Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 minutes ago, josuts said:

Θηκη θα βαλω ναι.Αλλα γιατι να μην το παρω Αθανασιε? λειτουργικο ειναι κ νομιμο.Ουτε κλειδωμενο ουτε κλεμενο η κατι αλλο.Απλα αυτος που το εχει ισως δεν το προσεχε αρεκτα

Γι αυτό στο λέει επειδή πιθανόν δεν θα το πρόσεχε και σε αλλά θέματα όχι μόνο σε θέμα γρατζουνιών 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 ώρες πριν, makis1973 said:

Απλά μου φαίνεται λίγο παράξενο. Δηλαδή εαν ένα ποστ έχει μέσα 20 διαφορετικά θέματα, και θέλει να απαντήσει κάποιος σε ένα απο αυτά, θα πρέπει να διαβάσει 100 σελίδες για να δει που είναι αυτό που τον ενδιαφέρει; Τες πάντων. Αφού είναι έτσι. 

Το forum είναι έτσι δομημένο ούτως ώστε να έχουμε θέματα για κάθε συσκευή και όλες οι ερωτήσεις που αφορούν τη συσκευή να γίνονται στο ίδιο θέμα. Έχουμε και ξεχωριστά θέματα περί γενικών συζητήσεων σε iPhone, iOS κ.ο.κ..

Το παρόν φόρουμ δεν έχει τόσο μεγάλη κινητικότητα για να δικαιολογεί ξεχωριστά θέματα για κάθε απορία γιατί έτσι θα επικρατούσε ένας χαμός με πολλά θέματα και μία ή δύο απαντήσεις σε κάθε θέμα.

Έχουμε επιλέξει αυτό τον τρόπο για να υπάρχει μια υποτυπώδης οργάνωση και έλεγχος στις συζητήσεις.

Εξάλλου, γιαυτό υπάρχει και η παράθεση στα μηνύματα και έτσι ενημερώνεσαι με ειδοποίηση αν κάποιος απάντησε στο ερώτημά σου και βρίσκεις εύκολα την απάντηση χωρίς να χρειάζεσαι να ψάχνεις μέσα στο εκάστοτε νήμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Tasos19s said:

Γι αυτό στο λέει επειδή πιθανόν δεν θα το πρόσεχε και σε αλλά θέματα όχι μόνο σε θέμα γρατζουνιών 

ενταξει ειναι σημερα το παρελαβα.Λειτουργικοτατο κ ελαχιστες γρατζουνιες

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, athanaso77 said:

Εγώ πάλι θα έλεγα μη το πάρει καν αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση…

Γιατί να μην το πάρει καν; 🤔 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
13 minutes ago, koutsis said:

Γιατί να μην το πάρει καν; 🤔 

Είναι προσωπική άποψη. Όταν αγοράζεις μια μεταχειρισμένη συσκευή, από την εικόνα της μπορείς να καταλάβεις αν έχει χρησιμοποιηθεί με ευλάβεια ή όχι. Όταν δίνεις όχι λίγα χρήματα για να πάρεις μια τέτοια συσκευή, θέλεις να έχει την εικόνα μιας περιποιημένης - προσεγμένης συσκευής. Όταν δεν έχεις δει τη συσκευή από κοντά, την αγοράζεις μέσω αγγελίας εξ αποστάσεως και από τις φωτογραφίες φαίνονται εμφανή σημάδια φθοράς, πρέπει να είναι ειδική περίπτωση για να δώσεις χρήματα για να στη στείλουν, όπως για παράδειγμα να δίνεται σε πολύ καλή τιμή. Όπως προείπα είναι προσωπική άποψη, εγώ πιθανότατα θα πήγαινα σε κάτι άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

Είναι προσωπική άποψη. Όταν αγοράζεις μια μεταχειρισμένη συσκευή, από την εικόνα της μπορείς να καταλάβεις αν έχει χρησιμοποιηθεί με ευλάβεια ή όχι. Όταν δίνεις όχι λίγα χρήματα για να πάρεις μια τέτοια συσκευή, θέλεις να έχει την εικόνα μιας περιποιημένης - προσεγμένης συσκευής. Όταν δεν έχεις δει τη συσκευή από κοντά, την αγοράζεις μέσω αγγελίας εξ αποστάσεως και από τις φωτογραφίες φαίνονται εμφανή σημάδια φθοράς, πρέπει να είναι ειδική περίπτωση για να δώσεις χρήματα για να στη στείλουν, όπως για παράδειγμα να δίνεται σε πολύ καλή τιμή. Όπως προείπα είναι προσωπική άποψη, εγώ πιθανότατα θα πήγαινα σε κάτι άλλο.

Εν μερη καταλαβαινω το σκεκ[τικο σου Αθανασιε.Απο το καλοκαιρι το εψαχνα αλλα οι περισσοτεροι το δινουν απο τα 700 ευρω κ πανω.Οποτε το βρηκα στα 600 κ το κατεβασα στα 500.Οι φωτο πολλες φορες δεν καταλαβαινεις κ πολλα.

