Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταλαβα σε ευχαριστώ, πάω να τα πάρω από επισημο reseller, θα δώσω 50-60 ευρώ παραπάνω αλλά ξέρω ότι θα έχω το γνήσιο προϊόν και όχι μια κινεζια που θα έχω χρυσό πληρώσει στην πραγματικότητα.

 

Θα έχεις και εγγύηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις και εγγύηση

 

Τα πήρα μόλις από κοτσοβολο που είναι δίπλα από το σπίτι μου και είναι και επίσημος reseller και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Τα πήρα μόλις από κοτσοβολο που είναι δίπλα από το σπίτι μου και είναι και επίσημος reseller και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες.

 

Φυσικά λίγο ακριβά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά λίγο ακριβά

 

Ναι προφανώς, αλλά από ότι μου είπατε πιο πάνω κυκλοφορούν μαϊμούδες που ούτε καν της καταλαβαίνεις, όποτε από το να το παίξω κορόνα γράμματα από κάποια σκτουτζομαγαζα προτίμησα να δώσω 50-60 ευρώ πάνω αλλά τουλάχιστο ξέρω ότι είναι σίγουρα γνήσια. 249 ευρώ τα πήρα εκεί γύρω κυμαίνονται σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα σε ευχαριστώ, πάω να τα πάρω από επισημο reseller, θα δώσω 50-60 ευρώ παραπάνω αλλά ξέρω ότι θα έχω το γνήσιο προϊόν και όχι μια κινεζια που θα έχω χρυσό πληρώσει στην πραγματικότητα.

 

Τα ακουστικα εχουν Imei που μπορεις να τσεκαρεις εαν δουλευουν ή οχι.

Και οπως και στην περιπτωση του φορτιστη,εαν καποιο μαγαζι σου πουλησει μουφα ακουστικα,εχεις το δικαιωμα να τα επιστρεψεις πισω.

 

Αν θυμαμαι καλα το πιο κλασσικο να ξεχωρισεις τα μουφα ακουστικα ειναι οτι λειτουργει καθολου το ANC οταν το διαλεξεις,και λογικα δεν θα εχουν την τελευταια εκδοση σε firmware μολις γινουν update μεταξυ αλλων.

 

Τελος το μονο καλο που εχει η αγορα απο μεγαλη αλυσιδα,ειναι οτι εχεις σιγουρα 2χρονια εγγυηση που συνηθως σε σκρουτζομαγαζα(οχι σε ολα)σου πουλανε τρελα μεχρι και σημερα σε αυτο το κομματι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θέλω να ρωτήσω, έχω το samsung s10 plus και σκέφτομαι αμα αξίζει να παω στο 12pro max και αμα θα δω μεγάλες διαφορές ας πουμε... η τιμή θεωρω οτι ειναι too much και για αυτο κατά κύριο λόγο δεν εχω κάνει ακομα κίνηση..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θέλω να ρωτήσω, έχω το samsung s10 plus και σκέφτομαι αμα αξίζει να παω στο 12pro max και αμα θα δω μεγάλες διαφορές ας πουμε... η τιμή θεωρω οτι ειναι too much και για αυτο κατά κύριο λόγο δεν εχω κάνει ακομα κίνηση..

 

Εξαρτάται τι χρειάζεσαι

Δεν μπορούμε εμείς να σε πάρουμε στο λαιμό μας

 

Γράψε εδώ 10 πράγματα που ζητάς από της συσκευη σου σε καθημερινή βάση και εμείς μετά μπορούμε να σου απαντήσουμε αναλόγως

 

Και πάλι όμως η τελική επιλογή θα είναι δική σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μία προς τα πίσω, τα έχουμε ψιλο-αναλύσει σε επίπεδο 2-3 χρηστών με αντίλογο. Θα σε βοηθήσει πιστεύω.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει και εχω δει και βιντεακια στο tube αλλά και πάλι δεν εχω καταλήξει, κουβέντα να γίνεται...

