Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ιδιους μαγνητες με αυτους που εχει και η συσκευη

 

 

Με ενδιαφέρει αν ΧΩΡΙΣ την MagSafe θήκη έχει μαγνητισμό .Με μια θήκη κλασική

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με ενδιαφέρει αν ΧΩΡΙΣ την MagSafe θήκη έχει μαγνητισμό .Με μια θήκη κλασική

 

Η συσκευή στην πλάτη έχει μαγνήτη ούτως ή άλλως. Αν βάλεις θήκη χωρίς MagSafe, εξαρτάται και από τη θήκη βέβαια, όπως καταλαβαίνεις θα μειωθεί η δύναμη του μαγνήτη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπως γράφει και ο Θανάσης παραπάνω, αναλόγως το πάχος και το υλικό της θήκη. Λίγο πολύ όμως θα έχει κάμποσο μαγνητισμο ακόμα. Τώρα αν θα είναι αρκετός για να κολλάνε μεταλλικά αντικείμενα μόνο μια δοκιμή θα σε διαφωτίσει.
Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε εντύπωση η ισχύς του μαγνήτη. Ειδικά σε σχέση με το Note 20u.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με θήκη χωρίς μαγνήτες το έβαλα ακριβώς πάνω από έναν συνδετήρα και δε μπόρεσε να τον σηκώσει.

Αν βάλεις τον συνδετήρα πάνω στη θήκη τότε θα τον κρατήσει αλλά είναι πολύ αδύναμη η μαγνητική έλξη.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Με θήκη χωρίς μαγνήτες το έβαλα ακριβώς πάνω από έναν συνδετήρα και δε μπόρεσε να τον σηκώσει.

Αν βάλεις τον συνδετήρα πάνω στη θήκη τότε θα τον κρατήσει αλλά είναι πολύ αδύναμη η μαγνητική έλξη.

 

Χωρίς θήκη?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς θήκη?

 

 

Δε το δοκίμασα γιατί δεν αντικατοπτρίζει την καθημερινή χρήση. Δεν έχω ποτέ τη συσκευή χωρίς θήκη.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω, ότι πιθανότατα τώρα πολλοί γνωρίζουν το πρόβλημα αυτό. Ας ελπίσουμε ότι το 14.5 θα κυκλοφορήσει σύντομα στο κοινό. Εκτός από αυτό το λογότυπο της Apple που αναβοσβήνει, το τηλέφωνο λειτουργεί καλά.
Πέτρος από Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βλέπω, ότι πιθανότατα τώρα πολλοί γνωρίζουν το πρόβλημα αυτό. Ας ελπίσουμε ότι το 14.5 θα κυκλοφορήσει σύντομα στο κοινό. Εκτός από αυτό το λογότυπο της Apple που αναβοσβήνει, το τηλέφωνο λειτουργεί καλά.

 

Για ποιο πρόβλημα μιλάς ακριβώς; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο πρόβλημα μιλάς ακριβώς; :confused:
Όταν κάνει boot το logo της Apple ή χάνεται η κάνει flickering για λίγο και μετά ανοίγει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν κάνει boot το logo της Apple ή χάνεται η κάνει flickering για λίγο και μετά ανοίγει κανονικά.

 

Απλά έτσι bootάρει η συσκευή, δεν καταλαβαίνω γιατί αποτελεί πρόβλημα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο. Μιλάω για το σφάλμα που αναφέρει και ο ioannis_m. Όταν κάνει boot το logo της Apple ή χάνεται η κάνει flickering για λίγο και μετά ανοίγει κανονικά. Για το λογότυπο της apple (μήλο) που αναβοσβήνει 1 δευτερόλεπτο και εν συνεχεία σβήνει και ξανά ανάβει και συνεχίζει καλώς. Δεν είναι η ορθή λειτουργία του pro max 12 αυτό. Βέβαια το τηλέφωνο λειτουργεί μία χαρά, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει να το παραβλέπουμε το κάθε χαζό bug της apple. Αυτό δεν είναι σωστό και στο Official Apple Support Communities το αναφέρουν πάνω από χίλια (1.000 ) άτομα της κοινότητας, χώρια αυτοί που δεν το κλείνουν το τηλεφωνο ποτέ και άρα δεν το βλέπουν. Επίσης και άλλοι που δεν του δίνουν σημασία. Δεν παύει όμως να είναι ένα πολύ μικρό σφάλμα, το οποίο πιστεύουν πολλοί ότι με την ενημέρωση 14.5 θα επιλυθεί. Έτσι μου είπαν και από την i-storm. Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα. Edited by petr02
διόρθωση
Πέτρος από Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι αλλά επειδή όλα έτσι κάνουν, και αφού είναι κάτι που δεν επηρεάζει τον χρήστη, δεν το αποκαλείς πρόβλημα, αυτό θέλω να πω. Αν με μια ενημέρωση αλλάξει, έχει καλώς, δεν είναι όμως κάτι που πρέπει να απασχολεί κάποιον. Μακάρι να είχαν και οι άλλοι τέτοια «προβλήματα»!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ, ας υποθεσουμε οτι ειναι καποιο bug, που εγω προσωπικα δεν εχω παρατηρησει ποτε, σε τι επηρεαζει στην λειτουργια του τηλεφωνου? γιατι πρέπει να επαναλαμβάνετε συνεχεια η ιδια ερωτηση?
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά επειδή όλα έτσι κάνουν, και αφού είναι κάτι που δεν επηρεάζει τον χρήστη, δεν το αποκαλείς πρόβλημα, αυτό θέλω να πω. Αν με μια ενημέρωση αλλάξει, έχει καλώς, δεν είναι όμως κάτι που πρέπει να απασχολεί κάποιον. Μακάρι να είχαν και οι άλλοι τέτοια «προβλήματα»!

