Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχω πολυ καιρο να γραψω εδω, απο τοτε που ανησυχουσαμε ολοι αν σπαει ή δεν σπαει ο TSi! Το αυτοκινητο (GOLF GT 170) το κρατησε ο πατερας μου και εγω πηγα σε μικρη κατηγορια (corsa opc) Απο τα τελευταια ποστ θυμαμαι απο τοτε τον KIRRA και τον nikos_kalithea. Tι γινεται τελικα με το θεμα αξιοπιστιας? σπαει τιποτα τωρα?

 

Καλές βόλτες με το κορσάκι σου. Τα γκολφάκια μας πανε καλά δεν εχω δει να σπάει κάτι

Ασε που πολλοί τα έχουν κανει πυραύλους με 200 αλογάκια και βαλε, άλλα αυτά εκεί σκυλιά!!!!!:):):):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλές βόλτες με το κορσάκι σου. Τα γκολφάκια μας πανε καλά δεν εχω δει να σπάει κάτι

Ασε που πολλοί τα έχουν κανει πυραύλους με 200 αλογάκια και βαλε, άλλα αυτά εκεί σκυλιά!!!!!:):):):)

OPC πηρε ο ανθρωπος. Πυραυλος εδαφους!!!

Λιγο offtopic αλλα το γραφω. Σημερα τελειωσα το στρωσιμο στο Scirocco. 1538χλμ και το ανοιξα λιγακι να ξεμπουκωσει μεχρι τις....... 3η, 4η, 5η κοφτη:p Και ομως. Μου λειπει το Golfaki μου:happy:, εστω και τωρα που πηρα το Scirocco

Link to comment
Share on other sites

+1 Ακριβώς

Εκ των οποίων δυο το ένα είναι το τουιτερ, διπλα στον καθρέπτη

 

όχι ρε παιδιά έχει από 1 στα γόνατα των πίσω και 3 σε κάθε πόρτα μπροστα... 1 στον καθρεύτη (τουίτερ) 1 κάτω πάνω από το ανακλαστικό και ακόμα 1 ακριβώς πάνω από τη χειρολαβή... το 3θυρο to sport εχω...

Link to comment
Share on other sites

OPC πηρε ο ανθρωπος. Πυραυλος εδαφους!!!

Λιγο offtopic αλλα το γραφω. Σημερα τελειωσα το στρωσιμο στο Scirocco. 1538χλμ και το ανοιξα λιγακι να ξεμπουκωσει μεχρι τις....... 3η, 4η, 5η κοφτη:p Και ομως. Μου λειπει το Golfaki μου:happy:, εστω και τωρα που πηρα το Scirocco

 

Γιατι το λες αυτο ρε Ηλία?

Dsg το πηρες το scirocco?

Καλοριζικο κιόλας....;)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

@eliasj Χρόνια πολλά φίλε, μιλάμε τόσα χρόνια!!! ας πούμε και ενα χρονιά πολλά. Να εισαι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες αυτο ρε Ηλία?

Dsg το πηρες το scirocco?

Καλοριζικο κιόλας....;)

 

@eliasj Χρόνια πολλά φίλε, μιλάμε τόσα χρόνια!!! ας πούμε και ενα χρονιά πολλά. Να εισαι καλά.

Ευχαριστω και τους 2, να ειστε καλα:)

DSG το πηρα, αλλα βαριεμαι να γραφω συνεχεια για το απαραδεκτο 7αρι που εχει. Τα εχω γραψει στο vwclub. Παντως ποιοτικα δεν ειναι Golf το Scirocco. Τι περιμενεις? Πορτογαλια το ενα, Γερμανια το αλλο. Ξερουν τα πορτογαλακια να φτιαχνουν αμαξια:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι! εχω αυτο εδω - > http://www.witson.com/view_pro.php?id=1400 το οποιο ειναι ενα tv/dvd/tuner/gps κτλ κτλ και εχω το εξης προβλημα με το gps! αγορασα μια καρτα SD και εβαλα μεσα το destinator! δυστυχως εβαλα και το 7 και το 8! δεν λειτουργει κανενα ομως! γιατι? εχει μηπως κανενας το ιδιο να μου πει η να μου δωσει μια version να περασω μεσα και ας μην ειναι το destinator? δεν εχω προβλημα,αρκει να το φτιαξω να δουλεψει επιτελους...!

 

thnx

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι! εχω αυτο εδω - > http://www.witson.com/view_pro.php?id=1400 το οποιο ειναι ενα tv/dvd/tuner/gps κτλ κτλ και εχω το εξης προβλημα με το gps! αγορασα μια καρτα SD και εβαλα μεσα το destinator! δυστυχως εβαλα και το 7 και το 8! δεν λειτουργει κανενα ομως! γιατι? εχει μηπως κανενας το ιδιο να μου πει η να μου δωσει μια version να περασω μεσα και ας μην ειναι το destinator? δεν εχω προβλημα,αρκει να το φτιαξω να δουλεψει επιτελους...!