Τι θέλω 1) καλή μπαταρία

2)καλή οθόνη ωραία μαύρα να βλέπεις κανα νετφλιξ πριν την πέσεις και να είναι κομπλέ 3)καλή φωτογραφία

4) καλές συνδεσιμοτητες

5) ευχάριστο το όλο μενού όταν ασχολησε

 

Στο χέρι πως κάθεται; το 6.4 που εχω είναι οριακα ταμαμ στο χέρι μου

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει και εχω δει και βιντεακια στο tube αλλά και πάλι δεν εχω καταλήξει, κουβέντα να γίνεται...

Τι θέλω

1) καλή μπαταρία

2)καλή οθόνη ωραία μαύρα να βλέπεις κανα νετφλιξ πριν την πέσεις και να είναι κομπλέ

3)καλή φωτογραφία

4) καλές συνδεσιμοτητες

5) ευχάριστο το όλο μενού όταν ασχολησε

 

Στο χέρι πως κάθεται; το 6.4 που εχω είναι οριακα ταμαμ στο χέρι μου

 

  1. Χωρίς να "κόψω" τίποτα, χωρίς να φορτίζω μέσα στην ημέρα, έχοντας wifi-data-ΒΤ μονίμως ανοιχτά (+ρολόι) και average SoT 7 ώρες πάω για ύπνο κάθε βράδυ με περίπου 25-30%
  2. Οθόνη μια χαρά, στα μάτια μου πολύ καλύτερη από το S10e που είχα πριν
  3. Φωτογραφία S10 όταν πετύχαινε ήταν πιο εντυπωσιακή και τα modes πολλά περισσότερα. Στο 12 δεν τραβάς 2η φορά για να πετύχει.
  4. Συνδεσιμότητά τι εννοείς? Αν εννοείς με συσκευές, αυτοκίνητα κλπ, σουπερ
  5. Το μενού είναι αυτό που είναι, δεν παραμετροποιείται, οπότε παίξε μαζί του για να δεις οτι σου αρέσει, είναι υποκειμενικό αυτό
  6. Είναι μεγάλο, αλλά όχι τραγικά μεγαλύτερο από το S10 plus. Το βάρος όμως ίσως σε ενοχλήσει. Πιάστο στα χέρια σου. Υποκειμενικό και αυτό, εγώ το συνήθισα σε μισή μέρα.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει και εχω δει και βιντεακια στο tube αλλά και πάλι δεν εχω καταλήξει, κουβέντα να γίνεται...

Τι θέλω 1) καλή μπαταρία

2)καλή οθόνη ωραία μαύρα να βλέπεις κανα νετφλιξ πριν την πέσεις και να είναι κομπλέ 3)καλή φωτογραφία

4) καλές συνδεσιμοτητες

5) ευχάριστο το όλο μενού όταν ασχολησε

 

Στο χέρι πως κάθεται; το 6.4 που εχω είναι οριακα ταμαμ στο χέρι μου

 

Άρα θέλεις iPhone

Καλορίζικο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά, σε σχέση με το 11 Pro Max που είχα παλαιότερα, είναι (ή εγώ το νιώθω, δε γνωρίζω αν είναι ψευδαίσθηση) κάπως μεγαλύτερο, ή έτσι φαίνεται όταν το κρατώ στο χέρι μου, χωρίς φυσικά αυτό να σημαίνει ότι με ενοχλεί. Και δεν αναφέρομαι στο βάρος, αλλά στις διαστάσεις της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά, σε σχέση με το 11 Pro Max που είχα παλαιότερα, είναι (ή εγώ το νιώθω, δε γνωρίζω αν είναι ψευδαίσθηση) κάπως μεγαλύτερο, ή έτσι φαίνεται όταν το κρατώ στο χέρι μου, χωρίς φυσικά αυτό να σημαίνει ότι με ενοχλεί. Και δεν αναφέρομαι στο βάρος, αλλά στις διαστάσεις της συσκευής.

 

Επειδή είναι τετράγωνο και όχι με καμπύλες το σασί

Γκ αυτό έτσι σου φαίνεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι τετράγωνο και όχι με καμπύλες το σασί

Γκ αυτό έτσι σου φαίνεται

 

Τι εννοείς? Φυσικά και είναι μεγαλύτερο το 12 Pro Max έστω και λίγο. Δες τα νούμερα....

