Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο στους κατόχους, το παρέλαβα κι εγώ μετά από τρία χρόνια με 8 plus.

Εχθές έκανα την πρώτη φόρτιση με φορτιστή του 8αριού και φόρτιζε αργά...

Ξέρει κανείς αν είναι συμβατός (πέρα από το ότι καθυστερεί η φόρτιση)?

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο στους κατόχους, το παρέλαβα κι εγώ μετά από τρία χρόνια με 8 plus.

Εχθές έκανα την πρώτη φόρτιση με φορτιστή του 8αριού και φόρτιζε αργά...

Ξέρει κανείς αν είναι συμβατός (πέρα από το ότι καθυστερεί η φόρτιση)?

 

Συμβατός είναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο στους κατόχους, το παρέλαβα κι εγώ μετά από τρία χρόνια με 8 plus.

Εχθές έκανα την πρώτη φόρτιση με φορτιστή του 8αριού και φόρτιζε αργά...

Ξέρει κανείς αν είναι συμβατός (πέρα από το ότι καθυστερεί η φόρτιση)?

 

 

Καλορίζικο και καλοδουλευτο. Είναι συμβατό και λογικό να φορτίσει αργά γιατί είναι μικρός ο φορτιστής ο παλιός. Για να έχεις γρήγορη φόρτιση θέλεις το καλώδιο που έχει η συσκευή ( type c) και ένα φορτιστή 18w και πάνω με υποδοχή type c.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδουλευτο. Είναι συμβατό και λογικό να φορτίσει αργά γιατί είναι μικρός ο φορτιστής ο παλιός. Για να έχεις γρήγορη φόρτιση θέλεις το καλώδιο που έχει η συσκευή ( type c) και ένα φορτιστή 18w και πάνω με υποδοχή type c.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Οπωσ το είπε ο από πάνω

Δεν φτάνει μόνο 18w

Πρέπει να είναι PD

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οπωσ το είπε ο από πάνω

Δεν φτάνει μόνο 18w

Πρέπει να είναι PD[/Q

 

Τι είναι "PD"? (συγγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση)

Γιατι εγώ έχω έναν φορτιστή που είχα πάρει από κατάστημα, που δίνει δύο εξόδους 1Αμπερ και 2.1 Αμπερ.

Θα έχω θέμα;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Οπωσ το είπε ο από πάνω

Δεν φτάνει μόνο 18w

Πρέπει να είναι PD[/Q

 

Τι είναι "PD"? (συγγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση)

Γιατι εγώ έχω έναν φορτιστή που είχα πάρει από κατάστημα, που δίνει δύο εξόδους 1Αμπερ και 2.1 Αμπερ.

Θα έχω θέμα;

 

Κρύβουν από πίσω συγκεκριμένη τεχνολογία που χρειάζεται για να γίνει γρήγορη φόρτιση

Η Apple το ζητάει

Αν ψάξεις φορτιστές pd στο Ίντερνετ τότε θα δεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

 

Κρύβουν από πίσω συγκεκριμένη τεχνολογία που χρειάζεται για να γίνει γρήγορη φόρτιση

Η Apple το ζητάει

Αν ψάξεις φορτιστές pd στο Ίντερνετ τότε θα δεις

 

ΟΚ... το κατάλαβα. Αν όμως ο φορτιστής δεν έχει PD, τότε θα φορτίζει, αλλά όχι γρήγορα, σωστά;

Εννοώ οτι δεν θα είναι άχρηστος ο φορτιστής μου...;;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

 

ΟΚ... το κατάλαβα. Αν όμως ο φορτιστής δεν έχει PD, τότε θα φορτίζει, αλλά όχι γρήγορα, σωστά;

Εννοώ οτι δεν θα είναι άχρηστος ο φορτιστής μου...;;

 

Σαφως και δεν θα εχεις θεμα. απλα θα φορτιζει πιο αργα κατι που γενικα ειναι και καλο για τη μακροχρονια διαρκεια ζωης της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Με ότι φορτιστή και να δοκιμάζει κάποιος δεν έχει πρόβλημα

