Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλό 11αρι εδώ, ακριβώς το ίδιο θέμα με τα ufo/ghosts σε video και photo. Το κακό είναι ότι με εξαίρεση ένα δυο reviews δεν υπάρχει μεγάλη αναφορά στο πρόβλημα στο διαδίκτυο. Σε photo μικρό το κακό, ένα photoshop fix και ξεμπερδεψες σε δύο λεπτά. Στο video όμως, στις περισσότερες των περιπτώσεων το βράδυ είναι καταστροφή. Κρίμα γιατί το ημερήσιο video είναι χάρμα οφθαλμών
Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Έπιασε το κινητό στα χέρια της η γυναίκα και το στράγγιξε ... για πρώτη φορά είδα το εκπληκτικό 9ώρες 28 λεπτά ενεργή οθόνη.

Έχω μέσα μια sim και μια esim.... δεν βλέπω 5g ένδοξη .... αυτό δεν ενεργοποιήθηκε με την τελευταία αναβάθμιση !!

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Έπιασε το κινητό στα χέρια της η γυναίκα και το στράγγιξε ... για πρώτη φορά είδα το εκπληκτικό 9ώρες 28 λεπτά ενεργή οθόνη.

Έχω μέσα μια sim και μια esim.... δεν βλέπω 5g ένδοξη .... αυτό δεν ενεργοποιήθηκε με την τελευταία αναβάθμιση !!

 

Θα ενεργοποιηθεί με το 14.5 μέσα στον Μάρτιο

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως έχει.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις να κάνεις;
τίποτα απλά ρωτάω γιατί πχ η εφαρμογή Athena card πλέον υποστηρίζει φόρτιση και ανώνυμων καρτών αλλά θέλει nfc.

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει Athena card εφαρμογή για iOS;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει Athena card εφαρμογή για iOS;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Athena Card εφαρμογή σε ios δεν παίζει τουλάχιστον μέχρι πριν 3 εβδομάδες που το έψαχνα. Χρησιμοποίησα ενός φίλου android για να κάνω τη δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσπαθώ να περάσω την Google assistant αλλά μου γράφει ότι δεν είναι διαθέσιμη για την περιοχή μου. Υπάρχει κανένα κόλπο να προσπεράσουμε αυτόν τον περιορισμό?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε συνθήκες backlight είναι για γέλια. Κινέζικο των 100 ευρώ πιο καλά θα τα πήγαινε. Τι σκατά κρύσταλλα έβαλαν και έχει τόσες και χάλια αντανακλάσεις?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή από ανδροιδ σε ios αλλά έχω κάποια δηλήματα. Κυρίως με ενδιαφέρει το multitasking λόγω δουλειάς και στο ανδροιδ τα 8 δεν έφταναν με τίποτα, πήγαινε το reload σύννεφο και για να παίξει καλά έκανα του κόσμου τις καστομιές. Συνηθως βάζω πάνω από 150 apps.

 

- Αν θα βάλω 150 -200 apss games κλπ πόσες εφαρμογές κρατά ανοιχτές χωρις reload?

- Με jailbreak ξηλώνεις εφαρμογές που έχει μεσα? σαφαρι κλπ?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή από ανδροιδ σε ios αλλά έχω κάποια δηλήματα. Κυρίως με ενδιαφέρει το multitasking λόγω δουλειάς και στο ανδροιδ τα 8 δεν έφταναν με τίποτα, πήγαινε το reload σύννεφο και για να παίξει καλά έκανα του κόσμου τις καστομιές. Συνηθως βάζω πάνω από 150 apps.

 

- Αν θα βάλω 150 -200 apss games κλπ πόσες εφαρμογές κρατά ανοιχτές χωρις reload?

- Με jailbreak ξηλώνεις εφαρμογές που έχει μεσα? σαφαρι κλπ?

 

Τι σχέση έχει πόσες εφαρμογές έχεις μέσα;

Τι θέλεις να κάνεις με το multi-tasking;

Reload όλες οι συσκευές κάνουν άλλες λίγο άλλες πολύ

Οι μαμά εφαρμογές δεν σε ενοχλούν και να υπάρχουν άλλα πολύ απλά τις κάνεις απεγκατασταση κιόλας δεν χρειάζεται κάποιος τρόπος πλάγιος

 

Αν είσαι μαθημενος σε custom πρέπει να βγουν αυτές οι συνήθειες από το μυαλό σου γιατί με το ios δεν θα την παλέψεις ούτε δύο μέρες

 

Στα Windows και στο Android έχεις την ευχέρεια να κάνεις το σύστημα όπως σου αρέσει

