Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο αντροιντ, με λιγότερες από 100 εφαρμογες όλα πηγαίνουν μια χαρά, μόλις περάσω τις 100 και ειδικά μετά από λίγο καιρό, γίνεται χαμός, τρέχουν εφαρμογές που δεν θες να τρέχουν και αυτές που θες τις κλείνει.

Δεν θέλω να βλέπω reload σε κάτι που έχω ανοιχτό, μόλις δω συσκευή να το κάνει την αλλάζω.

Θέλω το multitasking γιατί ανοίγω πράγματα που θέλω να τα διαβάσω αργότερα και με το reload χάνω το σημείο που θέλω και επειδή τα περισσότερα είναι πράγματα δουλειάς με εκνευρίζει.

 

Δεν θέλω την μαμα σαβούρα μέσα στο κινητό, θέλω δικές μου, ακόμα και τον dialer με το keyboard.Το αν θα τις κάνω απλά hide η uninstall δεν με πειράζει ιδιαίτερα.

Ο λόγος που έβαζα καστομ ρομς στο ανδροιδ είναι επειδή βγάζουν 8κ συσκευές η κάθε εταιρεία και τα παρατάει στην μοίρα τους. Ειδικά τώρα τελευταία η κατάσταση πήγε κατα διαόλου με τις καστομ. Άσε που με τα κνοξ κλπ σαχλαμάρες δεν ισχύει ότι το αντροιντ ειναι παραμετροποιήσιμο.

 

Γνώμη μου με βάση αυτά που γράφεις και τις απαιτήσεις σου, κάτσε εκεί που είσαι. Όπως σου γράφει και το άλλο μέλος, δε θα την παλέψεις δυο μέρες. Είσαι πολύ «αεράτος» για iOS. :p

Link to comment
Share on other sites

Βασικά τώρα δεν είμαι πουθενά, δεν έχω καν κινητό :lol::lol::lol:

 

Πολυ πιθανό να μείνω έτσι από το να βλέπω reloads.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Βασικά τώρα δεν είμαι πουθενά, δεν έχω καν κινητό :lol::lol::lol:

 

Πολυ πιθανό να μείνω έτσι από το να βλέπω reloads.

 

Δεν θα βρεις κινητό έτσι όπως το ψάχνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βρεις κινητό έτσι όπως το ψάχνεις

 

Δεν ξέρω, κάποια βίντεο που έχω δει με το συγκεκριμένο κινητό, πάει μια χαρά το multitasking και εκείνοι μέσα στις 20 εφαρμογές που ανοίγουν έχουν και παιχνίδια. Δεν νομίζω και ότι ζητάω κάτι παράλογο. Είχα πει ότι αν φύγω από 1+ θα πάω σε iphone, το android ψόφησε, η 1+ το ίδιο, οπότε ή θα μείνω χωρίς κινητό ή θα πάρω iphone, δεν έχω πολλές επιλογές.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Θα συνιστούσα να επανέλθουμε στα της συσκευής του τίτλου.

 

μα για το συγκεκριμένο κινητό ρωτάω να μάθω, δεν ρώτησα για άλλο.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, κάποια βίντεο που έχω δει με το συγκεκριμένο κινητό, πάει μια χαρά το multitasking και εκείνοι μέσα στις 20 εφαρμογές που ανοίγουν έχουν και παιχνίδια. Δεν νομίζω και ότι ζητάω κάτι παράλογο. Είχα πει ότι αν φύγω από 1+ θα πάω σε iphone, το android ψόφησε, η 1+ το ίδιο, οπότε ή θα μείνω χωρίς κινητό ή θα πάρω iphone, δεν έχω πολλές επιλογές.

 

Τα oneplus τα πηγαίνουν πολύ καλά σε αυτό το θέμα πάντως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μα για το συγκεκριμένο κινητό ρωτάω να μάθω, δεν ρώτησα για άλλο.

 

Δε διαφωνώ, απλά η συζήτηση εξελίχθηκε στον τρόπο λειτουργίας του iOS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα oneplus τα πηγαίνουν πολύ καλά σε αυτό το θέμα πάντως

 

προτιμώ να το ρισκάρω με το συγκεκριμένο εδώ του τίτλου παρά να δώσω έστω και 1 σεντ στην 1+. Που τουλάχιστον το pro max και καλή οθόνη έχει και καλή κάμερα και όσο το δούλεψα ενθουσιάστηκα.

 

υγ θα το πάρω αυριο και ο θεός βοηθός. έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει άλλη επιλογή. θα σας πω εντυπώσεις μετά.

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

προτιμώ να το ρισκάρω με το συγκεκριμένο εδώ του τίτλου παρά να δώσω έστω και 1 σεντ στην 1+. Που τουλάχιστον το pro max και καλή οθόνη έχει και καλή κάμερα και όσο το δούλεψα ενθουσιάστηκα.