Έχει το κινητό κύκλωμα μέσα το οποίο ξέρει ποσό ρεύμα θα τραβήξει

Έχει προστασίες

Από εκεί και πέρα εάν χρησιμοποιείς τις τεχνολογίες που προτείνουν έχεις και τα αποτελέσματα που σου δείχνουν στις μετρήσεις τους

 

Εγώ μπορεί να το βάλω να φορτίσει πίσω από την τηλεόραση σε μια απλή usb, μπορεί άλλος να το βάλει να φορτίσει στον φορτιστή από το ηλεκτρονικό τσιγάρο

Όλα δίνουν ρεύμα και το κινητό κανονίζει ποσό θα τραβήξει μην φοβάστε για τίποτα

 

Μόνο μην το βάζετε να φορτίζει σε Samsung. Είναι ντροπή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με ότι φορτιστή και να δοκιμάζει κάποιος δεν έχει πρόβλημα

Έχει το κινητό κύκλωμα μέσα το οποίο ξέρει ποσό ρεύμα θα τραβήξει

Έχει προστασίες

Από εκεί και πέρα εάν χρησιμοποιείς τις τεχνολογίες που προτείνουν έχεις και τα αποτελέσματα που σου δείχνουν στις μετρήσεις τους

 

Εγώ μπορεί να το βάλω να φορτίσει πίσω από την τηλεόραση σε μια απλή usb, μπορεί άλλος να το βάλει να φορτίσει στον φορτιστή από το ηλεκτρονικό τσιγάρο

Όλα δίνουν ρεύμα και το κινητό κανονίζει ποσό θα τραβήξει μην φοβάστε για τίποτα

 

Μόνο μην το βάζετε να φορτίζει σε Samsung. Είναι ντροπή

 

Με OnePlus Dash Charger πάντως δεν φορτίζει καθόλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με ότι φορτιστή και να δοκιμάζει κάποιος δεν έχει πρόβλημα

Έχει το κινητό κύκλωμα μέσα το οποίο ξέρει ποσό ρεύμα θα τραβήξει

Έχει προστασίες

Από εκεί και πέρα εάν χρησιμοποιείς τις τεχνολογίες που προτείνουν έχεις και τα αποτελέσματα που σου δείχνουν στις μετρήσεις τους

 

Εγώ μπορεί να το βάλω να φορτίσει πίσω από την τηλεόραση σε μια απλή usb, μπορεί άλλος να το βάλει να φορτίσει στον φορτιστή από το ηλεκτρονικό τσιγάρο

Όλα δίνουν ρεύμα και το κινητό κανονίζει ποσό θα τραβήξει μην φοβάστε για τίποτα

 

Μόνο μην το βάζετε να φορτίζει σε Samsung. Είναι ντροπή

 

Καλά... με το τελευταίο γέλασα πολύ!

Ευχαριστώ όλους σας για τις πληροφορίες.

(Ενώ στα Samsung και Android γενικά είμαι πολύ γνώστης σε διάφορα θέματα, στο iPhone νιώθω πρωτάκι και ρωτάω τα πάντα)

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για συσκευη η οποια κοστιζει 1300+ευρω(κοινως πολλα λεφτα πανω απο 1 μισθο) και καθονται καποιοι και ''λυπουνται'' να δωσουν 10 και 20ευρω για ενα φορτιστη.

 

Τι να πω,δηλαδη ωρες ωρες κυριολεκτικα ειναι να τρελενεσαι με αυτα που διαβαζεις στα διαφορα forum/site της Ελλαδας οταν μιλαμε για Iphone.

 

Επισης για τον συμφορουμιτη που εγραψε πιο πισω οτι φορτιζει αργα η συσκευη,το πηρε χαμπαρι οτι εφυγε απο μια συσκευη με μπαταρια 2700mah(8plus)και πηγε σε μια με 3700mah?

 

Προφανως και θα φορτιζει ακομα πιο αργα το 12pro max αν δεν αγορασει ενα μεγαλυτερο ταχυφορτιστη.

Εδω το 8plus παιζει να ηθελε σχεδον 3ωρες για μια πληρη φορτιση με τον φορτιστη του.

Link to comment
Share on other sites

Με OnePlus Dash Charger πάντως δεν φορτίζει καθόλου.

