Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω μια εφαρμογή που να μπορώ να επεξεργαστώ βιντεάκια. Να μπορώ οπουδήποτε να τα προσθέτω μουσική, να μπορώ να τα κόβω κλπ. 

Δεν θέλω όμως να είναι με συνδρομή. 

Σκέτη αγορά ή ακόμα καλύτερα δωρεάν. 

Έχετε να προτείνετε κάποια; 

Ευχαριστώ. 

Υ. Γ. Ξέρω πως είναι εκτός θέματος αλλά δεν βρίσκω άκρη..... 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιούσα παλιά σε android το kinemaster, εύκολη και με αρκετές επιλογές. Λογικά θα βγαίνει και για ios.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν χρησιμοποιείς την ενσωματωμένη εφαρμογή της Apple;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, eleco said:

Γιατί δεν χρησιμοποιείς την ενσωματωμένη εφαρμογή της Apple;

Σε αυτην μπορείς να κόψεις το βίντεο μόνο στην αρχή και το τέλος, όχι να κόβεις και να αφαιρείς τμήματα ενός βίντεο.
Γενικότερα δεν είναι αρκετή για video editing.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, κάθε φορά που τραβάω βίντεο και θέλω πχ να το στείλω με WeTransfer ή ακόμη και να το περάσω στο pc με καλώδιο, πρέπει να αποθηκεύσω το βίντεο στη συσκευή. Έχω απενεργοποιήσει την αποθήκευση στο cloud, αλλά όταν προσπαθώ να το στείλω μέσω WeTransfer, μου βγάζει μήνυμα οτι το κατεβάζει απο το cloud. Κάτι έχω κάνει λάθος; Δεν αποθηκεύεται απευθείας στην συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, vagosofron said:

Ερώτηση, κάθε φορά που τραβάω βίντεο και θέλω πχ να το στείλω με WeTransfer ή ακόμη και να το περάσω στο pc με καλώδιο, πρέπει να αποθηκεύσω το βίντεο στη συσκευή. Έχω απενεργοποιήσει την αποθήκευση στο cloud, αλλά όταν προσπαθώ να το στείλω μέσω WeTransfer, μου βγάζει μήνυμα οτι το κατεβάζει απο το cloud. Κάτι έχω κάνει λάθος; Δεν αποθηκεύεται απευθείας στην συσκευή;

Μην μπλέκεις έξτρα εφαρμογές 

Τραβας βίντεο 

Συνδέεις με καλώδιο στον υπολογιστή 

Βρισκεις το βίντεο από τον φάκελο που θα είναι αποθηκευμένο 

Κανεις αντιγραφή επικόλληση και τελειώνεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Tasos19s said:

Μην μπλέκεις έξτρα εφαρμογές 

Τραβας βίντεο 

Συνδέεις με καλώδιο στον υπολογιστή 

Βρισκεις το βίντεο από τον φάκελο που θα είναι αποθηκευμένο 

Κανεις αντιγραφή επικόλληση και τελειώνεις 

Αυτό κάνω, απλά κάποιες φορές πρέπει να το στείλω απο το κινητό. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είμαι εκτός θέματος αλλά αν μπορείτε να μου πείτε γιατί μέσα στο Φεβρουάριο το iphone 12 pro max δεν φορτώνει την ροή και φωτογραφίες στο facebook και το instagram από το wifi του σπιτιού μου. Με δικά του δεδομένα 5g φορτώνει. Επίσης άλλο τηλέφωνο android φορτώνει κανονικά το facebook και το instagram από το ίδιο wifi. Μήπως έχει τύχει σε κάποιον αυτό το πρόβλημα. Έχω κάνει επανεγκατάσταση από το appstore και των δύο εφαρμογών, αλλά τίποτα. Ευχαριστώ πολύ αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

Πέτρος από Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, petr02 said:

Καλησπέρα σας. Είμαι εκτός θέματος αλλά αν μπορείτε να μου πείτε γιατί μέσα στο Φεβρουάριο το iphone 12 pro max δεν φορτώνει την ροή και φωτογραφίες στο facebook και το instagram από το wifi του σπιτιού μου. Με δικά του δεδομένα 5g φορτώνει. Επίσης άλλο τηλέφωνο android φορτώνει κανονικά το facebook και το instagram από το ίδιο wifi. Μήπως έχει τύχει σε κάποιον αυτό το πρόβλημα. Έχω κάνει επανεγκατάσταση από το appstore και των δύο εφαρμογών, αλλά τίποτα. Ευχαριστώ πολύ αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

