Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από όλα αυτά βγαίνει το συμπέρασμα ότι απαιτείται χρόνος για να στηθεί ένα δίκτυο.

Και είναι λογικό.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και στο Λουξεμβούργο καμία βδομάδα τους παίρνει...

 

Που να δεις πως πάει τρένο το δίκτυο στο Λίχτεστάιν :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Το ποσταρε κάποιος στο Facebook. Με huawei κινητό. 2c666da1dc26299bb9987df53a8f80d7.jpg

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αληθινό το πιο πάνω test, τότε θα γελάσει κάθε πικραμένος...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/1441107606124362/posts/2933134783588296/

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πολύ πλάκα ρε παιδιά κανένα δοκιμαστικό τεστ θα είναι από την ίδια τη Wind κάτω από την κεραία μην τρελαίνεστε :lol:

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλό το αποτέλεσμα και μπράβο

 

αλλά ξεχνάμε ότι είναι το σύνολο της ταχύτητας όταν θα υπάρχουν πολλά 5g κινητά δεν θα δούμε ποτέ τέτοιες ταχύτητες

 

 

Το θέμα είναι τι θα βλέπουμε σε πραγματικές συνθήκες γιατί εγώ τα περίμενα τέτοια νούμερα στην αρχική φάση μπορώ να πω ότι περίμενα και παραπάνω..

 

 

Καλή αρχή πάντως σίγουρα όμως όχι το πιο σωστό δείγμα . Σας είπα από πια άποψη

 

Καλή Χρονιά σε όλους 9fdc189aab17c1deb2cf1c21e79bb5e8.jpg

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό αποτέλεσμα!! Μπράβο στην wind. Αν φέρει τέτοιες ταχύτητες στην περιοχή μου πριν γεράσω :lol: (το αναφέρω ως εμπειρία απο το πότε μας έφερε το 4g σε σχέση με την πλειοψηφία της χώρας) θα τους προτιμήσω και πάλι
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τότε θα έχει βγάλει η cosmote 7G μέχρι να σου φέρει το 5G με τέτοιες ταχύτητες η wind :lol:

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα θα είναι πάντως έκπληξη αν φέρει κάποιος άλλος πέραν της πράσινης πρώτος το 5G στην Κοζάνη
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα θα είναι πάντως έκπληξη αν φέρει κάποιος άλλος πέραν της πράσινης πρώτος το 5G στην Κοζάνη
Μάλλον τέτοια φάση σαν το βίντεο παρακάτω. θα είναι για κάποια χρόνια το 5g στην Κοζάνη και γενικά στην επαρχία

 

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά να έχουμε και πάντα τέτοια να βλέπουμε!

Πάνω απ όλα όμως, υγεία και ευτυχία για όλους!

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ποσταρε κάποιος στο Facebook. Με huawei κινητό. 2c666da1dc26299bb9987df53a8f80d7.jpg

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ καλό, αν όντως ισχύει. Νομίζω το μεγαλύτερο που έχουμε δει ως τώρα στην Ελλάδα.

 

Υποθέτω mmWave.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό, αν όντως ισχύει. Νομίζω το μεγαλύτερο που έχουμε δει ως τώρα στην Ελλάδα.

 

Υποθέτω mmWave.

Σοουρα δεν ειναι mmwave το κινητο δεν υποστηριζει N258 λογικα 100mhz n78 σε καποιο πειραματικο loby

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό, αν όντως ισχύει. Νομίζω το μεγαλύτερο που έχουμε δει ως τώρα στην Ελλάδα.

 

Υποθέτω mmWave.

 

Το αποτέλεσμα είναι οκ. Μιλάμε για πολύ λίγους σταθμούς με καλό backhaul και μηδενικές παρεμβολές. Στη Ν78 με 100mhz το παραπάνω αποτέλεσμα είναι λογικό και πολύ καλό. ;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στη Wind/Voda η Victus ενεργοποιει Ν78 απο οσο γνωριζω ως πρωτη προτεραιοτητα.

Αληθεια ξερει κανεις ποσο συνολικα φασμα εχει παρει η Wind στη N78 και ποιο κομματι?

Link to comment
Share on other sites

Στη Wind/Voda η Victus ενεργοποιει Ν78 απο οσο γνωριζω ως πρωτη προτεραιοτητα.

