Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πως γίνεται ανοίγεις την εφαρμογή wallet στο κινητό όταν είσαι έτοιμος να πληρώσεις και πλησιάζεις το κινητό στο pos???

 

 

Ναι με διπλό κλικ στο power button / home button ανοίγει το wallet app και δίνεις το αντίστοιχο authentication. Πλησιάζεις τη συσκευή στο pos και εκτελείται η πληρωμή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και αν έχεις και Apple Watch, δε χρειάζεσαι καν να βγάλεις το κινητό από τη τσέπη, αφού με διπλό κλικ στο ρολόι, το βάζεις μπροστά στο pos και ξεμπέρδεψες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και αν έχεις και Apple Watch, δε χρειάζεσαι καν να βγάλεις το κινητό από τη τσέπη, αφού με διπλό κλικ στο ρολόι, το βάζεις μπροστά στο pos και ξεμπέρδεψες.

 

 

Το Apple Watch είναι πολύ πιο βολικό για πληρωμές ασυζητητί

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Προσφέρει μεγάλη ευκολία

 

Μετά κατάλαβα ότι τρώω λεφτά χωρίς να το καταλαβαίνω τάκα τάκα και κατάργησα τις πληρωμές και με το ρολόι και με το κινητό

Ακόμα και με την κάρτα αποφεύγω να πληρώνω

Πάω βγάζω λεφτά όπως παλιά για να ξοδεύω φυσικά με περισσότερη προσοχή γιατί όταν πιάνεις τα χαρτιά στο χέρι σου το ξανά σκέφτεσαι το 50ρικο να το δώσεις

 

Πληρώνω ίσα ίσα βενζίνες και κάνα σούπερ για το απαραίτητο της υπόθεσης που έχει σχέση με την εφορία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Προσφέρει μεγάλη ευκολία

 

Μετά κατάλαβα ότι τρώω λεφτά χωρίς να το καταλαβαίνω τάκα τάκα και κατάργησα τις πληρωμές και με το ρολόι και με το κινητό

Ακόμα και με την κάρτα αποφεύγω να πληρώνω

Πάω βγάζω λεφτά όπως παλιά για να ξοδεύω φυσικά με περισσότερη προσοχή γιατί όταν πιάνεις τα χαρτιά στο χέρι σου το ξανά σκέφτεσαι το 50ρικο να το δώσεις

 

Πληρώνω ίσα ίσα βενζίνες και κάνα σούπερ για το απαραίτητο της υπόθεσης που έχει σχέση με την εφορία

 

αυτο ειναι μεγαλη αληθεια. ισως η μεγαλυτερη. ναι οκ ευκολια το πλαστικο αλλα τα τρως χωρις αυριο και απλα βλεπεις νουμερα. οταν το δινεις το 50αρικο, ειδικα αυτο σε ενοχλει να το φας. αμα ειναι ψιλα δε σε ενοχλει τοσο. οποτε δεν εχεις αδικο που τα κατηργησες ή εστω αν τα εχεις μην τα δουλευεις για πλακα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Προσφέρει μεγάλη ευκολία

 

 

 

Μετά κατάλαβα ότι τρώω λεφτά χωρίς να το καταλαβαίνω τάκα τάκα και κατάργησα τις πληρωμές και με το ρολόι και με το κινητό

 

Ακόμα και με την κάρτα αποφεύγω να πληρώνω

 

Πάω βγάζω λεφτά όπως παλιά για να ξοδεύω φυσικά με περισσότερη προσοχή γιατί όταν πιάνεις τα χαρτιά στο χέρι σου το ξανά σκέφτεσαι το 50ρικο να το δώσεις

 

 

 

Πληρώνω ίσα ίσα βενζίνες και κάνα σούπερ για το απαραίτητο της υπόθεσης που έχει σχέση με την εφορία

 

 

 