Κάνε ένα reset το router σου.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, petr02 said:

Καλησπέρα σας. Είμαι εκτός θέματος αλλά αν μπορείτε να μου πείτε γιατί μέσα στο Φεβρουάριο το iphone 12 pro max δεν φορτώνει την ροή και φωτογραφίες στο facebook και το instagram από το wifi του σπιτιού μου. Με δικά του δεδομένα 5g φορτώνει. Επίσης άλλο τηλέφωνο android φορτώνει κανονικά το facebook και το instagram από το ίδιο wifi. Μήπως έχει τύχει σε κάποιον αυτό το πρόβλημα. Έχω κάνει επανεγκατάσταση από το appstore και των δύο εφαρμογών, αλλά τίποτα. Ευχαριστώ πολύ αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

Αν δεν βρεις άκρη με το router, δοκίμασε και μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου στη συσκευή σου… https://support.apple.com/el-gr/guide/iphone/iphea1c2fe48/ios

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, athanaso77 said:

Αν δεν βρεις άκρη με το router, δοκίμασε και μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου στη συσκευή σου… https://support.apple.com/el-gr/guide/iphone/iphea1c2fe48/ios

Καλημέρα και ευχαριστώ για την άμεση βοήθεια σας. Πήρα τηλέφωνο την cosmote 13888 και μου έκαναν ρύθμιση στο speedport plus, το άθλιο δυστυχώς, σε δύο συχνότητες διαφορετικές, 2.4 ghz & 5 ghz. Στο wifi το κινητό βλέπει και τις δύο διαφορετικά και διαλέγω κατά το δοκούν. Τώρα μπορώ και μπαίνω στο facebook & instagram. Αύριο θα δω και μάλλον θα πάω να αγοράσω κάτι καλύτερο  όπως λένε και τα άλλα παιδιά αρκεί να μου προτείνετε κάποια μάρκα που να έχει και ρυθμίσεις. Ευχαριστώ και πάλι.

Πέτρος από Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 ώρες πριν, petr02 said:

Καλημέρα και ευχαριστώ για την άμεση βοήθεια σας. Πήρα τηλέφωνο την cosmote 13888 και μου έκαναν ρύθμιση στο speedport plus, το άθλιο δυστυχώς, σε δύο συχνότητες διαφορετικές, 2.4 ghz & 5 ghz. Στο wifi το κινητό βλέπει και τις δύο διαφορετικά και διαλέγω κατά το δοκούν. Τώρα μπορώ και μπαίνω στο facebook & instagram. Αύριο θα δω και μάλλον θα πάω να αγοράσω κάτι καλύτερο  όπως λένε και τα άλλα παιδιά αρκεί να μου προτείνετε κάποια μάρκα που να έχει και ρυθμίσεις. Ευχαριστώ και πάλι.

Δυστυχώς είναι γνωστό ότι τα router των παρόχων είναι τα χειρότερα. Αν μπορούσες να πας σε ένα Fritz!Box, είναι ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, petr02 said:

Καλημέρα και ευχαριστώ για την άμεση βοήθεια σας. Πήρα τηλέφωνο την cosmote 13888 και μου έκαναν ρύθμιση στο speedport plus, το άθλιο δυστυχώς, σε δύο συχνότητες διαφορετικές, 2.4 ghz & 5 ghz. Στο wifi το κινητό βλέπει και τις δύο διαφορετικά και διαλέγω κατά το δοκούν. Τώρα μπορώ και μπαίνω στο facebook & instagram. Αύριο θα δω και μάλλον θα πάω να αγοράσω κάτι καλύτερο  όπως λένε και τα άλλα παιδιά αρκεί να μου προτείνετε κάποια μάρκα που να έχει και ρυθμίσεις. Ευχαριστώ και πάλι.

