Jump to content

Poco M3


Coolgreek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 85
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

19 ώρες πριν, bill27 said:

ηρθε.....

Ήρθε, και νομίζω ότι έγινε ξανά λειτουργικό σε θέματα λήψης σήματος WiFi, Bluetooth και γενικά σε διάρκεια μπαταρίας.

Την έκανα την αναβάθμιση την Πέμτπη και γενικά δεν έχω εντοπίσει lagαρίσματα, παρά μόνο κάτι μικρά glitches στα γραφικά (αφήνει ένα μαύρο "κενό" πχ κάτω από το screenshot της εφαρμογής όταν πηγαίνεις στις ανοιχτές εφαρμογές ή οι ειδοποιήσεις στην κλειδωμένη οθόνη φαίνονται καμιά φορά περίεργα).

Σε γενικές γραμμές πολύ καλή η αναβάθμιση! Άντε με το καλό να ενεργοποιήσουν και τη δυνατότητα να σβήνουμε και κάποιες επιπλέον εφαρμογές που δε χρησιμοποιούμε (βλέπε mi browser...).

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

εχω το pro αλλα το θέμα δεν προχωράει.

Μου βγάζει άπειρες φορές την ημερα ενα σφάλμα Gfmanager stopped.. σας συμβαίνει και εσάς?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, drdedus said:

εχω το pro αλλα το θέμα δεν προχωράει.

Μου βγάζει άπειρες φορές την ημερα ενα σφάλμα Gfmanager stopped.. σας συμβαίνει και εσάς?

Εγώ που έχω το απλό 4/64 δεν μου βγάζει τέτοιο σφάλμα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 26/9/2021 at 1:30 ΜΜ, Mbokota said:

Ήρθε, και νομίζω ότι έγινε ξανά λειτουργικό σε θέματα λήψης σήματος WiFi, Bluetooth και γενικά σε διάρκεια μπαταρίας.

Την έκανα την αναβάθμιση την Πέμτπη και γενικά δεν έχω εντοπίσει lagαρίσματα, παρά μόνο κάτι μικρά glitches στα γραφικά (αφήνει ένα μαύρο "κενό" πχ κάτω από το screenshot της εφαρμογής όταν πηγαίνεις στις ανοιχτές εφαρμογές ή οι ειδοποιήσεις στην κλειδωμένη οθόνη φαίνονται καμιά φορά περίεργα).

Σε γενικές γραμμές πολύ καλή η αναβάθμιση! Άντε με το καλό να ενεργοποιήσουν και τη δυνατότητα να σβήνουμε και κάποιες επιπλέον εφαρμογές που δε χρησιμοποιούμε (βλέπε mi browser...).

Τελικά το πρόβλημα με το WiFi και το Bluetooth επανήλθε... Το WiFi κάπως διορθώνεται αν απενεργοποιήσεις το WiFi throbbing (ή όπως εμφανίζεται στο ελληνικό μενού ως "WiFi σάρωση περιορισμού"...) στις επιλογές για προγραμματιστές στο μενού πρόσθετες ρυθμίσεις. Το θέμα με το bluetooth παραμένει, και το πιο εκνευριστικό είναι ότι είναι κάπως random, ή που θα σου σκάσει συνεχόμενα την ώρα που θες να ακούσεις μουσική και δε σταματά ούτε με επανεκκίνηση, ή στο ξαφνικό θα είναι σα να μην υπήρξε ποτέ.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, δυστυχώς σήμερα το 7 μηνών κινητό POCO M3 4/64 έσβησε κατά την διάρκεια ενός update και έκτοτε είναι νεκρό.

Δοκίμασα ήδη 3 τρόπους για να το ανοίξω, χωρίς αποτέλεσμα:

1) Πατήστε παρατεταμένα το πλήκτρο λειτουργίας για 10 δευτερόλεπτα ή περισσότερο. Αυτό θα ενεργοποιήσει την εκκίνηση.

2) Πατήστε παρατεταμένα το κουμπί αύξησης της έντασης ήχου και το πλήκτρο λειτουργίας για 10 δευτερόλεπτα.