Καλημέρα. Έχεις δίκιο, ένα μικρό σφάλμα είναι και του έχω δωσει πολύ σημασία. Όπως είπες, μακάρι το προβλημά μου να είναι μόνο αυτό, γιατί άλλοι "συνάδελφοι" από ότι βλέπω έχουν σοβαρά προβλήματα που ευτυχώς εγώ δεν έχω προς το παρόν. Σε ευχαριστώ και πάλι φίλε athanaso77.

Πέτρος από Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα

Μπορεί έτσι να δουλεύει

Ίσως και όχι. Αλλά δεν το γνωρίζουμε και επίσης γιατί κάποιος να καθίσει να ασχοληθεί με αυτό αφού δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στην λειτουργία της συσκευής;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

οκ, ας υποθεσουμε οτι ειναι καποιο bug, που εγω προσωπικα δεν εχω παρατηρησει ποτε, σε τι επηρεαζει στην λειτουργια του τηλεφωνου? γιατι πρέπει να επαναλαμβάνετε συνεχεια η ιδια ερωτηση?

Καλημέρα. Η έκδοση 14.2.1 δεν το έκανε ποτέ. Η 14.3 & 14.4 το παρουσιάζει. Δεν επηρεάζει την λειτουργία του τηλεφώνου. Δεν υπέβαλα καμία ίδια ερώτηση συνέχεια. Ξέρεις υπάρχουν πολλοί συνάδελφοι που μπορεί να μην γράφουν στο forum, αλλά ωφελούνται από τις αναρτήσεις γενικά. Σε ευχαριστώ και πάλι φίλε chocbhed_6630.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είναι πρόβλημα

Μπορεί έτσι να δουλεύει

Ίσως και όχι. Αλλά δεν το γνωρίζουμε και επίσης γιατί κάποιος να καθίσει να ασχοληθεί με αυτό αφού δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στην λειτουργία της συσκευής;

Καλημέρα. Στο Forum δεν υποχρεώνουμε κάποιον να ασχοληθεί με το "πρόβλημα" του άλλου. Εντοπίζουμε κάτι σε μια νέα συσκευή και το γράφουμε απλώς, προς γνώση και των άλλων συναδέλφων. Σε ευχαριστώ φίλε Tasos10s για την παράθεση. Καλό Σαββατοκύριακο να έχεις.

Πέτρος από Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η έκδοση 14.2.1 δεν το έκανε ποτέ. Η 14.3 & 14.4 το παρουσιάζει. Δεν επηρεάζει την λειτουργία του τηλεφώνου. Δεν υπέβαλα καμία ίδια ερώτηση συνέχεια. Ξέρεις υπάρχουν πολλοί συνάδελφοι που μπορεί να μην γράφουν στο forum, αλλά ωφελούνται από τις αναρτήσεις γενικά. Σε ευχαριστώ και πάλι φίλε chocbhed_6630.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα. Στο Forum δεν υποχρεώνουμε κάποιον να ασχοληθεί με το "πρόβλημα" του άλλου. Εντοπίζουμε κάτι σε μια νέα συσκευή και το γράφουμε απλώς, προς γνώση και των άλλων συναδέλφων. Σε ευχαριστώ φίλε Tasos10s για την παράθεση. Καλό Σαββατοκύριακο να έχεις.