 

υγ θα το πάρω αυριο και ο θεός βοηθός. έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει άλλη επιλογή. θα σας πω εντυπώσεις μετά.

 

Το πήρα εγώ όντας χρήστης ανδροιδ για 10 έτη και google συσκευών από το nexus 4 και μετά. Ακόμα το μαθαίνω, θέλει δουλίτσα γιατί το ρημάδι το χέρι έχει συνηθίσει άλλες κινήσεις. Αν θες κάτι πιο συγκεκριμένο γράψε εδώ και θα σου απαντήσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλή αγορά λοιπόν και ελπίζουμε να μείνεις ευχαριστημένος. Για ότι χρειαστείς εδώ είμαστε...

 

Ετοιμάσου από αύριο θα πέσει πολύ δουλειά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Apple release

Whatsos 7.3.2/ios 14.4.1 security update

 

https://share.icloud.com/photos/09fshgKKWCKOkPlGHriusb7hw

Δεν έχω ξαναδεί τέτοια νούμερα , και με δυο sim...

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αφαίρεσα το τζαμί προστασίας , μετά από ένα μικρό ράγισμα σε ένα σημείο του.

Δεν θα ασχοληθώ με την αξία του .... σίγουρα έχει προσφέρει το μέγιστο στο θέμα της ασφαλείας

Αυτό που ήθελα να δοκιμάσω και δεν το είχα κάνει ποτέ μέχρι τώρα ,ήταν να καλύψω την μισή οθόνη με τον τζαμι και την υπόλοιπη να την αφήσω ελεύθερη.

Αυτό που είδα .... (και υποψιαζόμουνα πάντα) υπάρχει διαφορά στην απόδοση στα χρώματα και στις αντανακλάσεις. Δεν είναι σε μεγάλο βαθμό ... αλλά η διαφορά είναι σίγουρα ορατή και υπάρχει.

 

Μόλις αφαιρείς την θήκη και τις μεμβράνες/τζαμι , αποκτάει μια αίσθηση πολυτέλειας στο χέρι , αλλά στο τέλος επικρατεί η λογική και φόβος και αρχίζει το καμουφλάζ.

Αναρωτιέμαι αν Θα έρθει ποτέ η εποχή (gorilla 7/8 ίσως) που θα το κρατήσουμε αυθεντικό , όπως το αγοράσαμε στην αρχή.....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αναρωτιέμαι αν Θα έρθει ποτέ η εποχή (gorilla 7/8 ίσως) που θα το κρατήσουμε αυθεντικό , όπως το αγοράσαμε στην αρχή.....

 

Όσο και να το προσεχείς, μπορείς να γλυτώσεις σπασίματα, αλλά τις γρατσουνιές δεν τις γλυτώνεις ότι υλικό από τα γνωστά και να έχει η συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αφαίρεσα το τζαμί προστασίας , μετά από ένα μικρό ράγισμα σε ένα σημείο του.

Δεν θα ασχοληθώ με την αξία του .... σίγουρα έχει προσφέρει το μέγιστο στο θέμα της ασφαλείας

Αυτό που ήθελα να δοκιμάσω και δεν το είχα κάνει ποτέ μέχρι τώρα ,ήταν να καλύψω την μισή οθόνη με τον τζαμι και την υπόλοιπη να την αφήσω ελεύθερη.

Αυτό που είδα .... (και υποψιαζόμουνα πάντα) υπάρχει διαφορά στην απόδοση στα χρώματα και στις αντανακλάσεις. Δεν είναι σε μεγάλο βαθμό ... αλλά η διαφορά είναι σίγουρα ορατή και υπάρχει.

 

Μόλις αφαιρείς την θήκη και τις μεμβράνες/τζαμι , αποκτάει μια αίσθηση πολυτέλειας στο χέρι , αλλά στο τέλος επικρατεί η λογική και φόβος και αρχίζει το καμουφλάζ.

Αναρωτιέμαι αν Θα έρθει ποτέ η εποχή (gorilla 7/8 ίσως) που θα το κρατήσουμε αυθεντικό , όπως το αγοράσαμε στην αρχή.....

 

Τι αυτό εγώ ποτέ δεν βάζω τίποτα

Μόνο μια θήκη πίσω στην δουλειά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μια θήκη σιλικόνης βάζω εδώ και πολλα χρόνια.

Δεν έχω σπάσει ποτε οθόνη από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου να έχει κινητό δηλαδή 20 χρόνια.