 

thnx

Τι προγραμμα εχει τωρα?

Οταν βαλεις το dest ή οποιο αλλο θελεις πρεπει να αλλαξεις και το exe στο path που τρεχει οταν φορτωνει την πλοηγηση.

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

@eliasjτι παραπονα απο θεμα ποιοτητας εντοπισες στο σιροκο ηλια?

@aesop ποιο αυτοκινητο μεταξυ corsa OPC golf GT ειναι πιο ευκολο οδηγητο- παιχνιδιαρικο στον δρομο?επισης τι τουρμπινα φοραει γιατι οπως βλεπω στην υπογραφη σου ξερεις τι τουρμπινα φοραει το GT σου

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Τι προγραμμα εχει τωρα?

Οταν βαλεις το dest ή οποιο αλλο θελεις πρεπει να αλλαξεις και το exe στο path που τρεχει οταν φορτωνει την πλοηγηση.

 

 

τωρα εχει το destinator! μη με ρωτησεις ομως ποια version εχω βαλει πανω γιατι εχω βαλει και την 6 και την 7 και την 8 αλλα δεν γινεται τιποτα!

εννοειται οτι το κανω αυτο με το path,αλλα και παλι δεν γινεται τπτ... :(((

Link to comment
Share on other sites

για GOLF V λέμε εδώ..!!

 

ναι απλα επειδη αναφερθηκαν τα πανω ειπα να ρωτησω διευκρινηση

χωρις φοβο κ παθος :P

 

ΥΓ πλακα πλακα ειμαστε εγγεγραμμενοι απο την ιδια χρονικη στιγμη ιουλ2003...

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε παιδιά έχει από 1 στα γόνατα των πίσω και 3 σε κάθε πόρτα μπροστα... 1 στον καθρεύτη (τουίτερ) 1 κάτω πάνω από το ανακλαστικό και ακόμα 1 ακριβώς πάνω από τη χειρολαβή... το 3θυρο to sport εχω...

 

To ότι έχει τρυπούλες το πλαστικό δεν σημαίνει ότι έχει και ηχεία εκεί...:p

Απλά έχει τις θέσεις..

Εκτός και αν το είχες παραγγείλει με 8 ηχεία.. Υπήρχε τέτοια επιλογή αν θυμάμαι καλά...:)

Link to comment
Share on other sites

τωρα εχει το destinator! μη με ρωτησεις ομως ποια version εχω βαλει πανω γιατι εχω βαλει και την 6 και την 7 και την 8 αλλα δεν γινεται τιποτα!

εννοειται οτι το κανω αυτο με το path,αλλα και παλι δεν γινεται τπτ... :(((

 

Οταν λες δεν λειτουργει τι εννοεις?

Σου βγαζει καποιο μηνυμα?

Μηπως εχεις προβλημα με την αναλυση που τρεχουν οι συκγεκριμενες εκδοσεις?

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

τωρα εχει το destinator! μη με ρωτησεις ομως ποια version εχω βαλει πανω γιατι εχω βαλει και την 6 και την 7 και την 8 αλλα δεν γινεται τιποτα!

εννοειται οτι το κανω αυτο με το path,αλλα και παλι δεν γινεται τπτ... :(((

 

Οταν λες δεν λειτουργει τι εννοεις?

Σου βγαζει καποιο μηνυμα?

Μηπως εχεις προβλημα με την αναλυση που τρεχουν οι συκγεκριμενες εκδοσεις?

 

Τι σημαίνει εννοείται? τρέχεις το exe σου απο το συγκεκριμένο path.

Εχει δικιο ο φιλος @opus το πρόβλημα σου ειναι οτι μάλλον δεν τρέχεις "τιποτα"

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε παιδιά έχει από 1 στα γόνατα των πίσω και 3 σε κάθε πόρτα μπροστα... 1 στον καθρεύτη (τουίτερ) 1 κάτω πάνω από το ανακλαστικό και ακόμα 1 ακριβώς πάνω από τη χειρολαβή... το 3θυρο to sport εχω...

Τα παιδιά παραπάνω έχουν δίκιο σε αυτά που σου γράφουν.

Η μεσαία θέση για mid συνήθως δεν περιέχει μεγάφωνο.

Ψάξτο πρώτα με ένα φακό ή κάτι άλλο και μετά ασχολήσου με αντιπροσωπεία.:)

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

@eagle1, @zafevolution

Είχατε δίκιο τελικά παιδιά. Έχει την εγκατασταση και το τρυπητό πλαστικό, αλλά τα ηχεία mid και πίσω είναι εξτρά. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας.

 

Υ.Γ. Εεεε... χμ.... το τρυπητό πλαστικό δεν βγαίνει ξεκουμπώνοντας, απλά σπάει... :O:worry: lol...

Ευχαριστώ και πάλι... adios.

Link to comment
Share on other sites

@eagle1, @zafevolution

Είχατε δίκιο τελικά παιδιά. Έχει την εγκατασταση και το τρυπητό πλαστικό, αλλά τα ηχεία mid και πίσω είναι εξτρά. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας.

