Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρελαβα κι εγω χθες σε graphite. Εντυπωσιακο ως εμφανιση.

Δυστυχως δεν θα ασχοληθω μαζι του πριν απο τη κυριακη που επιστρεφω απο ταξιδι.

Εχω το satechi wireless charger trio , φανταζομαι οτι θα ειναι οκ σαν φορτιστης.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα κι εγω χθες σε graphite. Εντυπωσιακο ως εμφανιση.

Δυστυχως δεν θα ασχοληθω μαζι του πριν απο τη κυριακη που επιστρεφω απο ταξιδι.

Εχω το satechi wireless charger trio , φανταζομαι οτι θα ειναι οκ σαν φορτιστης.

 

Ιεροσυλία

Πρώτα πηγαίνουμε 8:30 η ώρα έξω από την μεταφορική

9 η ώρα ανοίγει

Παίρνουμε το δέμα

Το σκίζουμε στο δρόμο

Βάζουμε την sim και μετά όλα τα αλλά

 

Αυτός είναι ο σωστός τρόπος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ιεροσυλία

Πρώτα πηγαίνουμε 8:30 η ώρα έξω από την μεταφορική

9 η ώρα ανοίγει

Παίρνουμε το δέμα

Το σκίζουμε στο δρόμο

Βάζουμε την sim και μετά όλα τα αλλά

 

Αυτός είναι ο σωστός τρόπος

 

Αυτό και αν είναι ιεροσυλία! :p

 

Σε αυτές τις συσκευές αξίζει να απολαύσεις το unboxing και γιαυτό πρέπει να γίνεται σε οργανωμένο τόπο και χρόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό και αν είναι ιεροσυλία! :p

 

Σε αυτές τις συσκευές αξίζει να απολαύσεις το unboxing και γιαυτό πρέπει να γίνεται σε οργανωμένο τόπο και χρόνο.

 

Εγώ δεν ησυχάζω άμα περιμένω δέμα

Ξυπνάω πάω περιμένω από έξω

Κι αν δουλεύω παίρνω ρεπό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό και αν είναι ιεροσυλία! :p

 

Σε αυτές τις συσκευές αξίζει να απολαύσεις το unboxing και γιαυτό πρέπει να γίνεται σε οργανωμένο τόπο και χρόνο.

 

Ετσι ακριβως!!!:)

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκατοντάδες κάτοχοι χάνουν το σήμα κινητής τηλεφωνίας στα ολοκαίνουργια 12ρια τους όταν κινούνται με αυτοκίνητο, τρένο, μοτοσυκλέτα ή οποιοδήποτε άλλο μεταφορικό μέσο αναπτύσει ταχύτητα. Το μόντεμ του τηλεφώνου αδυνατεί να χειριστεί την εναλλαγή μεταξύ των πύργων κινητής...

 

Έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο εδώ Ελλάδα;

 

https://9to5mac.com/2020/12/01/iphone-12-dropping-service-unexpectedly/

 

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εκατοντάδες κάτοχοι χάνουν το σήμα κινητής τηλεφωνίας στα ολοκαίνουργια 12ρια τους όταν κινούνται με αυτοκίνητο, τρένο, μοτοσυκλέτα ή οποιοδήποτε άλλο μεταφορικό μέσο αναπτύσει ταχύτητα. Το μόντεμ του τηλεφώνου αδυνατεί να χειριστεί την εναλλαγή μεταξύ των πύργων κινητής...

 

Έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο εδώ Ελλάδα;

 

https://9to5mac.com/2020/12/01/iphone-12-dropping-service-unexpectedly/

 

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτά νομίζω είναι μικρά κενά που θα διορθωθούν με τις ερχόμενες αναβαθμίσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καμία εφαρμογή υπάρχει όταν σε παίρνει τηλ κάποιος να λέει αν είναι Spam η όχι;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καμία εφαρμογή υπάρχει όταν σε παίρνει τηλ κάποιος να λέει αν είναι Spam η όχι;

 

Δεν το σηκώνεις

Μετά πατάς τον αριθμό στο google

Συνήθως ανακαλύπτεις ότι είναι εταιρεία που θέλει να σε ζαλίζει για διάφορους λόγους

Μετά πηγαίνεις στην κλήση και κανείς αποκλεισμό αυτού του καλούντος

 

Μετά από 10 τέτοιες προσπάθειες με διάφορους αριθμούς θα ησυχάσεις μια και καλή

Κι εγώ στην μαύρη λίστα έχω καμία 10αρια τέτοια τηλέφωνα ίσως και παραπάνω αλλά από τότε 3-5 το μεσημέρι κοιμάμαι χωρίς τους @@@@ να με ενοχλούν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν το σηκώνεις

Μετά πατάς τον αριθμό στο google

Συνήθως ανακαλύπτεις ότι είναι εταιρεία που θέλει να σε ζαλίζει για διάφορους λόγους

Μετά πηγαίνεις στην κλήση και κανείς αποκλεισμό αυτού του καλούντος

 

