Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρυσι είχα πάρει το 11 pro max από πλαίσιο και έγραφε το τιμολόγιο ότι καλύπτεται με ένα χρόνο εγγύηση (ενώ το αντίστοιχο με απόδειξη έγραφε 2 χρόνια)

Μακάρι να συμμορφώθηκαν και να το διόρθωσαν.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ισχύει. Έχω μιλήσει με πλαίσιο, Γερμανό, istorm, κοτσόβολο και public και όλοι τους μου είπαν ότι πλέον καλύπτεται κανονικά ο 2ος χρόνος από αυτούς με τιμολόγιο.

Μάλιστα όταν τους είπα ότι οι αντίστοιχες αναφορές στην ιστοσελίδα τους είναι παραπλανητικές μου είπαν ότι θα το αλλάξουν άμεσα. Εφαρμόζουν πλέον την κοινοτική οδηγία στα νέα iPhone.

αυτά ακριβώς μου είπαν και πήρα τελικά το pro Max με τιμολόγιο από Γερμανό (μάλιστα φίλος που δουλεύει εκεί μου το επιβεβαίωσε κι αυτός).

 

Και εγώ θα σου πω εδώ ότι αυτό πολύ λες εσύ δεν ισχύει... το έχω δει γραπτώς στους όρους της εγγύησης, δεν μου το είπε που του το είπε κάποιος. Είναι γενικότερη πολιτική για τα apple προϊόντα και ισχύει το ίδιο για όλους τους επισήμους εισσγωγείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κάνουν όλα, δεν καταλαβαίνω γιατί να είναι πρόβλημα... :confused:

Καλησπέρα. Δηλαδή είναι φυσιολογικό να ανάβει το λογότυπο (μήλο) ένα δευτερόλεπτο και να σβήνει αμέσως και να ξανά ανάβει το μήλο και εν συνεχεία να ζητάει τον κωδικό της sim? Δηλαδή έτσι ενεργοποιούνται τα iphone 12?

Ευχαριστώ.

Πέτρος από Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα. Δηλαδή είναι φυσιολογικό να ανάβει το λογότυπο (μήλο) ένα δευτερόλεπτο και να σβήνει αμέσως και να ξανά ανάβει το μήλο και εν συνεχεία να ζητάει τον κωδικό της sim? Δηλαδή έτσι ενεργοποιούνται τα iphone 12?

Ευχαριστώ.

 

Έτσι ναι, όχι μόνο τα 12.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω κατι παραξενο, αμα εχεις κωδικο pin στην sim, ετσι θα συμπεριφερθει.

 

 

 

Θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε μου φαίνεται...

 

 

Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσες ώρες Screen on Time έχετε στο τηλέφωνό? Διαβάζω για κάτι 12ωρα στο εξωτερικό και μου φαίνονται εξωπραγματικα με το 5ωρο του Note 9 μου
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσες ώρες Screen on Time έχετε στο τηλέφωνό? Διαβάζω για κάτι 12ωρα στο εξωτερικό και μου φαίνονται εξωπραγματικα με το 5ωρο του Note 9 μου

 

Με την ίδια συσκευή στην Ελλάδα βγάζεις λιγότερες ώρες γιατί οφείλεται στην ποιότητα του σήματος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσες ώρες Screen on Time έχετε στο τηλέφωνό? Διαβάζω για κάτι 12ωρα στο εξωτερικό και μου φαίνονται εξωπραγματικα με το 5ωρο του Note 9 μου

 

Εμένα χωρις να παίζω παιχνίδια να έχω Bluetooth ή GPS και 9/10 φορές να δουλεύω με WiFi μου βγάζει πάνω από 8 ώρες

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα σου πω εδώ ότι αυτό πολύ λες εσύ δεν ισχύει... το έχω δει γραπτώς στους όρους της εγγύησης, δεν μου το είπε που του το είπε κάποιος. Είναι γενικότερη πολιτική για τα apple προϊόντα και ισχύει το ίδιο για όλους τους επισήμους εισσγωγείς.

 

Πριν από δέκα λεπτά πήρα τηλέφωνο την iSystem (που πήρα το 12 pro max πριν ένα μήνα με τιμολόγιο) και μου είπαν ένα χρόνο εγγύηση Apple και ένα χρόνο από αυτούς. Σύνολο δύο χρόνια. Και ήταν ξεκάθαρη απάντηση.

