Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό Απόγευμα. Έχεις απόλυτο δίκιο με όσα αναφέρεις παραπάνω για το κλείσιμο. Λόγω της δουλειάς μου, έχω twin card της cosmote, ίδιο νούμερο σε δύο τηλέφωνα. Στην δουλειά μου έχω ένα xiaomi mi max 2 που είναι μια χαρά των 200,00 € και όταν γυρνάω σπίτι το απογευμα το σβήνω και ανοίγω το iphone12 pro max μέχρι να ξαναπάω στη δουλειά. Τα Σαββατοκύριακα είναι συνέχεια ανοικτό και το βράδυ. Εάν δημιουργεί πρόβλημα, τότε να καταργήσω την twin card και να λειτουργώ συνέχεια το iphone. Ευχαριστώ για τις συμβουλες σου φίλε Τάσο, αν είναι να το ξεπατώνω το τηλέφωνο τότε να έχω μόνο αυτό σε λειτουργία. Δώσε μου απάντηση εάν επιθυμείς.

 

Γιατί δεν βάζεις σε λειτουργία πτήσης την συσκευή που δεν χρησιμοποιείς,και όταν πηγαίνεις σπίτι,βάζεις την συσκευή της δουλειάς σε λειτουργία πτήσης,και λειτουργείς κανονικά το iPhone...

Εγώ έχω το ίδιο νούμερο σε δύο σιμ και αυτό κάνω...

Δεν κλείνω ποτέ συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Καλό Απόγευμα. Έχεις απόλυτο δίκιο με όσα αναφέρεις παραπάνω για το κλείσιμο. Λόγω της δουλειάς μου, έχω twin card της cosmote, ίδιο νούμερο σε δύο τηλέφωνα. Στην δουλειά μου έχω ένα xiaomi mi max 2 που είναι μια χαρά των 200,00 € και όταν γυρνάω σπίτι το απογευμα το σβήνω και ανοίγω το iphone12 pro max μέχρι να ξαναπάω στη δουλειά. Τα Σαββατοκύριακα είναι συνέχεια ανοικτό και το βράδυ. Εάν δημιουργεί πρόβλημα, τότε να καταργήσω την twin card και να λειτουργώ συνέχεια το iphone. Ευχαριστώ για τις συμβουλες σου φίλε Τάσο, αν είναι να το ξεπατώνω το τηλέφωνο τότε να έχω μόνο αυτό σε λειτουργία. Δώσε μου απάντηση εάν επιθυμείς.

 

Κι εγώ έχω twin SIM εδώ και χρόνια

Και κάνω ακριβώς αυτό που κάνεις απλά βάζω τις συσκευές σε πτήση

Πρέπει όμως να μην έχεις PIN στις κάρτες για να δουλεύουν σωστά

 

Δοκίμασε μερικές μέρες να τα βάζεις σε πτήση αντί να τα κλείνεις

Θα κάνεις την ζωή σου λίγο ευκολότερη πιστεύω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ δυνατοί μαγνήτες για να κρατάνε τη συσκευή στην θέση της σε βάση αυτοκινήτου magsafe
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε ότι υπάρχει ενημέρωση για το πάροχο (cosmote)

Και εγώ COSMOTE έχω.

Δεν πρόσεξα κάτι, πως έγινε ακριβώς; τι έκδοση γράφει για το φορέα (COSMOTE) στις πληροφορίες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι πολύ δυνατοί μαγνήτες για να κρατάνε τη συσκευή στην θέση της σε βάση αυτοκινήτου magsafe

 

Αν μιλάμε για την πιστοποιημένη βάση της Belkin, τότε ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι δεν παθαίνει τίποτα το τηλέφωνο αν το κλείνεις. Εναλλακτικά, αντί να κλείνεις τις συσκευές σου, μπορείς να ενεργοποιείς το flight mode, δική σου επιλογή ανάλογα με το τι σε βολεύει περισσότερο.

