Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

51 minutes ago, MacGyver said:

Πως βλέπετε το iOS15 στο 12 pro max; 
Εχω την αίσθηση ότι είναι λίγο χειρότερη η αυτονομία του. Κατά τα αλλα με βόλεψε η αλλαγή στα ξυπνητήρια γιατί ήταν σπαστικό να θέλει edit για την κάθε αλλαγή.

Όπως έτρεχε το 14 τρέχει και 15 χωρίς κολλήματα. Στην μπαταρια δεν εχω δει καμία διαφορά προς το παρόν, δεν πέφτει με τίποτα 🤣😂

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έτσι ακριβώς, θα έλεγα μάλιστα ότι είναι ακόμα πιο smooth η 15 και η αυτονομία παραμένει σε πάρα πολύ καλά επίπεδα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τις πρώτες μέρες είδα διαφορά προς το χειρότερο. Βασικά έπεφτε σε standby περισσότερο.

Τώρα είναι το ίδιο βράχος όπως και με την 14.

Δεν μπορώ να φανταστώ πόσο κρατάει το 13 PM, που όλοι γράφουν ότι είναι καλύτερο (λογικό με την μεγαλύτερη μπαταρία και τον Α15).

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
26 minutes ago, djuan1988 said:

Δεν μπορώ να φανταστώ πόσο κρατάει το 13 PM, που όλοι γράφουν ότι είναι καλύτερο (λογικό με την μεγαλύτερη μπαταρία και τον Α15).

Οι πρώτες εντυπώσεις μιλάνε για εξωπραγματικά νούμερα, ακόμα και σε σχέση με το πολύ καλό 12άρι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις μιλάνε για εξωπραγματικά νούμερα, ακόμα και σε σχέση με το πολύ καλό 12άρι.
λέγοντας εξωπραγματικά τι εννοούμε; SOT ;
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, ilka71 said:
2 ώρες πριν, athanaso77 said:
Οι πρώτες εντυπώσεις μιλάνε για εξωπραγματικά νούμερα, ακόμα και σε σχέση με το πολύ καλό 12άρι.

λέγοντας εξωπραγματικά τι εννοούμε; SOT ;

Λένε για 10 ώρες 

Link to comment
Share on other sites

λέγοντας εξωπραγματικά τι εννοούμε; SOT ;

12.5 ώρες SOT και με cpu/gpu intensive apps.
Ότι καλύτερο δηλαδή έχει να δείξει η mobile βιομηχανία.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αρκετά σε αυτό το θέμα με το 13άρι, νομίζω το είναι ώρα να επιστρέψουμε στα της συσκευής του τίτλου. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, είμαι έτοιμος να αγοράσω το τηλέφωνο για όλα τα καλά που προσφέρει αλλά κυρίως και για την κάμερα. Διάβασα σε διάφορα site για τις "αντανακλασεις" που εμφανίζονται στις φωτογραφίες και η αλήθεια είναι ότι είμαι πλέον διστακτικός. Χρησιμοποιώ μόνο το κινητό μου για τη λήψη φωτογραφιών. Λένε όμως πως με το ios15 έχει διορθωθεί. Ισχύει κάτι τέτοιο? Μπορεί να δοκιμάσει κάποιος φίλος να μου πει. Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι έτοιμος να αγοράσω το τηλέφωνο για όλα τα καλά που προσφέρει αλλά κυρίως και για την κάμερα. Διάβασα σε διάφορα site για τις "αντανακλασεις" που εμφανίζονται στις φωτογραφίες και η αλήθεια είναι ότι είμαι πλέον διστακτικός. Χρησιμοποιώ μόνο το κινητό μου για τη λήψη φωτογραφιών. Λένε όμως πως με το ios15 έχει διορθωθεί. Ισχύει κάτι τέτοιο? Μπορεί να δοκιμάσει κάποιος φίλος να μου πει. Ευχαριστώ. 

Δεν είναι τόσο αντανακλάσεις όσο μικρές πράσινες κουκίδες όταν απέναντι σου είναι πχ ο ήλιος.
Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζουμε και οι μύωπες με τα γυαλιά οράσεως. Δεν είναι έντονο και προσωπικά δε με έχει ενοχλήσει. Δεν εδώ παρατηρήσει αν έχει Ή μπορεί να διορθωθεί με software καθώς αφορά το σχεδιασμό και τη δομή των ίδιων των φακών.
Πάραυτα, βγάζει καταπληκτικές φωτογραφίες και βίντεο.

