Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα σου λέω πως η αίσθηση είναι ότι ξεπερνάει και το note 20 ultra......

Έχω πάντα μεγάλες συσκευές κι όμως. Όταν έπιασα το 12αρι αισθάνθηκα πως είναι ότι μεγαλύτερο έπιασα (από κινητά πάντα..... :lol: )

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όντως. Η αίσθηση παίζει μεγάλο ρόλο και οι γωνίες, αν και στην πραγματικότητα ίσως συμμαζεύει τις πραγματικές διαστάσεις, δίνουν αίσθηση για κάτι πιο ογκώδες.

 

Επίσης ρόλο μεγάλο παίζει το πλάτος, το υλικό που κάποιες φορές γλιστράει και η τιμή...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μα σου λέω πως η αίσθηση είναι ότι ξεπερνάει και το note 20 ultra......

Έχω πάντα μεγάλες συσκευές κι όμως. Όταν έπιασα το 12αρι αισθάνθηκα πως είναι ότι μεγαλύτερο έπιασα (από κινητά πάντα..... :lol: )

 

:lol::lol::lol: Έγραψες!

Link to comment
Share on other sites

Ok πήραμε τη νέα iOS.

Ο συνδυασμός ρολόι - κινητό με μάσκα στο ξεκλείδωμα πως λειτουργεί;;

 

Ok done

Αφού περάσουμε και το νέο watch iOS και πάμε να ανοίξουμε το κινητό ενώ φοράμε μάσκα σκάει ειδοποίηση που σε πετάει στο Face ID.

Εκεί δίνεις δικαίωμα στο ξεκλείδωμα με μάσκα και ρολόι και όλα κομπλέ.

Υπ όψιν ότι το WiFi και στο ρολόι και στο τηλέφωνο πρέπει να είναι πάντα στο on.

Ok μόνο και μόνο μετά από αυτό η λέξη respect στους μηχανικούς του Cupertino επιβάλετε!!!

Edited by jpol2410
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την έκδοση 14.5 διορθώθηκε και η αναλαμπή του λογότυπου κατά την εκκίνηση του τηλεφώνου. Όλα καλά. Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα συνάδελφοι και να προσέχουμε την υγεία μας.
Πέτρος από Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά! Γνωρίζει κανείς, αν υπάρχει η δυνατότητα προώθησης ενός μηνύματος SMS σε άλλον αριθμό? Υπ'όψιν ότι ο άλλος αριθμός δεν έχει iPhone. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά! Γνωρίζει κανείς, αν υπάρχει η δυνατότητα προώθησης ενός μηνύματος SMS σε άλλον αριθμό? Υπ'όψιν ότι ο άλλος αριθμός δεν έχει iPhone. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Υπάρχει "κουμπί" share που σε πηγαίνει σε νέο SMS, με το προηγούμενο μήνυμα, σαν "σώμα" του νέου, και απλά συμπληρώνεις επαφή ή αριθμό για να σταλεί, αν εννοείς αυτό. Δεν το 'χω δοκιμάσει ποτέ βέβαια.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει "κουμπί" share που σε πηγαίνει σε νέο SMS, με το προηγούμενο μήνυμα, σαν "σώμα" του νέου, και απλά συμπληρώνεις επαφή ή αριθμό για να σταλεί, αν εννοείς αυτό. Δεν το 'χω δοκιμάσει ποτέ βέβαια.

Ναι, αυτό ακριβώς εννοώ. Δεν έχω βρει αυτό το "κουμπί" ακόμη βέβαια. Στο support της, η Apple αναφέρει τη δυνατότητα προώθησης μηνυμάτων SMS, μόνο σε συσκευές Mac, iPad και iPod Touch. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό ακριβώς εννοώ. Δεν έχω βρει αυτό το "κουμπί" ακόμη βέβαια. Στο support της, η Apple αναφέρει τη δυνατότητα προώθησης μηνυμάτων SMS, μόνο σε συσκευές Mac, iPad και iPod Touch. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!