Εφαρμογή διαχείρησης εσόδων-εξόδων και μετά να δεις πώς κρατάς τα 50€ είτε στο πορτοφόλι είτε στο κινητό, το θέμα είναι πόσο όρεξη έχεις να περνάς τις συναλλαγές σου, εγώ 3 χρόνια χρησιμοποιώ αδιάλειπτα και θεωρώ ότι έχω σώσει αρκετές 100αδες ευρώ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή διαχείρησης εσόδων-εξόδων και μετά να δεις πώς κρατάς τα 50€ είτε στο πορτοφόλι είτε στο κινητό, το θέμα είναι πόσο όρεξη έχεις να περνάς τις συναλλαγές σου, εγώ 3 χρόνια χρησιμοποιώ αδιάλειπτα και θεωρώ ότι έχω σώσει αρκετές 100αδες ευρώ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Είχα το drivvo για τα έξοδα σε βενζινες αλλά το εσβησα μετά απο 6 μήνες

Βαρέθηκα να έχω το μυαλό μου εκεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, μετά από 10 χρόνια με όλες τις Samsung ναυαρχίδες (S & Note), έπεσε η παραγγελία για 12 Pro Max 256gb μπλε pour moi, και 12 128gb μπλε για τη σύζυγο.

Για να δούμε..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, μετά από 10 χρόνια με όλες τις Samsung ναυαρχίδες (S & Note), έπεσε η παραγγελία για 12 Pro Max 256gb μπλε pour moi, και 12 128gb μπλε για τη σύζυγο.

Για να δούμε..

 

Καλώς ήρθες, δεν θα το μετανιώσεις, την ίδια μετάβαση έκανα και εγώ πριν 1 μήνα! (σεσημασμένος νοτάκιας από note4 και μετά).

Αν δεν είσαι της παραμετροποίησης....θα κολλήσεις στο iphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες, δεν θα το μετανιώσεις, την ίδια μετάβαση έκανα και εγώ πριν 1 μήνα! (σεσημασμένος νοτάκιας από note4 και μετά).

Αν δεν είσαι της παραμετροποίησης....θα κολλήσεις στο iphone.

 

Θα το πω γιατί δεν μπορώ.

"Σεσημασμένος" νοτάκιας και δεν σου λείπει το πενάκι??? Και τι είναι αυτό που σε έκανε να κολλήσεις που δεν είχες στο note?

Δεν ρωτάω για vs. Απλά να μου πεις 3-4 πραγματάκια που δεν είχες και σε έκαναν να κολλήσεις. Γιατί τα έχω πάρει με την αφαίρεση sd από το S21 και θέλω να πείσω τον εαυτό μου για την μετάβαση αλλά δεν....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα το πω γιατί δεν μπορώ.

 

"Σεσημασμένος" νοτάκιας και δεν σου λείπει το πενάκι??? Και τι είναι αυτό που σε έκανε να κολλήσεις που δεν είχες στο note?

 

Δεν ρωτάω για vs. Απλά να μου πεις 3-4 πραγματάκια που δεν είχες και σε έκαναν να κολλήσεις. Γιατί τα έχω πάρει με την αφαίρεση sd από το S21 και θέλω να πείσω τον εαυτό μου για την μετάβαση αλλά δεν....

Επειδή τυγχάνει να έχω ακόμα τον Βασιλιά των Βασιλιάδων για καθημερινή χρήση (Note 4 sExynos), μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι δεν θα μου λείψει καθόλου το πενάκι σε μια τέτοια μετάβαση.Ωραια τα πραγματάκια που σου δίνει το πενάκι αλλά πλέον τα κάνεις και σε απλά κινητά ακόμα και mid range.(δεν εννοώ τα φώτο με το πενάκι και αλλαγη slide show με αυτό και γουάου κτλ που έχουν τα τελευταία χρόνια) Τα crop,drag n'drop κτλ από σελίδες με απλό screenshot πλέον τα κάνεις άνετα.Σημειώσεις κτλ νομίζω πως κρατάνε όλα τα κινητά πλέον.

