Jump to content

[Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα


spookype20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ την περιμένω (πίξελ 7 προ)  μέχρι την Πέμπτη!  Unlock, root και τα συναφή με το καλημέρα... 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

18 ώρες πριν, spookype20 said:

Μια χαρά με Cosmote... VoLTE/VoWiFi

Αρκεί να έχεις στείλει μήνυμα 5G και WIFICALL στο 1333 από πιστοποιημένη συσκευή. 😱

image.thumb.png.fcc8ec5e11285b3ec6fc3de71013b997.png

Ναι είμαι οκ, τα είχα ενεργοποίησει και δούλευαν όλα στο s22 ultra (όπως και τώρα στο oneplus που επέστρεψα). 

Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι οκ, τα είχα ενεργοποίησει και δούλευαν όλα στο s22 ultra (όπως και τώρα στο oneplus που επέστρεψα). 
Το σουταρες το 7Ρ;

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά το update Δεκεμβρίου φάνηκε να διορθώνονται τα προβλήματα με τις χαμένες κλήσεις αλλά τις τελευταίες μέρες πάλι τα ίδια. Απ ότι φαίνεται το root είναι μονόδρομος για να υπάρχει αξιοπιστία στις κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

quote post="7128307" timestamp="1671537038" name="zaras27" userid="80267"]
E τότε ρε αδερφέ@jimteo τι το λες ? Κατ αρχάς με ρώτησε τι τηλέφωνο έχω κ είπα S22 .Με βλέπει να δει τι έχω ? Οτι εχω 7αρι?
2ον γράφω ξεκάθαρα για data όπως Viber .ΔΕΝ μίλησα για volte ktl μην τα μπερδεύουμε.



Τεσπά.....το αφήνουμε εδώ γιατί και άκρη δε θα βγει, και το φόρουμ κουράζουμε χωρίς νόημα.
Σε κάθε περίπτωση πάντως, κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, jimteo said:

quote post="7128307" timestamp="1671537038" name="zaras27" userid="80267"]
E τότε ρε αδερφέ@jimteo τι το λες ? Κατ αρχάς με ρώτησε τι τηλέφωνο έχω κ είπα S22 .Με βλέπει να δει τι έχω ? Οτι εχω 7αρι?
2ον γράφω ξεκάθαρα για data όπως Viber .ΔΕΝ μίλησα για volte ktl μην τα μπερδεύουμε.



Τεσπά.....το αφήνουμε εδώ γιατί και άκρη δε θα βγει, και το φόρουμ κουράζουμε χωρίς νόημα.
Σε κάθε περίπτωση πάντως, κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά.

Sent from my Pixel 7 Pro

Πάρε ένα αλλο τηλ (Cosmote γραμμη )κ δοκίμασε αν έχεις android auto ή viber ή ότι αλλο την ώρα που μιλάς και μου λες 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, zaras27 said:

Πάρε ένα αλλο τηλ (Cosmote γραμμη )κ δοκίμασε αν έχεις android auto ή viber ή ότι αλλο την ώρα που μιλάς και μου λες 

Είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις wifi συνδεδεμένο;

Και ότι την ώρα της κλήσης μπορείς να π.χ. να ανοίξεις μια σελίδα;

Αυτό σου λένε να δοκιμάσεις. Το Andoid Auto που λες δεν έχει άμεση σχέση. Είναι σύζευξη κινητού με το αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sotnem said:

Είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις wifi συνδεδεμένο;

Και ότι την ώρα της κλήσης μπορείς να π.χ. να ανοίξεις μια σελίδα;

Αυτό σου λένε να δοκιμάσεις. Το Andoid Auto που λες δεν έχει άμεση σχέση. Είναι σύζευξη κινητού με το αυτοκίνητο.

Οκ ξαναπάμε . Την ώρα της κλήσης έχεις Viber ? Ναι ή Οχι ?

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, zaras27 said:

Οκ ξαναπάμε . Την ώρα της κλήσης έχεις Viber ? Ναι ή Οχι ?

Εγώ τι σχέση έχω; Εσύ λες κάτι και προσπαθούμε να καταλάβουμε αν ισχύει.

Δεν σε κατηγορεί κανείς για κάτι, προσπαθούμε να καταλάβουμε τι γίνεται.

Εσύ δηλαδή έχοντας απενεργοποιήσει το ασύρματο και ενώ είσαι σε LTE, πραγματοποιείς κλήση, αφήνεις το τηλέφωνο ανοιχτό και μπορείς να κάνεις browsing την ίδια στιγμή;
Και αν ναι, τι γράφει πάνω. Εγώ αν πάω να το κάνω αυτό θα βγάλει Ε στην Cosmote.

 

Link to comment
Share on other sites

On 19/12/2022 at 7:19 ΜΜ, jimteo said:

Το σουταρες το 7Ρ;

Sent from my Pixel 7 Pro
 

Ναι δεν παλευόταν η cosmote, με διπλή κάρτα (cosmote, vodafone) είχα σοβαρό θέμα. Αλλά θα το ξαναπάρω τώρα με τις αλλαγές και στην cosmote γιατί και εναλλακτική δεν βρήκα (ημουν στο τσακ για oneplus 10 pro). 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα μπει για τα καλά στον πειρασμό για s22u, αλλά είπα να κάνω υπομονή και τελικά δικαιώθηκα.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω καταφερα να ενεργοποιησω volte στη φυσικη sim σε pixel 7 pro στελνοντας sms απο ενα iphone. ολα καλα μεχρι εδω. Γνωριζεις κανεις αν γινεται να το ενεργοποιησω και στην esim;

 

Ισως αν καπως αμτιγραφαμε τα settings απο τη φυσικη sim?