3) Συνδέστε το φορτιστή σε πρίζα τοίχου που λειτουργεί. Συνδέστε το τηλέφωνό σας στο φορτιστή χρησιμοποιώντας το κατάλληλο καλώδιο. Ανεξάρτητα από το αν στο Poco M3 εμφανίζεται η ένδειξη φόρτισης ή όχι, αφήστε το συνδεδεμένο στο φορτιστή για τουλάχιστον 5 λεπτά. Τώρα, ενώ η συσκευή είναι ακόμα συνδεδεμένη στο φορτιστή, πατήστε παρατεταμένα το πλήκτρο λειτουργίας για 10 δευτερόλεπτα ή περισσότερο.

Είναι αγορασμένο από Skroutz και φυσικά έχει εγγύηση, απλά έλεγα μήπως ξέρει κανείς κάποια - σχετικά εύκολη - λύση για να το επαναφέρω.

Κάποια βοήθεια;

ΥΓ: Αναγκαστικά θα το γυρίσω στο Skroutz για έλεγχο και επισκευή ή αντικατάσταση εάν δεν μπορέσω να το φτιάξω εγώ.

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει μπαταρια σχετικα φορτισμενη, πατα το κουμπι on/off για τουλαχιστον 2 λεπτα.
Αν δεν ειναι φορτισμενο, βαλτο στην φορτιση και αστο ολη την νυχτα.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει μπαταρια σχετικα φορτισμενη, πατα το κουμπι on/off για τουλαχιστον 2 λεπτα.
Αν δεν ειναι φορτισμενο, βαλτο στην φορτιση και αστο ολη την νυχτα.

Sent from my LEX820 using Tapatalk


Το έχω βάλει στη φόρτιση και θα το αφήσω όλη τη νύχτα, θα δω το πρωί ξανά αν ανοίξει.

Ευχαριστώ

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα μόλις το δοκίμασα, νεκρό.

Εχθές το βράδυ δοκίμασα κι έναν άλλο τρόπο που βρήκα στο ίντερνετ, το άνοιξα και έβγαλα το βύσμα της μπαταρίας και το κουμπωσα ξανά, σε μερικούς δούλεψε έδειχνε στο ίντερνετ αλλά σε μένα όχι.

Χαζομάρα μου όμως που το έκανα, τώρα θα το επιστρέψω στο κατάστημα αγοράς (Skroutz) και μπορεί να μου κάνουν σκηνικό ότι το άνοιξα κλπ και να μην το δεχτούν ως ελαττωματικό, εντός εγγύησης.


POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, topmar said:

Καλημέρα, σήμερα μόλις το δοκίμασα, νεκρό.

Εχθές το βράδυ δοκίμασα κι έναν άλλο τρόπο που βρήκα στο ίντερνετ, το άνοιξα και έβγαλα το βύσμα της μπαταρίας και το κουμπωσα ξανά, σε μερικούς δούλεψε έδειχνε στο ίντερνετ αλλά σε μένα όχι.

Χαζομάρα μου όμως που το έκανα, τώρα θα το επιστρέψω στο κατάστημα αγοράς (Skroutz) και μπορεί να μου κάνουν σκηνικό ότι το άνοιξα κλπ και να μην το δεχτούν ως ελαττωματικό, εντός εγγύησης.


POCO X3 Pro via Tapatalk
 

Δυστυχώς δεν το είδα εγκαίρως να σε ενημερώσω καθώς είμαι παθών εδω και πολύ καιρό...

Το φαινόμενο αυτό είναι γενικό στα Μ3 και λέγεται deadboot. Απο την πρώτη φορά που την πάτησα (μετα απο αναβάθμιση) προσπάθησα να μην το απενεργοποιήσω ή επανεκκινήσω ποτέ αλλά κάποιες φορές χρειαζόταν να γίνει για διάφορους λόγους.

Αρχικά αν το άφηνα μερικές ώρες και έπειτα κρατούσα το Power παρατεταμένα, άνοιγε. Σε επόμενες φορές δεν άνοιγε παρα μόνο εφόσον περνούσαν αρκετές ώρες ώστε να μείνει απο μπαταρία εντελώς, το οποίο διάστημα ήταν ανάλογο με το πόση μπαταρία είχε όταν έσβησε.

