Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γιατί δεν ασχολήθηκαν ποτέ σοβαρά;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1) εργατοώρες ελάχιστες για τέτοιο prioritization

2) δεν υπάρχει προσωπικό ουτε ... πολλοί Network Gurus στο Ελλαντα

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, HORGRAP said:

1) εργατοώρες ελάχιστες για τέτοιο prioritization

2) δεν υπάρχει προσωπικό ουτε ... πολλοί Network Gurus στο Ελλαντα

Οι μηχανικοί που βγαίνουν από τα πολυτεχνεία;; Πχ Κρήτης; ανίκανοι είναι;

Link to comment
Share on other sites

Οι Έλληνες Network Gurus πηγαίνουν πρώτα  Ελβετία. Γερμανία. Αυστρία, Γαλλία , Σουηδία και εργάζονται Remotely και Quantumly απο Ελλάδα με μισθούς και ... κρατήσεις απο την καταπράσινη Ευρώπη 🙂

 

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, HORGRAP said:

Οι Έλληνες Network Gurus πηγαίνουν πρώτα  Ελβετία. Γερμανία. Αυστρία, Γαλλία , Σουηδία και εργάζονται Remotely και Quantumly απο Ελλάδα με μισθούς και ... κρατήσεις απο την καταπράσινη Ευρώπη 🙂

 

Η WIND θα έλεγα ότι έχει αξιόλογους τεχνικούς, αλλά μάλλον λίγους. Αφού κατάφεραν να κάνουν την "trash-ιλα" της Huawei να παίζει με ελάχιστα προβλήματα (τουλάχιστον σε σχέση με VF), τους αξίζει βραβείο. 😛 

Link to comment
Share on other sites

Η κάλυψη του 5G για το τέλος του 2022 δυστυχώς, έπεσε από το 65% στο 60%. Καλό είναι για το μέλλον που επιβραδύνεται;;

 

Link to comment
Share on other sites

On 16/5/2022 at 4:35 ΜΜ, MitsosDaBest13 said:

Η WIND θα έλεγα ότι έχει αξιόλογους τεχνικούς, αλλά μάλλον λίγους. Αφού κατάφεραν να κάνουν την "trash-ιλα" της Huawei να παίζει με ελάχιστα προβλήματα (τουλάχιστον σε σχέση με VF), τους αξίζει βραβείο. 😛 

Ακριβώς, σε αυτό οφείλω να το αναγνωρίσω. Τόσες εναλλαγές με Wind δεν είχα αλλά τι να το κάνω όταν δεν έχω σήμα σε εσωτερικό χώρο και μένω για ώρες με GSM επειδή έχει βλάβη. 
Όσοι έχουν Wind για Ίντερνετ στη Κεφαλονια,κυρίως στη κινητή θέλουν να φυγουν. Στο σταθερό μια χαρά είναι ευτυχώς.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στις αναβαθμίσεις που κάνει η Wind/Nova αλλάζει τα πάνελ στους ιστούς ή παραμένουν ως έχουν;

Link to comment
Share on other sites

Βασ. Γεωργίου, περιοχή Ευζώνων στη Θεσσαλονίκη

 

Screenshot_2022-05-20-19-22-26-638_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2022-05-20-19-22-19-082_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sakels said:

Wind 5g με n78

 

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/8392068271

Περιοχή;

Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα ρωτήσει παλιότερα και μου είπε κάποιος ότι η Q μάλλον δεν έχει 5G, είδα στο site της Q που αναφέρονται κανονικά πληροφορίες για 5G και επικοινώνησα σήμερα με το chat της WIND. 

Μου είπαν να περιμένω λίγο να μου το ενεργοποιήσουν στον αριθμό μου. Μετά μου λένε όλα ΟΚ, απλά να κάνω restart την συσκευή και θα έχω 5G. Έλα που όμως δεν έχει. Διαρκώς μου δείχνει 5G disconnected, το ίδιο που μου έδειχνε και πριν. 😭

Γνωριζει κανείς τι ισχύει τελικά με την Q; Να επικοινωνήσω ξανά μαζί τους; 

Screenshot_2022-05-23-16-17-44-721_cz.mroczis.netmonster.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να αλλάξεις sim. Επίσης, στο site γίνεται αναφορά ότι πρέπει να είναι ανοιχτό και το VoLTE ταυτόχρονα για να έχεις 5G

Poco X3 Pro



Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, georgeavl3 said:

Μάλλον πρέπει να αλλάξεις sim. Επίσης, στο site γίνεται αναφορά ότι πρέπει να είναι ανοιχτό και το VoLTE ταυτόχρονα για να έχεις 5G

Poco X3 Pro


 

Είναι ανοιχτό το VoLTE και το Wi-Fi Calling. 

