Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, εκτός και αν έχεις κάνει jailbreak τη συσκευή.

 

Θα ήταν (σαν ιδέα) καλή επιλογή, .......

αχ! πού είσαι Nokia , με την επαφή του κινητού στο αφτί , απαντούσαμε και τις κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σοβαρό θέμα όντως

Λες και παίζουν τα μωρά με το λέιζερ

 

Συγνώμη, είναι δυνατόν 1300 ευρώ κινητό να είναι broken από το εργοστάσιο και να μην τρέχει μια???????? Να το αγοράζετε έτσι τυφλά???

 

Ο Χριστός και η Παναγία!!!!

 

Το τελευταίο διάστημα σκεφτόμουν να αγοράσω τη συσκευή και δεν το είχα δει κάπου να αναφέρεται. Έτσι απλά προσπερνιεται ένα τόσο σημαντικό θέμα???

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, είναι δυνατόν 1300 ευρώ κινητό να είναι broken από το εργοστάσιο και να μην τρέχει μια???????? Να το αγοράζετε έτσι τυφλά???

 

Ο Χριστός και η Παναγία!!!!

 

Το τελευταίο διάστημα σκεφτόμουν να αγοράσω τη συσκευή και δεν το είχα δει κάπου να αναφέρεται. Έτσι απλά προσπερνιεται ένα τόσο σημαντικό θέμα???

 

Γνωρίζεις για πιο πράγμα μιλάμε;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγνώμη, είναι δυνατόν 1300 ευρώ κινητό να είναι broken από το εργοστάσιο και να μην τρέχει μια???????? Να το αγοράζετε έτσι τυφλά???

 

Ο Χριστός και η Παναγία!!!!

 

Το τελευταίο διάστημα σκεφτόμουν να αγοράσω τη συσκευή και δεν το είχα δει κάπου να αναφέρεται. Έτσι απλά προσπερνιεται ένα τόσο σημαντικό θέμα???

 

:wacko::wacko::wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις για πιο πράγμα μιλάμε;

 

Δε το γνώριζα μέχρι σήμερα. Μπήκα και είδα βίντεο παραδείγματα στο youtube.

 

Aυτο δεν εννοείτε??

 

Link to comment
Share on other sites

Δε το γνώριζα μέχρι σήμερα. Μπήκα και είδα βίντεο παραδείγματα στο youtube.

 

Aυτο δεν εννοείτε??

 

 

Τι θεωρείς broken συσκευή από το εργοστάσιο;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δε το γνώριζα μέχρι σήμερα. Μπήκα και είδα βίντεο παραδείγματα στο youtube.

 

Aυτο δεν εννοείτε??

 

 

Εμείς αυτό εννοούμε, εσύ εννοείς άλλο πράγμα με τα λεγόμενα σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε όταν βγάζετε φωτός και έχει artifacts η φωτογραφία τότε είναι broken κατά την εκτίμηση μου.

 

Αν συμβεί κάτι τέτοιο σε κάρτα γραφικών ενώ παίζουμε games τη δέχονται πίσω ως χαλασμένη.

 

Λογικό δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Να τονισω πως όλες οι συσκευές έχουν λίγο πολύ flare. Απλά εδώ είναι πιο φανερό. Όχι ότι είναι και broken από το εργοστάσιο
Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω (είχα το pro max μέχρι και πριν από μερικές μέρες) οτι είναι έντονο ...πολύ έντονο.

Καταλαβαίνω οτι όλοι, μα όλοι οι φακοί έχουν κάποιο flare ακόμα κι οι dslr's.

Εδώ όμως μιλάμε ομως, οτι για να βγάλεις το flare/image ghosting άλλο από το κάδρο, χάνεις το θέμα που θέλεις να φωτογραφήσεις.

Τώρα με το s21 ultra τράβηξα τις ίδιες φωτογραφίες και στις περισσότερες δεν αντιμετώπισα πρόβλημα, δεν λέω οτι δεν έχει αλλά είναι σαφώς καλυτέρα τα πράγματα που μπορείς πεις, άντε… το αγνοώ.

Βέβαια μου λείπει η πιο κρυστάλλινη φωτό του iPhone αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.

 

Υπομονή μέχρι το 13

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Ορισμένες φορές με αυτά που διαβάζω εδώ, νομίζω ότι έχω άλλη συσκευή πραγματικά.

Δεν μπορώ να βάλω 50 φωτό πχ για να το αποδείξω, αλλά αν κάποιος διαβάζει τα σχόλια, ας κρατήσει και άλλη μία άποψη, ότι εγώ προσωπικά το έχω δει μόνο σε βίντεο και σε εσωτερικό χώρο. Που εκεί περισσότερο σου πέφτει το σαγόνι από την ποιότητα του βίντεο παρά από οτιδήποτε άλλο.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όντως τα βίντεο/φωτογραφίες που τραβάει είναι σούπερ αλλά δυστυχώς υπάρχει πρόβλημα.

