Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλως ήρθες πατριώτη! Πολλά χιλιόμετρα γράφεις!

για δες αυτό

 

 

 

οντως δεν γραφει κατι, λογω εργοστασιακου συναγερμου και εμενα κλεινουν με ενα πατημα (και κρατημα), 8ελω ομως και τους καθρεπτες....

γενικα, εχει πολυ δουλεια η "παραμετροποιηση" αλλα μπορεις να κάνεις αρκετά....

για να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε λέει κάτι για καθρέφτες...

Κι εμένα με ενδιαφέρει..

 

(BTW, μεθαύριο βάζω cruise control, Θεσσαλονίκη, Μανδύλας, 135ευρώ)

 

φιλε μου το εβαλα και εγω εκει 126 πριν 2 βδομαδες (αν δεις πιο πισω εχω και post).Να ζητησεις να σου περασουν τα προστατευτικα στο τιμονι.εμενα δε μου τα περασαν και εχουν αφησει σημαδια.κατα τα τ'αλλα μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Προστατευτικά στο τιμόνι? Την ώρα που δουλεύουν, να μην το γρατσουνίσουν? Το'χω και δερμάτινο...

 

κανονικα με το που το παραλαμβανουν βαζουν πλαστικα γυρω απο το τιμονι και μια ναυλον σακουλα στη θεση του οδηγου.δεν τα εβαλαν και αφησαν καποια σημαδακια.εγω το διαπιστωσα μια βδομαδα μετα την ωρα που το καθαριζα και δυστηχως δερματινο το εχω και εγω (οπως ολοι φανταζομαι:lol:)

Link to comment
Share on other sites

εβαλε κανεις park sensors ?

καποιος ανεφερε οτι βαζουν στον μανδυλα με 140-150 ευρω δεν θυμαμαι

αν εβαλε κανεις και ειναι ευχαριστημενος ας μας το πει

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω το σκεφτομαι να παω, γραψε μας εντυπωσεις μολις το βαλεις σε παρακαλω.

 

Αν κανεις χιλιομετρα συχνα σε Ε.Ο. ....ειναι το κατι αλλο!!!

Και απο αποψη ευκολιας και απο αποψη οικονομιας!!! τρελη οικονομια!!!

Προσφατα απο Κορινθο - αθήνα με 6η και 130χλμ η καταναλωση ηταν σταθερα 5.2l/100χλμ...;)

Για μενα βεβαια ο τελειος συνδιασμος ειναι dsg και C.C!!!!!

Παιζοντας μια μερα βρηκα και κατι αλλο....

Με το + και το - διορθωνεις την ταχυτητα κατα 2-3 χλμ με καθε πατημα.Αν ομως το πατησεις και το κρατησεις πατημενο ειτε στο + ειτε στο - ανεβαζει ή μειωνει ταχυτητα με μεγαλη συχνοτητα;)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Παιζοντας μια μερα βρηκα και κατι αλλο....

Με το + και το - διορθωνεις την ταχυτητα κατα 2-3 χλμ με καθε πατημα.Αν ομως το πατησεις και το κρατησεις πατημενο ειτε στο + ειτε στο - ανεβαζει ή μειωνει ταχυτητα με μεγαλη συχνοτητα;)

 

έχει και μνήμη. Εαν μετά από φρένο, επιτάχυνση ή αλλαγή ταχύτητας ξαναπατήσεις το + θα σε φέρει στην στην σταθερή ταχύτητα που είχες την τελευταία φορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις χιλιομετρα συχνα σε Ε.Ο. ....ειναι το κατι αλλο!!!

Και απο αποψη ευκολιας και απο αποψη οικονομιας!!! τρελη οικονομια!!!

Προσφατα απο Κορινθο - αθήνα με 6η και 130χλμ η καταναλωση ηταν σταθερα 5.2l/100χλμ...;)

Για μενα βεβαια ο τελειος συνδιασμος ειναι dsg και C.C!!!!!

Παιζοντας μια μερα βρηκα και κατι αλλο....

Με το + και το - διορθωνεις την ταχυτητα κατα 2-3 χλμ με καθε πατημα.Αν ομως το πατησεις και το κρατησεις πατημενο ειτε στο + ειτε στο - ανεβαζει ή μειωνει ταχυτητα με μεγαλη συχνοτητα;)

 

Μια και το 90% των χιλιομετρων μου ειναι σε αυτοκινητοδρομο (Εγνατια & Θεσσαλονικη - Κατερινη), νομιζω και εγω πως θα δω πολυ καλα αποτελεσματα.

Προς το παρον με 2200χλμ (σε 20 μερες :) ) εχω μεση καταναλωση 7,9λιτρα/100χλμ. Στα 130 η καταναλωση μου ειναι περιπου 6,5 αν και δυσκολα κρατας σταθερα το γκαζι οποτε το cruise control σιγουρα θα κανει διαφορα στη καταναλωση. Το μονο μειον που βρισκω ειναι οτι σε τετοιους δρομους θα με περνει ο υπνος :blink::p

Link to comment
Share on other sites

έχει και μνήμη. Εαν μετά από φρένο, επιτάχυνση ή αλλαγή ταχύτητας ξαναπατήσεις το + θα σε φέρει στην στην σταθερή ταχύτητα που είχες την τελευταία φορά.

