Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους, μόλις αγόρασα ένα iPhone 12 Pro Max και μόλις παραγγείλαμε τον αρχικό τροφοδοτικό για αυτό, αλλά δεν έφτασε ακόμη, έχω επίσης ένα MacBook Pro 2020 με τον αρχικό του φορτιστή και τροφοδοτικό (65W) και αναρωτιόμουν αν θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω με το iPhone μου ή αν θα μπορούσε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα καθώς δεν θέλω να καταστρέψω την μπαταρία.

 

Σε volt είναι ίδια;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να έχει το κινητό nfc? ρωτάω για άλλο κινητό όχι το iPhone!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Ναι, υποχρεωτικά με nfc. Η ευκολία είναι πως τα άλλα τηλέφωνα έχουν απευθείας εφαρμογή από τις (περισσότερες) τράπεζες και δεν χρειάζεσαι "πλάγιους" τρόπους.

Πιστεύω πως θα αλλάξει και στο ios αυτό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά μέχρι να υπάρξει επίσημη υποστήριξη των ελληνικών τραπεζών από το apple pay

Μετά δεν θα χρειάζεται κανείς ούτε curve ούτε τίποτα

 

 

Να θυμίσουμε ότι η Alpha έχει επίσημη υποστήριξη για Apple pay.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υποχρεωτικά με nfc. Η ευκολία είναι πως τα άλλα τηλέφωνα έχουν απευθείας εφαρμογή από τις (περισσότερες) τράπεζες και δεν χρειάζεσαι "πλάγιους" τρόπους.

Πιστεύω πως θα αλλάξει και στο ios αυτό.

 

Αυτό δεν είναι ευκολία

Το Google pay ακόμα δεν δουλεύει στην Ελλάδα για αυτό οι τράπεζες έχουν φτιάξει αυτό τον πλάγιο τρόπο

 

Η ευκολία είναι με κλειδωμένη οθόνη πχ να κάνεις διπλό κλικ και να πληρώνεις

Αυτό όμως στο iPhone θέλει curve, revolut και λοιπά

 

Όπως έχει ειπωθεί μόνο η alpha προς το παρών έχει υποστήριξη από το Apple pay

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι ευκολία

 

Το Google pay ακόμα δεν φουυ στην Ελλάδα για αυτό οι τράπεζες έχουν φτιάξει αυτό τον πλάγιο τρόπο

 

 

 

Η ευκολία είναι με κλειδωμένη οθόνη πχ να κάνεις διπλό κλικ και να πληρώνεις

 

Αυτό όμως στο iPhone θέλει curve, revolut και λοιπά

 

 

 

Όπως έχει ειπωθεί μόνο η alpha προς το παρών έχει υποστήριξη από το Apple pay

 

 

 

+1, εδώ μέχρι και να κουνήσω τη μάσκα εμπόδιο μου φαίνεται για να πληρώσω μέσω Apple Pay, που να μπαίνω τώρα από μενού σε μενού για να πληρώσω μέσω της εφαρμογής της τράπεζας...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι ευκολία

Το Google pay ακόμα δεν δουλεύει στην Ελλάδα για αυτό οι τράπεζες έχουν φτιάξει αυτό τον πλάγιο τρόπο

 

Η ευκολία είναι με κλειδωμένη οθόνη πχ να κάνεις διπλό κλικ και να πληρώνεις

Αυτό όμως στο iPhone θέλει curve, revolut και λοιπά

 

Όπως έχει ειπωθεί μόνο η alpha προς το παρών έχει υποστήριξη από το Apple pay

 

Ναι Τάσο, ευτυχώς το έφερε εσχάτως η Άλφα.

Απλά ο φίλος έγραψε για "αλλά" τηλέφωνα (δηλαδή Android).

Χωρίς να ανοίξει η οθόνη πως μπορείς να κάνεις συναλλαγή με ασφάλεια?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι Τάσο, ευτυχώς το έφερε εσχάτως η Άλφα.

Απλά ο φίλος έγραψε για "αλλά" τηλέφωνα (δηλαδή Android).

Χωρίς να ανοίξει η οθόνη πως μπορείς να κάνεις συναλλαγή με ασφάλεια?

 

Στον φίλο πιο επάνω για άλλες συσκευές του γράψαμε ότι θέλει NFC

 

Στο iPhone 7 που είχα κλείδωμα με pin

Πατάς δύο φορές home button και πληρώνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι επειδη δεν ειχα iphone ξανα.Ο 2ος χρονος εγγυησης μεσω καταστηματος γινεται αυτοματα η πρεπει να κανω κατι εγω;Γιατι εγω πηρα το κινητο απο αγγελια και δεν εχω αποδειξη,ξερω ομως οτι αγοραστηκε απο μεγαλη αλυσιδα...Απλα προσευχη μη χρειαστει η εγγυηση η γινεται και μεσω imei?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι επειδη δεν ειχα iphone ξανα.Ο 2ος χρονος εγγυησης μεσω καταστηματος γινεται αυτοματα η πρεπει να κανω κατι εγω;Γιατι εγω πηρα το κινητο απο αγγελια και δεν εχω αποδειξη,ξερω ομως οτι αγοραστηκε απο μεγαλη αλυσιδα...Απλα προσευχη μη χρειαστει η εγγυηση η γινεται και μεσω imei?

