Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://prsearch.planetvag.com/

 

Enter the PR codes (3 character code) for your vehicle and click "Search".

The list of PR codes are printed on a sticker that can be found in the spare tire well of the vehicle (trunk) or pasted into the vehicle's owner's manual. These codes denote the factory installed options for the vehicle.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε εδώ το VIN του αυτοκινήτου σου και θα δεις την χώρα κατασκευής του.

http://www.abvwc.org.uk/vw_vin.htm

εβαλα στο site το vin και γραφει

Region ευρωπη

Assembly Plant Brussels, Belgium

χωρα κατασκευης δεν δινει

Link to comment
Share on other sites

εβαλα στο site το vin και γραφει

Region ευρωπη

Assembly Plant Brussels, Belgium

χωρα κατασκευης δεν δινει

 

To Bέλγιο χώρα είναι. :)

Link to comment
Share on other sites

εβαλα στο site το vin και γραφει

Region ευρωπη

Assembly Plant Brussels, Belgium

χωρα κατασκευης δεν δινει

 

Λογικά το assembly plant είναι οι βιομηχανικές εγκαταστάσεις που συναρμολογήθηκε, άρα το Brussels, Belgium μάλλον αρκεί.

Cheers!

ilias
Link to comment
Share on other sites

Λογικά το assembly plant είναι οι βιομηχανικές εγκαταστάσεις που συναρμολογήθηκε, άρα το Brussels, Belgium μάλλον αρκεί.

Cheers!

 

δεν νομιζω.αυτο πρεπει να σημαινει συμφωνα με τις νομοθετικες διαταξεις των βρυξελλων

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω.αυτο πρεπει να σημαινει συμφωνα με τις νομοθετικες διαταξεις των βρυξελλων

 

To αυτοκίνητό σου, όπως και πολλά άλλα της VW, έχει κατασκευαστεί στο εργοστάσιο της VW στο Βέλγιο κοντά στις Βρυξέλλες.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω.αυτο πρεπει να σημαινει συμφωνα με τις νομοθετικες διαταξεις των βρυξελλων

 

Assembly plant=εργοστάσιο συναρμολόγησης. Το αμάξι φτιάχτηκε στο Βέλγιο.

Link to comment
Share on other sites

Τί χειμώνα βρε παιδιά? Μέσα καλοκαιριού είμαστε.. τα σαββατοκύριακα δεν τα μετράτε?

 

Λοιπόν, DSG πρόβλημα update:

Παρήγγειλαν Mechatronics unit, όπως κάνουν και όλοι οι dealers στο εξωτερικό.

Θα σας πω όταν το βάλω.

 

greek_aeras μπες σε αυτοκίνητο με dsg και θα σε ωθήσουν στα 160!

Link to comment
Share on other sites

Gia sas palikaria, eimai kainourgios kai me endiaferei h agora tou GT 170

(mallon apo germania) alla exw akousei oti kaiei poli ladi kai twra diauazw kai gia to sasman...... :worry: .......

Link to comment
Share on other sites

Τί χειμώνα βρε παιδιά? Μέσα καλοκαιριού είμαστε.. τα σαββατοκύριακα δεν τα μετράτε?

 

Λοιπόν, DSG πρόβλημα update:

Παρήγγειλαν Mechatronics unit, όπως κάνουν και όλοι οι dealers στο εξωτερικό.

Θα σας πω όταν το βάλω.

 

greek_aeras μπες σε αυτοκίνητο με dsg και θα σε ωθήσουν στα 160!

 

Για πες μας λεπτομέρειες γιατί και εγώ έχω κάποια προβλήματα με το DSG

Link to comment
Share on other sites

Τί χειμώνα βρε παιδιά? Μέσα καλοκαιριού είμαστε.. τα σαββατοκύριακα δεν τα μετράτε?

 

 

Σωστοτατος.....;)

 

@COSTAS @

Τι κανεις φίλε?

Ελπιζω ολα καλα.....:)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Σωστοτατος.....;)

 

@COSTAS @

Τι κανεις φίλε?

Ελπιζω ολα καλα.....:)

 

Γειά σου φίλε,

 

Είμαι ακόμα με καλοκαιρινή διάθεση. Τον τελευταίο καιρό το Golfάκι μου το έχω για 'ξεκούραση' λόγω αγοράς νέας μοτοσυκλέτας. Τον αύγουστο το είχα ρίξει στα μπανάκια, την ερχόμενη εβδομάδα όμως το GOLF θα πιάσει πάλι δουλειά μια και θα κάνω ένα 4ήμερο ταξιδάκι Γιάννενα/Ζαγόρια.

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re palikaria kante kati me tin periptosi mou giati den exw amaxi kai tha parw sintoma... thx:rolleyes:

 

Γεια χαρά,

μέχρι 15.000 χλμ μου έκαψε περίπου 400ml λάδι. Κι εγώ δεν το ζόριζα όταν ήταν κρύο. Κατά τα άλλα, 15Κ χλμ εντελώς απροβλημάτιστα.