Στο ios πρέπει να μάθεις να λειτουργείς όπως αρέσει στο σύστημα

Δεν μπορείς να κάνεις αλλαγές κρίσιμες

Μόνο δευτερεύον πράγματα μπορείς να αλλάξεις

 

 

Επειδή νομίζω θα ζοριστείς καλύτερα βρες μια συσκευή δοκιμαστικά προσπάθησε να την δουλέψεις 1-2 μέρες και μην πετάξεις τα λεφτά σου έτσι χωρίς να έχεις πάρει έστω μια γεύση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει πόσες εφαρμογές έχεις μέσα;

Τι θέλεις να κάνεις με το multi-tasking;

Reload όλες οι συσκευές κάνουν άλλες λίγο άλλες πολύ

Οι μαμά εφαρμογές δεν σε ενοχλούν και να υπάρχουν άλλα πολύ απλά τις κάνεις απεγκατασταση κιόλας δεν χρειάζεται κάποιος τρόπος πλάγιος

 

Αν είσαι μαθημενος σε custom πρέπει να βγουν αυτές οι συνήθειες από το μυαλό σου γιατί με το ios δεν θα την παλέψεις ούτε δύο μέρες

 

Στα Windows και στο Android έχεις την ευχέρεια να κάνεις το σύστημα όπως σου αρέσει

Στο ios πρέπει να μάθεις να λειτουργείς όπως αρέσει στο σύστημα

Δεν μπορείς να κάνεις αλλαγές κρίσιμες

Μόνο δευτερεύον πράγματα μπορείς να αλλάξεις

 

 

Επειδή νομίζω θα ζοριστείς καλύτερα βρες μια συσκευή δοκιμαστικά προσπάθησε να την δουλέψεις 1-2 μέρες και μην πετάξεις τα λεφτά σου έτσι χωρίς να έχεις πάρει έστω μια γεύση

 

Στο αντροιντ, με λιγότερες από 100 εφαρμογες όλα πηγαίνουν μια χαρά, μόλις περάσω τις 100 και ειδικά μετά από λίγο καιρό, γίνεται χαμός, τρέχουν εφαρμογές που δεν θες να τρέχουν και αυτές που θες τις κλείνει.

Δεν θέλω να βλέπω reload σε κάτι που έχω ανοιχτό, μόλις δω συσκευή να το κάνει την αλλάζω.

Θέλω το multitasking γιατί ανοίγω πράγματα που θέλω να τα διαβάσω αργότερα και με το reload χάνω το σημείο που θέλω και επειδή τα περισσότερα είναι πράγματα δουλειάς με εκνευρίζει.

 

Δεν θέλω την μαμα σαβούρα μέσα στο κινητό, θέλω δικές μου, ακόμα και τον dialer με το keyboard.Το αν θα τις κάνω απλά hide η uninstall δεν με πειράζει ιδιαίτερα.

Ο λόγος που έβαζα καστομ ρομς στο ανδροιδ είναι επειδή βγάζουν 8κ συσκευές η κάθε εταιρεία και τα παρατάει στην μοίρα τους. Ειδικά τώρα τελευταία η κατάσταση πήγε κατα διαόλου με τις καστομ. Άσε που με τα κνοξ κλπ σαχλαμάρες δεν ισχύει ότι το αντροιντ ειναι παραμετροποιήσιμο.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Στο αντροιντ, με λιγότερες από 100 εφαρμογες όλα πηγαίνουν μια χαρά, μόλις περάσω τις 100 και ειδικά μετά από λίγο καιρό, γίνεται χαμός, τρέχουν εφαρμογές που δεν θες να τρέχουν και αυτές που θες τις κλείνει.

Δεν θέλω να βλέπω reload σε κάτι που έχω ανοιχτό, μόλις δω συσκευή να το κάνει την αλλάζω.

Θέλω το multitasking γιατί ανοίγω πράγματα που θέλω να τα διαβάσω αργότερα και με το reload χάνω το σημείο που θέλω και επειδή τα περισσότερα είναι πράγματα δουλειάς με εκνευρίζει.

 

Δεν θέλω την μαμα σαβούρα μέσα στο κινητό, θέλω δικές μου, ακόμα και τον dialer με το keyboard.Το αν θα τις κάνω απλά hide η uninstall δεν με πειράζει ιδιαίτερα.

Ο λόγος που έβαζα καστομ ρομς στο ανδροιδ είναι επειδή βγάζουν 8κ συσκευές η κάθε εταιρεία και τα παρατάει στην μοίρα τους. Ειδικά τώρα τελευταία η κατάσταση πήγε κατα διαόλου με τις καστομ. Άσε που με τα κνοξ κλπ σαχλαμάρες δεν ισχύει ότι το αντροιντ ειναι παραμετροποιήσιμο.

