Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το Ios15 και γενικα για το καθε Ios,υπαρχει αλλη κατηγορια στο forum για να γραφεται για αυτο πχ για το προηγουμενο Ios14 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=484679

Στο εδω θεμα πιο πολυ υπαρχει ενδιαφερον για την συμπεριφορα του καθε Ios στην συγκεκριμενη συσκευη του τιτλου.

 

Αρα αφου αυτα που εγραψες ειναι ασχετα με το εδω θεμα(και ειναι κατι που δεν το κανεις πρωτη φορα),σου εδωσα την πιο πανω απαντηση.

Για παραδειγμα πριν λιγο καιρο ελεγε ενας οτι εψαχνε βαση για το αυτοκινητο για το 12pro max του,και εσυ του ειπες οτι χρησιμοποιεις στο IphoneX σου μια απο ebay με 2-3ευρω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8172882#post8172882

 

Αν παλι αυτα που σου γραφω δεν ισχυουν στην πραξη,να μου το πεις να ζητησω συγνωμη.

 

12 pro max έχω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια βοήθεια αν μπορεί κάποιος. Τις τελευταίες 2 μέρες ξαφνικά σταμάτησε όταν είναι σε αδράνεια το κινητό να μένει συνδεδεμένο στο WiFi του σπιτιού και γυρνάει σε δεδομένα. Όταν ξανά ανοίγω την οθόνη μετά από κάνα λεπτό συνδέεται ξανά στο WiFi. Έκδοση 14.6. Δεν έχω πειράξει τπτ από ρυθμίσεις. Έκανα ήδη μια φορά επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και παραμένει το πρόβλημα. Έχει κάποιος κάποια λύση η να το κάνω επαναφορά εργοστασιακών ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια βοήθεια αν μπορεί κάποιος. Τις τελευταίες 2 μέρες ξαφνικά σταμάτησε όταν είναι σε αδράνεια το κινητό να μένει συνδεδεμένο στο WiFi του σπιτιού και γυρνάει σε δεδομένα. Όταν ξανά ανοίγω την οθόνη μετά από κάνα λεπτό συνδέεται ξανά στο WiFi. Έκδοση 14.6. Δεν έχω πειράξει τπτ από ρυθμίσεις. Έκανα ήδη μια φορά επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και παραμένει το πρόβλημα. Έχει κάποιος κάποια λύση η να το κάνω επαναφορά εργοστασιακών ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Νομίζω ότι έχει να κάνει με το router

Είχα κι εγώ παλιά τέτοια θέματα

Αφού έκανες και επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου δεν χρειάζεται γενική επαναφορά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει να κάνει με το router

Είχα κι εγώ παλιά τέτοια θέματα

Αφού έκανες και επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου δεν χρειάζεται γενική επαναφορά

 

 

Έχω το ίδιο ρουτερ τα τελευταία 4 χρόνια και δεν έχω αλλάξει ποτέ τις ρυθμίσεις. Τι άλλαξε τις τελευταίες δυο μέρες και φταίει το ρουτερ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο ρουτερ τα τελευταία 4 χρόνια και δεν έχω αλλάξει ποτέ τις ρυθμίσεις. Τι άλλαξε τις τελευταίες δυο μέρες και φταίει το ρουτερ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

κάνε και μια επανεκκίνηση του ρουτερ μπας....

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο ρουτερ τα τελευταία 4 χρόνια και δεν έχω αλλάξει ποτέ τις ρυθμίσεις. Τι άλλαξε τις τελευταίες δυο μέρες και φταίει το ρουτερ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κι εγώ κάποτε έτσι είχα θέματα

Σε άλλο δίκτυο δεν μου το έκανε

Δεν ξέρω τον πραγματικό λόγο όντως

 

Κάποιος που ασχολείται με τα δίκτυα ίσως γνωρίζει κάτι πάνω στο θέμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κάποτε έτσι είχα θέματα

Σε άλλο δίκτυο δεν μου το έκανε

Δεν ξέρω τον πραγματικό λόγο όντως

 

Κάποιος που ασχολείται με τα δίκτυα ίσως γνωρίζει κάτι πάνω στο θέμα

 

 

