Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
2 minutes ago, XP130TD said:

Έχετε απόλυτο δίκιο, και διορθώθηκε. Ευχαριστούμε.

Ευχαριστούμε για την άμεση ανταπόκριση. Αν θέλεις τη γνώμη μου ωστόσο, το πιο σωστό θα ήταν να γίνουν όλα unpinned και η κατάταξη να γίνεται βάσει της κίνησης του εκάστοτε topic.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned
  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max

Πολύ καλημέρα στην παρέα!

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το κινητό μου (iPhone 12 pro max) τις τελευταίες μέρες, που μου είναι πολύ ενοχλητικό! Συγκεκριμένα, όταν μιλάω στο ακουστικό ακούω συνεχώς από μέσα να επαναλαμβάνεται η φωνή μου, με αποτέλεσμα να δυσκολεύομαι να συνομιλήσω. 
Δεν έχω πειράξει καμία ρύθμιση.

Γνωρίζετε, είναι θέμα του παρόχου, ή μπορεί και της συσκευής της ιδίας;;;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 hours ago, _JiMMiS_ said:

Πολύ καλημέρα στην παρέα!

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το κινητό μου (iPhone 12 pro max) τις τελευταίες μέρες, που μου είναι πολύ ενοχλητικό! Συγκεκριμένα, όταν μιλάω στο ακουστικό ακούω συνεχώς από μέσα να επαναλαμβάνεται η φωνή μου, με αποτέλεσμα να δυσκολεύομαι να συνομιλήσω. 
Δεν έχω πειράξει καμία ρύθμιση.

Γνωρίζετε, είναι θέμα του παρόχου, ή μπορεί και της συσκευής της ιδίας;;;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Με Cosmote είσαι; Έχουν αναφερθεί κάτι προβλήματα τελευταία με τη συγκεκριμένη εταιρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, athanaso77 said:

Με Cosmote είσαι; Έχουν αναφερθεί κάτι προβλήματα τελευταία με τη συγκεκριμένη εταιρία.

Όχι με Vodafone είμαι.

Λέτε να είναι πρόβλημα του παρόχου κινητής;;;

Ψαχνομαι, δεν το έχω λύσει ακόμα…

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
12 minutes ago, _JiMMiS_ said:

Όχι με Vodafone είμαι.

Λέτε να είναι πρόβλημα του παρόχου κινητής;;;

Ψαχνομαι, δεν το έχω λύσει ακόμα…

Έχεις ενεργοποιημένο το VoLTE;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, athanaso77 said:

Έχεις ενεργοποιημένο το VoLTE;

Όχι. Περιαγωγή έχω ανενεργή και στο voice and data, έχω ενεργοποιημένο το 5G αυτόματο…

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Τα ίδια έχουμε και απ' ότι βλέπω και στο προφίλ σου, ίδια συσκευή, ίδιο δίκτυο και ίδια περιοχή, αλλά τέτοιο θέμα δεν έχω. Παρακολούθησε το λίγες μέρες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, athanaso77 said:

Τα ίδια έχουμε και απ' ότι βλέπω και στο προφίλ σου, ίδια συσκευή, ίδιο δίκτυο και ίδια περιοχή, αλλά τέτοιο θέμα δεν έχω. Παρακολούθησε το λίγες μέρες.

Μα δεν είχα πρόβλημα και εγώ παλιότερα, τις τελευταίες μέρες το διαπιστώνω. Τι να πω;

Ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως για το ενδιαφέρον, θα το παρακολουθώ…😉

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
10 minutes ago, _JiMMiS_ said:

Μα δεν είχα πρόβλημα και εγώ παλιότερα, τις τελευταίες μέρες το διαπιστώνω. Τι να πω;

Ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως για το ενδιαφέρον, θα το παρακολουθώ…😉

Ερώτηση... σου το κάνει σε όλες τις κλήσεις ή με συγκεκριμένες; Σου το κάνει πάντα ή μερικές φορές; Επίσης, με ανοιχτή ακρόαση έχεις το ίδιο θέμα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

26 minutes ago, athanaso77 said:

Ερώτηση... σου το κάνει σε όλες τις κλήσεις ή με συγκεκριμένες; Σου το κάνει πάντα ή μερικές φορές; Επίσης, με ανοιχτή ακρόαση έχεις το ίδιο θέμα;