Καλημέρα και καλή Κυριακή. Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου athanaso77. Δεν πήγε εκεί το μυαλό μου γιατί στον Γερμανό σου λένε για την twin card, να σβήνεις πρώτα το ένα και μετά να ανοίγεις το άλλο για να μην δημιουργούνται διενέξεις μεταξύ των δύο συσκευών.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγώ έχω twin SIM εδώ και χρόνια

Και κάνω ακριβώς αυτό που κάνεις απλά βάζω τις συσκευές σε πτήση

Πρέπει όμως να μην έχεις PIN στις κάρτες για να δουλεύουν σωστά

 

Δοκίμασε μερικές μέρες να τα βάζεις σε πτήση αντί να τα κλείνεις

Θα κάνεις την ζωή σου λίγο ευκολότερη πιστεύω

Καλημέρα και καλή Κυριακή. Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου Tasos19s . Δεν πήγε εκεί το μυαλό μου γιατί στον Γερμανό σου λένε για την twin card, να σβήνεις πρώτα το ένα και μετά να ανοίγεις το άλλο για να μην δημιουργούνται διενέξεις μεταξύ των δύο συσκευών. Ευχαριστώ και πάλι για την ανταπόκρισή σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί δεν βάζεις σε λειτουργία πτήσης την συσκευή που δεν χρησιμοποιείς,και όταν πηγαίνεις σπίτι,βάζεις την συσκευή της δουλειάς σε λειτουργία πτήσης,και λειτουργείς κανονικά το iPhone...

Εγώ έχω το ίδιο νούμερο σε δύο σιμ και αυτό κάνω...

Δεν κλείνω ποτέ συσκευή...

Καλημέρα και καλή Κυριακή. Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου jimlost . Δεν πήγε εκεί το μυαλό μου γιατί στον Γερμανό σου λένε για την twin card, να σβήνεις πρώτα το ένα και μετά να ανοίγεις το άλλο για να μην δημιουργούνται διενέξεις μεταξύ των δύο συσκευών. Να είσαι καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα. Από το forum μαθαίνει κανείς λεπτομέρειες που δεν του έρχονται στο νου. Γενικώς διαβάζεις και τα προβλήματα των άλλων και μαθαίνεις αρκετά πράγματα που ποτέ δεν θα περνούσαν από το μυαλό σου. Τελικά είναι πολύ χρήσιμο το forum και έχεις παράλληλα και ανθρώπους που σε νοιάζονται, έστω και με αυτόν τον τρόπο.

Πέτρος από Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν πήγε εκεί το μυαλό μου γιατί στον Γερμανό σου λένε για την twin card, να σβήνεις πρώτα το ένα και μετά να ανοίγεις το άλλο για να μην δημιουργούνται διενέξεις μεταξύ των δύο συσκευών.

 

Ισχύει αυτό, αλλά με το flight mode κάνεις τη δουλειά σου γιατί κλείνεις όλες τις συνδέσεις της συσκευής σου, χωρίς να την κλείνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή. Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου athanaso77. Δεν πήγε εκεί το μυαλό μου γιατί στον Γερμανό σου λένε για την twin card, να σβήνεις πρώτα το ένα και μετά να ανοίγεις το άλλο για να μην δημιουργούνται διενέξεις μεταξύ των δύο συσκευών.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα και καλή Κυριακή. Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου Tasos19s . Δεν πήγε εκεί το μυαλό μου γιατί στον Γερμανό σου λένε για την twin card, να σβήνεις πρώτα το ένα και μετά να ανοίγεις το άλλο για να μην δημιουργούνται διενέξεις μεταξύ των δύο συσκευών. Ευχαριστώ και πάλι για την ανταπόκρισή σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα και καλή Κυριακή. Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου jimlost . Δεν πήγε εκεί το μυαλό μου γιατί στον Γερμανό σου λένε για την twin card, να σβήνεις πρώτα το ένα και μετά να ανοίγεις το άλλο για να μην δημιουργούνται διενέξεις μεταξύ των δύο συσκευών. Να είσαι καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα. Από το forum μαθαίνει κανείς λεπτομέρειες που δεν του έρχονται στο νου. Γενικώς διαβάζεις και τα προβλήματα των άλλων και μαθαίνεις αρκετά πράγματα που ποτέ δεν θα περνούσαν από το μυαλό σου. Τελικά είναι πολύ χρήσιμο το forum και έχεις παράλληλα και ανθρώπους που σε νοιάζονται, έστω και με αυτόν τον τρόπο.

