Jump to content

[Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα


spookype20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

52 minutes ago, dbal said:

Ναι ναι, full stock ούτε καν beta 🙄

Έχεις Pixel 5 όπως γράφει στο profile σου?

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Έχεις Pixel 5 όπως γράφει στο profile σου?
Ωχ, μάλλον ναι, γιατί κοίτα που βρίσκεται το ρολόι. Εκεί έχουν τη κάμερα τα 5αρια.

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, spookype20 said:

Έχεις Pixel 5 όπως γράφει στο profile σου?

Ναι! Εν τω μεταξύ επειδή το....συμβάν έγινε κάτω από το σπίτι, τώρα που βγήκα πάλι δεν άλλαξε σε 5G με ότι μπορεί να σημαίνει αυτό. Λογική εξήγηση δεν έχω εγώ πάντως 🙄

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τις χαμένες κλήσεις έχει λυθεί;;; Σκέφτομαι να το πάρω,αλλά αυτό με κρατά....
Προσωπικά δεν είχα ποτέ. Ενω με s21 ultra είχε τύχει 2 φορές. Δεν έχω καλό σήμα σπίτι μου!

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, jimlost said:

Το θέμα με τις χαμένες κλήσεις έχει λυθεί;;; Σκέφτομαι να το πάρω,αλλά αυτό με κρατά....

Κάποιες φορές με παίρνουν τηλέφωνο και ενώ δεν μιλάω,τους λέει ότι μιλάει... επίσης δεν έρχεται και ένα μύνημα για χαμένες κλήσεις...

P6pro

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα δείξει,μέσα στην βδομάδα θα το έχω…Μια ερώτηση…Στον chrome  όταν πατάω το κουτάκι που έχει το σύνολο των καρτελών μου εμφανίζει λίστα,όχι τις καρτέλες….Αυτό άλλαξε από μόνο του…Πως επαναφέρω να εμφανίζει τις καρτέλες και όχι λίστα με τις διευθύνσεις;;

Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω με καλή πρόθεση ότι το παρόν θέμα αφορά το 5G και το volte... 

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, dbal said:

Να θυμίσω με καλή πρόθεση ότι το παρόν θέμα αφορά το 5G και το volte... 

Έχεις δίκιο....δικό μου λάθος....Άλλου ήθελα να γράψω...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, epot said:

αντε να δουμε με Android 13....πήρε την αναβάθμιση κάποιος να μας πει?? 

Μου ήρθε χθες, no news για το θέμα μας 😞

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 17/7/2022 at 11:10 ΠΜ, bardull said:

Από οποία μεριά και αν εξετάσουμε το θέμα είναι απαράδεκτο κάτι κινεζιες να έχουν 5G volte,και η τεράστια Google να επιτρέπει να διασύρεται έτσι στην Ευρώπη, μακάρι να γίνει αμεσα κάτι και μιλάω ως κάτοχος όλων των pixel έως το 5.Τα ανώτερα όλων των android από άποψη λογισμικού και δεν μπορούμε να πάρουμε το 6 γιατί ειδικά το volte είναι βασικό.....μακαρι

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπέρα, είμαι ένα βήμα πρίν την αγορά του 6a και διαβάζω για τους περιορισμούς του WIFI / volte (για το 5G κλάιν). 

Είναι όντως τόσο βασικό feature? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, 

Κάτι ακόμα, κάτοχοι Pixel 6/a έχετε δοκιμάσει εδώ στην Ελλάδα εαν λειτουργεί σωστά το Dual SIM Dual Standby (DSDS)?

SIM & eSIM ενεργές ταυτόχρονα?

Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2022 at 11:06 ΜΜ, kirmis said:

Καλησπέρα, είμαι ένα βήμα πρίν την αγορά του 6a και διαβάζω για τους περιορισμούς του WIFI / volte (για το 5G κλάιν). 

Είναι όντως τόσο βασικό feature? 

Άμα δεν έχεις καλό σήμα είναι βασικό ναι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενα update στο θεμα του 5G απο την γειτονια μου - η ενδειξη, οπως εχω γραψει και σε προηγουμενο post, απο την ημερα εκεινη εχει εμφανιστει κι αλλες φορες με τυχαια εναλλαγη σε μερες ή ωρες, απλα εκτοτε εχω εγκαταστησει την γνωστη εξαιρετικη εφαρμογη NetMonster μηπως και παρω καμια περισσοτερη πληροφορια. Και σημερα ειδα αυτο με οτι μπορει να σημαινει ή και οχι....