Ήξερα οτι έπρεπε να το στείλω κάποια στιγμή αλλά επειδή χρειαζόμουν το τηλέφωνο το καθυστερούσα μέχρι που προημερών έσβησε αλλά πέρασε μια εβδομάδα χωρίς σημάδια ζωής οπότε αναγκάστικα να το στείλω στο service.

Η λύση ήταν αλλαγή πλακέτας η οποία έγινε εντός εγγύησης.

 

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση, θα το στείλω στο σέρβις λοιπόν (του Skroutz) κι ότι γίνει.

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να με βοηθήσετε λοιπόν έχω ένα κινητό poco m3 και μεχρι τώρα τρέχει με android 10 miui 12.0 αλλά απ ότι άκουσα βγήκε λογισμικό για android 11 miui 12.5 αλλά σε μένα δεν μου ήρθε ενημέρωση και δεν ξέρω γιατί. έχω φίλους που τους ήρθαν ενημέρωση 11 android. Δεν ξέρω γιατί. Ελπίζω να με βοηθήσετε. Ευχαριστώ. Πολύ και περιμένω νέα σας. Γεια χαρά. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, MIXALIS 1988 said:

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να με βοηθήσετε λοιπόν έχω ένα κινητό poco m3 και μεχρι τώρα τρέχει με android 10 miui 12.0 αλλά απ ότι άκουσα βγήκε λογισμικό για android 11 miui 12.5 αλλά σε μένα δεν μου ήρθε ενημέρωση και δεν ξέρω γιατί. έχω φίλους που τους ήρθαν ενημέρωση 11 android. Δεν ξέρω γιατί. Ελπίζω να με βοηθήσετε. Ευχαριστώ. Πολύ και περιμένω νέα σας. Γεια χαρά. 

Προφανως δεν εχεις την ευρωπαικη εκδοση,μαλλον εχεις την global,θα σου ερθει αλλα το ποτε κανεις δεν ξερει

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2021 at 10:43 ΜΜ, bill27 said:

Προφανως δεν εχεις την ευρωπαικη εκδοση,μαλλον εχεις την global,θα σου ερθει αλλα το ποτε κανεις δεν ξερει

Μπορεις να μου πεις τη διαφορά έχει από τη ευρωπαϊκή με τη global ?? Ναι εγώ έχω τη global miui 12.0. υπάρχει πρόβλημα ??αλλά θα έρθει καμιά μέρα η ενημέρωση για android 11?? Εγώ το κινητό το πήρα από ένα πακιστανικό μαγαζί τη Αθήνα τη Πειραιώς. Με 2 χρόνια εγγύηση. Περιμένω νέα σου. Και πάλι να Σάι καλα

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου ανέφερα και παραπάνω θά την πάρεις την ενημέρωση απλά δεν γνωρίζω ποτέ.Μπορεις να ενημερωνεσε για όλα τα updates από το telegram googlaροντας 'telegram miui updates'

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα με πολύ αγάπη και υγεία πάνω από όλα..λοιπόν. Θέλω να ρωτήσω σχετικά για λογισμικο εγώ έχω το poco m3 miui 12.0και τρέχει με android 10 το έχω με GLOBAL και επίσης θέλω να μου πείτε τι διαφορά έχει από το eu- global ;; Γιατί έχω κάποιους φίλους που έχουν eu και τους ήρθε ενημέρωση για android 11 και απ ότι άκουσα το global αργεί να έρθει η ενημέρωση..αυτά..το.μονο που με ενδιαφέρει είναι να μάθω τι διαφορά από το eu και global..αυτά..και πάλι ευχαριστώ πολύ και περιμένω νέα σας να.μαθω..καλες γιορτες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..καλές γιορτές να.χουμε.με.αγαπη και υγεία..λοιπόν ένα.προβληματακι. έχω ένα poco m3 και τρέχει με global. Θέλω να.μου πείτε τι διαφορά έχει με το eu και με το global..σας παρακαλώ βοήθησε με να καταλάβω. ευχαριστώ πολύ και περιμένω νέα σας.καλες γιορτέ.και πάλι..γεια χαρά

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, MIXALIS 1988 said:

Καλησπέρα παιδιά..καλές γιορτές να.χουμε.με.αγαπη και υγεία..λοιπόν ένα.προβληματακι. έχω ένα poco m3 και τρέχει με global. Θέλω να.μου πείτε τι διαφορά έχει με το eu και με το global..σας παρακαλώ βοήθησε με να καταλάβω. ευχαριστώ πολύ και περιμένω νέα σας.καλες γιορτέ.και πάλι..γεια χαρά