 

Όταν πήρα την twin sim πριν πολλά χρόνια είχα PIN και αντιμετώπιζα προβλήματα

Έπρεπε να κλείνω εντελώς την μια συσκευή για να δουλέψει η άλλη

 

Ξαφνικά μια μέρα λέω για ας βγάλω τους κωδικούς PIN να δω μήπως δουλέψει έτσι

 

Ξαφνικά διαπιστώνω ότι ναι έτσι δουλεύει σωστά και από τότε λειτουργώ έτσι

Βάζω σε πτήση την μια συσκευή, ανοίγω την άλλη

Πολλές φορές μέσα στην μέρα μπορεί να χρειαστώ κάτι από την συσκευή που είναι σε πτήση. Είναι εκεί ανοιχτή όμως η συσκευή για να δω ότι χρειάζομαι και δεν χάνω χρόνο να περιμένω να ανοίξει, να έχω κλείσει πρώτα την άλλη για να μην έχω προβλήματα με τις 2 sim και πάει λέγοντας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν πήρα την twin sim πριν πολλά χρόνια είχα PIN και αντιμετώπιζα προβλήματα

Έπρεπε να κλείνω εντελώς την μια συσκευή για να δουλέψει η άλλη

 

Εγώ πάντως με twin sim εδώ και πολλά χρόνια, δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το PIN ενεργοποιημένο, ανεξάρτητα αν την έκλεινα ή την έβαζα σε flight mode.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ COSMOTE έχω.

Δεν πρόσεξα κάτι, πως έγινε ακριβώς; τι έκδοση γράφει για το φορέα (COSMOTE) στις πληροφορίες;

 

cosmote 45.0 νομιζω μετα απο επανεκκιηση. Popup παραθυρο.

 

σε εσενα τι λεει; τι εκδοση εχχεις;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με twin sim εδώ και πολλά χρόνια, δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το PIN ενεργοποιημένο, ανεξάρτητα αν την έκλεινα ή την έβαζα σε flight mode.

 

Ίσως τότε έπαιζε ρόλο και η συσκευή μου

Πάνε πολλά χρόνια που δεν χρησιμοποιώ PIN(τουλάχιστον 10)

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχουν τα πράγματα, εγώ πήρα ιδέες από εσάς τους φίλους, που δεν περνούσαν από το κεφάλι μου.

Να είστε υγιείς και να προσέχετε. Εγώ είμαι 56 ετών και εσείς πολύ μικρότεροι φαντάζομαι. Ασχολείστε και περισσότερο με τα κινητά και μάλιστα με ios, ενώ εγώ με android από τότε που κυκλοφόρησαν. Φέτος έκανα την αλλαγή σε ios γιατί πολυδιαφημίστηκε το iphone 12 pro max γενικώς. Είναι και ο κορονοΐός που σε κλείνει μέσα από νωρίς. Καλό υπόλοιπο Κυριακής παιδιά.

Πέτρος από Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

cosmote 45.0 νομιζω μετα απο επανεκκιηση. Popup παραθυρο.

 

σε εσενα τι λεει; τι εκδοση εχχεις;

Καλημέρα, 45 έχει και το δικό μου αλλά δεν κατάλαβα κάτι για αναβάθμιση του φορέα ή το έκανε μόνο του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχουν τα πράγματα, εγώ πήρα ιδέες από εσάς τους φίλους, που δεν περνούσαν από το κεφάλι μου.

Να είστε υγιείς και να προσέχετε. Εγώ είμαι 56 ετών και εσείς πολύ μικρότεροι φαντάζομαι. Ασχολείστε και περισσότερο με τα κινητά και μάλιστα με ios, ενώ εγώ με android από τότε που κυκλοφόρησαν. Φέτος έκανα την αλλαγή σε ios γιατί πολυδιαφημίστηκε το iphone 12 pro max γενικώς. Είναι και ο κορονοΐός που σε κλείνει μέσα από νωρίς. Καλό υπόλοιπο Κυριακής παιδιά.

