Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλημέρα μου έδωσαν αυτό τον φορτιστή των 5 watt. Μπορώ να δω από κάπου αν είναι γνήσιος;

https://ibb.co/1nDR4nS

 

Δεν είναι γνήσιος, ο γνήσιος είναι έτσι: redesigned-adapter.png

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι γνήσιος, ο γνήσιος είναι έτσι: redesigned-adapter.png

 

Εχω τον ιδιο φορτιστή απο το κουτί iphone XS max και ειναι οπως του @kosvou

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω τον ιδιο φορτιστή απο το κουτί iphone XS max και ειναι οπως του @kosvou

 

A1400 είναι και ο δικός σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μου έδωσαν αυτό τον φορτιστή των 5 watt. Μπορώ να δω από κάπου αν είναι γνήσιος;

https://ibb.co/1nDR4nS

 

Υπάρχουν και τέτοια

 

Τα κινέζικα είναι στο χέρι πολύ ψεύτικα

Κι αυτό μην φανταστείς είναι αξιόλογο

Ζηματαει όταν φορτίζει η συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αυτό το σούπερ ενοχλητικό με τις αντανακλάσεις (και όχι μόνο) σε βίντεο αλλά και σε φωτογραφίες υπάρχει περίπτωση να διορθωθεί ποτέ; Ξέρω ότι είναι φαινόμενο που εμφανίζεται σε φωτογραφικές μηχανες αλλά εδώ το έχει χάσει η apple τελείως. Στις φωτογραφίες πες ότι κάτι μπορείς να διορθώσεις. Σε βίντεο τι; Ουσιαστικά στο βγάζει άχρηστο. Ετοιμος είμαι να το δώσω πάντως. Κρίμα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αυτό το σούπερ ενοχλητικό με τις αντανακλάσεις (και όχι μόνο) σε βίντεο αλλά και σε φωτογραφίες υπάρχει περίπτωση να διορθωθεί ποτέ; Ξέρω ότι είναι φαινόμενο που εμφανίζεται σε φωτογραφικές μηχανες αλλά εδώ το έχει χάσει η apple τελείως. Στις φωτογραφίες πες ότι κάτι μπορείς να διορθώσεις. Σε βίντεο τι; Ουσιαστικά στο βγάζει άχρηστο. Ετοιμος είμαι να το δώσω πάντως. Κρίμα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Είναι σοβαρό θέμα όντως

Λες και παίζουν τα μωρά με το λέιζερ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δε πρόκειται να διορθωθεί, όλα τα μοντέλα της Apple το έχουν πάνω κάτω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δε πρόκειται να διορθωθεί, όλα τα μοντέλα της Apple το έχουν πάνω κάτω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Στα οπτικά μέρη του φακού οφείλεται από όσο ξέρω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το εδωσα. Με βαριά καρδιά ειναι η αλήθεια.

Μου αρεσε πολυ το pro max αλλα ειναι ενα προβλημα που προσωπικα δεν μπορω να το προσπερασω, για αλλους ισως ειναι ασημαντο.

Αλλαξα στρατόπεδο (για αλλη μια φορα :lol::lol::lol: ping pong κατασταση) πηγα στο S21 Ultra μεχρι να βγει το επομενο μηλαρακι.

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς κάποια εφαρμογή για να μεταφέρω αυτόματα τις εφαρμογές που είχα από το Android στο iPhone? Ή προορίζομαι σε αυτά που πέρασε το move to ios?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς κάποια εφαρμογή για να μεταφέρω αυτόματα τις εφαρμογές που είχα από το Android στο iPhone? Ή προορίζομαι σε αυτά που πέρασε το move to ios?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Ότι έκανε το move to iOS. Καταλαβαίνεις ότι επειδή είναι εφαρμογές φτιαγμένες για άλλη πλατφόρμα, δεν μπορούν έτσι εύκολα να μεταφερθούν από το ένα λειτουργικό στο άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μετά από λίγο διάστημα .... δεν δουλεύει αυτό , δεν είναι καλή σε επιδόσεις η συσκευή ....

 

Δεν δουλεύει ποιο; :confused:

 

Για ποια συσκευή λες ότι δεν είναι καλή σε επιδόσεις; :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη φορά , θα έπρεπε να γίνει με καθαρή εγκατάσταση ....