 

Δεν υπάρχει τέτοια συσκευή που θέλεις

Δεν νοείται να δουλεύεις εφαρμογές και να μην βλέπεις reload

Πως είναι δυνατόν να χωρέσουν όλα στην μνήμη;

Ειδικά στο iPhone άμα ανοίξεις την κάμερα και τραβήξεις κανένα βίντεο βρίσκεις μετά κλειστά όλα τα άλλα

Και όχι μόνο την κάμερα αλλά και πολλές εφαρμογές ζητάνε πολλούς πόρους από το σύστημα και αναγκαστικά κλείνει εφαρμογές για να τους βρει

 

Και 20 εφαρμογές να έχεις εάν κάποιες δεν δουλεύουν σωστά και ζητάνε συνέχεια παράταση από το σύστημα να μην κλείσουν και παράταση και παράταση τότε γίνεται ένα χάος μέσα και σου δημιουργεί τέτοια προβλήματα

Γι αυτό σου λέω δεν έχει σχέση με το πόσες εφαρμογές έχεις αλλά με το ποιες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια συσκευή που θέλεις

Δεν νοείται να δουλεύεις εφαρμογές και να μην βλέπεις reload

Πως είναι δυνατόν να χωρέσουν όλα στην μνήμη;

Ειδικά στο iPhone άμα ανοίξεις την κάμερα και τραβήξεις κανένα βίντεο βρίσκεις μετά κλειστά όλα τα άλλα

Και όχι μόνο την κάμερα αλλά και πολλές εφαρμογές ζητάνε πολλούς πόρους από το σύστημα και αναγκαστικά κλείνει εφαρμογές για να τους βρει

 

Και 20 εφαρμογές να έχεις εάν κάποιες δεν δουλεύουν σωστά και ζητάνε συνέχεια παράταση από το σύστημα να μην κλείσουν και παράταση και παράταση τότε γίνεται ένα χάος μέσα και σου δημιουργεί τέτοια προβλήματα

Γι αυτό σου λέω δεν έχει σχέση με το πόσες εφαρμογές έχεις αλλά με το ποιες

 

Με λίγα λόγια δεν έχει λόγο να πάρω High end συσκευή, θα πάρω μια με 200 ευρώ το πολύ και θα κάνω την ίδια δουλειά.

 

το να κλείνουν εφαρμογές που αφήνω ανοιχτές είναι deal breaker. Μπορώ να τα ανεχτώ όλα εκτός απο αυτό.

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια δεν έχει λόγο να πάρω High end συσκευή, θα πάρω μια με 200 ευρώ το πολύ και θα κάνω την ίδια δουλειά.

 

το να κλείνουν εφαρμογές που αφήνω ανοιχτές είναι deal breaker. Μπορώ να τα ανεχτώ όλα εκτός απο αυτό.

 

Αν είναι μόνο αυτό το πρόβλημα σου τότε σου είπα δεν υπάρχει τέτοια συσκευή

 

Ακριβότερες συσκευές παίρνουμε για διάφορους λόγους όπως οθόνη, κάμερες, γραφικά και άλλα πολλά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μόνο αυτό το πρόβλημα σου τότε σου είπα δεν υπάρχει τέτοια συσκευή

 

Ακριβότερες συσκευές παίρνουμε για διάφορους λόγους όπως οθόνη, κάμερες, γραφικά και άλλα πολλά

 

Δεν ειναι τόσο σημαντικά αυτά για μένα, τι να την κάνω την κάμερα αν δεν μπορεί να την κρατήσει ανοιχτή στην μνήμη επειδή θεωρεί οτι δεν χρειάζεται.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει αρκετά κινητά τα τελευταία 3 χρόνια

Κανένα από αυτά δεν έχει κρατήσει πάνω από 25 εφαρμογές ανοιχτές στο background αναλογα με το περιεχόμενο

Link to comment
Share on other sites

δεν εννοώ στο background αλλά στα recent. Να αφήσω 10-20 30 whatever και να μην κάνουν reload. Για να τις αφήσω εκεί σημαίνει ότι τις θέλω.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τόσο σημαντικά αυτά για μένα, τι να την κάνω την κάμερα αν δεν μπορεί να την κρατήσει ανοιχτή στην μνήμη επειδή θεωρεί οτι δεν χρειάζεται.