Τωρ που ηρθε στα χερια μου ειδα οτι ειναι στο περιβλημα καποιες αλλα οχι σε σημειο να μην θελεις να το παρεις.Κ εξαλλου θα του βαλβ κ θηκη κ δεν θα φαινεται.Στην οθονη κ στο πθσω μερος ολα πεντακαθαρα!

Κατι ακομα.Καλωδιο φορτισης ποιο παιρνει? εννοω την κανονικη φορτιση κ οχι την ασυρματη

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, josuts said:

Εν μερη καταλαβαινω το σκεκ[τικο σου Αθανασιε.Απο το καλοκαιρι το εψαχνα αλλα οι περισσοτεροι το δινουν απο τα 700 ευρω κ πανω.Οποτε το βρηκα στα 600 κ το κατεβασα στα 500.Οι φωτο πολλες φορες δεν καταλαβαινεις κ πολλα.

Τωρ που ηρθε στα χερια μου ειδα οτι ειναι στο περιβλημα καποιες αλλα οχι σε σημειο να μην θελεις να το παρεις.Κ εξαλλου θα του βαλβ κ θηκη κ δεν θα φαινεται.Στην οθονη κ στο πθσω μερος ολα πεντακαθαρα!

Κατι ακομα.Καλωδιο φορτισης ποιο παιρνει? εννοω την κανονικη φορτιση κ οχι την ασυρματη

Δεν σου έδωσε καλώδιο φόρτισης;  αν όχι πάρε κάποιο επώνυμο. Anker π.χ

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλώδιο θα πάρεις  είτε type c (αν έχεις αντίστοιχο φορτιστη) είτε type A (αν υπάρχει διαθέσιμος ο "κοινός" φορτιστής από αλλο τηλέφωνο.  
Όπως και να έχει lightning θύρα έχει το iPhone 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, koutsis said:

Δεν σου έδωσε καλώδιο φόρτισης;  αν όχι πάρε κάποιο επώνυμο. Anker π.χ

μου εδωσε ενα αλλα το βαζω στο κινητο αλλα η αλλη ακρη δεν μπαινει στον λαπτοπ.Ισως υπαρχει καποιος ανταπτορας? φαινεται μικρο στην εξοδο του.Επωνημο σκοπευω να παρω στο τελος του μηνα γιατι τωρα ειμαι τσιμα τσιμα να βγει ο μηνας

39 minutes ago, mol said:

Καλώδιο θα πάρεις  είτε type c (αν έχεις αντίστοιχο φορτιστη) είτε type A (αν υπάρχει διαθέσιμος ο "κοινός" φορτιστής από αλλο τηλέφωνο.  
Όπως και να έχει lightning θύρα έχει το iPhone 

θελω ενα προσωρινο τωρα κ τελος του μηνα να παρω καποιο επωνυμο.Απο το προηγουμενο δεν εχω κρατησει τιποτα μιας κ το πουλλησα με ολα οσα ειχε οταν το ειχα παρει κ εκεινο απο αγγελια

Link to comment
Share on other sites

Θες δηλαδή τέτοιο καλώδιο αν καταλαβαίνω σωστάhttps://www.e-shop.gr/apple-md819-lightning-to-usb-cable-2m-white-p-TEL.019263

 

Προτίμησε επώνυμο και όχι κάποια κινέζια. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτό εδώ από την μέρα που πήρα το 12 pro max (2 χρόνια τώρα) είναι σαν καινούριο και μάλιστα απορώ με την βαθμολογία και τα σχόλια.

https://www.skroutz.gr/s/19416247/Baseus-Cafule-Braided-USB-to-Lightning-Cable-%CE%93%CE%BA%CF%81%CE%B9-1m-CALKLF-GG1.html


Sent from my iPhone using Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, mol said:

Είναι γνωστή η μάρκα πάντως 

Γνωστή αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο και σίγουρα πίσω ποιοτικά σε σχέση με άλλες επώνυμες μάρκες όπως η Anker, Satechi, UGreen, Aukey.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσης με τέτοιο βύσμα usb A μόνο με τα πιν χωρίς το μέταλλο περιμετρικά, είναι λογικό να έχει τέτοιες κριτικές.
Θα έχει τζόγο σε πάρα πολλές θηλυκές θύρες usb A είτε μιλάμε για αντάπτορα τοίχου, για υπολογιστή, usb hub κλπ. Μπορεί φυσικά όπως στον φίλο παραπάνω να τύχει να μην έχει κανένα θέμα στο δικό του φορτιστή, αλλά γιατί να το ρισκάρεις;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, nikos523 said:

Επίσης με τέτοιο βύσμα usb A μόνο με τα πιν χωρίς το μέταλλο περιμετρικά, είναι λογικό να έχει τέτοιες κριτικές.
Θα έχει τζόγο σε πάρα πολλές θηλυκές θύρες usb A είτε μιλάμε για αντάπτορα τοίχου, για υπολογιστή, usb hub κλπ. Μπορεί φυσικά όπως στον φίλο παραπάνω να τύχει να μην έχει κανένα θέμα στο δικό του φορτιστή, αλλά γιατί να το ρισκάρεις;