 

Υ.Γ. Εεεε... χμ.... το τρυπητό πλαστικό δεν βγαίνει ξεκουμπώνοντας, απλά σπάει... :O:worry: lol...

Ευχαριστώ και πάλι... adios.

 

Στο είχα πει απο την αρχή, το τρυπητό πλαστικό δεν βγαίνει, για να βάλεις αλλα μεγάφωνα πρέπει να βγάλεις την ταπετσαρία της πόρτας.

Δες το λινκ της υπογραφής του @eagle1;)

Link to comment
Share on other sites

Στο είχα πει απο την αρχή, το τρυπητό πλαστικό δεν βγαίνει, για να βάλεις αλλα μεγάφωνα πρέπει να βγάλεις την ταπετσαρία της πόρτας.

Δες το λινκ της υπογραφής του @eagle1;)

 

σωστός... απλα δεν είχα καταλάβει τι μου έλεγες

ευχ<αριστώ πολύ πάντως...

α και οι φωτό του eagle απίστευτες ολόκληρο μάνιουαλ έχει φτιάξει...

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει εννοείται? τρέχεις το exe σου απο το συγκεκριμένο path.

Εχει δικιο ο φιλος @opus το πρόβλημα σου ειναι οτι μάλλον δεν τρέχεις "τιποτα"

 

to exe αρχειο τρεχω κανονικα ρε παιδια αλλα μου βγαζει ενα μηνυμα στα κινεζικα η αλαμπουρνεζικα το οποιο δεν καταλαβαινω τι γραφει! το εννοειται ειναι επειδη τρεχω το .exe αρχειο! το ξερω αυτο δεν ειμαι χαζος! πες μου εσυ αφου το γνωριζεις καλυτερα το θεμα μια version να βαλω μεσα να ησυχασω επιτελους

Link to comment
Share on other sites

@eliasjτι παραπονα απο θεμα ποιοτητας εντοπισες στο σιροκο ηλια?

@aesop ποιο αυτοκινητο μεταξυ corsa OPC golf GT ειναι πιο ευκολο οδηγητο- παιχνιδιαρικο στον δρομο?επισης τι τουρμπινα φοραει γιατι οπως βλεπω στην υπογραφη σου ξερεις τι τουρμπινα φοραει το GT σου

 

Borg Warner Φοραει και το OPC αλλα ειναι απ' οσο ξερω υβριδικη 3αρα (3αρι κελυφος με 4αρα φτερωτη). απο οδηγικη συμπεριφορα και fun to drive το OPC ειναι παρα - παρα πολυ καλυτερο απο το GT. Να μην γινοτανε και ολο αυτο το θεμα με τα σπασμενα μοτερ θα ημουν πολυ ευχαριστημενος :(

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

to exe αρχειο τρεχω κανονικα ρε παιδια αλλα μου βγαζει ενα μηνυμα στα κινεζικα η αλαμπουρνεζικα το οποιο δεν καταλαβαινω τι γραφει! το εννοειται ειναι επειδη τρεχω το .exe αρχειο! το ξερω αυτο δεν ειμαι χαζος! πες μου εσυ αφου το γνωριζεις καλυτερα το θεμα μια version να βαλω μεσα να ησυχασω επιτελους

 

Η version του iGO ειναι για PNA? και δεύτερον γιατι δεν το γυρίζεις στα αγγλικά?

Link to comment
Share on other sites

to exe αρχειο τρεχω κανονικα ρε παιδια αλλα μου βγαζει ενα μηνυμα στα κινεζικα η αλαμπουρνεζικα το οποιο δεν καταλαβαινω τι γραφει! το εννοειται ειναι επειδη τρεχω το .exe αρχειο! το ξερω αυτο δεν ειμαι χαζος! πες μου εσυ αφου το γνωριζεις καλυτερα το θεμα μια version να βαλω μεσα να ησυχασω επιτελους

 

Το πιο πιθανο ειναι αυτο που σου λεω με την αναλυση.Πρεπει να μαθεις σε τι αναλυση δουλευει η οθονη σου και να βρεις μια εκδοση που να υποστηριζει αυτη!!

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πήγα Golf GT στην Automarine για σέρβις 30.000 km και με χρέωσαν 485€. Η μόνη επιπλέον εργασία για την οποία ζητήσαν την έγκρισή μου ήταν η αλλαγή σε μπροστινα τακάκια. Δε μου τον πιάσαν πολύ άσχημα?
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πήγα Golf GT στην Automarine για σέρβις 30.000 km και με χρέωσαν 485€. Η μόνη επιπλέον εργασία για την οποία ζητήσαν την έγκρισή μου ήταν η αλλαγή σε μπροστινα τακάκια. Δε μου τον πιάσαν πολύ άσχημα?

 

Μόνο άσχημα!!:wacko: δεν είναι η κατάλληλη έκφραση:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...