 

Άμα δεν έχεις απόδειξη τότε δεν έχεις και δύο έτη από αυτήν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι επειδη δεν ειχα iphone ξανα.Ο 2ος χρονος εγγυησης μεσω καταστηματος γινεται αυτοματα η πρεπει να κανω κατι εγω;Γιατι εγω πηρα το κινητο απο αγγελια και δεν εχω αποδειξη,ξερω ομως οτι αγοραστηκε απο μεγαλη αλυσιδα...Απλα προσευχη μη χρειαστει η εγγυηση η γινεται και μεσω imei?

 

2ετής εγγύηση μόνο με απόδειξη αγοράς.

Το ΙΜΕΙ ειναι για το πρώτο έτος εγγύησης της Apple. Ο Κωτσόβολος/media markt και κάθε πωλητής δεν έχει βάση δεδομένων με ΙΜΕΙ για να ταυτοποιήσει την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το κινητό τραβάει όσο χρειάζεται και νομίζω μέχρι 18watt και μεγαλύτερο να του βάλεις.Για την ασφάλεια του κινητού σου και ω μη γένει που λέμε,θα σε συμβούλευα να το φορτίσεις με καλώδιο παλαιότερο lightning με usb για παλιότερο φορτιστή που προφανώς θα έχεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Στον φίλο πιο επάνω για άλλες συσκευές του γράψαμε ότι θέλει NFC

 

Στο iPhone 7 που είχα κλείδωμα με pin

Πατάς δύο φορές home button και πληρώνεις

 

Δηλαδή πατούσες 2 φορές το home button και τέλος? Πόσο ασφαλές είναι αυτό? Και στα νεότερα μοντέλα πως το κανεις χωρίς να ανοίξεις οθόνη?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πατούσες 2 φορές το home button και τέλος? Πόσο ασφαλές είναι αυτό? Και στα νεότερα μοντέλα πως το κανεις χωρίς να ανοίξεις οθόνη?

 

Ναι έτσι

Ζητουσε κωδικό νομίζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πατούσες 2 φορές το home button και τέλος? Πόσο ασφαλές είναι αυτό? Και στα νεότερα μοντέλα πως το κανεις χωρίς να ανοίξεις οθόνη?

 

 

 

Πατάς δυο φορές power button, ανοίγει η κάρτα, επιβεβαιώνει face unlock και πληρώνεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες κάτοχος και εγώ από σήμερα iPhone 12 Pro max!!!

Στην κάμερα κοιτάω στο night mode μου δίνει maximum περιθώριο μέχρι 10sec, ενώ ξέρω ότι έχει μέχρι και τα 30sec.

Κάνω κάτι λάθος εγώ;;;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Άκυρο το βρήκα!

Edited by _JiMMiS_
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες κάτοχος και εγώ από σήμερα iPhone 12 Pro max!!!

Στην κάμερα κοιτάω στο night mode μου δίνει maximum περιθώριο μέχρι 10sec, ενώ ξέρω ότι έχει μέχρι και τα 30sec.

Κάνω κάτι λάθος εγώ;;;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!/QUOTE]

Οκ άκυρο το βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς το Touch ID δεν ζητάει κωδικό.

 

Με κωδικό pin είχα όλα μου τα iphone

Τίποτα άλλο δεν έχω χρησιμοποιήσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το double tap στην πλάτη δεν έχει επιλογή για κάμερα??? Πως είχα την εντύπωση πως έχει?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους, μόλις αγόρασα ένα iPhone 12 Pro Max και μόλις παραγγείλαμε τον αρχικό τροφοδοτικό για αυτό, αλλά δεν έφτασε ακόμη, έχω επίσης ένα MacBook Pro 2020 με τον αρχικό του φορτιστή και τροφοδοτικό (65W) και αναρωτιόμουν αν θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω με το iPhone μου ή αν θα μπορούσε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα καθώς δεν θέλω να καταστρέψω την μπαταρία.

 

Κανένα πρόβλημα, έτσι λειτουργώ και εγώ χρόνια τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Το double tap στην πλάτη δεν έχει επιλογή για κάμερα??? Πως είχα την εντύπωση πως έχει?

 

Όχι, δεν έχει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη ομάδα!

Θα ήθελα μα ρωτήσω αν η διαδικασία με την εισαγωγή των Ελληνικών καρτών με το app curve είναι ασφαλές;

Έχει αντιμετωπίσει ποτέ κάποιος πρόβλημα;

Θέλει να κάνω upload ταυτότητα και selfie για λόγους ασφαλείας. Να το συνεχίσω;;;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Την χρησιμοποιώ εδώ και 8 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα. Μέχρι αρχές Δεκεμβρίου με google pay και 2 μήνες περίπου τώρα με apple pay. Μεγάλη εξυπηρέτηση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Την χρησιμοποιώ εδώ και 8 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα. Μέχρι αρχές Δεκεμβρίου με google pay και 2 μήνες περίπου τώρα με apple pay. Μεγάλη εξυπηρέτηση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Και πως γίνεται ανοίγεις την εφαρμογή wallet στο κινητό όταν είσαι έτοιμος να πληρώσεις και πλησιάζεις το κινητό στο pos???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...