Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
1 hour ago, vag74 said:

Επίσης μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή που μετατρέπει σε pdf τις φωτογραφίες που μου έρχονται στο viber?θελω να τος στέλνω mail με αρχείο pdf

Εναλλακτικά... https://apps.apple.com/us/app/scanner-pro-document-scanning/id333710667

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάθε φωτό που έχουμε στην εφαρμογή files (ή αν την στείλουμε εκεί από την γκαλερί) μπορεί να γίνει pdf χωρίς κάποια εφαρμογή.
Παρατεταμένο πάτημα στην φωτό, quick actions, create pdf.
IMG_1637.thumb.jpg.c059a92d697fcd52125a69e564c57fd1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν ένα υπάρχουν;μόνο επι πληρωμή ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Επίσης κάθε φωτό που έχουμε στην εφαρμογή files (ή αν την στείλουμε εκεί από την γκαλερί) μπορεί να γίνει pdf χωρίς κάποια εφαρμογή.
Παρατεταμένο πάτημα στην φωτό, quick actions, create pdf.
IMG_1637.thumb.jpg.c059a92d697fcd52125a69e564c57fd1.jpg

Σε ποιο drive;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν ένα υπάρχουν;μόνο επι πληρωμή ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε ποιο drive;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Στην εφαρμογή files.
Αν η φωτό είναι στην εφαρμογή photos, με share - save to files μπορείς να την αποθηκεύσεις εκεί.

Τώρα δεν ξέρω ποσο θα βολέψει κάτι τέτοιο για συχνή μετατροπή, απλά το αναφέρω.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αυτό το live στις φωτογραφίες κλείνει;διακρίνω μια κίνηση σε κάθε φωτογραφία


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, vag74 said:

Επίσης αυτό το live στις φωτογραφίες κλείνει;διακρίνω μια κίνηση σε κάθε φωτογραφία


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πάνω δεξιά την ώρα που βγάζεις φωτογραφια είναι ένα κυκλάκι. Το πατάς και κλέινει. Επίσης πήγαινε στις ρυθμίσεις κάμερας και άνοιξε τη διατήρηση ρυθμίσεων για να μένει πάντα κλειστό.

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάνω δεξιά την ώρα που βγάζεις φωτογραφια είναι ένα κυκλάκι. Το πατάς και κλέινει. Επίσης πήγαινε στις ρυθμίσεις κάμερας και άνοιξε τη διατήρηση ρυθμίσεων για να μένει πάντα κλειστό.

Όταν φορτίζει με γρήγορο φορτιστή γράφει το iphone γρήγορη φόρτιση;φορτιστές από Xiaomi 33watt κάνουν για την συσκευή;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

εχω καρτοκινητο cosmote whatsup.Εαν ενεργοποιησω το 5G θα εχω γρηγοροτερη απωλεια μπαταριας κ δεδομενων?

τωρα το δουλευω στο 4G οπως εκανα κ στο 11 προ μαξ που ειχα πριν.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,
εχω καρτοκινητο cosmote whatsup.Εαν ενεργοποιησω το 5G θα εχω γρηγοροτερη απωλεια μπαταριας κ δεδομενων?
τωρα το δουλευω στο 4G οπως εκανα κ στο 11 προ μαξ που ειχα πριν.Ευχαριστω
Απώλεια δεδομένων φυσικά και όχι...μπαταρία ίσως, και εξαρτάται από την ποιότητα σήματος στις περιοχές που ζεις και κινησε.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, tfd1978 said:

Απώλεια δεδομένων φυσικά και όχι...

Απώλεια δεδομένων εννοεί ότι λόγω πιο γρήγορου internet, θα «κατεβάζει» η συσκευή με μεγαλύτερη ταχύτητα και κατά συνέπεια θα «τρώει» γρηγορότερα τα data. Και αυτό είναι αλήθεια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, athanaso77 said:

Απώλεια δεδομένων εννοεί ότι λόγω πιο γρήγορου internet, θα «κατεβάζει» η συσκευή με μεγαλύτερη ταχύτητα και κατά συνέπεια θα «τρώει» γρηγορότερα τα data. Και αυτό είναι αλήθεια.