 

Σε ότι αφορά την μπαταρία που ρώτησε φίλος πιο πριν παίζοντας παιχνίδια, bluetooth συνέχεια ανοιχτό γιατί είναι συνδεμένο με ρολόι, κλήσεις, μηνύματα, βιντεοκλήσεις κτλ.... βγάζει άνετα πάνω από 8 ώρες. (φωτεινότητα αυτόματη και πάνω από τη μέση)

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Πριν από δέκα λεπτά πήρα τηλέφωνο την iSystem (που πήρα το 12 pro max πριν ένα μήνα με τιμολόγιο) και μου είπαν ένα χρόνο εγγύηση Apple και ένα χρόνο από αυτούς. Σύνολο δύο χρόνια. Και ήταν ξεκάθαρη απάντηση.

 

Σε ότι αφορά την μπαταρία που ρώτησε φίλος πιο πριν παίζοντας παιχνίδια, bluetooth συνέχεια ανοιχτό γιατί είναι συνδεμένο με ρολόι, κλήσεις, μηνύματα, βιντεοκλήσεις κτλ.... βγάζει άνετα πάνω από 8 ώρες. (φωτεινότητα αυτόματη και πάνω από τη μέση)

 

10-15 βγάζει έχει αναφερθεί πολλές φορές είναι δεδομένο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

10-15 βγάζει έχει αναφερθεί πολλές φορές είναι δεδομένο

10 το καταλαβαίνω.... 12 ναι τραβηγμένο.... αλλά 15 μου φαίνεται δύσκολο, χωρίς βέβαια να το αποκλείω.

Εγώ κάνω αρκετές βιντεοκλήσεις, που ξέρουμε οτι κάνουν το τηλέφωνο να δουλεύει όλα του τα συστήματα στο φουλ και καταναλώνει πολύ μπαταρία.

Edited by one2377

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

10 το καταλαβαίνω.... 12 ναι τραβηγμένο.... αλλά 15 μου φαίνεται δύσκολο, χωρίς βέβαια να το αποκλείω.

Εγώ κάνω αρκετές βιντεοκλήσεις, που ξέρουμε οτι κάνουν το τηλέφωνο να δουλεύει όλα του τα συστήματα στο φουλ και καταναλώνει πολύ μπαταρία.

 

Όχι βγάζει άνετα

Αν πας παραπισω θα δεις αναφορές από άλλους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως προσωπικά έχω πάθει πλάκα με τη μπαταρία, πήρα τη συσκευή την Πέμπτη, και μέχρι σήμερα βλέπω ένα 30% πάνω σε σχέση με το Note 10+ που είχα πριν.

Είναι η πρώτη φορά που δε μ'ενδιαφέρει να φορτίσω τη συσκευή στο 100% και δε τη βάζω βράδυ, γιατί ξέρω ότι σίγουρα θα μου βγάλει όλη τη μέρα ανεξαρτήτως χρήσης.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πάντως προσωπικά έχω πάθει πλάκα με τη μπαταρία, πήρα τη συσκευή την Πέμπτη, και μέχρι σήμερα βλέπω ένα 30% πάνω σε σχέση με το Note 10+ που είχα πριν.

Είναι η πρώτη φορά που δε μ'ενδιαφέρει να φορτίσω τη συσκευή στο 100% και δε τη βάζω βράδυ, γιατί ξέρω ότι σίγουρα θα μου βγάλει όλη τη μέρα ανεξαρτήτως χρήσης.

 

Δεν έχει ανταγωνισμό αυτό σε σχέση με το note

Μόνο κάτι xiaomi με 6000mah βγάζουν παραπάνω ώρες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από το Note10+ σκέφτομαι να έρθω για 12 Pro Max (ή να παραμείνω στο στρατόπεδο Samsung με το S21 Ultra) αλλά έχω κάτι usb c στικάκια, galaxy watch και galaxy buds, που αμφιβάλλω ότι θα λειτουργούν σωστά. Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία?