Έχει ειπωθεί αμέτρητες φορές ...

 

Σήμερα έκανα το πρώτο 5G Speedtest (COSMOTE) στην Καβάλα ..... 300/50. Σταθερή η βελόνα στο 300, μάλλον υπάρχει όριο ...

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η πρώτη φορά , θα έπρεπε να γίνει με καθαρή εγκατάσταση ....

Έχει ειπωθεί αμέτρητες φορές ...

 

Δεν είναι κανόνας αυτό αλλά τέλος πάντων. Ξέρω περιπτώσεις που δεν είχαν κανένα πρόβλημα με τη μεταφορά από άλλη συσκευή.

 

Μόνο όταν έχεις προβλήματα, πας για καθαρή εγκατάσταση. Αυτό έχει ειπωθεί περισσότερες φορές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη φορά , θα έπρεπε να γίνει με καθαρή εγκατάσταση ....

Έχει ειπωθεί αμέτρητες φορές ...

 

Όπως γράφει και ο φίλος πιο πάνω δεν ισχύει αυτό,με move to iOS μετέφερα και εγώ τα πάντα πλήν φωτογραφίες και βίντεο στο δικό μου 12 pro max και όλα δουλεύουν ρολόι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ότι έκανε το move to iOS. Καταλαβαίνεις ότι επειδή είναι εφαρμογές φτιαγμένες για άλλη πλατφόρμα, δεν μπορούν έτσι εύκολα να μεταφερθούν από το ένα λειτουργικό στο άλλο.
Σίγουρα δεν περιμένω να τις περάσει απευθείας απλά να δει ποιες ήταν στο Android και να κατεβάσει τις αντίστοιχες του app store.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν περιμένω να τις περάσει απευθείας απλά να δει ποιες ήταν στο Android και να κατεβάσει τις αντίστοιχες του app store.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Δεν υπάρχει 100% συμβατότητα μεταξύ των δύο όπως θα περίμενες ίσως

Όταν αλλάζεις λειτουργικό είναι σύνηθες αυτά τα προβλήματα είτε στα κινητά είτε στους υπολογιστές είτε σε tablet και σε όλα τα υπόλοιπα

 

Κανείς ένα κόπο την πρώτη φορά στο iPhone αλλά μελλοντικά σε περίπτωση αλλαγής συσκευής πάλι σε iPhone για διάφορους λόγους τότε το αντίγραφο είναι στο 100% πλήρες όπως αναφέρεται κιόλας μέσα στο iTunes

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Μία ερώτηση ακόμα , παρατήρησα ότι συγχρονίσε μόνο μερικά από τα ημερολόγια που είχα περάσει στο google calendar. Αυτό σημαίνει ότι με μερικά υπάρχει ασυμβατότητα; Υπάρχει χειροκινητος τρόπος να τα περάσεις όλα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θυμίστε μου λίγο, είπαμε δεν γίνεται να αλλάξει η γραμματοσειρά στα μενού, site κλπ όπως στα Samsung, ε; ρωτάει η γυναίκα για την γραμματοσειρά rosemary...

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά θυμίστε μου λίγο, είπαμε δεν γίνεται να αλλάξει η γραμματοσειρά στα μενού, site κλπ όπως στα Samsung, ε; ρωτάει η γυναίκα για την γραμματοσειρά rosemary...

 

Δεν αλλάζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Μία ερώτηση ακόμα , παρατήρησα ότι συγχρονίσε μόνο μερικά από τα ημερολόγια που είχα περάσει στο google calendar. Αυτό σημαίνει ότι με μερικά υπάρχει ασυμβατότητα; Υπάρχει χειροκινητος τρόπος να τα περάσεις όλα;

 

https://www.online-tech-tips.com/computer-tips/sync-all-google-calendars-with-iphone/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα με την χρήση του faceid να ξεκλειδώνει η συσκευή και στην συνέχεια να ανοίγει ...

Να μην χρειάζεται το άγγιγμα ??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει η δυνατότητα με την χρήση του faceid να ξεκλειδώνει η συσκευή και στην συνέχεια να ανοίγει ...

Να μην χρειάζεται το άγγιγμα ??

 

Όχι, εκτός και αν έχεις κάνει jailbreak τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...