Τις τελευταίες μέρες, μου το κάνει σε κάθε κλήση, είτε εισερχόμενη, είτε εξερχόμενη. Στην ανοιχτή ακρόαση δεν μου το κάνει, όχι. 
Είναι όμως πολύ ενοχλητικό γιατί καθ´όλη την διάρκεια της κλήσης ακούγομαι και εγώ από μέσα στερεοφωνικά!😃😃😃

Θα το παρακολουθήσω κ τις επόμενες μέρες και θα σας ενημερώσω πάλι…

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πριν λίγο σε iPhone 12 Pro Max μου έβγαλε μήνυμα να βάλω τον κωδικό του Apple id μου για επαλήθευση. Τον έγραψα κανονικά και μου έβγαλε σφάλμα ότι δεν είναι αυτός ο κωδικός. (Υπόψιν τον κωδικό το ξέρω δεν τον έχω ξεχάσει τον έχω και σημειωμένο κάπου). Πατάω επαναφορά κωδικού αφού δεν δεχόταν τον κωδικό μου και μετά από αυτό μου λέει να βάλω το νούμερο του κινητού τηλεφώνου που έχω δηλώσει. Γράφω τον αριθμό του κινητού μου και μου βγάζει να κάνω επαναφορά του κωδικού Apple id. Γράφω τον καινούριο κωδικό 2 φορές πατάω να τελειώσω την διαδικασία και μου βγάζει σφάλμα αρκετές φορές δεν έπαιρνε τον καινούριο κωδικό. Τελικά δεν ξέρω αν το πήρε ή όχι. Στο τέλος μου ζήτησε το PIN που δίνω για το ξεκλείδωμα του τηλεφώνου. Το γράφω και αυτό και μου έβγαζε πάλι σφάλμα ότι δεν είναι σωστό. Εννοείται πως το PIN το ξέρω γιατί με τις μάσκες που φοράμε τις περισσότερες φορές με αυτό ξεκλειδώνω τη συσκευή. Έτσι πάτησα ανάκτηση του PIN και για αρκετή ώρα γυρνούσε το γρανάζι στη μέση της οθόνης και δεν έκανε τίποτα. Έτσι ακύρωσα τη διαδικασία πάτησα το κουμπί στο πλάι να κλείσει η οθόνη και όταν το ξανάνοιξα έβαλα το PIN μου κανονικά και η οθόνη ξεκλείδωσε. 

Αυτό συμβαίνει στα iPhone να ζητάει να γίνεται επαλήθευση του κωδικού Apple id; Και αν ναι κάθε πότε; 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kosvou said:

Καλησπέρα πριν λίγο σε iPhone 12 Pro Max μου έβγαλε μήνυμα να βάλω τον κωδικό του Apple id μου για επαλήθευση. Τον έγραψα κανονικά και μου έβγαλε σφάλμα ότι δεν είναι αυτός ο κωδικός. (Υπόψιν τον κωδικό το ξέρω δεν τον έχω ξεχάσει τον έχω και σημειωμένο κάπου). Πατάω επαναφορά κωδικού αφού δεν δεχόταν τον κωδικό μου και μετά από αυτό μου λέει να βάλω το νούμερο του κινητού τηλεφώνου που έχω δηλώσει. Γράφω τον αριθμό του κινητού μου και μου βγάζει να κάνω επαναφορά του κωδικού Apple id. Γράφω τον καινούριο κωδικό 2 φορές πατάω να τελειώσω την διαδικασία και μου βγάζει σφάλμα αρκετές φορές δεν έπαιρνε τον καινούριο κωδικό. Τελικά δεν ξέρω αν το πήρε ή όχι. Στο τέλος μου ζήτησε το PIN που δίνω για το ξεκλείδωμα του τηλεφώνου. Το γράφω και αυτό και μου έβγαζε πάλι σφάλμα ότι δεν είναι σωστό. Εννοείται πως το PIN το ξέρω γιατί με τις μάσκες που φοράμε τις περισσότερες φορές με αυτό ξεκλειδώνω τη συσκευή. Έτσι πάτησα ανάκτηση του PIN και για αρκετή ώρα γυρνούσε το γρανάζι στη μέση της οθόνης και δεν έκανε τίποτα. Έτσι ακύρωσα τη διαδικασία πάτησα το κουμπί στο πλάι να κλείσει η οθόνη και όταν το ξανάνοιξα έβαλα το PIN μου κανονικά και η οθόνη ξεκλείδωσε. 