Μπες μέσα στις ρυθμίσεις του router και άλλαξε κανάλι. Εγώ το έκανα και τώρα σε όλα τα δωμάτια πιανω ίδια ταχύτητα ενώ πριν είχα όλο προβλήματα. Δυστυχώς αυτά τα απλά που μας δίνουν είναι πολύ ευαίσθητα και τα επηρεάζουν όλα τα πράγματα γύρω μας όπως ασύρματα τηλέφωνα και πολλά αλλά. Παίξε λίγο με τα κανάλια γιατί μπορεί κι άλλοι στην οικοδομή σου να είστε στο ίδιο κανάλι και σου κάνει νούμερα. Ξεκινά με ένα ένα κανάλι και καπου θα δεις διάφορες μεγάλες.

Φυσικά αν δώσεις 50 ευρώ για ένα επώνυμο μετά δεν θα το επηρεάζει ούτε η πυρηνική βόμβα που είναι έτοιμος να ρίξει ο ρώσος 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μια ερώτηση... κάθε φορά που βγαίνει από το σπίτι το iPhone καταναλώνει 70 με 90 mb. έχω κλείσει το να ανεβάζει φώτο η εφαρμογή Google photos, η αντίστοιχη της Apple. τι άλλο να κοιτάξω;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν μου φαίνονται πολλά τα MB. Λογικό είναι να μπαίνουν στο internet οι διάφορες εφαρμογές και να κάνουν ανανέωση όπως το mail, ο καιρός κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, ilka71 said:

μια ερώτηση... κάθε φορά που βγαίνει από το σπίτι το iPhone καταναλώνει 70 με 90 mb. έχω κλείσει το να ανεβάζει φώτο η εφαρμογή Google photos, η αντίστοιχη της Apple. τι άλλο να κοιτάξω;

Κλείσε την βοήθεια Wi-Fi 

Πήγαινε ρυθμίσεις/δεδομένα 

Εκει κάτω δείχνει τι καταναλώνει κάθε εφαρμογή σε δεδομένα 

Εαν χρειαστεί πριν φύγεις από το σπίτι κάνε και μηδενισμό των μετρητών 

Θα φανεί αμέσως μετά τι σου καταναλώνει τα δεδομένα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, athanaso77 said:

Δεν μου φαίνονται πολλά τα MB. Λογικό είναι να μπαίνουν στο internet οι διάφορες εφαρμογές και να κάνουν ανανέωση όπως το mail, ο καιρός κτλ.

Δεν μπορεί να κατανάλωση η ενημέρωση του καιρού και των email 90mb και φορά που μπαίνει το κινητό στα δεδομένα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
21 minutes ago, Tasos19s said:

Δεν μπορεί να κατανάλωση η ενημέρωση του καιρού και των email 90mb και φορά που μπαίνει το κινητό στα δεδομένα 

Είναι και άλλες εφαρμογές... εξάλλου 90ΜΒ για τα σημερινά δεδομένα δεν είναι τίποτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Tasos19s said:

Κλείσε την βοήθεια Wi-Fi 

Πήγαινε ρυθμίσεις/δεδομένα 

Εκει κάτω δείχνει τι καταναλώνει κάθε εφαρμογή σε δεδομένα 

Εαν χρειαστεί πριν φύγεις από το σπίτι κάνε και μηδενισμό των μετρητών 

Θα φανεί αμέσως μετά τι σου καταναλώνει τα δεδομένα 

ευχαριστω η βοηθεια wifi που ειναι η ρυθμιση ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

ευχαριστω η βοηθεια wifi που ειναι η ρυθμιση ?

Στο σημείο που σου είπα, κάτω κάτω 

 

1 hour ago, athanaso77 said:

Είναι και άλλες εφαρμογές... εξάλλου 90ΜΒ για τα σημερινά δεδομένα δεν είναι τίποτα.

Μόλις βγεις από το σπίτι να κάνει ενημέρωση μόνο του στην τσέπη και να τρώει 90mb?

Είναι εξωφρενικά πολύ όχι απλά πολύ 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
6 ώρες πριν, vagosofron said:

Έχει παρατηρήσει κανείς μειωμένη απόδοση μπαταρίας μετά την ενημέρωση σε 15.4?

Έχει αναφερθεί από πολλούς και υπάρχουν και σχετικά άρθρα πάνω σε αυτό το θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...