 

Αυτή θα ήταν η απάντηση μου αν ρώταγες εμένα και είμαι χρήστης ξανά λέω ακόμα και τώρα του εν λόγω κινητού.Μαλιστα όπως θα δεις από την υπογραφή με αυτό σου απαντάω.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τυγχάνει να έχω ακόμα τον Βασιλιά των Βασιλιάδων για καθημερινή χρήση (Note 4 sExynos), μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι δεν θα μου λείψει καθόλου το πενάκι σε μια τέτοια μετάβαση.Ωραια τα πραγματάκια που σου δίνει το πενάκι αλλά πλέον τα κάνεις και σε απλά κινητά ακόμα και mid range.(δεν εννοώ τα φώτο με το πενάκι και αλλαγη slide show με αυτό και γουάου κτλ που έχουν τα τελευταία χρόνια) Τα crop,drag n'drop κτλ από σελίδες με απλό screenshot πλέον τα κάνεις άνετα.Σημειώσεις κτλ νομίζω πως κρατάνε όλα τα κινητά πλέον.

 

Αυτή θα ήταν η απάντηση μου αν ρώταγες εμένα και είμαι χρήστης ξανά λέω ακόμα και τώρα του εν λόγω κινητού.Μαλιστα όπως θα δεις από την υπογραφή με αυτό σου απαντάω.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από που προκύπτει ότι έχεις τον βασιλιά;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από που προκύπτει ότι έχεις τον βασιλιά;

 

Στάλθηκε από το SM-N910C

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα το πω γιατί δεν μπορώ.

"Σεσημασμένος" νοτάκιας και δεν σου λείπει το πενάκι??? Και τι είναι αυτό που σε έκανε να κολλήσεις που δεν είχες στο note?

Δεν ρωτάω για vs. Απλά να μου πεις 3-4 πραγματάκια που δεν είχες και σε έκαναν να κολλήσεις. Γιατί τα έχω πάρει με την αφαίρεση sd από το S21 και θέλω να πείσω τον εαυτό μου για την μετάβαση αλλά δεν....

 

Κοίτα θα σου πω, η αλήθεια είναι ότι λίγο το πενάκι μού λείπει, μικρή χρήση έκανα αλλά όποτε την έκανα βοηθούσε και ήξερα ότι ήταν εκεί.

Το ιδανικό θα ήταν να είχε υποστήριξη s-pen το αιφόνι, έστω και σαν το s21 ultra, χωρίς τρύπα δηλαδή, κάτι σαν έξτρα αξεσουάρ.

Το note είναι μία κατηγορία μόνο του, ό,τι και να πούμε.

Για κάποιον που έχει ανάγκη μεγάλου αποθηκευτικού χώρου το φάουλ της sammy με την αφαίρεση κάρτας sd ειναι μεγάλο!

Εγώ με 256gb είμαι υπέρ καλυμμένος.

Από κει και πέρα...το 12 pro max μ'αρέσει πιο πολύ σαν design, η πλάτη του ειναι ανέγγιχτη χωρίς δαχτυλιές, δεν βρωμίζει καθόλου. Την οθόνη την βρίσκω πιό καλή, δεν κάνει τόσο εύκολα γρατζουνιές-αραχνιές όσο του note. Εξάλλου μου είχε λείψει κ η flat οθόνη.

Το vs 60-120hz δεν μου λέει κάτι. Είναι για αυτούς που βλέπουν σε αργή κίνηση βιντεάκια στο youtube και λένε τι ωραία ρολάρει το κινητό. Στη καθημερινή χρήση δεν βρίσκω διαφορές.

Το notch πάλι δεν είναι τόσο ενοχλητικό όσο φοβόμουν στην αρχή! Δεν με ενοχλεί καθόλου.

Ακόμα και το camera bump δεν εξέχει τόσο όσο του note20ultra, για μένα σημαντικός λογος που το έδωσα,δεν χωνεύεται με τίποτα!!