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Φυσικά και είναι μεγαλύτερο το 12 Pro Max έστω και λίγο. Δες τα νούμερα....

 

Το σασί γύρω γύρω είναι τετράγωνο όχι στρογγυλό

Αυτό από μόνο του δίνει στο χέρι μια διαφορετική αίσθηση και σε κάνει να νομίζεις ότι είναι μεγαλύτερη η συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το σασί γύρω γύρω είναι τετράγωνο όχι στρογγυλό

Αυτό από μόνο του δίνει στο χέρι μια διαφορετική αίσθηση και σε κάνει να νομίζεις ότι είναι μεγαλύτερη η συσκευή

 

Μα είναι μεγαλύτερο. Αυτά που γράφεις περί αίσθησης είναι γνωστά.

Dimensions: 160.8 x 78.1 x 7.4 mm (12 Pro Max)

158 x 77.8 x 8.1 mm (11 Pro Max)

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι μεγαλύτερο. Αυτά που γράφεις περί αίσθησης είναι γνωστά.

Dimensions: 160.8 x 78.1 x 7.4 mm (12 Pro Max)

158 x 77.8 x 8.1 mm (11 Pro Max)

 

0,02 εκατοστά είναι

Τι μεγαλύτερο;

Αυτά περί αίσθησης αυτά είναι που προβληματίζουν τον φίλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

0,02 εκατοστά είναι

Τι μεγαλύτερο;

Αυτά περί αίσθησης αυτά είναι που προβληματίζουν τον φίλο

 

Τα έχεις δει δίπλα-δίπλα? Τότε θα καταλάβεις ότι υπάρχει διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις δει δίπλα-δίπλα? Τότε θα καταλάβεις ότι υπάρχει διαφορά...

 

Δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε άστο εντάξει δεν πειράζει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε άστο εντάξει δεν πειράζει

 

Μάλλον εσύ δεν κατάλαβες τι λέει ο φίλος παραπάνω. Μιλάει για ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ.

Δεν πειράζει. Μάζεψες για μια ακόμη φορά αρκετά post στον μετρητή σου χωρίς να υπάρχει κανένας ουσιαστικός λόγος κάνοντας σχόλια για συσκευές που δεν είσαι καν κάτοχος. Και εις ανώτερα Τάσο να χτυπήσεις και τα 12.000 post...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εσύ δεν κατάλαβες τι λέει ο φίλος παραπάνω. Μιλάει για ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ.

Δεν πειράζει. Μάζεψες για μια ακόμη φορά αρκετά post στον μετρητή σου χωρίς να υπάρχει κανένας ουσιαστικός λόγος κάνοντας σχόλια για συσκευές που δεν είσαι καν κάτοχος. Και εις ανώτερα Τάσο να χτυπήσεις και τα 12.000 post...

 

Αυτό που σου λέει ο Τάσος είναι πως ενώ η διαφορά είναι αμελητέα (2,5 ΧΙΛΙΟΣΤΑ), η ΑΊΣΘΗΣΗ είναι πως το 12 pro max είναι πολύ μεγαλύτερο.

Για να καταλάβεις, έχω το Note 20 ultra που είναι 4 χιλιοστά μεγαλύτερο από το 12 pro max και παρόλα αυτά, όταν τα πιάνω στο χέρι αισθάνομαι το 12αρι μεγαλύτερο....!!!

Και ο λόγος είναι το τετραγωνισμενο σχήμα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου λέει ο Τάσος είναι πως ενώ η διαφορά είναι αμελητέα (2,5 ΧΙΛΙΟΣΤΑ), η ΑΊΣΘΗΣΗ είναι πως το 12 pro max είναι πολύ μεγαλύτερο.

Για να καταλάβεις, έχω το Note 20 ultra που είναι 4 χιλιοστά μεγαλύτερο από το 12 pro max και παρόλα αυτά, όταν τα πιάνω στο χέρι αισθάνομαι το 12αρι μεγαλύτερο....!!!