 

Πρόβλημα είναι κάτι που σου δημιουργεί όντως κάποιο θέμα με την λειτουργία της συσκευής σου

 

Αυτό δημιουργεί κάποια δυσλειτουργία στην συσκευή κανενός;

Άρα δεν αξίζει να ασχοληθεί κάποιος

 

Επιση είναι λανθασμένο να κλείνει κάποιος εντελώς την συσκευή

Ο πιο σωστός τρόπος είναι να το βάζεις αθόρυβο, σε πτήση, μην ενοχλείτε, κλείνεις το WiFi και πάει λέγοντας εάν δεν θελεις κάτι από αυτά να σε ενοχλεί κατά την διάρκεια της νύχτας

 

Επανεκκίνηση κάνουμε μόνο σε περίπτωση κάποιου κολλήματος στην λειτουργία της συσκευής

 

Μιλάω για τον πιο ενδεδειγμένο τρόπο λειτουργίας αυτής της συσκευής

Βέβαια ο καθένας αποφασίζει πως θα δουλέψει την συσκευή του δεν είναι υποχρεωμένος να ακολουθεί ότι πιθανόν είναι πιο εύκολο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από που προκείπτει ότι είναι λανθασμένο να κλείνει κάποιος εντελώς την συσκευή;

 

Ρωτάω γιατί εγώ την κλείνω κάθε βράδυ. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Από που προκείπτει ότι είναι λανθασμένο να κλείνει κάποιος εντελώς την συσκευή;

 

Ρωτάω γιατί εγώ την κλείνω κάθε βράδυ. :ninja:

 

Γιατί είναι άσκοπο

Έχει τόσες επιλογές να κλείσεις για να μην σ ενοχλεί

Το πρωί αλλιώς μετά κάνει boot όλα από την αρχή

Επίσης κάθε εφαρμογή που θα ανοίγεις θα ανοίγει από την αρχή

Όλα αυτά είναι χάσιμο χρόνου και χάσιμο μπαταρίας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω δεν το κλεινω και εχω ρυθμισει την μην ενοχλειτε λειτουργια σε ορισμενες ωρες, πχ μεσανυχτα με 6 το πρωι, και ουτε με ενοχλουν ειδοποιησεις ουτε τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι άσκοπο

Έχει τόσες επιλογές να κλείσεις για να μην σ ενοχλεί

Το πρωί αλλιώς μετά κάνει boot όλα από την αρχή

Επίσης κάθε εφαρμογή που θα ανοίγεις θα ανοίγει από την αρχή

Όλα αυτά είναι χάσιμο χρόνου και χάσιμο μπαταρίας

 

Άλλο άσκοπο και άλλο λάθος όπως ανέφερες στο αρχικό ποστ.

Κι εγώ προσωπικά δεν το σβήνω αλλά μόνο λάθος δεν είναι να σβήσει κάποιος την συσκευή του.

Επίσης το πρόβλημα που ανέφερε ο φίλος, σίγουρα δεν κάτι που να προκαλεί δυσλειτουργία στη συσκευή αλλά είναι λογικό να προκαλεί σε κάποιους άγχος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλό Απόγευμα. Έχεις απόλυτο δίκιο με όσα αναφέρεις παραπάνω για το κλείσιμο. Λόγω της δουλειάς μου, έχω twin card της cosmote, ίδιο νούμερο σε δύο τηλέφωνα. Στην δουλειά μου έχω ένα xiaomi mi max 2 που είναι μια χαρά των 200,00 € και όταν γυρνάω σπίτι το απογευμα το σβήνω και ανοίγω το iphone12 pro max μέχρι να ξαναπάω στη δουλειά. Τα Σαββατοκύριακα είναι συνέχεια ανοικτό και το βράδυ. Εάν δημιουργεί πρόβλημα, τότε να καταργήσω την twin card και να λειτουργώ συνέχεια το iphone. Ευχαριστώ για τις συμβουλες σου φίλε Τάσο, αν είναι να το ξεπατώνω το τηλέφωνο τότε να έχω μόνο αυτό σε λειτουργία. Δώσε μου απάντηση εάν επιθυμείς.
Πέτρος από Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλό Απόγευμα. Έχεις απόλυτο δίκιο με όσα αναφέρεις παραπάνω για το κλείσιμο. Λόγω της δουλειάς μου, έχω twin card της cosmote, ίδιο νούμερο σε δύο τηλέφωνα. Στην δουλειά μου έχω ένα xiaomi mi max 2 που είναι μια χαρά των 200,00 € και όταν γυρνάω σπίτι το απογευμα το σβήνω και ανοίγω το iphone12 pro max μέχρι να ξαναπάω στη δουλειά. Τα Σαββατοκύριακα είναι συνέχεια ανοικτό και το βράδυ. Εάν δημιουργεί πρόβλημα, τότε να καταργήσω την twin card και να λειτουργώ συνέχεια το iphone. Ευχαριστώ για τις συμβουλες σου φίλε Τάσο, αν είναι να το ξεπατώνω το τηλέφωνο τότε να έχω μόνο αυτό σε λειτουργία. Δώσε μου απάντηση εάν επιθυμείς.

 

Εννοείται ότι δεν παθαίνει τίποτα το τηλέφωνο αν το κλείνεις. Εναλλακτικά, αντί να κλείνεις τις συσκευές σου, μπορείς να ενεργοποιείς το flight mode, δική σου επιλογή ανάλογα με το τι σε βολεύει περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...