Αληθεια ξερει κανεις ποσο συνολικα φασμα εχει παρει η Wind στη N78 και ποιο κομματι?

 

100mhz έχει. Δε ξέρω ποιο κομμάτι (δεν έχει και πολύ σημασία?)

Η κοσμοτε έχει 210mhz, η Vodafone 140mhz.

 

Θεωρώ ότι είναι aggressive να ξεκινάς με Ν78 και χωρίς νέα σχεδίαση δικτύου. Η Ν78 θέλει πιο πυκνό δίκτυο και massive mimo για να δώσει τα μέγιστα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

100mhz έχει. Δε ξέρω ποιο κομμάτι (δεν έχει και πολύ σημασία?)

Η κοσμοτε έχει 210mhz, η Vodafone 140mhz.

 

Θεωρώ ότι είναι aggressive να ξεκινάς με Ν78 και χωρίς νέα σχεδίαση δικτύου. Η Ν78 θέλει πιο πυκνό δίκτυο και massive mimo για να δώσει τα μέγιστα.

 

Thanks mixtri, για τους αλλους 2 ηξερα για τη Wind δεν εβρισκα, το κομματι απλα ηθελα να δω την "κατανομη" δεν παιζει καποιο ρολο, την rural Connect την ξεσπιτωσαν ουτως ή αλλως και την εστειλαν στην αρχη του φασμαοτς..με το αζημιωτο βεβαια:lol::X

Ενταξει αυτο ειχε το λογο του, αφου ηθελαν συνεχομενο φασμα για το 5G.

 

Για την υλοποιηση συμφωνω μαζι σου οτι ειναι aggressive ποσο μαλλον χωρις beamforming και massive mimo, απλα γνωριζω (χωρις καμια επιφυλαξη) πως ενεργοποιουν n78 και n1.

Link to comment
Share on other sites

Thanks mixtri, για τους αλλους 2 ηξερα για τη Wind δεν εβρισκα, το κομματι απλα ηθελα να δω την "κατανομη" δεν παιζει καποιο ρολο, την rural Connect την ξεσπιτωσαν ουτως ή αλλως και την εστειλαν στην αρχη του φασμαοτς..με το αζημιωτο βεβαια:lol::X

Ενταξει αυτο ειχε το λογο του, αφου ηθελαν συνεχομενο φασμα για το 5G.

 

Για την υλοποιηση συμφωνω μαζι σου οτι ειναι aggressive ποσο μαλλον χωρις beamforming και massive mimo, απλα γνωριζω (χωρις καμια επιφυλαξη) πως ενεργοποιουν n78 και n1.

 

Γενικά τα Huawei δίκτυα πάνε N78 first, υποθέτω η υλοποίηση DSS δεν πάει τόσο καλά όσο της ///

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα Huawei δίκτυα πάνε N78 first, υποθέτω η υλοποίηση DSS δεν πάει τόσο καλά όσο της ///

Δεν μπορουν να δωσουν n1 χωρις dss?

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα Huawei δίκτυα πάνε N78 first, υποθέτω η υλοποίηση DSS δεν πάει τόσο καλά όσο της ///

 

Δεν υπάρχει IODT QC για Huawei πλέον. Το DSS είναι feature που δε θα παίξει σωστά χωρις στενό μαρκάρισμα σε IODT lab.

 

Υπάρχουν πολλοί συνδρομητές LTE για να το δώσουν εξαρχής όλο σε NR. Το DSS είναι πολύ καλό για υπάρχουσα κάλυψη LTE. Μικρό overhead, παράλληλη χρήση από LTE και NR. Γενικά το θεωρώ πολύ καλή τεχνολογία. Δες απλά ποιοι πάροχοι το έχουν υιοθετήσει και θα καταλάβεις πόσο πληρώνουν.

 

Για massive mimo midband η Ericsson έχει φτάσει πλέον σε 4ης γενιάς radios ενώ η νοκια μόλις έδωσε τα 2ης γενιάς. Μιλάμε για 2 γενιές διαφορά. Η Huawei πάει για 4η γενιά σύντομα άρα θεωρώ ότι πρέπει να περιμένουν λίγο με τη Ν78.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to NOVA 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...