Αν κατεβαίνει κάτι γρηγορότερα τρώει περισσότερα data? Τι λογική είναι αυτή;  δεν την πιάνω...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβαίνει κάτι γρηγορότερα τρώει περισσότερα data? Τι λογική είναι αυτή;  δεν την πιάνω...
Έλα ντε...εάν κατεβάσεις ένα αρχείο 1Gb πχ σε 20' με 4G, είναι μικρότερο από το να κατέβει σε 10' με 5G? Δεν έχει λογική...
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, tfd1978 said:

Έλα ντε...εάν κατεβάσεις ένα αρχείο 1Gb πχ σε 20' με 4G, είναι μικρότερο από το να κατέβει σε 10' με 5G? Δεν έχει λογική...

Όχι απλά εννοεί ότι αφού θα κατεβάσεις αυτό πολύ πιο γρήγορα, τον υπόλοιπο χρόνο που μένει θα έχεις να καταναλώσεις κι αλλά δεδομένα έξτρα 

Σκεψου να κατεβάζαμε μόνο με Ε 

Θα τρώγαμε όλοι το 1/20 των δεδομένων που καταναλώσουμε σήμερα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
56 minutes ago, koutsis said:

Αν κατεβαίνει κάτι γρηγορότερα τρώει περισσότερα data? Τι λογική είναι αυτή;  δεν την πιάνω...

Δεν τρώει περισσότερα, τρώει γρηγορότερα. Ή αλλιώς, μέσα στο ίδιο χρονικό διάστημα, η συσκευή μπορεί να καταναλώσει περισσότερα δεδομένα με 5G, παρά με 4G.

22 minutes ago, tfd1978 said:

Έλα ντε...εάν κατεβάσεις ένα αρχείο 1Gb πχ σε 20' με 4G, είναι μικρότερο από το να κατέβει σε 10' με 5G? Δεν έχει λογική...

…άρα σε 20 λεπτά με 5G θα κατεβάσει δύο αρχεία σύμφωνα με το παράδειγμα σου. Συνεπώς δε θα καταναλώσει περισσότερο; Ακόμα δεν έχει λογική; Απλά μαθηματικά είναι…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

…άρα σε 20 λεπτά με 5G θα κατεβάσει δύο αρχεία σύμφωνα με το παράδειγμα σου. Συνεπώς δε θα καταναλώσει περισσότερο; Ακόμα δεν έχει λογική; Απλά μαθηματικά είναι…
Θα κατεβάσει ότι ζητήσει..θα φορτώσει ότι ζητήσει και πριν....απλά θα το κάνει σε λιγότερο χρόνο. Δεν θα κατανάλωση περισσότερα data...μην γυρνάμε σε συζητήσεις εποχής 3G. Τα ίδια ακούγαμε και τότε. Εάν αποφασίσω να μπω σε μια σελίδα να δω κάτι, αυτό θα χρεωθώ σε data, ητε ειναι 4G ητε 5G. Δεν ειναι αμάξι, πάτησα το γκάζι, έφτασα πιο γρήγορα αλλά έκαψα και παραπάνω καύσιμο.

Τα απλά μαθηματικά σου είναι σαν να λες, τρώω ένα σουβλάκι σε 10' ή σε 20', ανάλογα την ταχύτητα που μασάω. Εφόσον μασάω γρήγορα, έχω χρόνο να φάω και δεύτερο σουβλάκι. Αυτό είναι δική μου επιλογή, δεν φταίει ούτε η ταχύτητα που μασάω, ούτε το σουβλάκι! χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

Δεν τρώει περισσότερα, τρώει γρηγορότερα. Ή αλλιώς, μέσα στο ίδιο χρονικό διάστημα, η συσκευή μπορεί να καταναλώσει περισσότερα δεδομένα με 5G, παρά με 4G.