 

 

 

Συνεχόμενο πάτημα στο μήνυμα που θέλεις -> περισσότερα -> κάτω δεξιά βελάκι…

 

 

Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Έχω Vodafone cu κάρτα και διαπιστώνω ότι χθες και σήμερα δεν έχω κάλυψη 5G όταν ενεργοποιώ τα δεδομένα στο κινητό.

Μήπως αντιμετωπίζει κάνεις το ίδιο πρόβλημα;;;

Η voda μου λέει ότι στην περιοχή μου (ΠΑΤΡΑ) έχει ενεργοποιηθεί η κάλυψη για 5G και έπρεπε να φαίνεται κανονικά στο κινητό μου…

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Έχω Vodafone cu κάρτα και διαπιστώνω ότι χθες και σήμερα δεν έχω κάλυψη 5G όταν ενεργοποιώ τα δεδομένα στο κινητό.

Μήπως αντιμετωπίζει κάνεις το ίδιο πρόβλημα;;;

Η voda μου λέει ότι στην περιοχή μου (ΠΑΤΡΑ) έχει ενεργοποιηθεί η κάλυψη για 5G και έπρεπε να φαίνεται κανονικά στο κινητό μου…

 

Για να έχεις 5G σε Vodafone, πρέπει: α) Να έχεις εγκαταστήσει την 14.5 και β) Να έχεις ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις την επιλογή (αν και έρχεται τικαρισμένη με την 14.5 αν θυμάμαι καλα)

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις 5G σε Vodafone, πρέπει: α) Να έχεις εγκαταστήσει την 14.5 και β) Να έχεις ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις την επιλογή (αν και έρχεται τικαρισμένη με την 14.5 αν θυμάμαι καλα)

Έτσι ακριβώς

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς

Τα έχω κάνει όλα αυτά παίδες, αλλά η κάλυψη 5G συνεχώς έρχεται για πολύ λίγο και επιστρέφει μετά σε 4G μόνιμα…

Να ρωτήσω έχετε κάνει Speedtest με 5G?

Πόσα mbps πιάνετε download και upload???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτήσω έχετε κάνει Speedtest με 5G?

Πόσα mbps πιάνετε download και upload???

 

Εχε επίσης υπόψη ότι πρέπει να επιλέξεις το «Περισσότερα δεδομένα σε 5G» στη «Λειτουργία δεδομένων» για να δεις τα σωστά νούμερα στο speedtest.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχε επίσης υπόψη ότι πρέπει να επιλέξεις το «Περισσότερα δεδομένα σε 5G» στη «Λειτουργία δεδομένων» για να δεις τα σωστά νούμερα στο speedtest.

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Έχω αγοράσει ενα νεο iPhone 12 pro max δώρο στην γυναίκα μου και μαζί νεο αριθμό whats up

Κατεβάσαμε το βαιμπερ και πατήσαμε διαμόρφωση νέου χρήστη, με το που άνοιξε εμφάνισε μια φωτογραφία απο ένα άγνωστο παλικάρι σαν φωτογραφία χρήστη με το ονομα Δανιήλ και ημερομηνία γέννησης 1993

Πως μπορεί να έγινε αυτό; νέος αριθμός καινούργια συσκευή αγορασμενη απο οτε

Ο αριθμός να ήταν δοσμένος παλιά αλλού? Η το iPhone ? To iPhone δε νομίζω γιατί βάλαμε το δικό μας apple id όταν ανοίξαμε πρώτη φορά το τηλέφωνο

Το έχει πάθει κανείς; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Έχω αγοράσει ενα νεο iPhone 12 pro max δώρο στην γυναίκα μου και μαζί νεο αριθμό whats up

Κατεβάσαμε το βαιμπερ και πατήσαμε διαμόρφωση νέου χρήστη, με το που άνοιξε εμφάνισε μια φωτογραφία απο ένα άγνωστο παλικάρι σαν φωτογραφία χρήστη με το ονομα Δανιήλ και ημερομηνία γέννησης 1993

Πως μπορεί να έγινε αυτό; νέος αριθμός καινούργια συσκευή αγορασμενη απο οτε

Ο αριθμός να ήταν δοσμένος παλιά αλλού? Η το iPhone ? To iPhone δε νομίζω γιατί βάλαμε το δικό μας apple id όταν ανοίξαμε πρώτη φορά το τηλέφωνο