Το δοκίμασα και στο σπίτι του πατέρα μου και κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Δεν ξέρω πραγματικά τι μπορεί να φταίει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και στο σπίτι του πατέρα μου και κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Δεν ξέρω πραγματικά τι μπορεί να φταίει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τότε αναγκαστικά κάνε την συσκευή μια επαναφορά εργοστασιακών και να δούμε το αποτέλεσμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια βοήθεια αν μπορεί κάποιος. Τις τελευταίες 2 μέρες ξαφνικά σταμάτησε όταν είναι σε αδράνεια το κινητό να μένει συνδεδεμένο στο WiFi του σπιτιού και γυρνάει σε δεδομένα. Όταν ξανά ανοίγω την οθόνη μετά από κάνα λεπτό συνδέεται ξανά στο WiFi. Έκδοση 14.6. Δεν έχω πειράξει τπτ από ρυθμίσεις. Έκανα ήδη μια φορά επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και παραμένει το πρόβλημα. Έχει κάποιος κάποια λύση η να το κάνω επαναφορά εργοστασιακών ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καλημέρα την προηγούμενη εβδομάδα μου παρουσίασε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στο ρούτερ της δουλειάς. Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων του δικτύου του κινητού, επαναφορά του ρούτερ και μέχρι που έφυγα από το γραφείο δεν είχε διορθωθεί κάτι. Όταν γύρισα στο σπίτι, δεν είχα κάποιο πρόβλημα εκεί δούλευε κανονικά. Την επόμενη ημέρα όμως που πήγα ξανά στη δουλειά, δούλευε κανονικά χωρίς να κάνω κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα την προηγούμενη εβδομάδα μου παρουσίασε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στο ρούτερ της δουλειάς. Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων του δικτύου του κινητού, επαναφορά του ρούτερ και μέχρι που έφυγα από το γραφείο δεν είχε διορθωθεί κάτι. Όταν γύρισα στο σπίτι, δεν είχα κάποιο πρόβλημα εκεί δούλευε κανονικά. Την επόμενη ημέρα όμως που πήγα ξανά στη δουλειά, δούλευε κανονικά χωρίς να κάνω κάτι παραπάνω.

 

Από όσο θυμάμαι κι εγώ τότε με το router ήταν το θέμα μου

Μήπως με αλλαγή channel διορθώνεται το πρόβλημα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πριν το κάνω επαναφορά θα δοκιμάσω να αλλάξω και το channel στο ρουτερ μπας και αλλά πιστεύω για να μου το κάνει γενικώς νομίζω δεν είναι θέμα ρουτερ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν το κάνω επαναφορά θα δοκιμάσω να αλλάξω και το channel στο ρουτερ μπας και αλλά πιστεύω για να μου το κάνει γενικώς νομίζω δεν είναι θέμα ρουτερ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πιστεύω αυτό θα είναι το πρόβλημα σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για να γνωρίζεται αν συμβεί το ίδιο σε κάποιον επειδή τα δοκίμασα όλα μόνο με επαναφορά της συσκευής έστρωσε. Ευχαριστώ για την βοήθεια

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να γνωρίζεται αν συμβεί το ίδιο σε κάποιον επειδή τα δοκίμασα όλα μόνο με επαναφορά της συσκευής έστρωσε. Ευχαριστώ για την βοήθεια

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σε ευχαριστούμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για να γνωρίζεται αν συμβεί το ίδιο σε κάποιον επειδή τα δοκίμασα όλα μόνο με επαναφορά της συσκευής έστρωσε. Ευχαριστώ για την βοήθεια

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγώ όπως έγραψα και σε προηγούμενο ποστ δεν έκανα επαναφορά της συσκευής επανήλθε μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή μετάφραση της Apple, έχει την ίδια αποδοση / αξία με αυτή της google ????

Δεν βλέπω να εμπλουτίζεται με νέες γλώσσες εδώ και αρκετό καιρό (iOS 14)

Αυτοί που την έχουν δοκιμάσει σε άλλες γλώσσες , έχουν κάτι να μας πουν !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, στο android (net blocker - block internet per apps) ειχα βρει εφαρμογή που όταν την ενεργοποιώ να μου μπλοκάρει το Ίντερνετ σε WiFi ή data και να μου λειτουργεί πχ μόνο το Viber.

