Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλέφωνο έγινε αγορά τον Νοέμβριο από Apple store Germany.... η εγγύηση ξεκίνησε από τον Νοέμβριο που έκανα την παραγγελία ...και όχι τον Δεκέμβριο που το παρέλαβα και έκανα την ενεργοποίηση.

Δεν φτάνει που μας δίνει έναν χρόνο μόνο ...μας τον κουτσούρεψε και ένα μήνα.

Από τις 25 Νοεμβρίου που έφυγε το δέμα από το store ξεκίνησε αυτόματα και η εγγύηση του.

 

Επίσης : Με την αγορά της καινούριας μου συσκευής τον Δεκέμβριο , δεν έπρεπε να ανανεωθεί για ένα χρόνο το Apple TV ?? Αντίθετα έμεινε το δωρεάν 1 χρόνος που είχα από την αγορά του iPhone 11

 

Με την αναβάθμιση που έρχεται σύντομα 14.4 , θα έχουμε βελτιώσεις στην κάμερα.... 9to5Mac. Αυτό που μου αρέσει στην κάμερα του max είναι η απεικόνιση με πολύ καλή λεπτομέρεια.

 

Υπάρχει δυνατότητα για χρήση beauty mode στην λήψη πορτραίτου , όπως έχει μέσα στο note 20 ultra ?

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσίες μουσικής : ξεκίνησα την δωρεάν δοκιμαστική περίοδο στο iTunes.

Περίμενα λίγο καλύτερη ποιότητα στον ήχο ...

Ας απαντήσει κάποιος που έχει εμπειρία , είναι κάποιο settings που αλλάζει και βελτιώνει την ποιότητα ή επειδή είναι δωρεάν δεν μας δίνει το μέγιστο !!!!

Σε εξωτερική πηγή (όχι το iPhone) που συνδέθηκε μέσω airdrop , έγινε η αναπαραγωγή μουσικής.

Τί προτείνεται σαν εναλλακτική του iTunes για καλύτερη λύση με περιεχόμενο κυρίως ελληνικής μουσικής!!

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσίες μουσικής : ξεκίνησα την δωρεάν δοκιμαστική περίοδο στο iTunes.

Περίμενα λίγο καλύτερη ποιότητα στον ήχο ...

Ας απαντήσει κάποιος που έχει εμπειρία , είναι κάποιο settings που αλλάζει και βελτιώνει την ποιότητα ή επειδή είναι δωρεάν δεν μας δίνει το μέγιστο !!!!

Σε εξωτερική πηγή (όχι το iPhone) που συνδέθηκε μέσω airdrop , έγινε η αναπαραγωγή μουσικής.

Τί προτείνεται σαν εναλλακτική του iTunes για καλύτερη λύση με περιεχόμενο κυρίως ελληνικής μουσικής!!

 

 

Apple music εννοείς υποθέτω, έτσι; Δεν έχω άποψη ομολογώ για ποιότητα αλλά η πιο προφανής εναλλακτική σου είναι σίγουρα το Spotify.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσίες μουσικής : ξεκίνησα την δωρεάν δοκιμαστική περίοδο στο iTunes.

Περίμενα λίγο καλύτερη ποιότητα στον ήχο ...

Ας απαντήσει κάποιος που έχει εμπειρία , είναι κάποιο settings που αλλάζει και βελτιώνει την ποιότητα ή επειδή είναι δωρεάν δεν μας δίνει το μέγιστο !!!!

Σε εξωτερική πηγή (όχι το iPhone) που συνδέθηκε μέσω airdrop , έγινε η αναπαραγωγή μουσικής.

Τί προτείνεται σαν εναλλακτική του iTunes για καλύτερη λύση με περιεχόμενο κυρίως ελληνικής μουσικής!!

Για ποιότητα ήχου,δες το Tidal premium, για ελληνικό περιεχόμενο δύσκολα θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Spotify, στο very high setting έχεις 320kbps κι έχει τα πάντα από ελληνικά και ξένα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσίες μουσικής : ξεκίνησα την δωρεάν δοκιμαστική περίοδο στο iTunes.

Περίμενα λίγο καλύτερη ποιότητα στον ήχο ...

Ας απαντήσει κάποιος που έχει εμπειρία , είναι κάποιο settings που αλλάζει και βελτιώνει την ποιότητα ή επειδή είναι δωρεάν δεν μας δίνει το μέγιστο !!!!

Σε εξωτερική πηγή (όχι το iPhone) που συνδέθηκε μέσω airdrop , έγινε η αναπαραγωγή μουσικής.

Τί προτείνεται σαν εναλλακτική του iTunes για καλύτερη λύση με περιεχόμενο κυρίως ελληνικής μουσικής!!