Pixel5G.png

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτό με το 5G έχει να κάνει με το ότι πλέον η Ελλάδα είναι μέσα στις υποστηριζόμενες χώρες για το Google Fi και την υποστήριξη 5G που ανακοίνωσε η Google χθες και μάλλον είσαι μέσα στις δοκιμές της Cosmote φαντάζομαι.

Eλπίζω να μεταφερεθεί αυτό βέβαια και στο κανονικό δίκτυο της Cosmote και να μην μείνει μόνο στο Google fi. 

https://9to5google.com/2022/09/08/google-fi-iphone-wi-fi-calling/

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με πίξελ 5 τον περασμένο μήνα είδα 5G ένδειξη για κάποια δευτερόλεπτα.

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, uranus said:

Νομίζω πως αυτό με το 5G έχει να κάνει με το ότι πλέον η Ελλάδα είναι μέσα στις υποστηριζόμενες χώρες για το Google Fi και την υποστήριξη 5G που ανακοίνωσε η Google χθες και μάλλον είσαι μέσα στις δοκιμές της Cosmote φαντάζομαι.

Eλπίζω να μεταφερεθεί αυτό βέβαια και στο κανονικό δίκτυο της Cosmote και να μην μείνει μόνο στο Google fi. 

https://9to5google.com/2022/09/08/google-fi-iphone-wi-fi-calling/

Εν τω μεταξυ μετα το post σου μπηκα για πρωτη φορα στο site του googleFi (γιατι τοσο καιρο πιστευα οτι ειναι μονο για την Αμερικη) και μου εβγαζε τον Πειραια με καλυψη και προχωρουσε στην διαδικασια εγγραφης κανονικα (αν και οι τιμες ηταν σε δολλαρια και μαλλον ασυμφορες...)

Σκεφτομαι τωρα εγω ομως, αν η 5G καλυψη του Fi επεκταθηκε και στην Ελλαδα πλεον στο εξωτερικο, κανοντας τεραστιο αλμα απο τις 13 χωρες στις 39, αυτη η λειτουργια του ως MVNO, θα πρεπει να στηριζεται σε ενα δικο μας δικτυο με αντιστοιχη φυσικα 5G υποδομη. Αν αυτο το δικτυο ειναι η Cosmote που εχω και εγω, μηπως αυτες οι....διαλειψεις ηταν οντως απο τις δοκιμες για την επερχομενη απο 8/9/22 υποστηριξη του Google Fi και η αρχη για ενα γενικοτερο partnership στο 5G και στο δικο της δικτυο? (αφου η ενεργοποιηση του προυποθετει οπως φαινεται τελικα την συνεργασια κατασκευαστη και operator)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Η Google στην Αμερική χρησιμοποιεί το δίκτυο της T-Mobile δεν ξέρω αν έχει να κάνει με αυτό η σύνδεση 5G εδώ στην Ελλάδα, δηλαδή μέσω της ΤMobile να γίνεται η σύνδεση με την Cosmote αν καταλαβαίνεις πως το εννοώ. Από την άλλη αν όντως η συνεργασία είναι απευθείας google με cosmote τότε θα ήταν χαζό να μην γίνει και κανονικά το 5g για sim της cosmote.

Έχει κανένας όρεξη να πάρει να τους πρήξει στο τηλεφωνικό κέντρο μήπως μάθουμε τίποτα? 😂 

Όσο για το Google fi δεν θα σε αφήσει να κάνεις εγγραφή με ελληνική κάρτα και στους όρους λέει ότι η ενεργοποίηση πρέπει να γίνει στην Αμερική και μετά μπορείς να ταξιδέψεις και επίσης με όριο παραμονής στο εξωτερικό αλλιώς σου κόβουν την σύνδεση. Κάλυψη Google fi έχουμε στην Ελλάδα εδώ και καιρό και 4G επίσης μέσω της cosmote το θέμα είναι ότι τώρα έδωσαν και 5g εκεί ποντάρω μήπως έχουμε τύχη και για τις κανονικές sim της cosmote. 

Edited by uranus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi δεν είναι διαθέσιμα στην Ελλάδα
14 minutes ago, wayfunbug said:

Υπάρχει κάποιος να δοκιμάσει αυτή την υπόθεση; Ίσως αν και από άλλους carriers με roaming στην Cosmote (πχ. 3 UK) πιάνει 5G;

Με roaming στην Vodafone από Vodafone UK δυστυχώς δεν έχω 5G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...