Jump to content

[Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα


spookype20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

18 minutes ago, dimgoul said:

Έχω το πιξελ 6.

Αν ακολουθήσω τους οδηγούς για root ώστε να ξεκλειδωσω 5g, volte vowifi, μετά μπορώ να ξερουταρω το κινητό, αλλά να παραμείνει το 5g και τα υπόλοιπα?

Υπάρχει ένας οδηγός εδώ https://myphone.gr/forum/topic/186059/?do=findComment&comment=7133194 , που λέει ότι αν κάνεις root και αλλάξεις κάτι στο αρχείο του φορέα (cosmote, vodafone κτλ) και μετά ξεrootαρεις δουλεύει κανονικά, εγώ το δοκίμασα σε pixel 6a αλλά δεν τα κατάφερα, δούλεψε το 5g κτλ αλλά δεν πέρναγε με τίποτα τους ελέγχους για το root, δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις. 

Edited by DarkOphobia
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

14 minutes ago, georgeavl3 said:

Όχι. Δε θα δουλεύει το Module αλλιώς

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Οκ. Σοβαρή ερώτηση. Φοβάμαι να είμαι με ρουταρισμενο κινητό με εφαρμογές τράπεζας, google pay.

Είμαι υπερβολικός? Υπάρχει πραγματικά πρόβλημα ασφαλείας?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dimgoul said:

Οκ. Σοβαρή ερώτηση. Φοβάμαι να είμαι με ρουταρισμενο κινητό με εφαρμογές τράπεζας, google pay.

Είμαι υπερβολικός? Υπάρχει πραγματικά πρόβλημα ασφαλείας?

αν ξέρεις που πατάς και τι κατεβάζεις δεν θα έχεις θέμα.

αν πατάς και κατεβάζεις ότι νανε χωρίς να ξέρεις τι είναι μην κάνεις root καλύτερα.

ας υποθέσουμε ξέρεις τι κάνεις και σου κλέβουν το κινητό.

αλλάζεις κατευθείαν κωδικούς στις τράπεζες όπως και σε google.

προσωπικά κρατάω όλα τα σοβαρά αρχείο μου στο google drive .θα πρότεινα να κάνεις το ίδιο ώστε ο κλέφτης να μην αποκτείσει ποτέ πρόσβαση.

εγώ με το παραπάνω σκεπτικό λοιπόν προχώρησα σε root τα ενεργοποίησα όλα και ησύχασα !

 

Keep it real, keep it true, keep it #Code_Blue

 

https://linktr.ee/frapesstoypogeio

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Και ναι κυρίες και κύριοι έχουμε επίσημα VoLTE σε Cosmote Ελλάδα σε latest update Android beta v13, Security Revision January 5, 23.

Μόνο VoLTE όμως έτσι, voWiFi ακόμη πακέτο.

Καλή απόλαυση επιτέλους 🙏🫡

#no_root, #locked_bootloader

Screenshot_20230202-193831.png

Screenshot_20230202-193908.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, vagster97 said:

Και ναι κυρίες και κύριοι έχουμε επίσημα VoLTE σε Cosmote Ελλάδα σε latest update Android beta v13, Security Revision January 5, 23.

Μόνο VoLTE όμως έτσι, voWiFi ακόμη πακέτο.

Καλή απόλαυση επιτέλους 🙏🫡

#no_root, #locked_bootloader

Screenshot_20230202-193831.png

Screenshot_20230202-193908.png

Επιβεβαιώνω ότι και στο δικό μου Pixel 6a που είναι στο πρόγραμμα Android 13 beta στην QPR2, έχω πλέον Volte με Cosmote και λειτουργεί κανονικά!!! 

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, kpetros said:

Επιβεβαιώνω ότι και στο δικό μου Pixel 6a που είναι στο πρόγραμμα Android 13 beta στην QPR2, έχω πλέον Volte με Cosmote και λειτουργεί κανονικά!!! 

Προς έξτρα ενημέρωση πλέον παίζουν και HD calls, αρκεί φυσικά να το υποστηρίζει και ο συνομιλητής~!

scn3223.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, veteran_90 said:

Υπάρχει κανένας με Pixel 4a (5g) που να είδε το Volte ? Επίσης εσείς που το βλέπετε με τα 6aria στείλατε κάποιο μνμ στην cosmote ?

Εφόσον είναι ήδη ενεργοποιημένες οι υπηρεσίες voLTE κι voWiFi στον αριθμό σου δεν χρειάζεται να ξανά στείλεις για re-register. Άμα δεν είναι, τότε ίσως χρειαστείς να στείλεις το κλασικό μήνυμα από υποστηριζόμενη συσκευή.

Προσωπικά όταν είχα παλαιότερη συσκευή Huawei όπου υποστηριζόταν by-default, είχα κάνει εκεί την εγγραφή.

Άμα ξανά προσπαθήσεις με μήνυμα για "εκ-νέου εγγραφή" δεν λαμβάνεις θετικό απαντητικό, σου αναφέρει ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή από το δίκτυο.

Παρόλα αυτά παίζει κανόνι~!

Link to comment
Share on other sites

Για τους χρήστες με ποιο παλιά κινητά pixel 2xl δεν νομίζω να γίνεται να ενεργοποιηθεί το volte? Βασικά αυτό περίμενα για να προβώ σε αλλαγή στο 7 pro.