Και ο λόγος είναι το τετραγωνισμενο σχήμα.

 

2,5 χιλιοστά ΔΕΝ είναι αμελητέα σε αυτές τις διαστάσεις. Για το σχήμα και το boxing style κτλ είναι γνωστά από τότε που παρουσιάστηκε η σειρά 12 εδώ και σχεδόν 7 μήνες. Και ίσα ίσα που το boxing style βοηθάει το 12 Pro Max να μην δείχνει τον πραγματικό του όγκο και να νομίζεις ότι είναι ίδιο με το 11 Pro Max...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν τα βάλεις δίπλα δίπλα καταλαβαίνεις ότι το 12 μαξ είναι μεγαλύτερη συσκευή από το 11μαξ, δεν φταίει ούτε η box σχεδίαση ούτε τίποτα, σου δίνει την αίσθηση μεγαλύτερης συσκευής γιατί πολύ απλά είναι μεγαλύτερη συσκευή. Παρόμοια διαφορά μεγέθους έχει και το απλό 12 συγκριτικά με το απλό 11, με το 12 να είναι αντίστοιχα όμως μικρότερο σε αυτή την σύγκριση, παρόλο που το 12αρι έχει box σχεδιασμό στο χέρι φαίνεται αισθητά μικρότερη συσκευή απο το 11αρι, γιατί πολύ απλά είναι μικρότερο. Σε αυτές τις διαστάσεις 3 και 4 χιλιοστά διαφορά γίνονται πολύ εύκολα αντιληπτα σε αίσθηση στο χέρι χωρίς καν να βάλεις τις συσκευές δίπλα δίπλα για σύγκριση. Εμένα το απλό 12αρι μου δίνει την αίσθηση μινιατούρας στο χέρι σε σχέση με το 11αρι, 3-4 χιλιοστά διαφορά έχουν αλλά η διαφορά αυτή κάνει κάνει μπαμ όσο απίστευτο και αν ακούγεται.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου λέει ο Τάσος είναι πως ενώ η διαφορά είναι αμελητέα (2,5 ΧΙΛΙΟΣΤΑ), η ΑΊΣΘΗΣΗ είναι πως το 12 pro max είναι πολύ μεγαλύτερο.

Για να καταλάβεις, έχω το Note 20 ultra που είναι 4 χιλιοστά μεγαλύτερο από το 12 pro max και παρόλα αυτά, όταν τα πιάνω στο χέρι αισθάνομαι το 12αρι μεγαλύτερο....!!!

Και ο λόγος είναι το τετραγωνισμενο σχήμα.

 

Άστο δεν θα βγάλεις άκρη

Η αίσθηση στο χέρι κάθε συσκευής είναι διαφορετική από το μέγεθος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2,5 χιλιοστά ΔΕΝ είναι αμελητέα σε αυτές τις διαστάσεις. Για το σχήμα και το boxing style κτλ είναι γνωστά από τότε που παρουσιάστηκε η σειρά 12 εδώ και σχεδόν 7 μήνες. Και ίσα ίσα που το boxing style βοηθάει το 12 Pro Max να μην δείχνει τον πραγματικό του όγκο και να νομίζεις ότι είναι ίδιο με το 11 Pro Max...

 

Μα σου λέω πως η αίσθηση είναι ότι ξεπερνάει και το note 20 ultra......

Έχω πάντα μεγάλες συσκευές κι όμως. Όταν έπιασα το 12αρι αισθάνθηκα πως είναι ότι μεγαλύτερο έπιασα (από κινητά πάντα..... :lol: )

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άστο δεν θα βγάλεις άκρη

Η αίσθηση στο χέρι κάθε συσκευής είναι διαφορετική από το μέγεθος

 

Όντως. Η αίσθηση παίζει μεγάλο ρόλο και οι γωνίες, αν και στην πραγματικότητα ίσως συμμαζεύει τις πραγματικές διαστάσεις, δίνουν αίσθηση για κάτι πιο ογκώδες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...