Σε μια συσκευή που την χρυσοπληρώνεις είναι τουλάχιστον απαράδεκτο να υπάρχει τέτοιο θέμα ειδικά σε τόσο μεγάλο βαθμό.

 

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Ορισμένες φορές με αυτά που διαβάζω εδώ, νομίζω ότι έχω άλλη συσκευή πραγματικά.

Δεν μπορώ να βάλω 50 φωτό πχ για να το αποδείξω, αλλά αν κάποιος διαβάζει τα σχόλια, ας κρατήσει και άλλη μία άποψη, ότι εγώ προσωπικά το έχω δει μόνο σε βίντεο και σε εσωτερικό χώρο. Που εκεί περισσότερο σου πέφτει το σαγόνι από την ποιότητα του βίντεο παρά από οτιδήποτε άλλο.

 

Μόνο στα βίντεο εμφανίζεται η πράσινη κουκίδα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ενταξει τωρα....με αβαταρ galaxy s20 ultra μπηκες εδω να μας πεις οτι η συσκευη ειναι broken και εχει προβλημα.....οκ....we get it....
Link to comment
Share on other sites

Όντως τα βίντεο/φωτογραφίες που τραβάει είναι σούπερ αλλά δυστυχώς υπάρχει πρόβλημα.

Σε μια συσκευή που την χρυσοπληρώνεις είναι τουλάχιστον απαράδεκτο να υπάρχει τέτοιο θέμα ειδικά σε τόσο μεγάλο βαθμό.

 

Φίλε μου, δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, σε τέτοιο βαθμό. Σε ένα βιντεο μου το έχω εντοπίσει, κάτι που θεωρώ ανάξιο αναφοράς.

Edited by kagio

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, σε τέτοιο βαθμό. Σε ένα βιντεο μου το έχω εντοπίσει, κάτι που θεωρώ ανάξιο αναφοράς.

Και ποτέ να μην έχεις φιλε μου. Να το χαρείς και το λεω ειλικρινά.

 

@chocbhed_6630 Αν και δεν μίλησα ποτέ για broken αλλα μαλλον σε μενα απευθυνεσαι λογο του αβατάρ θελω ναξερα, αν ειχα αβαταρ Τ68 παλι το ίδιο θα "καταλάβαινες"; Ηταν μια προσωπική εμπειρια που δεν ειναι κακό να υπαρχει σε ενα φόρουμ για καποιους αλλους που ψαχνονται να αγοράσουν την συσκευή και ας κρινουν μονοι τους.

Αν δεν ηταν για μενα το σχόλιο... δωσε ακυρο, αν παλι ηταν για μενα..... και παλι φίλοι.... :)

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειπα οτι ειναι Broken γιατι πρωτη φορα βλεπω -απο τα βιντεο χρηστων- τοσο εντονο προβλημα. Το θεωρω τραγικο προσωπικα.

 

Αν μιλουσαμε για τηλεφωνο 120 ευρω Κινεζικο που τα κανει ολα και συμφερει δε θα ειχα ενσταση. Αλλά 1300 ευρω και τετοιο χοντρο προβλημα στα βιντεο οπως στο παρακατω λινκ που παρεθεσε φιλος στο προηγουμενο ποστ ειναι ασυχγωρητο. Αδιανοητο. Kαι μην σκεφτεστε μονο τον εαυτο σας. Υπαρχουν πολλοι ανθρωποι που ενα μερος του Video Content τους το κανουν μεσα απο κινητες συσκευες.

 

Edited by Vzoun
Link to comment
Share on other sites

Αν σου έδειχνε ένας άλλος χρήστης, βίντεο χωρίς αυτό το πρόβλημα?

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειπα οτι ειναι Broken γιατι πρωτη φορα βλεπω -απο τα βιντεο χρηστων- τοσο εντονο προβλημα. Το θεωρω τραγικο προσωπικα.

 

Αν μιλουσαμε για τηλεφωνο 120 ευρω Κινεζικο που τα κανει ολα και συμφερει δε θα ειχα ενσταση. Αλλά 1300 ευρω και τετοιο χοντρο προβλημα στα βιντεο οπως στο παρακατω λινκ που παρεθεσε φιλος στο προηγουμενο ποστ ειναι ασυχγωρητο. Αδιανοητο. Kαι μην σκεφτεστε μονο τον εαυτο σας. Υπαρχουν πολλοι ανθρωποι που ενα μερος του Video Content τους το κανουν μεσα απο κινητες συσκευες.