Αυτό συμβαίνει στα iPhone να ζητάει να γίνεται επαλήθευση του κωδικού Apple id; Και αν ναι κάθε πότε; 

Κάτι περίεργο συμβαίνει 

Που σου εμφανίστηκε αυτή η ειδοποίηση για αλλαγή Apple ID? 
 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο τηλέφωνο μου ήρθε σαν ειδοποίηση.

Μπήκα στο icloud μέσω υπολογιστή και μπήκα με τον νέο κωδικό που έδωσα. Άρα μου τον άλλαξε τελικά παρά τα σφάλματα που έβγαζε.

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kosvou said:

Στο τηλέφωνο μου ήρθε σαν ειδοποίηση.

Μπήκα στο icloud μέσω υπολογιστή και μπήκα με τον νέο κωδικό που έδωσα. Άρα μου τον άλλαξε τελικά παρά τα σφάλματα που έβγαζε.

Πρόσεξε λίγο γιατί έτσι στα ξαφνικά δεν έρχεται ποτέ ειδοποίηση για αλλαγή κωδικού 

Μήπως κάπου μπήκες και έχεις πρόβλημα 

Ότι κανείς να μπαίνεις από την σελίδα Εσυ και όχι να πατήσεις επάνω σε κάποιο link που κάνει ανακατεύθυνση 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Tasos19s said:

Πρόσεξε λίγο γιατί έτσι στα ξαφνικά δεν έρχεται ποτέ ειδοποίηση για αλλαγή κωδικού 

Μήπως κάπου μπήκες και έχεις πρόβλημα 

Ότι κανείς να μπαίνεις από την σελίδα Εσυ και όχι να πατήσεις επάνω σε κάποιο link που κάνει ανακατεύθυνση 

Δεν μου έδωσε κάποιο link. Το μήνυμα ήταν σε φούσκα όπως πχ όταν έρχεται ένα μήνυμα στην αρχική οθόνη κλειδώματος. Δεν μπήκα σε κανένα browser να τα κάνω αυτά. Εξάλλου έχω τον έλεγχο ταυτότητας 2 παραγόντων ενεργοποιημένο. 

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kosvou said:

Δεν μου έδωσε κάποιο link. Το μήνυμα ήταν σε φούσκα όπως πχ όταν έρχεται ένα μήνυμα στην αρχική οθόνη κλειδώματος. Δεν μπήκα σε κανένα browser να τα κάνω αυτά. Εξάλλου έχω τον έλεγχο ταυτότητας 2 παραγόντων ενεργοποιημένο. 

Και που το στηρίζεις δηλαδή; 
Δεν είναι λογικό να έρθει στα ξαφνικά ειδοποίηση 

Κατι συμβαίνει πάντως πρόσεξε το 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

για καλο και για κακο ξανα μπες απο υπολογιστη στο apple id σου και ξανα αλλαξε κωδικο.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Tasos19s said:

Και που το στηρίζεις δηλαδή; 
Δεν είναι λογικό να έρθει στα ξαφνικά ειδοποίηση 

Κατι συμβαίνει πάντως πρόσεξε το 

Γι' αυτό αγχώθηκα λίγο. Έτσι στο άσχετο γιατί να ζητήσει αλλαγή κωδικού;

Edit: Τον ξανά άλλαξα τον κωδικό από τον υπολογιστή, μου τον ζήτησε και στο τηλέφωνο τον επιβεβαίωσα και είμαι εντάξει νομίζω τώρα.

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, kosvou said:

Τον ξανά άλλαξα τον κωδικό από τον υπολογιστή, μου τον ζήτησε και στο τηλέφωνο τον επιβεβαίωσα και είμαι εντάξει νομίζω τώρα.

Καλά έκανες και τον άλλαξες ξανά γιατί φοβάμαι ότι κάτι δεν είναι φυσιολογικό σε όλο αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει αρκετές φορές αυτό πάντως. Στο μαγαζί έρχονται πελάτες και τους ζητάει να βάλουν κωδικό...