Το έχει πάθει κανείς; Ευχαριστώ

 

Το νουμερο εχει ανακυκλωθει και βλέπεις τον παλιό χρηστη που δεν έκανε αποσύνδεση το νουμερο απο το viber του.Ψαξε στο viber τι μπορείς να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Έχω αγοράσει ενα νεο iPhone 12 pro max δώρο στην γυναίκα μου και μαζί νεο αριθμό whats up

Κατεβάσαμε το βαιμπερ και πατήσαμε διαμόρφωση νέου χρήστη, με το που άνοιξε εμφάνισε μια φωτογραφία απο ένα άγνωστο παλικάρι σαν φωτογραφία χρήστη με το ονομα Δανιήλ και ημερομηνία γέννησης 1993

Πως μπορεί να έγινε αυτό; νέος αριθμός καινούργια συσκευή αγορασμενη απο οτε

Ο αριθμός να ήταν δοσμένος παλιά αλλού? Η το iPhone ? To iPhone δε νομίζω γιατί βάλαμε το δικό μας apple id όταν ανοίξαμε πρώτη φορά το τηλέφωνο

Το έχει πάθει κανείς; Ευχαριστώ

 

τπτ ιδιαίτερο το είχε ένας δανιηλ αυτό το νούμερο και το άφησε και του το έσβησαν (η οτι άλλο μπορει να έγινε) και cosmote το ανακοικλοσε...... γνώμη μου πάντως πάνε πάρε άλλο νούμερο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχετε δοκιμασει μαγνητικη βαση σε αεραγωγο αυτοκινητου; Και αν ναι, ποια; Το βαρος του κινητου με προβληματιζει. Επιθυμητη αλλα οχι αναγκαια η δυνατοτητα φορτισης (mag safe)

 

Ευχαριστω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Μετά από χρόνια στα Android και καθώς η Samsung με έχει πλέον ξενερώσει κάπως για διάφορους λόγους, πήρα την απόφαση να παραγγείλω το pro max graphite για μένα και το χρυσό για τη σύζυγο. Δε νομίζω να το μετανιώσω βέβαια, καθώς η πρόσφατη επαφή μου με το IPad Air 4 μόνο άσχημη δεν είναι! Έχω διαβάσει όλο το θέμα βέβαια. Θα ήθελα μια πρόταση για τζαμάκι και θήκη, όσο διακριτική γίνεται.. Σας ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχετε δοκιμασει μαγνητικη βαση σε αεραγωγο αυτοκινητου; Και αν ναι, ποια; Το βαρος του κινητου με προβληματιζει. Επιθυμητη αλλα οχι αναγκαια η δυνατοτητα φορτισης (mag safe)

 

Ευχαριστω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σε iPhone X χρησιμοποιώ χρόνια τέτοια βάση

Το δικό σου δεν ξέρω όμως επειδή είναι σχετικά βαρύ κινητό εάν σε λακκούβες αντέχει

Ίσως κάποια επώνυμη να είναι πιο δυνατή και να το κρατάει

Εγώ έχω no name με 2-3€ που είχα πάρει από το eBay

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

πως απενεργοποιειται το double tap to wake ;

 

Ρυθμίσεις- προσβασιμότητα- άγγιγμα- άγγιγμα για αφύπνιση

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχετε δοκιμασει μαγνητικη βαση σε αεραγωγο αυτοκινητου; Και αν ναι, ποια; Το βαρος του κινητου με προβληματιζει. Επιθυμητη αλλα οχι αναγκαια η δυνατοτητα φορτισης (mag safe)

 

Ευχαριστω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σε μαγνητική βάση έχω πάρει ΟΕΜ από Cellphone που κάνει και ασύρματη φόρτιση ( εννοείτε ότι σαν βάση το δουλεύω ) αλλά κανένα πρόβλημα με το κινητό σαν κράτημα.

Πραγματικά αξίζει και σαν σχέδιο και φαίνεται και ωραία στον αεραγωγό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...