Μετά από 10 τέτοιες προσπάθειες με διάφορους αριθμούς θα ησυχάσεις μια και καλή

Κι εγώ στην μαύρη λίστα έχω καμία 10αρια τέτοια τηλέφωνα ίσως και παραπάνω αλλά από τότε 3-5 το μεσημέρι κοιμάμαι χωρίς τους @@@@ να με ενοχλούν

 

Καλα αυτο τον τροπο τον ξερω. Αλλο ρωτησα, αν υπαρχει εφαρμογη οπως στο android που αυτοματα σου βγαζει απο κατω αν ειναι σε βαση δεδομενων spam κτλ. Στις ρυθμισεις εχει του IPhone κατι επιλογες αλλα ...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καμία εφαρμογή υπάρχει όταν σε παίρνει τηλ κάποιος να λέει αν είναι Spam η όχι;

 

 

https://apps.apple.com/gr/app/truecaller/id448142450

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://apps.apple.com/gr/app/truecaller/id448142450

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτη απο οσο διαβασα στο FAQ δεν βγαζει αυτοματα οταν με παιρνει καποιος αν ειναι spam η οχι. Η κανω λαθος; Την χρησιμοποιειες; Κατι ελεγε οτι πρεπει και ο αλλος να εχει την ιδια εφαρμογη και μεσω εφαρμογης γινονται ολα γιατι δεν αφηνει το iOS να κανουμε οτι θελουμε και τετοια...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτη απο οσο διαβασα στο FAQ δεν βγαζει αυτοματα οταν με παιρνει καποιος αν ειναι spam η οχι. Η κανω λαθος; Την χρησιμοποιειες; Κατι ελεγε οτι πρεπει και ο αλλος να εχει την ιδια εφαρμογη και μεσω εφαρμογης γινονται ολα γιατι δεν αφηνει το iOS να κανουμε οτι θελουμε και τετοια...

 

 

 

Μπα εμένα μου βγάζει τα σπάμ κανονικότατα.

 

Χωρίς να ασχολούμαι τι, πως, γιατί κλπ

 

Έχει λίστα σπαμ που ενημερώνεται τακτικά

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν παρει καποιος τηλεφωνο LIVE εκεινη την στιγμη σου βγαζει κατω απο τον αριθμο ονομα η αν ειναι spam η οχι; στον default dialer του iPhone? χωρις να χρειαστει να ανοιξω καθολου την εφαρμογη;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν παρει καποιος τηλεφωνο LIVE εκεινη την στιγμη σου βγαζει κατω απο τον αριθμο ονομα η αν ειναι spam η οχι; στον default dialer του iPhone? χωρις να χρειαστει να ανοιξω καθολου την εφαρμογη;

 

 

Σωστά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλως σας βρίσκω και εδώ..Είχα πριν μήνες για πολύ λίγο το 11 pro και τώρα επανήλθα με το 12 pro max.Κάποιες εφαρμογές έχουν συννεφάκι και τις κατεβάζω αμέσως...Κάποιες άλλες μου γράφουν απόκτηση και πατάω εκεί πάνω,μου βγάζει δεξιά να κάνω ένα διπλό κλικ για εγκατάσταση και μετά δεν γίνεται τίποτα...Πως διορθώνεται αυτό;

 

Edit:όλα καλά το βρήκα

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε παιδια.

 

Έχω εδω και μία εβδομάδα το iPhone 12 Pro Max και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Όταν το κινητο φορτίζει, ζεσταίνεται υπερβολικα, στην κυριολεξία καιει! Ειδικά μέχρι να φτασει κάπου στο 70-75%.

 

Φορτίζει με 18W φορτιστή απο Pixel 5. Δοκίμασα iPhone 12 Pro Max φίλου στον ίδιο φορτιστή και δεν έχει καμία σχέση. Ίσα που καταλαβαίνεις οτι ανεβάζει λίγο θερμοκρασία, ενώ το δικό μου σχεδόν δεν πιάνεται στο χέρι και το βγάζω γιατι φοβαμαι μη γινει ζημια.

 

Τι γίνεται; Επίσης αργεί πάρα πολύ απο το 90 να παει στο 100, σε ενα σημειο λογικο καθως ολα αργουν αλλα εχτες εκανε σχεδον 50λεπτα να παει απο το 95 στο 100(εβγαλα και την βελτιστοποιηση φορτισης μηπως εφταιγε αυτό αλλα όχι, άλλωστε αυτό κυριώς σταματάει στο 80% αν το βαλεις νυχτα και συνεχιζει μεχρι το 100 λιγο πριν ξυπνησεις).

 

Υπαρχει περιπτωση να ειναι software και να φτιαχνει με reset ή επεσα σε ελαττωματικο;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά... δεν μπορώ να το καταλάβω...

Για μια αξία μηδαμινή.... κάποιοι προσπαθούν (στο τέλος να το χαλάσουν) με απορίες και με ρίσκο να βγουν εκτός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε παιδια.