 

Στην esim μεσα απο το *#*#4636#*#* μου δειχνει volte και vowifi ως Unavailable και προφανως αν στειλω wificall απο το pixel  δεν μου το δεχεται.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, NIKOSTITO said:

Εγω καταφερα να ενεργοποιησω volte στη φυσικη sim σε pixel 7 pro στελνοντας sms απο ενα iphone. ολα καλα μεχρι εδω. Γνωριζεις κανεις αν γινεται να το ενεργοποιησω και στην esim;

 

Ισως αν καπως αμτιγραφαμε τα settings απο τη φυσικη sim?

 

Στην esim μεσα απο το *#*#4636#*#* μου δειχνει volte και vowifi ως Unavailable και προφανως αν στειλω wificall απο το pixel  δεν μου το δεχεται.

Είσαι ρουτ να φανταστώ...

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, DarkOphobia said:

Ναι δεν παλευόταν η cosmote, με διπλή κάρτα (cosmote, vodafone) είχα σοβαρό θέμα. Αλλά θα το ξαναπάρω τώρα με τις αλλαγές και στην cosmote γιατί και εναλλακτική δεν βρήκα (ημουν στο τσακ για oneplus 10 pro). 

Ti θεμα είχες ?

Με το 7αρι ?

Edited by zaras27
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,κάτοχος Pixel 7και προερχόμενος από iphone 13 ,μόλις τηλεφώνησα στις βλάβες της cosmote (13788) και τους ζήτησα να μου ενεργοποιήσουν το WiFiCalling .Μου το έκαναν και τώρα έχω κλειστά τα δεδομένα και τηλεφωνώ μέσω WiFi.Επίσης δοκίμασα να τηλεφωνήσω σε κάποιον και την ώρα που μιλούσα μαζί του (πάντα έχοντας κλειστά τα δεδομένα ) περιηγήθηκα και στο internet και στο maps.Για το VOLTE βγάζει όχι για την συσκευή μου. Ξέχασα να αναφέρω  ότι δήλωσα τη μάρκα και τον τύπο της συσκευής μου (Google pixel 7) και δεν αρνήθηκε να με εξυπηρετήσει. Ελπίζω να βοήθησα. Καλά Χριστούγεννα σε όλους.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dtsatsanis said:

Καλησπέρα ,κάτοχος Pixel 7και προερχόμενος από iphone 13 ,μόλις τηλεφώνησα στις βλάβες της cosmote (13788) και τους ζήτησα να μου ενεργοποιήσουν το WiFiCalling .Μου το έκαναν και τώρα έχω κλειστά τα δεδομένα και τηλεφωνώ μέσω WiFi.Επίσης δοκίμασα να τηλεφωνήσω σε κάποιον και την ώρα που μιλούσα μαζί του (πάντα έχοντας κλειστά τα δεδομένα ) περιηγήθηκα και στο internet και στο maps.Για το VOLTE βγάζει όχι για την συσκευή μου. Ξέχασα να αναφέρω  ότι δήλωσα τη μάρκα και τον τύπο της συσκευής μου (Google pixel 7) και δεν αρνήθηκε να με εξυπηρετήσει. Ελπίζω να βοήθησα. Καλά Χριστούγεννα σε όλους.

 

Χωρίς δεδομένα ανοιχτά και χωρίς wifi δεν υπάρχει περίπτωση να σερφάρεις στο Ίντερνετ, δεν υπάρχει κάποιος μαγικός τρόπος για να γίνει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, leo06 said:

Χωρίς δεδομένα ανοιχτά και χωρίς wifi δεν υπάρχει περίπτωση να σερφάρεις στο Ίντερνετ, δεν υπάρχει κάποιος μαγικός τρόπος για να γίνει κάτι τέτοιο.

Μόνο τα δεδομένα είχα κλειστά.Το WiFi ανοιχτό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, dtsatsanis said:

Μόνο τα δεδομένα είχα κλειστά.Το WiFi ανοιχτό.

Και ήσουν συνδεδεμένος σε κάποιο wi-fi να υποθέσω;

Link to comment
Share on other sites

Just now, dtsatsanis said:

Μόνο τα δεδομένα είχα κλειστά.Το WiFi ανοιχτό.

Προφανώς έτσι λειτουργεί χωρίς κάποιον περιορισμό.Για wifi calling βάζεις λειτουργία πτήσης και ανοίγεις wifi, αν μπορείς να κάνεις και να δεχτείς κλήση τότε έχεις wifi calling, αν όχι, δεν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, dtsatsanis said:

Ναι 

Αυτό είναι αυτονόητο να γίνεται. Όταν είσαι συνδεδεμένος σε κάποιο δίκτυο wi-fi εννοείται ότι μπορείς να έχεις ίντερνετ κατά τη διάρκεια κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Ναι 

Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot από το μενού *#*#4636#*#* ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Finn said:


Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot από το μενού *#*#4636#*#* ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το μενού "Πληροφορίες τηλεφώνου ή κάποιο άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Το μενού "Πληροφορίες τηλεφώνου ή κάποιο άλλο;

Πληροφορίες τηλεφώνου πατάς και εκεί εμφανίζει διάφορους διακόπτες προς τα κάτω


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...