 

Settings -> Music -> Cellular -> High Quality Streaming

Είναι 256kbps AAC. Αν καταφέρνεις να ακούσεις την διαφορά 256kbps AAC με 320kbps OGG του Spotify χαραμίζεσαι, πρέπει να πας στο Fraunhofer Institut να σε χρησιμοποιούν για τυφλές δοκιμές αλγορίθμων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα ένα κινητό από ένα παιδί, έχει απόδειξη μέσα που γράφει κανονικά το imei αλλά τιμή γράφει 0,1 ευρώ! Ισχύει η εγγύηση 2 χρόνια?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά πήρα ένα κινητό από ένα παιδί, έχει απόδειξη μέσα που γράφει κανονικά το imei αλλά τιμή γράφει 0,1 ευρώ! Ισχύει η εγγύηση 2 χρόνια?

 

Απόδειξη από που; Είναι ελληνικό; Είναι σίγουρα απόδειξη λιανικής και όχι τιμολόγιο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα ένα κινητό από ένα παιδί, έχει απόδειξη μέσα που γράφει κανονικά το imei αλλά τιμή γράφει 0,1 ευρώ! Ισχύει η εγγύηση 2 χρόνια?

 

Βασικά η επίσημη εγγύηση είναι 1 χρόνος. 2 είναι το καταστήματος.

Η τιμή δεν παίζει κανέναν ρόλο. Μπορεί πχ να είναι δώρο και για φορολογικούς ή άλλους λόγους να γράφει 0,01€. Επίσης μπορεί να είναι από επιδότηση.

Σημασία έχει να είναι γνήσιο. Σε όλα τα άλλα είσαι οκ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτά που λες είναι γνωστά, η ερώτηση του φίλου όμως έχει να κάνει με το αν καλύπτεται τον δεύτερο χρόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατά την επανεκκίνηση ανάβει για 1 δευτερόλεπτο το Apple logo, μετά εξαφανίζεται κι έπειτα ξανά ανάβει κανονικά μέχρι που ζητάει το pin της κάρτας. Στην αρχή δεν το έκανε αυτό. Ξέρετε κάτι επ’ αυτού;

Pro max με 14.3.

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και στο δικό μου με ημερομηνία αγοράς 19-1-2021 από τον Γερμανό. Μου είπαν ότι με κάποιο update θα φτιάξει. Μετά από δύο ημέρες άρχισε αυτό.:mad:

Κατά την επανεκκίνηση ανάβει για 1 δευτερόλεπτο το Apple logo, μετά εξαφανίζεται κι έπειτα ξανά ανάβει κανονικά μέχρι που ζητάει το pin της κάρτας. Στην αρχή δεν το έκανε αυτό. Ξέρετε κάτι επ’ αυτού;

Pro max με 14.3.

Το ίδιο ακριβώς και στο δικό μου συμβαίνει. Το αγόρασα 19-1-2021 Τρίτη και από την Πέμπτη άρχισε αυτό το πράγμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ίδιο ακριβώς παρουσιάζει κ σε μένα κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση το κινητό μου.

Αν γνωρίζει κάποιος, ας μας διαφωτίσει...

Όσο περνάει ο καιρός αυξάνονται τα κρούσματα σαν τον κορονοΐό.

Edited by petr02
Για συντόμευση-διόρθωση
Πέτρος από Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι κάνουν όλα, δεν καταλαβαίνω γιατί να είναι πρόβλημα... :confused:

Μακάρι να είναι φυσιολογική λειτουργία.

Πέτρος από Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.μπορεί να μου πει κάποιος από που ενεργοποιώ αναφορές παράδοσης sms;όσο κι αν έψαξα,δε μπόρεσα να το βρω

Αν είναι iMessage βλέπω κανονικά την αναφορά παραδοσης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα.μπορεί να μου πει κάποιος από που ενεργοποιώ αναφορές παράδοσης sms;όσο κι αν έψαξα,δε μπόρεσα να το βρω

Αν είναι iMessage βλέπω κανονικά την αναφορά παραδοσης

 

Ποτέ δεν υπήρχε αυτή η δυνατότητα στο iOS όσον αφορά τα κλασσικά sms.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λες είναι γνωστά, η ερώτηση του φίλου όμως έχει να κάνει με το αν καλύπτεται τον δεύτερο χρόνο.

 

Ναι Θανάση, σε αυτό απάντησα.

