίζω να ιδρώσει το αυτί τους έστω και λίγο!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, georgeavl3 said:

Δε θυμάμαι αν το ανέφερες πιο παλιά, πάντα υπήρχε θέμα με την Wind στα Μέθανα ή είναι καινούριο; Πάντως η θέση της κεραίας δεν ευνοεί καθόλου την κάλυψη της πόλης (υπόψιν ότι μαζί παίζει και η κόκκινη από την ίδια κεραια). Το 3G κλείνει από Κέρκυρα και Ζάκυνθο στις 12/7. Στην Αττική αργεί ακόμη.

Poco X3 Pro
 

Το πρόβλημα είναι καινούριο. Παλιά είχε και 3G. Όντως η θέση δεν είναι και η καλύτερη. Στο από πάνω στενό χάνει 4G, παλαιότερα το 3G και είχε μόνο 2G. Αυτό συνέβαινε πάντα. 

Just now, Chrischal1908 said:

Έτσι πρέπει να τους κυνηγάμε δυστυχώς μπας και διορθώσουν τα αδιόρθωτα. Ας ελπίσουμε ότι με την United στην καθοδήγηση της νέας εταιρίας να διορθωθούν πολλά. Με πήραν πριν από λίγο για το unlimited σε πολύ καλή τιμή και τους εξήγησα ότι εάν δεν διορθωθούν και βελτιωθούν πολλά στο δίκτυο ΔΕΝ. Ελπίζω να ιδρώσει το αυτί τους έστω και λίγο!

Είναι απαράδεκτοι. Δεν μπορώ να κάτσω να περιμένω την αναβάθμιση της United στην καλύτερη περίπτωση σε 1 χρόνο. Πληρώνω 110€ σε συμβόλαιο και η πράσινη μου δίνει σε 65€. Σιγά μην κάτσω 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, damierom said:

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/8507569623 Φλογητά Χαλκιδικής 

Καθόλου εντυπωσιακό. Αυτό είναι ένα μέτριο 4G. Το 4G πόσο βγάζει; Έχει 4G+? Τι μπάντες έχει στην περιοχή;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Καλημέρα! Κάθομαι στην στάση της Σωρού στο κολέγιο. Όντως κάνει εναλλαγές από το 4G σε Η+. Δείχνει αστάθεια σίγουρα θέλει ενίσχυση. Το είπα και στην εξυπηρέτηση της εταιρίας γιατί με κάλεσαν να δουν εάν είναι όλα καλά. Εχθές ενεργοποίησα την νέα γραμμή στο F2G. Πάντως η εμπειρία χρήσης είναι καλύτερη από την συνεταίρα στους σταθμούς βάσης.

Επειδή περνάω κάποιες φορές από την περιοχή και συνήθως παίρνω το λεωφορείο 411, πιο πάνω προς Βριλήσσια η WIND γυρίζει σε 2G. Σε εσωτερικό χώρο το ίδιο. Το αστείο είναι ότι η VF έχει 2-3 κεραίες εκεί κοντά και η WIND ακόμα δεν έχει κάνει συνεγκατάσταση. 

1 hour ago, VS002 said:

Καθόλου εντυπωσιακό. Αυτό είναι ένα μέτριο 4G. Το 4G πόσο βγάζει; Έχει 4G+? Τι μπάντες έχει στην περιοχή;

Το 4G παίζει να είναι και πιο γρήγορο από το 5G της WIND. 😛

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Επειδή περνάω κάποιες φορές από την περιοχή και συνήθως παίρνω το λεωφορείο 411, πιο πάνω προς Βριλήσσια η WIND γυρίζει σε 2G. Σε εσωτερικό χώρο το ίδιο. Το αστείο είναι ότι η VF έχει 2-3 κεραίες εκεί κοντά και η WIND ακόμα δεν έχει κάνει συνεγκατάσταση. 

Το 4G παίζει να είναι και πιο γρήγορο από το 5G της WIND. 😛

Πολύ πιθανό 

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν σε όλη την Φωκίωνος Νέγρη σκέτο edge παντού και σε κάποια σημεία 3g, στιγμιαία κάνει εναλλαγή σε 5g και πάλι τα ίδια. Κάπου στα 90 dB έπαιζε το 5g. Δεν προλάβαινα να βγάλω screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arinos said:

Σχεδόν σε όλη την Φωκίωνος Νέγρη σκέτο edge παντού και σε κάποια σημεία 3g, στιγμιαία κάνει εναλλαγή σε 5g και πάλι τα ίδια. Κάπου στα 90 dB έπαιζε το 5g. Δεν προλάβαινα να βγάλω screenshot.

Δηλαδή ενώ είχε 5G τώρα δεν έχει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, VS002 said:

Δηλαδή ενώ είχε 5G τώρα δεν έχει;

Δεν ξέρω αν είχε ποτέ 5g ή 4g αλλά έκανε εναλλαγές, δηλαδή στιγμιαία συνδέονταν σε 5g με περίπου 90 dB σήμα και ξανά σε 2g.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arinos said:

Δεν ξέρω αν είχε ποτέ 5g ή 4g αλλά έκανε εναλλαγές, δηλαδή στιγμιαία συνδέονταν σε 5g με περίπου 90 dB σήμα και ξανά σε 2g.

Τελευταία παρατηρώ κι εγώ πολλές εναλλαγές. Τι να συμβαίνει άραγε;

1 minute ago, p_k said:

Καλαμαριά, οδός Χηλής

 

Screenshot_2022-07-07-17-25-09-035_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2022-07-07-17-26-23-711_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Όχι κι άσχημο 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to NOVA 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...