Συν ότι με φοβίζει το lighting port, μην αλλάξει σε usb c τον Σεπτέμβριο και όλα παλιώσουν

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από το Note10+ σκέφτομαι να έρθω για 12 Pro Max (ή να παραμείνω στο στρατόπεδο Samsung με το S21 Ultra) αλλά έχω κάτι usb c στικάκια, galaxy watch και galaxy buds, που αμφιβάλλω ότι θα λειτουργούν σωστά. Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία?

Συν ότι με φοβίζει το lighting port, μην αλλάξει σε usb c τον Σεπτέμβριο και όλα παλιώσουν

 

Δεν θα δουλεύουν σωστά όντως

Πιο καλά Apple watch και airpods

Και να αλλάξει το port θα έχει μέσα καλώδιο σιγά

Φορτιστής δεν υπάρχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

10 το καταλαβαίνω.... 12 ναι τραβηγμένο.... αλλά 15 μου φαίνεται δύσκολο, χωρίς βέβαια να το αποκλείω.

Εγώ κάνω αρκετές βιντεοκλήσεις, που ξέρουμε οτι κάνουν το τηλέφωνο να δουλεύει όλα του τα συστήματα στο φουλ και καταναλώνει πολύ μπαταρία.

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω επειδή έχετε το iphone 12 pro max εδώ και ένα μήνα, σας συμβαίνει αυτό που έχω προαναφέρει δύο τρες-φορές: Όταν είναι κλειστό και το ανάβω από το δεξί κουμπί, φαίνεται για 1 δευτερόλεπτο το Apple logo, μετά εξαφανίζεται κι έπειτα ξανά ανάβει κανονικά μέχρι που ζητάει το pin της κάρτας. Στην αρχή δεν το έκανε αυτό, δηλαδή πριν μία εβδομάδα που το πήρα από τον Γερμανό. Γράφτε αν είναι ΟΚ για να το γνωρίζω και εγώ και να το ψάξω στην istorm. Ευχαριστώ πολύ.

Πέτρος από Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από το Note10+ σκέφτομαι να έρθω για 12 Pro Max (ή να παραμείνω στο στρατόπεδο Samsung με το S21 Ultra) αλλά έχω κάτι usb c στικάκια, galaxy watch και galaxy buds, που αμφιβάλλω ότι θα λειτουργούν σωστά. Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία?

Συν ότι με φοβίζει το lighting port, μην αλλάξει σε usb c τον Σεπτέμβριο και όλα παλιώσουν

 

Ακριβώς το ίδιο έχω κι εγώ... 12 pro max με Galaxy Watch.

Το ρολόι σου θα δουλεύει περίπου στο 70% των δυνατοτήτων σου σε σχέση με κάποιο Galaxy κινητό.

Σημαντικό να ξέρεις οτι δεν μπορείς να απαντήσεις κλήση και να μιλήσεις από το ρολόι αν έχεις iPhone.

(εμένα μου στοίχισε πολύ αυτό διότι ήταν πολύ βολικό ειδικά στο αυτοκίνητο)

Η Apple κάνει να δουλεύουν τέλεια τα δικά της. Με τις δικές της συσκευές θα είναι άψογη η συνεργασία. Με "άλλες"¨... θα λείπουν σίγουρα πράγματα ή δεν θα δουλεύουν όπως πρέπει.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω επειδή έχετε το iphone 12 pro max εδώ και ένα μήνα, σας συμβαίνει αυτό που έχω προαναφέρει δύο τρες-φορές: Όταν είναι κλειστό και το ανάβω από το δεξί κουμπί, φαίνεται για 1 δευτερόλεπτο το Apple logo, μετά εξαφανίζεται κι έπειτα ξανά ανάβει κανονικά μέχρι που ζητάει το pin της κάρτας. Στην αρχή δεν το έκανε αυτό, δηλαδή πριν μία εβδομάδα που το πήρα από τον Γερμανό. Γράφτε αν είναι ΟΚ για να το γνωρίζω και εγώ και να το ψάξω στην istorm. Ευχαριστώ πολύ.