Εγώ καταλαβαίνω πως ο φίλος φοβάται για την εγγύηση γιατί η απόδειξη γράφει 0,1€ και ουσιαστικά του απαντησα πως δεν παίζει ρόλο η τιμή. Ισχύουν τα ίδια (τα γνωστά όπως σωστά έγραψες)

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Athanasso77 πριν κάμποσα χρονάκια που είχα πάλι iPhone (6s) είχαν προσθέσει κανονικά την αναφορά παράδοσης.ερχόταν κατά τον ίδιο ακριβώς τρόπο που φαίνεται σε iMessage
Link to comment
Share on other sites

Athanasso77 πριν κάμποσα χρονάκια που είχα πάλι iPhone (6s) είχαν προσθέσει κανονικά την αναφορά παράδοσης.ερχόταν κατά τον ίδιο ακριβώς τρόπο που φαίνεται σε iMessage

Δες εδώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την εγγυηση τι ακριβως ισχυει? Σκεφτομαι αγορα πακετο iPhone και Macbook M1.

 

Μετα τον 1 χρονο τι συμβαινει αν παθει κατι? Επισης αν βαλω 2 χρονια επεκταση εχω συνολικα 4 χρονια ή 3?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οσον αφορα την εγγυηση τι ακριβως ισχυει? Σκεφτομαι αγορα πακετο iPhone και Macbook M1.

 

Μετα τον 1 χρονο τι συμβαινει αν παθει κατι? Επισης αν βαλω 2 χρονια επεκταση εχω συνολικα 4 χρονια ή 3?

 

Αν τα πάρεις από ελληνικό κατάστημα επίσημες εισαγωγές, τον πρώτο χρόνο έχεις την κάλυψη της apple και το δεύτερο την κάλυψη του καταστήματος αγοράς, εφόσον έχεις αγοράσει με απόδειξη λιανικής και όχι τιμολόγιο. Με τιμολόγιο δεν ισχύει ο δεύτερος χρόνος του καταστήματος.

 

Όσον αφορά τη δεύτερη ερώτηση σου, από τον ένα χρόνο, πας στα τρία με την επέκταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν τα πάρεις από ελληνικό κατάστημα επίσημες εισαγωγές, τον πρώτο χρόνο έχεις την κάλυψη της apple και το δεύτερο την κάλυψη του καταστήματος αγοράς, εφόσον έχεις αγοράσει με απόδειξη λιανικής και όχι τιμολόγιο. Με τιμολόγιο δεν ισχύει ο δεύτερος χρόνος του καταστήματος.

 

Όσον αφορά τη δεύτερη ερώτηση σου, από τον ένα χρόνο, πας στα τρία με την επέκταση.

 

Crystal clear. Υπαρχει περιπτωση να μου τα μασησουν στο iStorm για να εχω μονο 1 χρονο?

Edited by Vzoun
Link to comment
Share on other sites

Αν τα πάρεις από ελληνικό κατάστημα επίσημες εισαγωγές, τον πρώτο χρόνο έχεις την κάλυψη της apple και το δεύτερο την κάλυψη του καταστήματος αγοράς, εφόσον έχεις αγοράσει με απόδειξη λιανικής και όχι τιμολόγιο. Με τιμολόγιο δεν ισχύει ο δεύτερος χρόνος του καταστήματος.

 

 

 

Δεν ισχύει. Έχω μιλήσει με πλαίσιο, Γερμανό, istorm, κοτσόβολο και public και όλοι τους μου είπαν ότι πλέον καλύπτεται κανονικά ο 2ος χρόνος από αυτούς με τιμολόγιο.

Μάλιστα όταν τους είπα ότι οι αντίστοιχες αναφορές στην ιστοσελίδα τους είναι παραπλανητικές μου είπαν ότι θα το αλλάξουν άμεσα. Εφαρμόζουν πλέον την κοινοτική οδηγία στα νέα iPhone.

αυτά ακριβώς μου είπαν και πήρα τελικά το pro Max με τιμολόγιο από Γερμανό (μάλιστα φίλος που δουλεύει εκεί μου το επιβεβαίωσε κι αυτός).

 

 

Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει. Έχω μιλήσει με πλαίσιο, Γερμανό, istorm, κοτσόβολο και public και όλοι τους μου είπαν ότι πλέον καλύπτεται κανονικά ο 2ος χρόνος από αυτούς με τιμολόγιο.

Μάλιστα όταν τους είπα ότι οι αντίστοιχες αναφορές στην ιστοσελίδα τους είναι παραπλανητικές μου είπαν ότι θα το αλλάξουν άμεσα. Εφαρμόζουν πλέον την κοινοτική οδηγία στα νέα iPhone.

αυτά ακριβώς μου είπαν και πήρα τελικά το pro Max με τιμολόγιο από Γερμανό (μάλιστα φίλος που δουλεύει εκεί μου το επιβεβαίωσε κι αυτός).

 

 

Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk Pro

 

Το είχα ψάξει κι εγώ και όντως έτσι ήταν

Κι εδώ μέσα το είχα θέσει αλλά δεν με πίστεψαν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...