Jump to content

[Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα


spookype20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω πάντως με αυτό το αρχείο χωρίς να πειράξω τίποτα εσωτερικά δλδ vodafone uk mbn δούλεψε εδω και μήνες το volte vowifi σε vodafone.

 

 

 

αυτό είναι το αρχείο που εχω εγω κατευθείαν install στο magisk

 

https://www.mediafire.com/file/eb1jwo10ddkx2bv/VOLTE+Pixel+4.zip/file

 

 

 

για όποιον δεν δουλεύει το volte ας δοκιμάσει κια αυτό

 

After applying the module restart your phone

 

2. go to settings>network>Mobile network> wifi calling> choose "call over mobile network"

 

3. Turn off your phone and take out your sim card.

 

4. Turn it on again with sim card uninstalled.

 

5. Turn off your phone, install your sim card , turn it on again

Στο xda εσύ δεν είχες γράψει ότι με Vodafone UK mbn σου δούλεψε;

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στο xda εσύ δεν είχες γράψει ότι με Vodafone UK mbn σου δούλεψε;

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι με αυτό είμαι από τότε

Link to comment
Share on other sites

ναι με αυτό είμαι από τότε
Το λινκ που ποσταρες έχει μόνο ένα mbn αρχείο μέσα . Είναι για Vodafone uk; Μόνος σου το έφτιαξες το zip;

Να μας πει και ο Νίκος αν του δούλεψε για να μπει στην οδηγό το αρχείο.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ που ποσταρες έχει μόνο ένα mbn αρχείο μέσα . Είναι για Vodafone uk; Μόνος σου το έφτιαξες το zip;

Να μας πει και ο Νίκος αν του δούλεψε για να μπει στην οδηγό το αρχείο.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σωστά είναι μόνο με vodafone uk, αυτό ήταν ήδη φτιαγμένο απο το παιδί στο xda οπως είχε δούλεψει στο δικό του pixel 4 xl και είχε ανεβάσει στο οδηγό .

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε να μας πει ο Nikos_s3 αν δουλέψει και γι αυτόν.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς όχι! έκανα και τα άνοιξε-κλείσε με βγάλε-βάλε σιμ, αλλά τίποτα...η κλήση γυρνάει πάντα σε Η/Η+..

IMS service not registered...

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς όχι! έκανα και τα άνοιξε-κλείσε με βγάλε-βάλε σιμ, αλλά τίποτα...η κλήση γυρνάει πάντα σε Η/Η+..

IMS service not registered...

 

έχεις δοκιμάσει και magisk canary?τη πάροχο έχεις?

Link to comment
Share on other sites

εννοείται ότι δουλεύω με magisk canary build σε vodafone (δεν προσέχεις :p)

Ερώτηση: αφού η βόντα δίνει vowifi/volte , πόσο δύσκολο είναι να βρούμε το .mbn αρχείο της voda greece ?

Link to comment
Share on other sites

εννοείται ότι δουλεύω με magisk canary build σε vodafone (δεν προσέχεις :p)

Ερώτηση: αφού η βόντα δίνει vowifi/volte , πόσο δύσκολο είναι να βρούμε το .mbn αρχείο της voda greece ?

Θα πρέπει να μας το δώσει κάποιος με ενεργοποιημένο VoLTE στη συσκευή του αλλά και με πρόσβαση root ώστε να το αντιγράψει απ' τον φάκελο στον υπολογιστή του. Αυτό που έδωσα εγώ είναι Vodafone gr από redmi note 9.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εννοείται ότι δουλεύω με magisk canary build σε vodafone (δεν προσέχεις :p)

Ερώτηση: αφού η βόντα δίνει vowifi/volte , πόσο δύσκολο είναι να βρούμε το .mbn αρχείο της voda greece ?

 

έχεις στείλει WIFI στο 1339 ??

Link to comment
Share on other sites

έχεις στείλει WIFI στο 1339 ??

 

 

κάνε έναν κόπο και διάβασε σε παρακαλώ τις τελευταίες 2-3 σελίδες....μην γεμίζουμε το τόπικ με επαναλαμβανόμενα μηνύματα

 

ευχαριστώ. (και ναι, έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία στην γραμμή μου)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παραμένει κλειδωμένο το voLTE, wifi calling, 5g με το update Ιανουαρίου...

