Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσυ Δημήτρη με μπέρδεψες με τόσα link και μάλλον κατάλαβα λάθος (ότι δεν ταιριάζει δηλαδή)

 

.

 

Με συγχωρείς που σε μπέρδεψα....θα πάω να μάθω ελληνικά και θα επανέλθω...να μάθω αν μπαίνει και το τιμόνι κιόλας....ποιός ξέρει....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με συγχωρείς που σε μπέρδεψα....θα πάω να μάθω ελληνικά και θα επανέλθω...να μάθω αν μπαίνει και το τιμόνι κιόλας....ποιός ξέρει....

 

Γιατί θα σε πείραζε αν απαντούσες σαν τον Κώστα. Απο το να μου λες δες εδώ και δες εκεί. Τελος πάντων τέλος καλό ολα καλά.

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα σε πείραζε αν απαντούσες σαν τον Κώστα. Απο το να μου λες δες εδώ και δες εκεί. Τελος πάντων τέλος καλό ολα καλά.

.

 

Όπως γνωρίζω και κρίνω ορθώς απαντώ. Οδηγίες και υποδείξεις θα προτιμούσα να μη δέχομαι.

 

Αν δε σας καλύπτω, λυπάμαι. Μπορείτε να αγνοείτε όσα αναφέρω.

 

Ευτυχώς απαντούν ορθότερα άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Όπως γνωρίζω και κρίνω ορθώς απαντώ. Οδηγίες και υποδείξεις θα προτιμούσα να μη δέχομαι.

 

Αν δε σας καλύπτω, λυπάμαι. Μπορείτε να αγνοείτε όσα αναφέρω.

 

Ευτυχώς απαντούν ορθότερα άλλοι.

 

Φίλοι,

 

Με αφορμή τα παραπάνω μου δίνεται η ευκαιρία να κάνω γνωστό σε όλους ότι ο Δημήτρης (DIS) είναι η πιο αξιόπιστη πηγή κάθε είδους πληροφορία και βοήθεια, τουλάστον στον το χώρο του αυτοκινήτου. Είναι πρόθυμος να βοηθήσει, έχει απίστευτες γνώσεις και έχει επανηλημένα προκαλέσει τον θαυμασμό όλων με τις απαντήσεις του, τα κείμενά του και το υλικό που δίνει.

 

Μπράβο Δημήτρη.

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι,

 

Με αφορμή τα παραπάνω μου δίνεται η ευκαιρία να κάνω γνωστό σε όλους ότι ο Δημήτρης (DIS) είναι η πιο αξιόπιστη πηγή κάθε είδους πληροφορία και βοήθεια, τουλάστον στον το χώρο του αυτοκινήτου. Είναι πρόθυμος να βοηθήσει, έχει απίστευτες γνώσεις και έχει επανηλημένα προκαλέσει τον θαυμασμό όλων με τις απαντήσεις του, τα κείμενά του και το υλικό που δίνει.

 

Μπράβο Δημήτρη.

 

Κώστας

 

 

+1000

;););)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς που σε μπέρδεψα....θα πάω να μάθω ελληνικά και θα επανέλθω...να μάθω αν μπαίνει και το τιμόνι κιόλας....ποιός ξέρει....

 

οχι δεν σε συγχωρουμε κε. Δημητρη μας μπερδευεις.... δηλαδη σε ρωταμε για κατι και αντι να μας δωσεις μια απαντηση μας δινεις χιλιες!!!!! ελεος φτανει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αντικατεστησα το φιλτρο καμπινας σημερα μπας και λυθει το προβλημα.στις ςπομενες μερες θα ξερω.εβαλα και το cruise control στον μανδυλα (θεσ/νικη).το ανταλλακτικο και η τοποθετηση 126ευρω.νομιζω αρκετα καλα.το τρεμουλο μου ειπε ειναι φυσιολογικο.

εχει βαλει κανεις φιμε θεσ/νικη?αν ναι που και ποσο?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αντικατεστησα το φιλτρο καμπινας σημερα μπας και λυθει το προβλημα.στις ςπομενες μερες θα ξερω.εβαλα και το cruise control στον μανδυλα (θεσ/νικη).το ανταλλακτικο και η τοποθετηση 126ευρω.νομιζω αρκετα καλα.το τρεμουλο μου ειπε ειναι φυσιολογικο.

εχει βαλει κανεις φιμε θεσ/νικη?αν ναι που και ποσο?