Edit: δεν ξέρω τιμολογιακά τι απόσταση έχει από το 13 αλλά αν είναι μικρή τότε πήγαινε στο τελευταίο μοντέλο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Οι αντανακλάσεις την ημέρα δεν είναι ενοχλητικές και φεύγουν πανεύκολα, πόσο μάλλον λένε θα τις διορθώνει αυτόματα με το iOS 15 σε κάποιο update. Οι ενοχλητικές αντανακλάσεις είναι το βράδυ όταν υπάρχει αρκετός τεχνητός φωτισμός σε εξωτερικό χώρο
Πχ
fe1523529635d8ab8cde0431d3c12590.jpg
7b8c24ba351becf436af31bfc17f8cf6.jpg

Προσωπικά τα έχω δει και γώ στη πράξη και επίσης δεν διορθώνονται με την έλευση του 13.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Με "πεθανες". Αύριο δίνω το p40 pro και Δευτέρα εχω σκοπό να αγοράσω από ένα φίλο το iPhone. Θέλω να το δοκιμάσω το τηλέφωνο γιατί έχω διαβάσει ότι είναι φοβερό και στο βίντεο και στις φωτογραφίες! Τι να κάνω? 

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Με "πεθανες". Αύριο δίνω το p40 pro και Δευτέρα εχω σκοπό να αγοράσω από ένα φίλο το iPhone. Θέλω να το δοκιμάσω το τηλέφωνο γιατί έχω διαβάσει ότι είναι φοβερό και στο βίντεο και στις φωτογραφίες! Τι να κάνω? 

Αν είναι για φωτογραφίες μόνο , ίσως P50?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GEOGEOGEO said:

Ωχ! Με "πεθανες". Αύριο δίνω το p40 pro και Δευτέρα εχω σκοπό να αγοράσω από ένα φίλο το iPhone. Θέλω να το δοκιμάσω το τηλέφωνο γιατί έχω διαβάσει ότι είναι φοβερό και στο βίντεο και στις φωτογραφίες! Τι να κάνω? 

Να το πάρεις με κλειστά μάτια. Ο κόκκος στο iPhone είναι φετίχ. 

Edited by jg_sot
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι να προβώ στην αγορά του 11 pro max η του 12 pro max( αναφέρομαι σε μεταχειρισμένο) το ψάχνω ακόμα, μιας και βλέπω οτι με λίγο παραπάνω διαφορά να δώσεις, παίρνεις το 12αρι αντι για το 11.

Θα δώσω το XS MAX μετά και έτσι πιστεύω να καλυφθεί η διαφορά.

Σε video σκοτώνει το κινητό @GEOGEOGEOκαι το να πας σε κινέζικο πάλι κινητό ενώ σκέφτεσαι τo apple μου φαινεται παράξενο.

Σε φωτογραφίες είναι λίγο εκτός του γούστου μου μιας και έχω συνηθίσει στο Sony και σε πιο φυσιολογικά χρώματα αλλά Overall θεωρώ οτι θα πρέπει να προβείς στην αγορά του!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, guy_fawkes said:

Και εγώ σκέφτομαι να προβώ στην αγορά του 11 pro max η του 12 pro max( αναφέρομαι σε μεταχειρισμένο) το ψάχνω ακόμα, μιας και βλέπω οτι με λίγο παραπάνω διαφορά να δώσεις, παίρνεις το 12αρι αντι για το 11.

Θα δώσω το XS MAX μετά και έτσι πιστεύω να καλυφθεί η διαφορά.

Σε video σκοτώνει το κινητό @GEOGEOGEOκαι το να πας σε κινέζικο πάλι κινητό ενώ σκέφτεσαι τo apple μου φαινεται παράξενο.

Σε φωτογραφίες είναι λίγο εκτός του γούστου μου μιας και έχω συνηθίσει στο Sony και σε πιο φυσιολογικά χρώματα αλλά Overall θεωρώ οτι θα πρέπει να προβείς στην αγορά του!