 

ΠΟΤΕ ξανά Google .. άντε γεια

 

Απορω γιατι κανετε παραπονα (οσοι κανετε) ενω ειναι κατι που το γνωριζατε εξ' αρχης για τα Pixel στην Ελλαδα οτι εχουν αυτο το "προβλημα" και προχωρησατε στην αγορα του.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά δεν το γνώριζα ούτε για το 5g φυσικά...
Είπαμε για το VoLTE VoWifi μέγα φάουλ. Για το 5g όταν πιστοποιηθουν οι πάροχοι μας θα έρθει και update με τα νέα carrier policy files. Η Ελβετία η οποία σίγουρα έχει πιο ανεπτυγμένο δίκτυο 5G με το σημερινό update το πήρε οπότε ας μη τα βάφουμε όλα μαύρα.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οξύμωρο πολύ που για ένα τέτοιο ΓΝΩΣΤΟ θέμα που ισχύει εδώ και ΧΡΟΝΙΑ, έχετε δώσει ΤΕΤΟΙΑ διάσταση. Και περιμένετε να αλλάξει με ένα update μήνα, χαχαχαχα. Τόσα χρόνια που ήσασταν; Ξαφνικά ανακαλύψατε την Αμερική;

Παιδιά, δυστυχώς από τα πίξελ εκτός από εκεί που πωλούνται επίσημα (και ιδίως Αμερική), απουσιάζουν πολλά καλούδια, που αυτομάτως τα κάνουν μη ενδεικτική επιλογή στη χώρα μας. Ειδικά αν συνυπολογίσεις το θέμα εγγύησης, σέρβις, κτλ. Ωστόσο εγώ επιλέγω να τα αγοράζω, συνειδητά και ΔΕΝ κλαίγομαι.

Ζητώ εκ των προτέρων συγγνώμη για το ύφος μου (είναι φιλικό, όχι περιπαικτικό), αλλά εδώ και μήνες γελώ με κάθε ένα αντίστοιχο ποστ σε όλα τα νήματα. Τώρα αρχίζω όμως και δυσανασχετώ.

Σταματήστε, πουλήστε το και ζήστε με άλλο...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έβλεπα στο Xiaomi Mi A3 της γυναίκας μου, αν δεν γινόταν ο ντόρος εδώ στα διάφορα thread ούτε που θα το έπαιρνα χαμπάρι για το VoLTE!

Θεωρώ πιο σίγουρο να ενεργοποιηθεί το 5G στα Pixel 5 παρά το VoLTE στα... άλλα Pixel!

Και θεωρώ ότι η Google κάποια στιγμή θα "ενεργοποιήσει" και τα Google Store στις υπόλοιπες χώρες τις Ευρώπης!

 

google-store.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Δε το βλέπω να ξεκλειδώνει ούτε το 5g. Στο qatar που έχουν 5g εδώ και καιρό και είναι ακόμη κλειδωμένο στα pixels.

 

 

 

https://support.google.com/pixelphone/thread/79134505?hl=en

 

 

 

Του χρόνου που θα κλείσει το 3g θα μιλάμε με 2g... Πόσο ηλίθιοι είναι;;;

Του χρόνου θα έχουμε πάει στο Pixel 6, τουλάχιστον όσοι έχουμε το 4αρι :)

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παραμένει κλειδωμένο το voLTE, wifi calling, 5g με το update Ιανουαρίου...

 

ΠΟΤΕ ξανά Google .. άντε γεια

 

Αυτό τό άντε γειά ελπίζω να το τηρήσεις.εχω τό κακό η αλήθεια είναι συνήθειο νά κάνω μία βόλτα καθημερινά από τό φόρουμ, σπανιότατα γράφω, μίας καί είμαι κάτοχος τής συσκευής αντί νά διαβάζω μία άποψη καί εμπειρίες ανθρώπων που έχουν τη συσκευή ξεκινάς ένα γαϊτανάκι με την ίδια κουβέντα κάθε φορά, είναι κάτι παραπάνω από κουραστικό, όπου κουραστικό κάτι άλλο θέλω νά γράψω αλλά κρατιεμαι.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κουραστικό είναι ο φανμποισμός από ορισμένους. Λείπουν βασικές λειτουργίες και προσπαθούν ορισμένοι να μας πείσουν ότι μπορούμε να ζήσουμε χωρίς αυτές...