 

Έχω εδω και μία εβδομάδα το iPhone 12 Pro Max και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Όταν το κινητο φορτίζει, ζεσταίνεται υπερβολικα, στην κυριολεξία καιει! Ειδικά μέχρι να φτασει κάπου στο 70-75%.

 

Φορτίζει με 18W φορτιστή απο Pixel 5. Δοκίμασα iPhone 12 Pro Max φίλου στον ίδιο φορτιστή και δεν έχει καμία σχέση. Ίσα που καταλαβαίνεις οτι ανεβάζει λίγο θερμοκρασία, ενώ το δικό μου σχεδόν δεν πιάνεται στο χέρι και το βγάζω γιατι φοβαμαι μη γινει ζημια.

 

Τι γίνεται; Επίσης αργεί πάρα πολύ απο το 90 να παει στο 100, σε ενα σημειο λογικο καθως ολα αργουν αλλα εχτες εκανε σχεδον 50λεπτα να παει απο το 95 στο 100(εβγαλα και την βελτιστοποιηση φορτισης μηπως εφταιγε αυτό αλλα όχι, άλλωστε αυτό κυριώς σταματάει στο 80% αν το βαλεις νυχτα και συνεχιζει μεχρι το 100 λιγο πριν ξυπνησεις).

 

Υπαρχει περιπτωση να ειναι software και να φτιαχνει με reset ή επεσα σε ελαττωματικο;

 

Ναι κάνε μια επανεκκίνηση μήπως κάτι έχει κολλήσει όντως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε παιδια.

 

Έχω εδω και μία εβδομάδα το iPhone 12 Pro Max και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Όταν το κινητο φορτίζει, ζεσταίνεται υπερβολικα, στην κυριολεξία καιει! Ειδικά μέχρι να φτασει κάπου στο 70-75%.

 

Φορτίζει με 18W φορτιστή απο Pixel 5. Δοκίμασα iPhone 12 Pro Max φίλου στον ίδιο φορτιστή και δεν έχει καμία σχέση. Ίσα που καταλαβαίνεις οτι ανεβάζει λίγο θερμοκρασία, ενώ το δικό μου σχεδόν δεν πιάνεται στο χέρι και το βγάζω γιατι φοβαμαι μη γινει ζημια.

 

Τι γίνεται; Επίσης αργεί πάρα πολύ απο το 90 να παει στο 100, σε ενα σημειο λογικο καθως ολα αργουν αλλα εχτες εκανε σχεδον 50λεπτα να παει απο το 95 στο 100(εβγαλα και την βελτιστοποιηση φορτισης μηπως εφταιγε αυτό αλλα όχι, άλλωστε αυτό κυριώς σταματάει στο 80% αν το βαλεις νυχτα και συνεχιζει μεχρι το 100 λιγο πριν ξυπνησεις).

 

Υπαρχει περιπτωση να ειναι software και να φτιαχνει με reset ή επεσα σε ελαττωματικο;

Αυτό φαίνεται να έχει σχέση με software παρά με hardware. Μοιάζει σαν κάτι να τρέχει στο υπόβαθρο και μάλιστα θα χρησιμοποιεί τον πομποδέκτη του τηλεφώνου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιός ειναι ο φορτιστής-μαμά του 12 pro max?

Δηλαδή αν το κουτί είχε μέσα φορτιστή apple ποιός θα ήταν αυτός? Μπορεί να απαντήσει κάποιος που γνωρίζει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιός ειναι ο φορτιστής-μαμά του 12 pro max?

Δηλαδή αν το κουτί είχε μέσα φορτιστή apple ποιός θα ήταν αυτός? Μπορεί να απαντήσει κάποιος που γνωρίζει σίγουρα.

 

Στην σελίδα της apple έχει φορτιστές

Αν είχε μέσα θα μπορούσε να είχε και των 5w

Θεωρητικά μιλώντας δεν γίνεται δουλειά

Αφού φορτίζει με τα πάντα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιός ειναι ο φορτιστής-μαμά του 12 pro max?

Δηλαδή αν το κουτί είχε μέσα φορτιστή apple ποιός θα ήταν αυτός? Μπορεί να απαντήσει κάποιος που γνωρίζει σίγουρα.

Αυτός

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με 34'99€ για όσους έχουν και το watch, υπάρχει και αυτός... (στο Apple store είναι λίγο πιο ακριβός)

 

https://www.belkin.com/de/p/P-F7U097-S/

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιός ειναι ο φορτιστής-μαμά του 12 pro max?

Δηλαδή αν το κουτί είχε μέσα φορτιστή apple ποιός θα ήταν αυτός? Μπορεί να απαντήσει κάποιος που γνωρίζει σίγουρα.

 

Αν και θεωρια τελειως χαζη αυτη την ερωτηση,μιας και ζητειται σιγουρη απαντηση για μια ''προβλεψη'',η μονη λυση που μπορει να δωθει στο περιπου ειναι ο ιδιος φορτιστης που δωθηκε περυσι με το 11pro max,δηλαδη αυτος των 18W.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...