Αυτά εξωτερικά....εσωτερικά το ios είναι πιό smooth, πιό εύκολη η χρήση του, πιο καθαρό, τα περισσότερα apps είναι πιό καλογραμμένα από Android , δεν κολλάει πουθενά, πιό simple. Δεν είναι για παραμετροποίηση σαφώς. Ακόμα και κάποια απλά πράγματα...π.χ. οι ειδοποιήσεις έρχονται πιό γρήγορα, τα bluetooth συνδέονται ευκολότερα (οχι air pods, τρίτων κατασκευαστών), η ποιότητα κλήσεων είναι καλύτερη.

Γενικά πιό premium συσκευή το pro max.

 

Και το note βέβαια είναι έρωτας, μακάρι να βγει και note21. Εδώ θα είμαστε!

Είναι ακριβό το σπορ παιδιά, τι να κάνουμε, οι 2 εταιρείες κάνουν ό,τι θέλουν κυριολεκτικά! Έδωσα 30€ για να αγοράσω φορτιστή....Έχει θήκη η apple που κάνει 150€ και είναι και μάπα!! Τι να λέμε...

Ιδανικά αν σε τρώει πολύ, κράτα το νοτέλι και πάρε και 12 pro max για να έχεις και τα 2.

 

Υ.Γ...ξέχασα να αναφέρω την μπαταρία! Ειναι 30-40% καλύτερη χωρίς υπερβολή! Πώς τα κατάφερε η Apple σ'συτόν τον τομέα δεν ξέρω. Ξενιάζεις αληθινά!

Edited by frix_ath
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τυγχάνει να έχω ακόμα τον Βασιλιά των Βασιλιάδων για καθημερινή χρήση (Note 4 sExynos), μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι δεν θα μου λείψει καθόλου το πενάκι σε μια τέτοια μετάβαση.Ωραια τα πραγματάκια που σου δίνει το πενάκι αλλά πλέον τα κάνεις και σε απλά κινητά ακόμα και mid range.(δεν εννοώ τα φώτο με το πενάκι και αλλαγη slide show με αυτό και γουάου κτλ που έχουν τα τελευταία χρόνια) Τα crop,drag n'drop κτλ από σελίδες με απλό screenshot πλέον τα κάνεις άνετα.Σημειώσεις κτλ νομίζω πως κρατάνε όλα τα κινητά πλέον.

 

Αυτή θα ήταν η απάντηση μου αν ρώταγες εμένα και είμαι χρήστης ξανά λέω ακόμα και τώρα του εν λόγω κινητού.Μαλιστα όπως θα δεις από την υπογραφή με αυτό σου απαντάω.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πενάκι δεν είναι μόνο οι 3-4 έξτρα λειτουργίες. Είναι και "άλλη φάση" στην καθημερινή χρήση. Δηλαδή σε αυτά που κάνουν όλα τα τηλέφωνα. Με άλλα λόγια, υπάρχει μια μοναδική αίσθηση ακόμα πχ και στο browsing. Για μένα τουλάχιστον.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή τυγχάνει να έχω ακόμα τον Βασιλιά των Βασιλιάδων για καθημερινή χρήση (Note 4 sExynos), μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι δεν θα μου λείψει καθόλου το πενάκι σε μια τέτοια μετάβαση.Ωραια τα πραγματάκια που σου δίνει το πενάκι αλλά πλέον τα κάνεις και σε απλά κινητά ακόμα και mid range.(δεν εννοώ τα φώτο με το πενάκι και αλλαγη slide show με αυτό και γουάου κτλ που έχουν τα τελευταία χρόνια) Τα crop,drag n'drop κτλ από σελίδες με απλό screenshot πλέον τα κάνεις άνετα.Σημειώσεις κτλ νομίζω πως κρατάνε όλα τα κινητά πλέον.