 

Δεν έχει σχέση η ηλικία

Το μεράκι το καθενός μας κρατάει εδώ και επίσης και η τσέπη για κάποιους γιατί μιλάμε για συσκευές ακριβές που δεν είναι εύκολο να έχουν όλοι

Όπως και εγώ δηλαδή που δεν πήρα iPhone από το xs και νεότερο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, 45 έχει και το δικό μου αλλά δεν κατάλαβα κάτι για αναβάθμιση του φορέα ή το έκανε μόνο του.

 

Ειπα, εβγαλε ειδοποιηση σε παραθυρο και πατησα αναβαθμιση. Τωρα τι ακριβως εκανε τι να σου πω...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ειπα, εβγαλε ειδοποιηση σε παραθυρο και πατησα αναβαθμιση. Τωρα τι ακριβως εκανε τι να σου πω...

 

Αναβάθμιση baseband είναι που αφορά τον φορέα κινητής

Μην ασχολείσαι δεν θα δεις κάτι να αλλάζει

Μπορεί να έχει σχέση με το 5g

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με twin sim εδώ και πολλά χρόνια, δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το PIN ενεργοποιημένο, ανεξάρτητα αν την έκλεινα ή την έβαζα σε flight mode.

Ακριβώς έτσι, δεν έχει να κάνει με το pin η υπηρεσία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για ψαγμένους παίκτες:

Magsafe wallet ασφαλές για κάρτες τράπεζας ή λόγο του έντονου μαγνητικού πεδίου δεν κάνει;;;

Ξέρουμε κάτι;;;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για ψαγμένους παίκτες:

Magsafe wallet ασφαλές για κάρτες τράπεζας ή λόγο του έντονου μαγνητικού πεδίου δεν κάνει;;;

Ξέρουμε κάτι;;;

Υποθέτω ότι το έχουν ελέγξει, διαφορετικά δεν έχει νόημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για ψαγμένους παίκτες:

 

Magsafe wallet ασφαλές για κάρτες τράπεζας ή λόγο του έντονου μαγνητικού πεδίου δεν κάνει;;;

 

Ξέρουμε κάτι;;;

Εγώ δεν θα το ρίσκαρα πάντως με τις κάρτες μου για κανένα λόγο....

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ένδειξη 5G σας βγάζει? Έχει ενεργοποιηθεί?

Έχω κάρτα vodafone και μόνο 4G μου βγάζει, αλλά μου έχει δώσει η voda τους 3 μήνες δωρεάν data ως 5g συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ένδειξη 5G σας βγάζει? Έχει ενεργοποιηθεί?

Έχω κάρτα vodafone και μόνο 4G μου βγάζει, αλλά μου έχει δώσει η voda τους 3 μήνες δωρεάν data ως 5g συσκευή.

 

Έχεις κάλυψη;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει έχω κάλυψη; 5g συσκευή έχω

 

Το 5G δεν είναι διαθέσιμο ακόμα σε όλες τις περιοχές...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εννοεί ο φίλος είναι οτι δεν υπάρχει το 5G ως επιλογή δικτύου στο αντίστοιχο menu του iOS, με πάροχο Vodafone και συσκευή αγορασμένη από Vodafone προσωπικά. Στο υπο-μενού δηλαδή που όλοι μάλλον τρέξαμε να επιλέξουμε σε 4G προς το παρόν, για να ανακαλύψουμε ότι οι μόνες επιλογές είναι 3G/4G.

 

Ένδειξη 5G σας βγάζει? Έχει ενεργοποιηθεί?

Έχω κάρτα vodafone και μόνο 4G μου βγάζει, αλλά μου έχει δώσει η voda τους 3 μήνες δωρεάν data ως 5g συσκευή.

Όχι, ρώτησα στην Vodafone επ' αυτού και μου είπαν ότι η Apple δεν υποστηρίζει ακόμα το 5G της Vodafone και οτι θα βγάλει update. Για του λόγου το αληθές:

 

https://support.apple.com/el-gr/HT204040

 

Και επειδή με προβλημάτισε έψαξα τι υποστήριζαν τα δελτία τύπου. πχ.

 

https://techblog.gr/mobile/ta-symvata-5g-smartphones-se-cosmote-vodafone-kai-wind/

 

"Σύντομα". Πάλι πρωτιά η Vodafone.

:lol:

Edited by kagio

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...