Αλλά και να έσπαγα, θα προτιμούσα να πληρώσω original οθόνη, παρά να βάλω τζαμι ή ζελατίνα, τα οποία προστατεύουν μόνο από μικρογρατσουνιές και όχι από θραύση.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μια θήκη σιλικόνης βάζω εδώ και πολλα χρόνια.

Δεν έχω σπάσει ποτε οθόνη από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου να έχει κινητό δηλαδή 20 χρόνια.

Αλλά και να έσπαγα, θα προτιμούσα να πληρώσω original οθόνη, παρά να βάλω τζαμι ή ζελατίνα, τα οποία προστατεύουν μόνο από μικρογρατσουνιές και όχι από θραύση.

 

Η αλήθεια είναι ότι το καλοκαίρι με τις πολλές διακοπές όσο να είναι από την άμμο είχα κάποιες μικρές αράχνες σε μερικά iPhone ανά τον καιρό αλλά η απόδοση της οθόνης στο μάτι και στο χέρι δεν έχει καμία σχέση

 

Επισης η συσκευή με θήκη και τζάμι γίνεται πιο χοντρή κάτι που επίσης δεν μου αρέσει

 

Γούστα είναι αυτά και επιλογές όμως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όγκος .... αυτό είναι το πιο εκνευριστικό από όλα

 

Οι έρευνες έχουν δείξει ότι η συσκευή αντέχει από πτώση μέχρι 2 μέτρα .. αλλά δεν γλιτώνεις τις αράχνες , σε ένα διάστημα ενός χρόνου.

Αν θέλεις να το πουλήσεις και να πιάσει αρκετά χρήματα αυτό είναι πρόβλημα.

 

Apple promotes iPhone 12 durability in new ad [Video]

 

No comments please

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάθε μέρα βάζω και μετά βγάζω την θήκη. Από την μια μου την σπάει να το βάζω σε θήκη και να χάνω την αίσθηση και την ομορφιά της γυμνής συσκευής και από την άλλη σκέφτομαι ότι αν σπάσει η πλάτη ή η οθόνη θα χρειαστώ 500αρικο.

 

Νιώθω ότι μου έχει φάει την ψυχή αυτό το δίλημμα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάθε μέρα βάζω και μετά βγάζω την θήκη. Από την μια μου την σπάει να το βάζω σε θήκη και να χάνω την αίσθηση και την ομορφιά της γυμνής συσκευής και από την άλλη σκέφτομαι ότι αν σπάσει η πλάτη ή η οθόνη θα χρειαστώ 500αρικο.

 

Νιώθω ότι μου έχει φάει την ψυχή αυτό το δίλημμα!

 

Σίγουρα η θήκη θέλει κάθε δύο μέρες καθάρισμα γιατί μπαίνει σκόνη μέσα

Τρίβει με τον καιρό το σασί και ξαφνικά βλέπεις το κινητό σου να είναι σαν το έτριψε κάποιος με γυαλόχαρτο

 

Φυσικά στην αγγελία γράφεις πωλείται σαν καινούργιο άψογο πάντα με θήκη.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η θήκη θέλει κάθε δύο μέρες καθάρισμα γιατί μπαίνει σκόνη μέσα

Τρίβει με τον καιρό το σασί και ξαφνικά βλέπεις το κινητό σου να είναι σαν το έτριψε κάποιος με γυαλόχαρτο

 

Φυσικά στην αγγελία γράφεις πωλείται σαν καινούργιο άψογο πάντα με θήκη.

 

Και το βαλε/βγάλε την θήκη δεν νομίζω να είναι "άκακο". Δημιουργεί φθορές, κυρίως στις γωνίες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν φοράτε θήκες και τζαμακια, πέρα από τις μικροφθορές, δεν ανησυχείτε μην πέσει και σπάσει; Μετά τι θα κάνετε;

 

Εγώ παράδειγμα σκέφτομαι ότι αν μου τύχει αυτό, δύσκολο να πληρώσω το κόστος επισκευής αλλά από την άλλη δεν θέλω να είμαι σαν αυτούς που βλέπω και κυκλοφορούν με σπασμένες οθόνες και πλάτες αλλά τα κρατάνε γιατί είναι iPhone.

 

Να αυτά σκέφτομαι και βάζω ξανά την θήκη

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

εγώ στο δικό μου έβαλα την σιλικόνης της Apple κοτσαρα και τζαμακι της spigen και απλά δεν έχω ξανά ασχοληθεί. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του με ότι θετικό η αρνητικό μπορεί να υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να κάνω μία ερώτηση έχετε ιδέα για ποιο λόγο όταν η συσκευή είναι κλειδωμένη αν πατήσεις να την απενεργοποιήσεις απενεργοποιείται χωρίς να ζητήσει καν κωδικό ενώ αυτό δε συμβαίνει στα Android
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...