 

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για το cruise control αν γίνεται να μου απαντήσεις σε μερικές ερωτήσεις!Καταρχάς είμαι από Κοζάνη και επειδή έχω πάει μια φορά στον μανδύλα έχω μείνει πολυ ευχαριστημένος οπότε σκέφτομαι να τον επισκεφτώ ξανά!Να σε ρωτήσω έχεις κάνει το service των 15000κμ??Στο μανδύλα το έκανες?Πόσο σου κόστισε και τι εργασίες είχε μέσα?Οσόν αφορά το cruise control επειδή είχα πάρει τηλ να ρωτήσω μου είχαν πει να συννενοηθώ με το τμήμα με τα ανταλλακτικά.Εσύ πως το κανόνισες και το έβαλες?Πήγες απο κει ή μίλησες με κάποιον απο το τηλ.? Φαντάζομαι ότι πρέπει να συννενοηθώ από πριν προκειμένου να παραγγείλουν το ανταλλακτικό.Τέλος οσόν αφορά το χρόνο της εγκατάστασης το άφησες το αμάξι και έφυγες ή περίμενες και το πήρες αμέσως?Όταν χρησιμοποιήσεις το cruise αν μπορείς ανέφερε αν δουλεύει οκ!Σόρρυ αν σε κούρασα με τις πολλές ερωτήσεις απλώς το σκεφτόμουν εδώ και καιρό να το περάσω αλλά δεν είχα βγάλει πολύ άκρη!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για το cruise control πηρα τηλ το πρωι και τους ρωτησα αν εχουν το ανταλλακτικο και αν κανουν την εγκατασταση.το ειχαν και μου ειπαν την τιμη 125.ρωτησα αν μπορω να παω και να μου το κανουν μου ειπαν οτι δεν ειχε πολυ κινηση γιατι ηταν οι μονοι ανοιχτα σημερα και πηγα.περιμενα εκει εκαναν περιπου2 με 2,5 ωρες αλλα εκαναν και αναβαθμιση στον εγκεφαλο του αυτοκινητου αλλα και αλλαγη του φιλτρου καμπινας.πρωτη φορα πηγα και εγω εκει και εμεινα ικανοποιημενος αν και ειχα βριστει με εναν τεχνικο εκπροσωπο.ηθελα να κανω το 1ο service με δικα μου λαδια και μου ειπε οτι δεν το καναν και οτι θα βγω εκτος εγγυησης κτλ.στη θεσσαλονικη οι τιμες των απριλιο ηταν ετεα 145 μανδυλας 150-160 και παζαροπουλος 170.μονο εργατικα ετεα+παζαροπουλος 60.τελικα το εκανα στο κιλκις 30ευρω τα εργατικα και τα λαδια και το φιλτρο τα πηγα εγω.σου αλλαζουν λαδια το βαζουν στον εγκεφαλο να ελεγξουν τυχων σφαλματα και σου συμπληρωνουν τα υγρα για υαλοκαθαριστηρες.περιμετρικος ελεγχος αυτοκινητου αλλα και ελεγχος απο κατω φρενα κτλ.

το cruise δουλεψε αψογα (διαβασε πρωτα οδηγιες) και το εβγαλε και ο τεχνικος μια βολτα να το δει.συνηθως παω ετεα αν και το φανοποιειο τους δεν το πλησιαζω ξανα

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!Αναβάθμιση όταν λες στον εγκέφαλο προκειμένου να δουλέψει το cruise control ή γενικά για καλύτερη λειτουργία του κινητήρα επειδή αρκετοί έχουμε παραπονεθεί για κάποια κομπιάσματα που και που???Από ότι φαίνεται μάλλον θα κάνω το service εδώ κοζάνη γιατί μου είπαν γύρω στα 120 ευρώ άμα μου λες ότι ο μανδύλας ζητάει 150-160 αλλά για το cruise θα τον επισκεφτώ μάλλον καθότι θέλω να περάσω και κάτι μαρσπιέδες στο αυτοκίνητο και δεν έχουν χαμπάρι εδώ αλλά ούτε βέβαια και ο μανδύλας. Την άλλη φορά που ρώτησα δεν τους ήξεραν ούτε αυτοί.Θα τους ξαναρωτήσω τώρα που έχω και τον κωδικό του αξεσουάρ.
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις ενα τριξιμο στην πορτα του συνοδηγου κοντα στο κουμπωμα της πορτας?(κουμπωμα εννοω μπροστα στην πορτα μετα το χερουλι που την ανοιγεις)εχει εκει καμμια βιδα(που ισως εχει ξελασκαρει)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις ενα τριξιμο στην πορτα του συνοδηγου κοντα στο κουμπωμα της πορτας?(κουμπωμα εννοω μπροστα στην πορτα μετα το χερουλι που την ανοιγεις)εχει εκει καμμια βιδα(που ισως εχει ξελασκαρει)