 

Ακριβως!! ;)

 

Μια και το 90% των χιλιομετρων μου ειναι σε αυτοκινητοδρομο (Εγνατια & Θεσσαλονικη - Κατερινη), νομιζω και εγω πως θα δω πολυ καλα αποτελεσματα.

Προς το παρον με 2200χλμ (σε 20 μερες :) ) εχω μεση καταναλωση 7,9λιτρα/100χλμ. Στα 130 η καταναλωση μου ειναι περιπου 6,5 αν και δυσκολα κρατας σταθερα το γκαζι οποτε το cruise control σιγουρα θα κανει διαφορα στη καταναλωση. Το μονο μειον που βρισκω ειναι οτι σε τετοιους δρομους θα με περνει ο υπνος :blink::p

 

Βαλε πιο δυνατα την μουσικη και θα εισαι οκ....;):lol:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Θα τον χαρακτηριζες μηπως αντι για γκρι ανοιχτο γαλαζιο?!?!

Αν ναι τοτε γρηγορα στην αντιπροσωπεια για ελεγχο... Μπορει να ειναι κατι πολυ απλο μπορει να παρεις και τον κινητηρα στο χερι!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως προσεξε κανεις να βγαζει γκρι καπνο μολις το βαζει μπρος και ειναι κρυο?οχι συνεχομενα τα πρωτα καυσαερια.(GOLF TSI 140).

 

:lol::lol::lol: Σου καιει ΛΑΔΙ!!!!:lol::lol:

 

Eιναι υδρατμοι της εξατμισης... Σε ολους το κανει οταν ειναι κρυο...:p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Διορθωση μπλε καπνος. δεν πιστευω να ειναι υδρατμοι.μολις το βαζω μπρος και ειναι κρυο τα πρωτα καυσαερια ειναι μπλε.αλλα μετα βγαινει κανονικο.και αυτο μετα το service τον 30000χλμ και αφου το εκαναν αναβαθμιση.δεν ξερω θα παω μανδυλα για ελεγχο επειγοντως.

Και κατι ασχετο ακουσα πολυ καλα λογια για το SPRINT BOOSTER. τι γνωμη εχετε? (αυτο που εξαληφει την καθυστερηση του ηλ.γκαζιου)

Link to comment
Share on other sites

Διορθωση μπλε καπνος. δεν πιστευω να ειναι υδρατμοι.μολις το βαζω μπρος και ειναι κρυο τα πρωτα καυσαερια ειναι μπλε.αλλα μετα βγαινει κανονικο.και αυτο μετα το service τον 30000χλμ και αφου το εκαναν αναβαθμιση.δεν ξερω θα παω μανδυλα για ελεγχο επειγοντως.

Και κατι ασχετο ακουσα πολυ καλα λογια για το SPRINT BOOSTER. τι γνωμη εχετε? (αυτο που εξαληφει την καθυστερηση του ηλ.γκαζιου)

 

Aλλο γκρι... Αλλο μπλε... Αν ειναι μπλε να το κοιταξεις....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Και κατι ασχετο ακουσα πολυ καλα λογια για το SPRINT BOOSTER. τι γνωμη εχετε? (αυτο που εξαληφει την καθυστερηση του ηλ.γκαζιου)

Αυξανει τη κανταναλωση. Δεν αξιζει για αυτο που δινει.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2402778#post2402778

multimedia carpc me tv tuner+exwteriko konta sto original+gps me dinatothta epiloghs destinator,igo ktl...500e!

 

Δεν εχεις και πολούς πελάτες ε????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δειτε αυτο το videaki:

 

http://youtube.com/watch?v=kSM5SWgJVwc

 

θελω σχολια!

 

Αυτο που λεει γενικα ειναι οτι τo Golf GT εχει 20% περισσοτερη ισχυ απο οτι η VW λεει επισημα (μαλλον για νομικους λογους και για να μην θαψει το GTI), οτι παραγει ιδια ισχυ με το GTI, οτι στους τροχους βγαζει 121.4 KW και στροφαλο 150ΚW δηλ 200PS!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις και πολούς πελάτες ε????

απο μ*****ιες αλλο τιποτα....

που διαολο ειδες στο ποστ μου οτι εχω μαγαζι ή οτι πουλαω?

λες απο το 2003 που χω γραφτει εδω να μην ειχα γραψει διαφορες αγγελιες?

 

@myway μην κοιτατε τα dyno οτι θες βγαζουν.αν το πηγαιναν σε αλλα 10 θα βλεπες διαφορετικες τιμες.

το πιο απλο που χετε να κανετε ειναι να ανοιξετε με ενα gti.κ οσο περιεργο κ να ακουστει την διαφορα θα την δεις σε κολωνα...

Link to comment
Share on other sites

11.500 χλμ. και μου 'χει κάψει 1,25l λάδι......

Μπορεί από βενζίνη να είναι οικονομικό (μόνο βέβαια αν οδηγάς με αυγό....στο γκάζι όχι στον....) αλλά από λάδι τα τσούζει το Golfάκι μας ε;;;;

Πήγα στην AUTO MARINE στην Αλεξάνδρας και τους φάνηκε πολύ φυσιολογικό.................

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...