Το θέμα με το σασμάν που ανέφερες, από ότι έχω διαβάσει εδώ μέσα έχει λυθεί πλέον. Μοντέλα μετά το Μάρτη 2007 δεν παρουσιάζουν τέτοιο πρόβλημα. (Ξέχασα να αναφέρω. Κι εγώ για το TSI 140ps μιλάω.) Γενικά πιστεύω ότι το αμάξι είναι σουπερ (πόσο μάλλον το GT.)

 

Cheers.

ilias
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε,

 

Είμαι ακόμα με καλοκαιρινή διάθεση. Τον τελευταίο καιρό το Golfάκι μου το έχω για 'ξεκούραση' λόγω αγοράς νέας μοτοσυκλέτας. Τον αύγουστο το είχα ρίξει στα μπανάκια, την ερχόμενη εβδομάδα όμως το GOLF θα πιάσει πάλι δουλειά μια και θα κάνω ένα 4ήμερο ταξιδάκι Γιάννενα/Ζαγόρια.

 

Κώστας

 

Γεμισε που γεμισε off...το τοπικ...ας πω και εγω ενα "καλα να περασεις" φίλε Κώστα....:lol::lol:

Καταπληκτικη ομορφια τα μερη που θα πας.....

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Assembly plant=εργοστάσιο συναρμολόγησης. Το αμάξι φτιάχτηκε στο Βέλγιο.

 

Το δικό μου πάντως το τσέκαρα σήμερα (αν και το αυτοκίνητο το έχω πολύ καιρό...) και φτιάχτηκε το 2008 στο Wolfsburg της Γερμανίας.Καλό μου ακούγεται...!:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έλεγξα τα λάδια μου. Είναι στο μέσο περίπου, στο μέσο της περιοχής Β. Αν καταλαβαίνω καλά αυτά που λέει το manual, μισό λίτρο λείπει.

 

Το ερώτημα είναι, τώρα στα 11100 χλμ, προσθέτω? Το trip computer λέει ότι θα μου ζητήσει σέρβις στα 19400 αλλά εγώ λέω να το κάνω λίγο πιο πριν.

 

Αν προσθέσω τώρα τί να βάλω? Από το εργοστάσιο έχει το λάδι που προτείνεται και στο manual? Το VW 504 00 ? (3,6lt)

 

EDIT: ΑΥΤΟ δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έλεγξα τα λάδια μου. Είναι στο μέσο περίπου, στο μέσο της περιοχής Β. Αν καταλαβαίνω καλά αυτά που λέει το manual, μισό λίτρο λείπει.

 

Το ερώτημα είναι, τώρα στα 11100 χλμ, προσθέτω? Το trip computer λέει ότι θα μου ζητήσει σέρβις στα 19400 αλλά εγώ λέω να το κάνω λίγο πιο πριν.

 

Αν προσθέσω τώρα τί να βάλω? Από το εργοστάσιο έχει το λάδι που προτείνεται και στο manual? Το VW 504 00 ? (3,6lt)

 

EDIT: ΑΥΤΟ δηλαδή...

 

Εγώ όταν είχα ρωτήσει για να είμαι σίγουρος μου είπαν ότι είχε castrol edge 5w30. Στην περιοχή Β που είσαι αν θες προσθέτεις. Όπως έχουν πει κι αλλοι πιο πριν πρέπει να είσαι προσεκτικός και να προσθέσεις το πολύ όσα σου λείπουν και να μην το τιγκάρεις.

Cheers

ilias
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έλεγξα τα λάδια μου. Είναι στο μέσο περίπου, στο μέσο της περιοχής Β. Αν καταλαβαίνω καλά αυτά που λέει το manual, μισό λίτρο λείπει.

 

Το ερώτημα είναι, τώρα στα 11100 χλμ, προσθέτω? Το trip computer λέει ότι θα μου ζητήσει σέρβις στα 19400 αλλά εγώ λέω να το κάνω λίγο πιο πριν.

 

Αν προσθέσω τώρα τί να βάλω? Από το εργοστάσιο έχει το λάδι που προτείνεται και στο manual? Το VW 504 00 ? (3,6lt)

 

EDIT: ΑΥΤΟ δηλαδή...

 

Πως βλεπουμε ποσα χλμ μενουν για το σερβις? Χρειαζεται να εχουμε οθονη plus?

Link to comment
Share on other sites

Γυρνάς το κλειδί ώστε να ανοίξουν τα ηλεκτρικά μόνο, και κρατάς πατημένο το "0,0" που μηδενίζει τα χιλιόμετρα..

 

Δεν ξέρω αν θέλει plus.

Link to comment
Share on other sites

Γυρνάς το κλειδί ώστε να ανοίξουν τα ηλεκτρικά μόνο, και κρατάς πατημένο το "0,0" που μηδενίζει τα χιλιόμετρα..

 

Δεν ξέρω αν θέλει plus.

Και τη πορτα του οδηγου κλειστη!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...