 

 

Θα σε παρακαλέσω να μην ανοίγεις καινούργιο θέμα για κάθε απορία σου, φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν κάναμε όλοι το ίδιο; Ήδη τρεις φορές έχω μεταφέρει το ίδιο θέμα που έχεις ανοίξει στο παρόν thread της συσκευής για την οποία ρωτάς. Αυτό αρκεί και αν κάποιος γνωρίζει θα σου απαντήσει. Ευχαριστώ για την κατανόηση,

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, MIXALIS 1988 said:

Καλησπέρα παιδιά..καλές γιορτές να.χουμε.με.αγαπη και υγεία..λοιπόν ένα.προβληματακι. έχω ένα poco m3 και τρέχει με global. Θέλω να.μου πείτε τι διαφορά έχει με το eu και με το global..σας παρακαλώ βοήθησε με να καταλάβω. ευχαριστώ πολύ και περιμένω νέα σας.καλες γιορτέ.και πάλι..γεια χαρά

 

 

Ανέβασε ένα screenshot από το σχετικά με το τηλέφωνο να δούμε ποια ρομ φοράς.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οταν δεχομουν κληση, μετα τις τελευταιες ενημερωσεις, δεν αναβε η οθονη με αποτέλεσμα να μην μπορω να απαντησω την κληση.
Δοκιμασα τα παντα χωρις αποτελεσμα, μεχρι που εκανα επαναφορα εργ. ρυθμισεων και ετσι εστρωσε.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλους.

Φίλος έχει ένα Poco Μ3, από το οποίο είναι πολύ ευχαριστημένος, αν εξαιρέσουμε το πρόβλημα που θα περιγράψω.

Προσπαθεί να κάνει την αναμονή κλήσεων να δουλέψει, αλλά δε συγκινείται με τίποτα.

Έχει Vodafone, έκανε κλήση στον κωδικό *43#, έδειξε το στιγμιαίο παράθυρο ειδοποίησης η επιβεβαίωση ενεργοποίησης της υπηρεσίας, αλλά δεν λειτουργεί.

Έψαξε στο στο μενού ρυθμίσεων κλήσης για ύπαρξη ρύθμισης αναμονής κλήσης εάν είναι ενεργοποιημένη, αλλά δεν βρήκε τέτοια ρύθμιση.

Είδα ίδιο πρόβλημα είχε κι άλλος με X3 NFC και δοκίμασα την λύση που εμφανίζεται εκεί (την αλλαγή της κάρτας σε άλλο τηλέφωνο και την εκ νέου ενεργοποίηση της), αλλά όταν την έβαλε πίσω στο δικό του M3 πάλι δεν λειτουργεί.

Έτσι, όταν καλεί κάποιος στο κινητό του την ώρα που μιλάει, βγάζει στον άλλον μήνυμα ότι θα ειδοποιηθεί για την κλήση και στο Μ3 έρχεται SMS ειδοποίησης κλήσης, όταν βέβαια τερματίσει την κλήση του.

Η εταιρεία τηλεφωνίας είναι η Vodafone.

Καμιά ιδέα τι φταίει; Υπάρχει ρύθμιση στο κινητό (ενεργοποίηση αναμονή κλήσης) που δεν την βρήκα;

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα, μετά από 2 έτη χρήσης, κόλλησε το κινητό της κόρης μου και όταν πάτησε επανεκκίνηση, έσβησε και δεν ανοίγει ξανά.

Δοκίμασα 2-3 λύσεις που βρήκα στο διαδίκτυο, αλλά είναι νεκρό.

Καμία λύση παιδιά;

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως ήταν; βάλε το να φορτίση και κράτησε το power για πάνω από 15δ

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως ήταν; βάλε το να φορτίση και κράτησε το power για πάνω από 15δ
Ήταν γύρω στα 30% όταν έσβησε μια για πάντα...

Το δοκίμασα αυτό, τίποτα... Όπως και τις επιλογές Vol Down + Power, Vol Up + Power και Vol Up+Down + Power.

Τίποτα δεν κάνει...

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...