…άρα σε 20 λεπτά με 5G θα κατεβάσει δύο αρχεία σύμφωνα με το παράδειγμα σου. Συνεπώς δε θα καταναλώσει περισσότερο; Ακόμα δεν έχει λογική; Απλά μαθηματικά είναι…

Μα τα αρχεία που θες να κατεβάσεις ή τα site που θες να μπεις είναι συγκεκριμένα υποτίθεται. Επειδή θα κατέβει ένα αρχείο πιο γρήγορα δεν σημαίνει ότι θα κατεβάσεις μετά και δεύτερο χωρίς να το θες! Αν επιλέξεις να κατεβάσεις περισσότερα αρχεία ή να μπεις σε πιο πολλά site είναι δικιά σου επιλογή, δεν ευθύνεται το 5g! 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν έγινε κατανοητός ο συλλογισμός μου. Αυτό που λέω εγώ, δεν αναιρεί αυτό που λέτε εσείς. Είναι δυο διαφορετικά πράγματα που μπορεί να γίνουν. Έχει να κάνει με το από ποια πλευρά θα το δεις. Τοποθετηθήκαμε όλοι, όποιος κατάλαβε… ότι κατάλαβε. Συνεχίζουμε στα της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ σας ευχαριστω ολους παιδια για της απαντησεις! Μαλλον θα το δοκιμασω το 3ημερο με απεριορισττα data.Εξαλλου δεν κατεβαζω κατι στο κινητο.Απλο σερφαρισμα κανω.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, josuts said:

Καλημερα κ σας ευχαριστω ολους παιδια για της απαντησεις! Μαλλον θα το δοκιμασω το 3ημερο με απεριορισττα data.Εξαλλου δεν κατεβαζω κατι στο κινητο.Απλο σερφαρισμα κανω.

Έγινε κατανοητό σε όλους εντάξει 

Αν κατεβάσεις με 5G είτε με 4G τα ίδια πράγματα θα καταναλώσεις ακριβώς τα ίδια δεδομένα 

Εαν με 5G κατεβάσεις αυτό που θες και σου μείνει και χρόνος τότε μπορεί να καταναλώσεις και παραπάνω δεδομένα μετά γιατί μένει ελεύθερος χρόνος

Αυτα τα δυο λέτε και μαλώνετε χωρίς λόγο 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, Tasos19s said:

Αυτα τα δυο λέτε και μαλώνετε χωρίς λόγο 

Δε θα έλεγα ότι μαλώνουμε, προφανώς μιλάμε για διαφορετικά σενάρια. Στην ουσία αυτό που είπες ισχύει αλλά δεν γίνεται κατανοητό από όλους. Ο γραπτός λόγος καμιά φορά παρερμηνεύεται όταν διαβάζεις βιαστικά και έχεις στο μυαλό σου μόνο την άποψή σου. Τέλος πάντων, συζήτηση γίνεται... συνεχίζουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Just now, athanaso77 said:

Δε θα έλεγα ότι μαλώνουμε, προφανώς μιλάμε για διαφορετικά σενάρια. Στην ουσία αυτό που είπες ισχύει αλλά δεν γίνεται κατανοητό από όλους. Ο γραπτός λόγος καμιά φορά παρερμηνεύεται όταν διαβάζεις βιαστικά και έχεις στο μυαλό σου μόνο την άποψή σου. Τέλος πάντων, συζήτηση γίνεται... συνεχίζουμε.

Ναι είπα δεν καταλαβαίνουν το διαφορετικό που τους εξηγείς 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, athanaso77 said:

Δε θα έλεγα ότι μαλώνουμε, προφανώς μιλάμε για διαφορετικά σενάρια. Στην ουσία αυτό που είπες ισχύει αλλά δεν γίνεται κατανοητό από όλους. Ο γραπτός λόγος καμιά φορά παρερμηνεύεται όταν διαβάζεις βιαστικά και έχεις στο μυαλό σου μόνο την άποψή σου. Τέλος πάντων, συζήτηση γίνεται... συνεχίζουμε.