 

Είναι δυνατόν ρε παιδιά τώρα να έχουμε από ένα κινητό την απαίτηση να κρατήσει ανοιχτό ότι έχει μέσα;

Πιο θα είναι το αντίκτυπο σε επεξεργαστή, μνήμη, μπαταρία;

 

Αυτά μόνο ένας υπολογιστής μπορεί να τα κάνει

 

Μιλάμε για συσκευές που μπαίνουν στην τσέπη και είναι για άλλη δουλειά δεν μπορεί να αντικαταστήσει τον υπολογιστή σε κάποια θέματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν ρε παιδιά τώρα να έχουμε από ένα κινητό την απαίτηση να κρατήσει ανοιχτό ότι έχει μέσα;

Πιο θα είναι το αντίκτυπο σε επεξεργαστή, μνήμη, μπαταρία;

 

Αυτά μόνο ένας υπολογιστής μπορεί να τα κάνει

 

Μιλάμε για συσκευές που μπαίνουν στην τσέπη και είναι για άλλη δουλειά δεν μπορεί να αντικαταστήσει τον υπολογιστή σε κάποια θέματα

 

Μπερδεύτηκες, δεν μιλάω να κρατάει ανοιχτό ότι έχει μέσα. Θέλω να κρατάει ανοιχτό ότι εγώ αφήνω ανοιχτό και όχι να κλείνει αυτά που αφήνω εγώ και να τρέχει δικά του στο background.

 

Ανοίγω πχ το viber η το skype και το αφήνω εκεί μόνιμα επειδή είναι κάτι που το θέλω. Δεν θέλω να κάνει κιλ το σερβις στο background και να πάει να τρέξει το app του lidl. Κατάλαβες τώρα τι εννοώ?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύτηκες, δεν μιλάω να κρατάει ανοιχτό ότι έχει μέσα. Θέλω να κρατάει ανοιχτό ότι εγώ αφήνω ανοιχτό και όχι να κλείνει αυτά που αφήνω εγώ και να τρέχει δικά του στο background.

 

Ανοίγω πχ το viber η το skype και το αφήνω εκεί μόνιμα επειδή είναι κάτι που το θέλω. Δεν θέλω να κάνει κιλ το σερβις στο background και να πάει να τρέξει το app του lidl. Κατάλαβες τώρα τι εννοώ?

 

Έχω καταλάβει τι εννοείς

Δεν είπα ότι θα κρατάει αυτό 30 εφαρμογές δικές του ανοιχτές

Τις πιο πρόσφατες κρατάει

Μόλις γεμίσουν οι πόροι κλείνει τις τελευταίες που είχες ανοίξει

Τώρα αυτό μπορεί να συμβεί όπως σου είπα με 3 εφαρμογές εάν αυτές ζητάνε πολλούς πόρους αλλά μπορεί να γίνει και με 13 εφαρμογές

Εξαρτάται τι χρησιμοποιείς

 

Οι εφαρμογές του συστήματος δουλεύουν ξεχωριστά είτε τις κλείνεις είτε όχι αυτές ξανά ανοίγουν από μόνες τους όπως πχ η εφαρμογή Τηλέφωνο για λόγους προφανείς

 

Το ios έχει 5 στάδια που μείνει μια εφαρμογή

 

Πέρα όμως από αυτά υπάρχουν κάποιες που δεν δουλεύουν σωστά και σου δημιουργούν προβλήματα

 

Εκεί είναι το θέμα ότι μπορεί να σου δημιουργεί πρόβλημα στις 10 ανοιχτές μπορεί στις 4 ανοιχτές ή στις 20 ανοιχτές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να γεμίζουμε το θέμα με τόσα μυνηματα από την στιγμή που είναι προφανές ότι το iPhone 12 pro max και γενικότερα το ios δεν σου κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύτηκες, δεν μιλάω να κρατάει ανοιχτό ότι έχει μέσα. Θέλω να κρατάει ανοιχτό ότι εγώ αφήνω ανοιχτό και όχι να κλείνει αυτά που αφήνω εγώ και να τρέχει δικά του στο background.

 

Ανοίγω πχ το viber η το skype και το αφήνω εκεί μόνιμα επειδή είναι κάτι που το θέλω. Δεν θέλω να κάνει κιλ το σερβις στο background και να πάει να τρέξει το app του lidl. Κατάλαβες τώρα τι εννοώ?

 

Σε κανένα σύγχρονο κινητό λειτουργικό δεν κρατάει αυτό που θες. Τα 2 λειτουργικά δουλεύουν πολύ παρόμοια. Αυτά που τρέχουν στο background είναι πολύ ελεγχόμενα από το σύστημα. Το ότι δεν βλέπεις reload σημαίνει ότι υπάρχει στην application cache η εφαρμογή, όχι ότι έτρεχε. Αν θες παραπάνω πληροφορίες ρώτησε, μπορώ να σε κατατοπίσω ώστε να κατανοήσεις το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...