 

Αυτή θα ήταν η απάντηση μου αν ρώταγες εμένα και είμαι χρήστης ξανά λέω ακόμα και τώρα του εν λόγω κινητού.Μαλιστα όπως θα δεις από την υπογραφή με αυτό σου απαντάω.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είμαστε off topic αλλά δεν μπορώ να μην επέμβω όταν συγκρίνεις σύγχρονες συσκευές με το απαρχαιωμένο κινητό σου. Δεν έχει καμία σχέση το πενάκι σου με το τι μπορεί να κάνει το πενάκι του τελευταίου Note. Αυτά περί βασιλιάδων υποθέτω τα λες χαριτολογώντας..

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα θα σου πω, η αλήθεια είναι ότι λίγο το πενάκι μού λείπει, μικρή χρήση έκανα αλλά όποτε την έκανα βοηθούσε και ήξερα ότι ήταν εκεί.

Το ιδανικό θα ήταν να είχε υποστήριξη s-pen το αιφόνι, έστω και σαν το s21 ultra, χωρίς τρύπα δηλαδή, κάτι σαν έξτρα αξεσουάρ.

Το note είναι μία κατηγορία μόνο του, ό,τι και να πούμε.

Για κάποιον που έχει ανάγκη μεγάλου αποθηκευτικού χώρου το φάουλ της sammy με την αφαίρεση κάρτας sd ειναι μεγάλο!

Εγώ με 256gb είμαι υπέρ καλυμμένος.

Από κει και πέρα...το 12 pro max μ'αρέσει πιο πολύ σαν design, η πλάτη του ειναι ανέγγιχτη χωρίς δαχτυλιές, δεν βρωμίζει καθόλου. Την οθόνη την βρίσκω πιό καλή, δεν κάνει τόσο εύκολα γρατζουνιές-αραχνιές όσο του note. Εξάλλου μου είχε λείψει κ η flat οθόνη.

Το vs 60-120hz δεν μου λέει κάτι. Είναι για αυτούς που βλέπουν σε αργή κίνηση βιντεάκια στο youtube και λένε τι ωραία ρολάρει το κινητό. Στη καθημερινή χρήση δεν βρίσκω διαφορές.

Το notch πάλι δεν είναι τόσο ενοχλητικό όσο φοβόμουν στην αρχή! Δεν με ενοχλεί καθόλου.

Ακόμα και το camera bump δεν εξέχει τόσο όσο του note20ultra, για μένα σημαντικός λογος που το έδωσα,δεν χωνεύεται με τίποτα!!

Αυτά εξωτερικά....εσωτερικά το ios είναι πιό smooth, πιό εύκολη η χρήση του, πιο καθαρό, τα περισσότερα apps είναι πιό καλογραμμένα από Android , δεν κολλάει πουθενά, πιό simple. Δεν είναι για παραμετροποίηση σαφώς. Ακόμα και κάποια απλά πράγματα...π.χ. οι ειδοποιήσεις έρχονται πιό γρήγορα, τα bluetooth συνδέονται ευκολότερα (οχι air pods, τρίτων κατασκευαστών), η ποιότητα κλήσεων είναι καλύτερη.

Γενικά πιό premium συσκευή το pro max.

 

Και το note βέβαια είναι έρωτας, μακάρι να βγει και note21. Εδώ θα είμαστε!

Είναι ακριβό το σπορ παιδιά, τι να κάνουμε, οι 2 εταιρείες κάνουν ό,τι θέλουν κυριολεκτικά! Έδωσα 30€ για να αγοράσω φορτιστή....Έχει θήκη η apple που κάνει 150€ και είναι και μάπα!! Τι να λέμε...

Ιδανικά αν σε τρώει πολύ, κράτα το νοτέλι και πάρε και 12 pro max για να έχεις και τα 2.

 

Υ.Γ...ξέχασα να αναφέρω την μπαταρία! Ειναι 30-40% καλύτερη χωρίς υπερβολή! Πώς τα κατάφερε η Apple σ'συτόν τον τομέα δεν ξέρω. Ξενιάζεις αληθινά!