 

Έχει κανένα πρόβλημα η συσκευή σου;

Τώρα πόσες φορές ανάβει το μήλο και πόσες σβήνει δεν είναι κάτι που σε αφορά

Αφού κάνει boot και δουλεύει καλά άρα είσαι καλά μην ασχολείσαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δουλεύουν σωστά όντως

Πιο καλά Apple watch και airpods

Και να αλλάξει το port θα έχει μέσα καλώδιο σιγά

Φορτιστής δεν υπάρχει

Για φορτιστή έχω ήδη έναν με usb c έξοδο οποτε είμαι καλυμμένος. Καλό και το apple watch και τα airpods αλλά ξεφέυγουν μετά

 

Ακριβώς το ίδιο έχω κι εγώ... 12 pro max με Galaxy Watch.

Το ρολόι σου θα δουλεύει περίπου στο 70% των δυνατοτήτων σου σε σχέση με κάποιο Galaxy κινητό.

Σημαντικό να ξέρεις οτι δεν μπορείς να απαντήσεις κλήση και να μιλήσεις από το ρολόι αν έχεις iPhone.

(εμένα μου στοίχισε πολύ αυτό διότι ήταν πολύ βολικό ειδικά στο αυτοκίνητο)

Η Apple κάνει να δουλεύουν τέλεια τα δικά της. Με τις δικές της συσκευές θα είναι άψογη η συνεργασία. Με "άλλες"¨... θα λείπουν σίγουρα πράγματα ή δεν θα δουλεύουν όπως πρέπει.

Ενδιαφέρον αυτό με τις κλήσεις. Δεν το είχα διαβάσει κάπου. Αυτό πάντως που με προβλημάτισε είναι ότι δεν θα υπάρχει Samsung Pay στο ρολοι αμα το συνδέσω το iphone, οπότε χάνω μια σημαντική λειτουργία για εμένα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Tasos19s για την απάντηση. Η συσκευή μου λειτουργεί άψογα. Edited by petr02
προσθήκη
Πέτρος από Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

Για φορτιστή έχω ήδη έναν με usb c έξοδο οποτε είμαι καλυμμένος. Καλό και το apple watch και τα airpods αλλά ξεφέυγουν μετά

 

 

Ενδιαφέρον αυτό με τις κλήσεις. Δεν το είχα διαβάσει κάπου. Αυτό πάντως που με προβλημάτισε είναι ότι δεν θα υπάρχει Samsung Pay στο ρολοι αμα το συνδέσω το iphone, οπότε χάνω μια σημαντική λειτουργία για εμένα

 

Στην θέση σου δεν θα άλλαζα

Είσαι καλυμμένος

Μετά πας για 1500€ εξοπλισμό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για φορτιστή έχω ήδη έναν με usb c έξοδο οποτε είμαι καλυμμένος. Καλό και το apple watch και τα airpods αλλά ξεφέυγουν μετά

 

 

Ενδιαφέρον αυτό με τις κλήσεις. Δεν το είχα διαβάσει κάπου. Αυτό πάντως που με προβλημάτισε είναι ότι δεν θα υπάρχει Samsung Pay στο ρολοι αμα το συνδέσω το iphone, οπότε χάνω μια σημαντική λειτουργία για εμένα

 

Συγγνώμη, αλλά δουλεύει το Samsung Pay στην Ελλάδα; Αν ναι, πώς; Στο συνδυασμό Samsung Z Fold 2 & Galaxy Watch 3 Titanium που έχω, μόνο το GPay έχω καταφέρει να ενεργοποιήσω και αυτό με το ζόρι και μόνο στο κινητό για κάρτες Curve και Revolut. Μπορώ και στο ρολόι;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά δουλεύει το Samsung Pay στην Ελλάδα; Αν ναι, πώς; Στο συνδυασμό Samsung Z Fold 2 & Galaxy Watch 3 Titanium που έχω, μόνο το GPay έχω καταφέρει να ενεργοποιήσω και αυτό με το ζόρι και μόνο στο κινητό για κάρτες Curve και Revolut. Μπορώ και στο ρολόι;

 

Έχω απο παλιά κάρτα Curve με UK BIN την οποία την δέχεται η Samsung Pay και στο ρολοι και το κινητό αν έχω BTU ή XEU CSC

 

Στην θέση σου δεν θα άλλαζα

Είσαι καλυμμένος

Μετά πας για 1500€ εξοπλισμό

 

Έχεις δικιο. Όταν παλιώσουν ή πουληθούν όλα, τότε ίσως είναι καλή ευκαιρία για μετάβαση

Edited by tasosathan
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...