Δεν ξέρω η Apple γιατί το κάνει αυτό. Ίσως είναι όταν δεν το χρησιμοποιείς πολύ καιρό;; Λέω εγώ τώρα... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, doganos said:

Το έχω δει αρκετές φορές αυτό πάντως. Στο μαγαζί έρχονται πελάτες και τους ζητάει να βάλουν κωδικό...

Δεν ξέρω η Apple γιατί το κάνει αυτό. Ίσως είναι όταν δεν το χρησιμοποιείς πολύ καιρό;; Λέω εγώ τώρα... 

εγώ στα τόσα χρόνια έχω αλλάξει μόνο μια φορά από μόνος 

μιλαμε για πάνω από 5 χρόνια 

πολλοι την έχουν πατήσει όταν τους ήρθε μήνυμα και έλεγε μπες εδώ για να αλλάξεις κωδικό γιατί ο λογαριασμός σου έχει πρόβλημα 

εκει τους έκλεψαν τους κωδικούς και ξαφνικά άρχισαν τα προβλήματα 

το συγκεκριμένο όμως δεν είναι κάτι τέτοιο 

 

ας ελπίσουμε ότι ήταν κάποιο πρόβλημα στον server της apple να μην έχει μπελάδες ο κάτοχος της συσκευής 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οποίος θέλει να καθαρίσει το σασί (γυαλισμένο ατσάλι ) υπάρχει λύση …..

Δεν απέδωσε η σόδα μαγειρικής / οδοντόκρεμα/ wd40.

Η κρέμα cif (από το σούπερ) μαζί με την χρήση πολύ λεπτού ατσαλόμαλλου, το επαναφέρει  στην αρχική του κατάσταση …. 
Λίγο τρίψιμο και αμέσως διορθώνει τα θολά σημεία , ίσως και μικρές γραμμές. 

Επίσης Υπάρχει στο Amazon μια Wright's Silver Cleaner and Polish Cream αξίας 7€. 

Έχω διαβάσει ότι μέσα σε 2 μήνες η συσκευή χωρίς θήκη είχε τραγική εμφάνιση περιμετρικά. 
Η apple care+ ασφάλεια , το αντικατέστησε με νέα συσκευή σε Γερμανία. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, xabos said:

Οποίος θέλει να καθαρίσει το σασί (γυαλισμένο ατσάλι ) υπάρχει λύση …..

Δεν απέδωσε η σόδα μαγειρικής / οδοντόκρεμα/ wd40.

Η κρέμα cif (από το σούπερ) μαζί με την χρήση πολύ λεπτού ατσαλόμαλλου, το επαναφέρει  στην αρχική του κατάσταση …. 
Λίγο τρίψιμο και αμέσως διορθώνει τα θολά σημεία , ίσως και μικρές γραμμές. 

Επίσης Υπάρχει στο Amazon μια Wright's Silver Cleaner and Polish Cream αξίας 7€. 

Έχω διαβάσει ότι μέσα σε 2 μήνες η συσκευή χωρίς θήκη είχε τραγική εμφάνιση περιμετρικά. 
Η apple care+ ασφάλεια , το αντικατέστησε με νέα συσκευή σε Γερμανία. 

Πολλοί έχουν θήκη και νομίζουν δεν παθαίνει τίποτα 

Περναει όμως με τον καιρό μέσα σκόνη, αυτή η σκόνη τρίβεται μεταξύ της θήκης και του κινητού και γίνεται χάλια σε κάποιο χρονικό διάστημα 

Εγω γενικότερα την βγάζω κάθε 2-3 μέρες και καθαρίζω και την θήκη και το κινητό 

Ετσι τόσα χρόνια δεν είχα ποτέ ούτε ένα σημάδι στο σασί 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Tasos19s said:

 

Εγω γενικότερα την βγάζω κάθε 2-3 μέρες και καθαρίζω και την θήκη και το κινητό 

Ετσι τόσα χρόνια δεν είχα ποτέ ούτε ένα σημάδι στο σασί 

Και νόμιζα οτι εγώ ήμουν αυτιστικός😂

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...