 

Αυτό που γράφεις για τις δαχτυλιές στην πλάτη κλπ, είσαι από τους γενναίους που έχουν συσκευή 1500€ γυμνή???!! Τρέμω και στην ιδέα μόνο.

Στο δεν κολλάει πουθενά, smooth κλπ, δηλαδή είχες θέματα με το Note? Γιατί σε μένα δεν κάνει κιχ. Βούτυρο. Ειδικά αν βάλω 120 τότε πάμε αλλού (ειδικά σε browsing).

Κι εμένα μου έλειψε η επίπεδη οθόνη (ευτυχώς έχει μειωθεί πολύ η κυρτοτητα τελευταία στα Samsung).

Αυτό βέβαια που δεν μπορώ με τίποτα να διαπιστώσω στο 12 Pro Max της συζύγου, είναι αυτό που αναφέρεις για "εύκολη χρήση". Πολλές φορές πρέπει να κάνεις 3-4 κλικ περισσότερα για απλές λειτουργίες. Ακόμα και μια τελεία να γράψεις με το μαμά πληκτρολόγιο θέλει "ψάξιμο"... Ή σύνδεση με ένα άγνωστο WiFi θέλει 10 κλικ (που λέει ο λόγος).

Από την άλλη εννοείται πως υπάρχει υπέροχη στην μπαταρία (σημαντικός παράγοντας) και όντως η αίσθηση της premium συσκευής είναι μεγάλη (όταν το είδα αναφώνησα 'κόσμημα "!!)

Οι ειδοποιήσεις όντως έρχονται (έστω και 0,01") γρηγορότερα.

Αυτό με τις θήκες είναι πράγματι αστείο. Σιλικόνης (Apple) "μόνο" 55€....

Τέλος, μακάρι να είχε και dex που είναι τόσο βολικό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε off topic αλλά δεν μπορώ να μην επέμβω όταν συγκρίνεις σύγχρονες συσκευές με το απαρχαιωμένο κινητό σου. Δεν έχει καμία σχέση το πενάκι σου με το τι μπορεί να κάνει το πενάκι του τελευταίου Note. Αυτά περί βασιλιάδων υποθέτω τα λες χαριτολογώντας..

 

Ε πες τα γιατί εγώ γίνομαι κακός όταν τα λέω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, μετά από 10 χρόνια με όλες τις Samsung ναυαρχίδες (S & Note), έπεσε η παραγγελία για 12 Pro Max 256gb μπλε pour moi, και 12 128gb μπλε για τη σύζυγο.

Για να δούμε..

To ίδιο και εδώ....

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατά την επανεκκίνηση ανάβει για 1 δευτερόλεπτο το Apple logo, μετά εξαφανίζεται κι έπειτα ξανά ανάβει κανονικά μέχρι που ζητάει το pin της κάρτας. Στην αρχή δεν το έκανε αυτό. Ξέρετε κάτι επ’ αυτού;

Pro max με 14.3.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή χρονια! Είμαι χρόνια στη Huawei (τώρα εχω το P20 - το τελευταίο Iphone που είχα ειναι το 4) και είμαι σε αναζήτηση κινητού, και περίμενα την ανακοίνωση του S21 Ultra, ωστόσο μάλλον θα έρθω προς την πλευρά IOS τελικά καθώς είναι τόσο ομορφοοο! Κοιτάω το 12 Pro max Pacific Blue, είχε κάποιος από εσάς το παραπάνω δίλημμα γιατι δεν βρίσκω thread αντίστοιχο. Όποιος από εσάς έκανε μετάβαση σε IOS τελικά ειναι happy? Help! :D
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφεις για τις δαχτυλιές στην πλάτη κλπ, είσαι από τους γενναίους που έχουν συσκευή 1500€ γυμνή???!! Τρέμω και στην ιδέα μόνο.

Στο δεν κολλάει πουθενά, smooth κλπ, δηλαδή είχες θέματα με το Note? Γιατί σε μένα δεν κάνει κιχ. Βούτυρο. Ειδικά αν βάλω 120 τότε πάμε αλλού (ειδικά σε browsing).