Ασ παρω ενα φτηνο τωρα για καμια δεκαρια μερες να το δορτιζω κ τελος του μηνα που θα εχω τα χρηματα παιιρνω καποιο επωνυμο κ θηκη που θελω

Link to comment
Share on other sites

Ασ παρω ενα φτηνο τωρα για καμια δεκαρια μερες να το δορτιζω κ τελος του μηνα που θα εχω τα χρηματα παιιρνω καποιο επωνυμο κ θηκη που θελω

Ότι πιστεύεις.
Εγώ προσωπικά σε ότι έχει να κάνει με καλώδια και φορτιστές, δεν βασίζομαι αν δεν είναι της εταιρίας η κάποια επώνυμη γνωστή τρίτου κατασκευαστή.
Ωστόσο δεν ξέρουμε ακόμα πιο καλώδιο έχεις. Γιατί αν έχεις το μαμά του κινητού που είναι lighting σε type C, απλά παίρνεις έναν φορτιστή (μαμά ή anker) και είσαι έτοιμος. 15-16€ κάνει ο anker και δεν θα είναι προσωρινή λύση, θα σου μείνει.
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, josuts said:

μου εδωσε ενα αλλα το βαζω στο κινητο αλλα η αλλη ακρη δεν μπαινει στον λαπτοπ.Ισως υπαρχει καποιος ανταπτορας? φαινεται μικρο στην εξοδο του.Επωνημο σκοπευω να παρω στο τελος του μηνα γιατι τωρα ειμαι τσιμα τσιμα να βγει ο μηνας

θελω ενα προσωρινο τωρα κ τελος του μηνα να παρω καποιο επωνυμο.Απο το προηγουμενο δεν εχω κρατησει τιποτα μιας κ το πουλλησα με ολα οσα ειχε οταν το ειχα παρει κ εκεινο απο αγγελια

Πάρε ένα φόρτιστη, με έξοδο type c,λογικά έχει αυτό το καλώδιο που δίνει η συσκευασία. 
Με usb a φορτίζει πολύ αργά.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nikolas14 said:

Πάρε ένα φόρτιστη, με έξοδο type c,λογικά έχει αυτό το καλώδιο που δίνει η συσκευασία. 
Με usb a φορτίζει πολύ αργά.

Για ποιον λόγο φορτίζει αργά με το type A?

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Nikolas14 said:

Πάρε ένα φόρτιστη, με έξοδο type c,λογικά έχει αυτό το καλώδιο που δίνει η συσκευασία. 
Με usb a φορτίζει πολύ αργά.

Αυτο που μου εδωσε μαζι δεν εκανε καθολου.Τελοςπαντων πηρα τωρα ενα απλο απο το κεντρο τυπου της γειιτονιας εδω κ το φορτιζω τωρα κ τελος του μηνα που θα εχω το επιδομα που παιρνω θα παρω αλλο καλυτερο κ θηκη κ τζαμακι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,μετά απο πολλά χρόνια android είπα να κάνω μετάβαση στο iOS με το 12PM για χάρτες χρησιμοποιείτε την μαμά εφαρμογή ή της Google;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, vag74 said:

Καλημέρα παιδιά,μετά απο πολλά χρόνια android είπα να κάνω μετάβαση στο iOS με το 12PM για χάρτες χρησιμοποιείτε την μαμά εφαρμογή ή της Google;

Παρόλο που έχουν βελτιωθεί τελευταία πολύ οι χάρτες της Apple, η πλειοψηφία εξακολουθεί να χρησιμοποιεί το Google maps για τα καλούδια που παρέχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, vag74 said:

Καλημέρα παιδιά,μετά απο πολλά χρόνια android είπα να κάνω μετάβαση στο iOS με το 12PM για χάρτες χρησιμοποιείτε την μαμά εφαρμογή ή της Google;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχει βελτιωθεί αρκετά και εντός Θεσσαλονίκης Βαγγέλη.
Ειδικά εάν έχεις και μηλορολόι...η πλοήγηση είναι απολαυστική.

Εγώ το τελευταίο 6μηνο, το παλεύω το θέμα (το Gmaps είναι η μόνη εφαρμογή της Google που έχω στο iPhone οπότε προσπαθώ να απαλλαγώ και από αυτήν). Πρώτα ψάχνομαι με Applemaps και εάν δεν βγάλω άκρη τότε πάω στο Googlemaps αναγκαστικά.
Γενικά πάντως, ακόμα και σήμερα, το Gmaps είναι πολύ πιο ενημερωμένο, στα πάντα. Για εντός Ελλάδος μιλάμε πάντα.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση


Sent from my iPhone using Tapatalk

Επίσης μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή που μετατρέπει σε pdf τις φωτογραφίες που μου έρχονται στο viber?θελω να τος στέλνω mail με αρχείο pdf


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vag74 said:

Σας ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση


Sent from my iPhone using Tapatalk

Επίσης μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή που μετατρέπει σε pdf τις φωτογραφίες που μου έρχονται στο viber?θελω να τος στέλνω mail με αρχείο pdf


Sent from my iPhone using Tapatalk

https://apps.apple.com/gr/app/camscanner-pdf-scanner-app/id388627783?l=el

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...