 

Έχω φορτίσει το δικό μου το καλοκαίρι με φορτιστή dash charger από oneplus 7

Γιατί να μην φορτίζει δηλαδή;

Το oneplus χωρίς το δικό του φορτιστή και καλώδιο ναι δεν φορτίζει σαν dash για γρήγορη φόρτιση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλορίζικο σε όσους παρέλαβαν ήδη. Μετά από 10 χρόνια και το 4αρι επιστρέφω στο μηλαράκι. Το έχω κλείσει από 16 Νοέμβρη σε γνωστή αλυσίδα καταστημάτων και μέχρι χθες δεν ήξεραν ποτέ θα είναι διαθέσιμο από την αντιπροσωπεία. Εν τω μεταξύ το είδα χθες (το pacific blue που έχω παραγγείλει κι εγώ και είναι απλά πανέμορφο) σε κατάστημα κινητής που πήγα να πληρώσω λογαριασμό κι έχω ξεσηκωθεί να το πιάσω στα χέρια μου... Έχουμε καμία εικόνα για το ποτέ θα ξεκινήσει η διαθεσιμότητα? Επίσης άλλη μια ερώτηση, κάποιον καλό ασύρματο φορτιστή έχετε να προτείνετε εκτός από τον δικό του? Πρέπει να προσέξουμε κι εκεί κάτι όπως στον απλό?
Link to comment
Share on other sites

Στο μαγαζι που δουλευω, πρωτη φορα ηρθαν τοσα πολλα μαζι. Δεν νομιζω να εχει προβλημα η διαθεσιμοτητα οσο αλλες φορες. Και απο συναδελφους σε αλλες πολεις που ανεβαζουν φωτο, 20-20 ερχονται.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στο μαγαζι που δουλευω, πρωτη φορα ηρθαν τοσα πολλα μαζι. Δεν νομιζω να εχει προβλημα η διαθεσιμοτητα οσο αλλες φορες. Και απο συναδελφους σε αλλες πολεις που ανεβαζουν φωτο, 20-20 ερχονται.
Μακάρι να είναι όπως τα λες... Δευτέρα πιάνουμε τις 2 εβδομάδες και όλες οι μεγάλες αλυσίδες το εμφανίζουν στην αναμονή. Μέχρι και το istorm το βγάζει "Αναμένεται σύντομα"...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έπιασα και το δούλεψα λίγο σε κατάστημα Vodafone στο μπλέ,κόσμημα είναι το άτιμο!

 

Απενεργοποίησα αμέσως true tone και φάνηκαν τα ωραία λευκά της συσκευής,ενεργοποίησα το σκούρο θέμα και αμέσως έδειξε τις δυνατότητες της η όμορφη Led οθόνη του.Δεν μπόρεσα να βάλω δυνατά YouTube να απολαύσω τον ήχο όπως ήθελα και λόγο του κόσμου που περίμενε να μπει μέσα δεν το χάρηκα όσο ήθελα.

 

Ρώτησα αν μπορώ να το αγοράσω εκείνη την στιγμή αλλά δεν γίνεται,μόνο παραγγελίες ιντερνετικά.Αλλιως τώρα που γράφω θα το έστηνα,μου άρεσε τόσο που θα το έπαιρνα με δόσεις αν και δύσκολοι οι καιροί...ίδωμεν.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Στο μαγαζι που δουλευω, πρωτη φορα ηρθαν τοσα πολλα μαζι. Δεν νομιζω να εχει προβλημα η διαθεσιμοτητα οσο αλλες φορες. Και απο συναδελφους σε αλλες πολεις που ανεβαζουν φωτο, 20-20 ερχονται.

 

Φίλε μου, δεν ξέρω σε ποιό μαγαζί δουλεύεις, αλλά εγώ που έχω κάνει παραγγελία σε iSystem μου είπαν οτι υπάρχει περίπτωση να μην παραλάβω ούτε μέσα στον Δεκέμβριο, γιατί δεν έχουν καμία ενημέρωση για το πότε θα παραλάβουν αυτοί. (παραγγελία από τις 20 Νοε)

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Πως να το δεις αφού τα μαγαζιά είναι κλειστά και δεν βλέπω να ανοίγουν....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως να το δεις αφού τα μαγαζιά είναι κλειστά και δεν βλέπω να ανοίγουν....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι το ξέρω, εννοώ σε vodafone, cosmote, wind και τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...