Κι εμένα μου έλειψε η επίπεδη οθόνη (ευτυχώς έχει μειωθεί πολύ η κυρτοτητα τελευταία στα Samsung).

Αυτό βέβαια που δεν μπορώ με τίποτα να διαπιστώσω στο 12 Pro Max της συζύγου, είναι αυτό που αναφέρεις για "εύκολη χρήση". Πολλές φορές πρέπει να κάνεις 3-4 κλικ περισσότερα για απλές λειτουργίες. Ακόμα και μια τελεία να γράψεις με το μαμά πληκτρολόγιο θέλει "ψάξιμο"... Ή σύνδεση με ένα άγνωστο WiFi θέλει 10 κλικ (που λέει ο λόγος).

Από την άλλη εννοείται πως υπάρχει υπέροχη στην μπαταρία (σημαντικός παράγοντας) και όντως η αίσθηση της premium συσκευής είναι μεγάλη (όταν το είδα αναφώνησα 'κόσμημα "!!)

Οι ειδοποιήσεις όντως έρχονται (έστω και 0,01") γρηγορότερα.

Αυτό με τις θήκες είναι πράγματι αστείο. Σιλικόνης (Apple) "μόνο" 55€....

Τέλος, μακάρι να είχε και dex που είναι τόσο βολικό.

 

Μέσα στο σπίτι γυμνό, έξω το έχω με θήκες.

Όταν λεω εύκολη χρήση εννοώ το smoothness και την απλότητα του ios σε επιλογές.

Το android κάνει παπάδες στην παραμετροποίηση, γιαυτό είναι σύνθετο με περισσότερες επιλογές. Δεν λέω αν είναι καλύτερο ή χειρότερο. Ανάλογα τα γούστα και την όρεξη του καθενός.

Και τα 2 καλά είναι.

Είναι άλλη η φιλοσοφία στο αιφόνι, εδώ υπάρχει κουμπί hardware για αθόρυβη λειτουργία εν έτη 2021!

Link to comment
Share on other sites

Είναι άλλη η φιλοσοφία στο αιφόνι, εδώ υπάρχει κουμπί hardware για αθόρυβη λειτουργία εν έτη 2021!

... το οποίο θεωρώ ότι είναι πολύ πρακτικό και χρήσιμο, έτσι όπως είναι.

Εάν δε κάθε φορά που το ενεργοποιούσες έδειχνε ότι είναι ενεργοποιημένο τότε θα ήταν τέλειο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

... το οποίο θεωρώ ότι είναι πολύ πρακτικό και χρήσιμο, έτσι όπως είναι.

Εάν δε κάθε φορά που το ενεργοποιούσες έδειχνε ότι είναι ενεργοποιημένο τότε θα ήταν τέλειο

 

Πρώην χρήστης Android κ εγώ, με ξένισε πολύ αυτό το switch στο πλάι...

Περιττό να πώ ότι το χρειάζομαι να το ανοιγοκλείνω συνέχεια κ πλέον δεν το διακινδυνεύω. Το on/off της δόνησης γίνεται απο το software(/προσβασιμότητα).

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, εγώ έχω την αίσθηση ότι θα μου μείνει στο χέρι το διακοπτάκι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Πρώην χρήστης Android κ εγώ, με ξένισε πολύ αυτό το switch στο πλάι...

Περιττό να πώ ότι το χρειάζομαι να το ανοιγοκλείνω συνέχεια κ πλέον δεν το διακινδυνεύω. Το on/off της δόνησης γίνεται απο το software(/προσβασιμότητα).

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, εγώ έχω την αίσθηση ότι θα μου μείνει στο χέρι το διακοπτάκι αυτό...

 

 

Ναι μπορεί στη δεκαετία να χρειαστεί καμία αλλαγή...

Πιο πριν δύσκολα, εκτός αν το δουλεύεις με σφυρί.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...