 

Κατι αντίστοιχο δεν εχω βρει, ξέρεις κανεις καμιά τέτοια εφαρμογή ;

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στο android (net blocker - block internet per apps) ειχα βρει εφαρμογή που όταν την ενεργοποιώ να μου μπλοκάρει το Ίντερνετ σε WiFi ή data και να μου λειτουργεί πχ μόνο το Viber.

 

Κατι αντίστοιχο δεν εχω βρει, ξέρεις κανεις καμιά τέτοια εφαρμογή ;

 

 

Τον έλεγχο ανά εφαρμογή μπορείς να τον έχεις μόνο για τα δεδομένα σου και μέσω του λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

Χαμένες κλήσεις στην COSMOTE.

Στην αρχή νόμισα ότι δεν άκουγα την συσκευή και έβλεπα παντα ενα εισερχόμενο μήνυμα για τις κλήσεις.

Μέχρι που έβαλα κάποιους να με καλέσουν και διαπίστωσα ότι η συσκευή μένει αδρανής και όταν την ανοίξω βλέπω την αναπάντητη και το μήνυμα.

 

Έκανα μια επανεκκίνηση της συσκευής , αλλά δεν ….

Το συγκεκριμένο γεγονός άρχισε να συμβαίνει εδώ και 10 ημέρες.

Μήπως κανείς έχει παρόμοια εμπειρία με τον συγκεκριμένο πάροχο /wificall ενεργό.

 

Edit: Ενημερώθηκα από άλλον κάτοχο του iPhone ,πιθανόν να είναι ενεργοποιημένο το μισοφέγγαρο … όπως και ήταν.

Δέχεσαι κλήσεις κανονικά από την λίστα των αγαπημένων , αλλά όλες οι άλλες είναι στο αθόρυβο…

 

Όποτε … η COSMOTE κάνει πολύ καλά την δουλειά της και εμείς βιαστήκαμε να την κρίνουμε.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Χαμένες κλήσεις στην COSMOTE.

Στην αρχή νόμισα ότι δεν άκουγα την συσκευή και έβλεπα παντα ενα εισερχόμενο μήνυμα για τις κλήσεις.

Μέχρι που έβαλα κάποιους να με καλέσουν και διαπίστωσα ότι η συσκευή μένει αδρανής και όταν την ανοίξω βλέπω την αναπάντητη και το μήνυμα.

 

Έκανα μια επανεκκίνηση της συσκευής , αλλά δεν ….

Το συγκεκριμένο γεγονός άρχισε να συμβαίνει εδώ και 10 ημέρες.

Μήπως κανείς έχει παρόμοια εμπειρία με τον συγκεκριμένο πάροχο /wificall ενεργό.

Μέσα στο σπίτι ή γενικά; Κλείσε το WiFi CALL και δες. Πάντως σε κάποιες περιοχές αυτές τις μέρες η COSMOTE έχει θέμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαμένες κλήσεις στην COSMOTE.

Στην αρχή νόμισα ότι δεν άκουγα την συσκευή και έβλεπα παντα ενα εισερχόμενο μήνυμα για τις κλήσεις.

Μέχρι που έβαλα κάποιους να με καλέσουν και διαπίστωσα ότι η συσκευή μένει αδρανής και όταν την ανοίξω βλέπω την αναπάντητη και το μήνυμα.

 

Έκανα μια επανεκκίνηση της συσκευής , αλλά δεν ….

Το συγκεκριμένο γεγονός άρχισε να συμβαίνει εδώ και 10 ημέρες.

Μήπως κανείς έχει παρόμοια εμπειρία με τον συγκεκριμένο πάροχο /wificall ενεργό.

 

Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα και νόμιζα ότι απλά τρελάθηκα. Το wifi calling φταίει αλλά χωρίς αυτό (προσωπικά) δεν μπορώ να κάνω την δουλειά μου. Οπότε απενεργοποίησέ το προσωρινά.

Link to comment
Share on other sites

Το WiFi call φταίει

Παλαιότερα ήταν πολλά τα προβλήματα

Πάλι καλά είναι τελευταία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...