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

εφοσον η δυνατοτητα ερχεται μεσα απο update, οσα εχουν σταματησει να δεχονται αναβαθμισεις, δεν εχουν τυχη 

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Άντε μέχρι Μάρτιο που θα βγει το Feuture drop προλαβαίνουν να βάλουν και το VoWifi με το 5G 🙏 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως λίγο που έψαξα στο google , βρήκα οτι και άλλοι το καλοκαίρι νομίζω του 22 σε beta έκδοση,σε χώρα που δεν πωλείται το Pixel, πήρανε volte, αλλά δυστυχώς δεν συνεχίστηκε να διαβάσω αν το πήρανε και στην stable.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2023 at 7:54 ΜΜ, vagster97 said:

Και ναι κυρίες και κύριοι έχουμε επίσημα VoLTE σε Cosmote Ελλάδα σε latest update Android beta v13, Security Revision January 5, 23.

Μόνο VoLTE όμως έτσι, voWiFi ακόμη πακέτο.

Καλή απόλαυση επιτέλους 🙏🫡

#no_root, #locked_bootloader

Screenshot_20230202-193831.png

Screenshot_20230202-193908.png

Απίστευτα νέα.

Άμα ανοίξει κ 5g/vowifi θα είναι όνειρο 

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ με beta/Cosmote σε 6 pro. Δυστυχώς όμως η beta έχει θέματα με εφαρμογές.

Ήδη ας πούμε βρήκα θέμα με alpha bank push notifications και fingerprint. Δεν μπορώ να κάνω πληρωμές μέσω push notification.

Steam επίσης πήγα να κάνω αγορά και δεν μπορούσε να κάνει login στο Paypal μέσω του in-app pop-up παραθύρου.

Ευτυχώς Μάρτιο θα δωθεί με το καλό η stable και θα κάνω opt-out.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια. Σε pixel 7, έχω μια esim (ολλανδική) και στις επιλογές εγώ 5g, 4g, 3g. Φύσικα δεν παίζει 5g, αλλά τουλάχιστον έχω 4g. 

 

Στην κάρτα sim, που είναι της nova, έχω επιλογές μόνο 5g (δεν παίζει φυσικά) αλλά μετά πάει σε lte. Λείπει δηλαδή το 4g. Τί μπορώ να κάνω; 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, marios_geo2 said:

Παίδες μια βοήθεια. Σε pixel 7, έχω μια esim (ολλανδική) και στις επιλογές εγώ 5g, 4g, 3g. Φύσικα δεν παίζει 5g, αλλά τουλάχιστον έχω 4g. 

 

Στην κάρτα sim, που είναι της nova, έχω επιλογές μόνο 5g (δεν παίζει φυσικά) αλλά μετά πάει σε lte. Λείπει δηλαδή το 4g. Τί μπορώ να κάνω; 

LTE = 4G

Link to comment
Share on other sites

Πάντως λίγο που έψαξα στο google , βρήκα οτι και άλλοι το καλοκαίρι νομίζω του 22 σε beta έκδοση,σε χώρα που δεν πωλείται το Pixel, πήρανε volte, αλλά δυστυχώς δεν συνεχίστηκε να διαβάσω αν το πήρανε και στην stable.

Είχε γίνει τότε ακριβώς το ίδιο σε beta και σε stable βγάλανε την επιλογή.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gesvts said:


Είχε γίνει τότε ακριβώς το ίδιο σε beta και σε stable βγάλανε την επιλογή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

α οκ, άρα έχουμε ελπίδες και μάλιστα μεγάλες!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα για root που απλά πατάς το κουμπί και το κάνει μόνο του; Υπήρχε παλιά για OnePlus που είχα, ξεκλείδωνε bootloader κι έκανε root.

Link to comment
Share on other sites

στην κανονική ζωή δεν καταλαβαίνεις διαφορές!

Εχω δοικιμάσει 4G με LTE και είναι πραγματικά μηδαμινές!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, guy_fawkes said:

στην κανονική ζωή δεν καταλαβαίνεις διαφορές!

Εχω δοικιμάσει 4G με LTE και είναι πραγματικά μηδαμινές!

Το lte είναι θέμα nova ή dual sim; Αναφέρω ξανά ότι στην δεύτερη sim έχω 4g.

Link to comment
Share on other sites

cosmote εχω!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, marios_geo2 said:

Συμφωνούμε ότι δεν είναι ακριβώς το ίδιο με το "καθαρό 4G", αλλά παραμένει εξίσου πολύ κοντινό σε επιδόσεις με το 4G.

Εάν έχεις οποιοδήποτε ενδοιασμό ότι διαφέρουν στα αποτελέσματα των επιδόσεων που κάνουν peek δοκίμασε την ίδια κάρτα sim στο ίδιο σημείο που βρίσκεσαι στο pixel σου και σε ένα άλλο 4G κινητό. Εφόσον πραγματικά δεν υπάρχει μεγάλο χάσμα στο ίδιο το modem των συσκευών, τότε τα αποτελέσματα που θα λάβεις δεν θα έχουν μεγάλες αποκλείσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...