 

 

 

 

Ο Vzoun ανάφερε στο τελευταίο post του αυτό που υποπτευόμουνα και έχει δίκιο. Αν τραβάς βίντεο περιστασιακά, δε σε ενοχλεί καθόλου το flare. Πέρσι τράβηξα βαφτίσεις σε 2 γνωστούς γιατί με 9-10 άτομα προσκεκλημένους δε θέλαν λεφτά για βίντεο κλπ. Είχα ένα S20+ και ένα iPhone 11, ε λοιπόν το iPhone όταν τράβαγες απέναντι στα φώτα(προβολείς ή ποκυελαίους), εμφανιζόντουσαν δεκάδες πράσινες κουκκίδες και με το S20+ τσίμπαγε συνέχεια, ανά 5 δεύτερα, το focus στα πρόσωπα ενώ δεν είχε θέμα με το flare. Έβγαλα τη LUMIX GX9 τελικά και τράβηξα, η οποία αν και 4K, έχει χειρότερο βίντεο από τα κινητά, αλλά τουλάχιστον ήταν σταθερή... Οπότε για κάποιον που ασχολείται με Video Content όπως ανέφερε, πχ αυτές οι δυο συσκευές δε κάνουν

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ο Vzoun ανάφερε στο τελευταίο post του αυτό που υποπτευόμουνα και έχει δίκιο. Αν τραβάς βίντεο περιστασιακά, δε σε ενοχλεί καθόλου το flare. Πέρσι τράβηξα βαφτίσεις σε 2 γνωστούς γιατί με 9-10 άτομα προσκεκλημένους δε θέλαν λεφτά για βίντεο κλπ. Είχα ένα S20+ και ένα iPhone 11, ε λοιπόν το iPhone όταν τράβαγες απέναντι στα φώτα(προβολείς ή ποκυελαίους), εμφανιζόντουσαν δεκάδες πράσινες κουκκίδες και με το S20+ τσίμπαγε συνέχεια, ανά 5 δεύτερα, το focus στα πρόσωπα ενώ δεν είχε θέμα με το flare. Έβγαλα τη LUMIX GX9 τελικά και τράβηξα, η οποία αν και 4K, έχει χειρότερο βίντεο από τα κινητά, αλλά τουλάχιστον ήταν σταθερή... Οπότε για κάποιον που ασχολείται με Video Content όπως ανέφερε, πχ αυτές οι δυο συσκευές δε κάνουν

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Οι επαγγελματίες είναι χαζοί που δεν τραβάνε με κινητά;

Το κινητό καλύπτει ίσα ίσα την καθημερινότητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όντως τα βίντεο/φωτογραφίες που τραβάει είναι σούπερ αλλά δυστυχώς υπάρχει πρόβλημα.

Σε μια συσκευή που την χρυσοπληρώνεις είναι τουλάχιστον απαράδεκτο να υπάρχει τέτοιο θέμα ειδικά σε τόσο μεγάλο βαθμό.

 

Δε θα εμπιστευόμουν πάντως κάποιον που αναφέρει την ηλιοροφή σαν "moonroof"! :lol:

 

Πέρα από την πλάκα ουδέποτε έχω δει αυτό το πράγμα στη δικιά μου συσκευή, πρώτη φορά βλέπω κάτι τόσο έντονο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δυστυχως συμβαίνει με τα iPhone .έχουν περάσει όλα τα προηγούμενα μοντέλα ,και τώρα με το 11 pro Max (δικό μου ) ,αλλά και το 12 mini της συζύγου και το κάνει μόλις πέσει το σκοτάδι και υπάρχουν φώτα από πίσω .δυστυχώς εμφανίζεται και στις φωτογραφίες και όχι μόνο στο βίντεο .
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό δυστυχως συμβαίνει με τα iPhone .έχουν περάσει όλα τα προηγούμενα μοντέλα ,και τώρα με το 11 pro Max (δικό μου ) ,αλλά και το 12 mini της συζύγου και το κάνει μόλις πέσει το σκοτάδι και υπάρχουν φώτα από πίσω .δυστυχώς εμφανίζεται και στις φωτογραφίες και όχι μόνο στο βίντεο .

 

Ισχύει, αλλά όχι στο βαθμό που δείχνει το βίντεο που ανέβασε ο φίλος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, αλλά όχι στο βαθμό που δείχνει το βίντεο που ανέβασε ο φίλος.

 

 

Ισχύει και όμως, live now 12 pro max το κάνει και στο βίντεο αλλά δεν μπορώ να το ανεβάσω εδώ. 48116f4f01af196b80e9f61b3ce6896f.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...