Κι εγω στην ίδια φάση είμαι. Έχω xs max και πιθανότατα θα πάω σε 11 pro Max μιας και το βρίσκω εδώ στην Αγγλία 400£ ενώ το 12 pro max το βρίσκω γύρω στις 650£. Άρα θεωρώ ότι η διαφορά τους (περίπου 300€) είναι πολύ μεγάλη και δεν αξίζει για μένα. Εσύ με τι διαφορά τα βρίσκεις και λες ότι είναι μικρή;; 🤔 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, koutsis said:

Κι εγω στην ίδια φάση είμαι. Έχω xs max και πιθανότατα θα πάω σε 11 pro Max μιας και το βρίσκω εδώ στην Αγγλία 400£ ενώ το 12 pro max το βρίσκω γύρω στις 650£. Άρα θεωρώ ότι η διαφορά τους (περίπου 300€) είναι πολύ μεγάλη και δεν αξίζει για μένα. Εσύ με τι διαφορά τα βρίσκεις και λες ότι είναι μικρή;; 🤔 

Στα 128gb βρίσκω το 11 pro max στα 700€ και το 12αρι στα 850€ 

Κοντά είναι οι διαφορά τιμής με την Αγγλία.

Απλά λόγω εγγύησης και υγείας μπαταρίας θα ήθελα 12 pro max

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Στα 128gb βρίσκω το 11 pro max στα 700€ και το 12αρι στα 850€ 

Κοντά είναι οι διαφορά τιμής με την Αγγλία.

Απλά λόγω εγγύησης και υγείας μπαταρίας θα ήθελα 12 pro max

Γνωμη  μου να πας στο 12 pro max.

Αν και η διαφορα τιμης ειναι  αρκετη , κι αναφερομαι σε λιρες αγγλιας.

Αλλο απο 700 σε 850 ευρω , κι αλλο απο 400 σε 650 λιρες.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, aenaos15 said:

Γνωμη  μου να πας στο 12 pro max.

Αν και η διαφορα τιμης ειναι  αρκετη , κι αναφερομαι σε λιρες αγγλιας.

Αλλο απο 700 σε 850 ευρω , κι αλλο απο 400 σε 650 λιρες.

Μάλλον εκεί θα καταλήξω,ψάχνω ένα στα 128 gb με καλή μπαταρία και εγγύηση.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,υπάρχει τρόπος να αλλάξω το μέγεθος του κειμένου των ιστοσελίδων όταν ανοίγουν; Έχω αλλάξει το μέγεθος κειμένου από τις ρυθμίσεις αλλά στο σερφάρισμα παραμένει μικρό το κείμενο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,υπάρχει τρόπος να αλλάξω το μέγεθος του κειμένου των ιστοσελίδων όταν ανοίγουν; Έχω αλλάξει το μέγεθος κειμένου από τις ρυθμίσεις αλλά στο σερφάρισμα παραμένει μικρό το κείμενο.

Ναι, από εδώ. 696d61c7e5b4b2374a2ab79402fc7e3f.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, bill_viper said:


Ναι, από εδώ. 696d61c7e5b4b2374a2ab79402fc7e3f.jpg

Πως φτάνω μέχρι εκεί; Συγγνώμη αλλά τώρα το πήρα και το ψάχνω ακόμα! Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πως φτάνω μέχρι εκεί; Συγγνώμη αλλά τώρα το πήρα και το ψάχνω ακόμα! Ευχαριστώ.

Στον Safari, δίπλα από τη μπάρα που γράφει το κάθε site έχει δύο Α.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, bill_viper said:


Στον Safari, δίπλα από τη μπάρα που γράφει το κάθε site έχει δύο Α.

Εντάξει με λύτρωσες. Είχα στραβωθεί! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον κωτσοβολο τώρα και μου είπαν ότι είναι σε έλλειψη και ο προμηθευτής στέλνει ενημέρωση για το πότε θα στείλουν απόθεμα κάθε 20 μέρες.. Οπότε τις λεω απόθεμα στέλνει μια φορά το μήνα και μου απαντάει μερικές φορές παίρνει και πάνω από μήνα... Πάνε καλά? Οπότε για κάτι που έχουμε πληρώσει θα παραλάβουμε Δεκέμβριο? Όταν εκανα την παραγγελία δεν μου ανέφεραν τέτοια αναμονή.. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...