 

48 minutes ago, Tasos19s said:

Ναι είπα δεν καταλαβαίνουν το διαφορετικό που τους εξηγείς 

Βασικά διαφορά στην ταχύτητα μεταξύ 4g και 5g θα δεις αν κατεβάζεις μεγάλα αρχεία, που εκεί θα κατεβάσεις αυτά που θέλεις μονο αρα δεν θα  καταναλώσεις περισσότερα δεδομένα. Στο σερφάρισμα δεν θα δεις καν διαφορά (άντε 0,1 δευτερόλεπτο) και άρα πάλι δεν πρόκειται να καταναλώσεις τίποτα παραπάνω. Γενικά δεν νομίζω να έχει νόημα ολο αυτό περί κατανάλωσης....

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Σε ονομαστικές τιμές, το 5G είναι σχεδόν 100 φορές γρηγορότερο του 4G. Φαντάσου λοιπόν πόσα πολλά περισσότερα data μπορεί να κατεβάσει κάποιος στον ίδιο χρόνο ανάμεσα στα δύο δίκτυα. Αν κάποιος για παράδειγμα θέλει να κατεβάσει μία ταινία και έχει τη δυνατότητα να κατεβάσει την 4K έκδοσή της με 5G στον ίδιο χρόνο σε σχέση με την 720p εκδοσή της με 4G αντίστοιχα, ποιο θα προτιμήσει άραγε; Στον ίδιο χρόνο πόσα data θα καταναλώσει στη μία περίπτωση και πόσα στην άλλη; Αν δεν έχω γίνει κατανοητός ακόμα και τώρα, νίπτω τας χείρας μου... Δεν έχω να πω κάτι άλλο, το ξηλώσαμε το θέμα εξάλλου και έχουμε βγει προ πολλού off topic.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanaso77 said:

Σε ονομαστικές τιμές, το 5G είναι σχεδόν 100 φορές γρηγορότερο του 4G. Φαντάσου λοιπόν πόσα πολλά περισσότερα data μπορεί να κατεβάσει κάποιος στον ίδιο χρόνο ανάμεσα στα δύο δίκτυα. Αν κάποιος για παράδειγμα θέλει να κατεβάσει μία ταινία και έχει τη δυνατότητα να κατεβάσει την 4K έκδοσή της με 5G στον ίδιο χρόνο σε σχέση με την 720p εκδοσή της με 4G αντίστοιχα, ποιο θα προτιμήσει άραγε; Στον ίδιο χρόνο πόσα data θα καταναλώσει στη μία περίπτωση και πόσα στην άλλη; Αν δεν έχω γίνει κατανοητός ακόμα και τώρα, νίπτω τας χείρας μου... Δεν έχω να πω κάτι άλλο, το ξηλώσαμε το θέμα εξάλλου και έχουμε βγει προ πολλού off topic.

Αυτό ακριβώς δεν είπα πιο πάνω? οτι διαφορά στο χρόνο θα δεις μόνο αν κατεβάσεις ένα μεγάλο αρχείο, το οποίο έχει συγκεκριμένο μέγεθος και άρα κατεβάζεις ακριβώς τον ίδιο όγκο δεδομένων! Τώρα αν εσύ ξαφνικά αποφασίσεις να κατεβέσεις την 4κ έκδοση της ταινίας και όχι την 720p ή αν αποφασίσεις να κατεβάσεις τον Τιτανικό που είναι 3 ώρες αντί για το  fast and furious που είναι 1ω και 30λ  είναι δικό σου θέμα, αφού πρόκειται δια δύο εντελώς διαφορερτικά αρχεία! Δεν μπορούμε να λέμε οτι το 5g σου έφαγε παραπάνω data, δεν υπαρχει καμμία λογική σε αυτό. Απορώ γιατί επιμένεις...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...