 

σοβαρά τώρα;

 

Ρε συ nikosp88 υπάρχουν (μάλλον) 2 απόψεις! Αυτοί που θέλουν το VoLTE στη συσκευή τους και αυτοί που δεν τους νοιάζει και τόσο. Δεν ξέρω αν είναι η πρώτη σου συσκευή Google (Nexus ή Pixel)!!! Εμένα είναι η 9η! Από το Samsung Galaxy Nexus μέχρι και το Pixel 4 XL ήξερα, διάβασα, ενημερώθηκα ότι κάποια πράγματα του οικοσυστήματος της Google δε θα δουλεύουν. Και εγώ θα ήθελα να έχω όλα τα χαρακτηριστικά του Google Assistant που έχει ο Αμερικανός, θα ήθελα το Google Pay που έχει ο Αμερικανός, θα ήθελα τόσα άλλα καλούδια που δίνει η Google κάθε Οκτώβριο στον Αμερικανό... αλλά μένω σε αυτά που μου δίνει σε μια συσκευή "που με διάφορους τρόπους" την έφερα στην Ελλάδα!

Μακάρι να ζούσα στην Αμερική... αλλά μένω σε όλα τα υπόλοιπα που μου προσφέρει. Επίσης αν θέλεις να τα έχεις ΟΛΑ μα ΟΛΑ τότε μόνο οι συσκευές της Apple θα σου κάνουν. Όλα out of the box, εννοείται με το αζημίωτο!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Είναι αδιανόητο να συγκρίνουμε υπηρεσίες τύπου Google pay με υπηρεσίες δικτύου. Το voLTE,wifi calling, 5g είναι υπηρεσίες δικτύου, δεν είναι υπηρεσίες της google. Είναι απαράδεκτο να είναι κλειδωμένες ενώ υποστηρίζονται από τον πάροχο μας.

 

Η καλυτερη επιλογη που εχεις να κανεις αφου σε ενδιαφερουν τοσο ολα αυτα, ειναι τα πουλησεις το πιξελ και να παρεις oneplus. Ειναι και καλυτερη σαν συσκευη.

 

Κι εγω σκεφτομαι να δωσω το πιξελ για το 8Τ αλλα οχι για τους συγκεκριμενους λογους, αλλα για την αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αδιανόητο να συγκρίνουμε υπηρεσίες τύπου Google pay με υπηρεσίες δικτύου. Το voLTE,wifi calling, 5g είναι υπηρεσίες δικτύου, δεν είναι υπηρεσίες της google. Είναι απαράδεκτο να είναι κλειδωμένες ενώ υποστηρίζονται από τον πάροχο μας.

 

Είναι αδιανόητο να περιμένεις να δουλεύουν ΟΛΑ σε ένα κινητό "που με διάφορους πλάγιους τρόπους" έφερες στην Ελλάδα...

Συνήθισέ το!

Ή πούλησέ το!

 

Και στην τελική αυτά γούστα είναι! Εσύ θέλεις VoLTE/5G... εγώ θέλω Google Pay και Google Assistant! Περί ορέξεως... Pixel!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Είναι αδιανόητο να περιμένεις να δουλεύουν ΟΛΑ σε ένα κινητό "που με διάφορους πλάγιους τρόπους" έφερες στην Ελλάδα...

Συνήθισέ το!

Ή πούλησέ το!

 

Και στην τελική αυτά γούστα είναι! Εσύ θέλεις VoLTE/5G... εγώ θέλω Google Pay και Google Assistant! Περί ορέξεως... Pixel!

 

Εσυ γιατί δεν έχεις google pay, αφού ήρθε επίσημα στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Εσυ γιατί δεν έχεις google pay, αφού ήρθε επίσημα στην Ελλάδα?

 

"θα ήθελα το Google Pay που έχει ο Αμερικανός..."

 

Δεν ανέφερα κάπου ότι δεν έχω Google Pay!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Εσυ γιατί δεν έχεις google pay, αφού ήρθε επίσημα στην Ελλάδα?

 

Δεν το λες και επισημα παντως οταν παιζει μονο η Viva Wallet και καμια αλλη Ελληνικη Τραπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λες και επισημα παντως οταν παιζει μονο η Viva Wallet και καμια αλλη Ελληνικη Τραπεζα.
Αυτό είναι θέμα των τραπεζών, όχι της Google. Το Google Pay, όπως και το Apple Pay, έχει συγκεκριμένο fee per transaction το οποίο επιβαρύνει τις τράπεζες. Η Apple έχει χαμηλότερο, γι'αυτό και ήδη η alpha το έχει καταπιεί.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

 

Τα λέμε q2 και μετά

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...