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κατάλαβες λάθος μάλλον. Να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία από μεριάς Wind-Q. Η ρύθμιση στο κινητό δεν έχει καμία σχέση. Εσύ μάλλον δεν θα το καταλάβεις ποτέ γιατί δεν έχεις το σωστό firmware στο κινητό σου

Poco X3 Pro



Link to comment
Share on other sites

On 23/5/2022 at 5:32 ΜΜ, MitsosDaBest13 said:

Γνωριζει κανείς τι ισχύει τελικά με την Q; Να επικοινωνήσω ξανά μαζί τους; 

Screenshot_2022-05-23-16-17-44-721_cz.mroczis.netmonster.jpg

Το ίδιο είχα κι εγώ με Vodafone CU, αρκετές φορές έδειχνε 5G NSA DIsconnected
ΑΛΛΑ και όταν συνδεόταν ήταν εικονικό με ταχύτητες 3G.
Είναι ακόμα νωρίς για το 5G, έχει πολύ δρόμο μέχρι να φτάσει σε καλό επίπεδο (σε όλες τις εταιρίες)

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, filippos said:

Το ίδιο είχα κι εγώ με Vodafone CU, αρκετές φορές έδειχνε 5G NSA DIsconnected
ΑΛΛΑ και όταν συνδεόταν ήταν εικονικό με ταχύτητες 3G.
Είναι ακόμα νωρίς για το 5G, έχει πολύ δρόμο μέχρι να φτάσει σε καλό επίπεδο (σε όλες τις εταιρίες)

Μπα, το δικό μου πρόβλημα με τη WIND δεν είναι το 5G disconnected. Αλλά το ότι πρέπει να αλλάξω τη SIM για να παίξει και δεν υπάρχει sim Q ούτε για δείγμα. 😛

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, MitsosDaBest13 said:

Μπα, το δικό μου πρόβλημα με τη WIND δεν είναι το 5G disconnected. Αλλά το ότι πρέπει να αλλάξω τη SIM για να παίξει και δεν υπάρχει sim Q ούτε για δείγμα. 😛

Πριν μπεις σε τέτοια διαδικασία σκέψου πως για την ώρα όλες οι υλοποιήσεις είναι σε πρώιμο στάδιο.
Ναι, υπάρχουν σημεία που η ταχύτητα είναι πολύ υψηλή αλλά αποτελούν εξαίρεση στον γενικό κανονα, ο οποίος είναι πως όπου και να πας θα πιάνεις υποδεέστερες αν όχι εφάμιλλες με 4G (σε εσωτερικό χώρο).

Αν βέβαια έχεις το μικρόβιο του "5G ready" τότε οκ, είναι καθαρά προσωπική επιλογή.

Δεν εχω κλείσει μήνα με νέο νούμερο f2go.
Δοκιμάζω το LTE/5G της γιατί θα μεταβώ απο adsl σε υλοποίηση 4G/5G με mikrotik κ εξωτερική κεραία.
Ναι, σκέφτομαι να ακυρώσω το adsl διότι η Vodafone εγκατέλειψε κι επίσημα την καμπίνα που ανήκω για vdsl. Πρακτικά δεν θα πάρω ποτέ vdsl και θα μείνω με 6ρα (θεωρητικά 24ρα) γραμμή σε τιμές 50ρας vdsl.

Το λοιπόν, όποτε κλειδώνω σε 5G οι ταχύτητες είναι 3G.
Όποτε απενεργοποιώ στο κινητό το 5G πιάνω ταχύτητες στο περίπου 15 - 20 MBps, καμιά φορά και 30MBps.

Με Q περίπου στα ίδια.

Mε Vf CU σαν να έχω 10ρα με 15ρα γραμμή.

Με Whats Up ελαφρώς μεγαλύτερη απο Wind f2go και Q αν κ συνήθως παίζουν στα ίδια.

Σημείωση: 5G έχω δοκιμάσει μονο με f2go και Vf CU (και είναι χάλια και τα 2)
 

Edited by filippos

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, filippos said:

Πριν μπεις σε τέτοια διαδικασία σκέψου πως για την ώρα όλες οι υλοποιήσεις είναι σε πρώιμο στάδιο.
Ναι, υπάρχουν σημεία που η ταχύτητα είναι πολύ υψηλή αλλά αποτελούν εξαίρεση στον γενικό κανονα, ο οποίος είναι πως όπου και να πας θα πιάνεις υποδεέστερες αν όχι εφάμιλλες με 4G (σε εσωτερικό χώρο).

Αν βέβαια έχεις το μικρόβιο του "5G ready" τότε οκ, είναι καθαρά προσωπική επιλογή.

Δεν εχω κλείσει μήνα με νέο νούμερο f2go.
Δοκιμάζω το LTE/5G της γιατί θα μεταβώ απο adsl σε υλοποίηση 4G/5G με mikrotik κ εξωτερική κεραία.
Ναι, σκέφτομαι να ακυρώσω το adsl διότι η Vodafone εγκατέλειψε κι επίσημα την καμπίνα που ανήκω για vdsl. Πρακτικά δεν θα πάρω ποτέ vdsl και θα μείνω με 6ρα (θεωρητικά 24ρα) γραμμή σε τιμές 50ρας vdsl.

Το λοιπόν, όποτε κλειδώνω σε 5G οι ταχύτητες είναι 3G.
Όποτε απενεργοποιώ στο κινητό το 5G πιάνω ταχύτητες στο περίπου 15 - 20 MBps, καμιά φορά και 30MBps.

Με Q περίπου στα ίδια.

Mε Vf CU σαν να έχω 10ρα με 15ρα γραμμή.

Με Whats Up ελαφρώς μεγαλύτερη απο Wind f2go και Q αν κ συνήθως παίζουν στα ίδια.

Σημείωση: 5G έχω δοκιμάσει μονο με f2go και Vf CU (και είναι χάλια και τα 2)
 

Καλά θα κανείς,είχα και εγώ adsl 6Mbps με Vodafone και πολλές αποσυνδέσεις. Επίσης επειδή τελείωνα τη σχολή και είμαι αρκετά εκτός σπιτιού δεν με βολευε το να πληρώνω μια 50αρα γραμμή για τις ώρες που είμαι σπίτι. Το γύρισα σε 4G με συμβόλαιο απεριόριστα και τέλος. 
 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to NOVA 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...