 

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=2749615

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!Αναβάθμιση όταν λες στον εγκέφαλο προκειμένου να δουλέψει το cruise control ή γενικά για καλύτερη λειτουργία του κινητήρα επειδή αρκετοί έχουμε παραπονεθεί για κάποια κομπιάσματα που και που???Από ότι φαίνεται μάλλον θα κάνω το service εδώ κοζάνη γιατί μου είπαν γύρω στα 120 ευρώ άμα μου λες ότι ο μανδύλας ζητάει 150-160 αλλά για το cruise θα τον επισκεφτώ μάλλον καθότι θέλω να περάσω και κάτι μαρσπιέδες στο αυτοκίνητο και δεν έχουν χαμπάρι εδώ αλλά ούτε βέβαια και ο μανδύλας. Την άλλη φορά που ρώτησα δεν τους ήξεραν ούτε αυτοί.Θα τους ξαναρωτήσω τώρα που έχω και τον κωδικό του αξεσουάρ.

 

η αναβαθμιση εγινε γιατι το δικο μου ηταν απο τα πρωτα και ο εγκεφαλος ηταν πολυ πιο ευαισθητος σε τυχων λαθη.τωρα ειναι πιο αναισθητος (σου παραθετω ακριβως τα λογια του μηχανικου).για τους μαρσπιεδες πρεπει να ρωτησεις στο τμημα ανταλλακτικων και καλυτερα να τους δωσεις και τον κωδικο.ρωτα και ετεα

Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμιση εγινε γιατι το δικο μου ηταν απο τα πρωτα και ο εγκεφαλος ηταν πολυ πιο ευαισθητος σε τυχων λαθη.τωρα ειναι πιο αναισθητος (σου παραθετω ακριβως τα λογια του μηχανικου).

 

Είδες κάποια διαφορά στην απόκριση του κινητήρα και γενικά στην συμπεριφορά του μετά την αναβάθμιση ή μπα???

Link to comment
Share on other sites

μονο 1 φωτο μου ανοιξε απο το λινκ.

υπαρχει αλλη πηγη?

 

έμενα μοθ άνοιξε κανονικά... για δοκίμασε πάλι

Link to comment
Share on other sites

έμενα μοθ άνοιξε κανονικά... για δοκίμασε πάλι

 

Εμένα δε μου άνοιξε, μη δοκιμάζεις.....

Σοβαρά τώρα, μόνο τα smilies βλέπω, ούτε μία φωτό!

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

μονο 1 φωτο μου ανοιξε απο το λινκ.

υπαρχει αλλη πηγη?

 

Δοκίμασε πάλι στο link. Δείχνει την αφαίρεση της επένδυσης της πόρτας για να καταλάβεις που βρίσκονται οι βίδες, τα κλιπς και τα ηχεία.

 

Δοκίμασε και στο πιο κάτω link.

 

Εξαγωγή επένδυσης πόρτας

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ουτε εγω τις βλεπω τις φωτος απο το λινκ! Ενω την προηγουμενη φορα που δοκιμασα τις εβλεπα κανονικα...

Καποιο προβλημα με τον σερβερ ισως?? Με καποιους ISPs??

Θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

είμαι ένας ευτυχής κάτοχος jetta 1.4 140ps και σας διαβάζω εδώ κ πού καιρό. Έχω μπει στην ιδέα να αλλάξω το τιμόνι μου από απλό σε πολυλειτουργικό. Πήγα σε στον τοπικό αντιπρόσωπό και μου είπε οτι μαζί με αλλαγή εγκεφάλου του τιμονιού κ μιας οθόνης κ κάτι άλλα που δεν πολυκατάλαβα θα μου κοστίσει 1000 €. Έχει κάνει κανείς αυτό που θέλω; Πόσο του κόστισε τελικά;

Ευχαριστώ κ συνεχίστε.:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

είμαι ένας ευτυχής κάτοχος jetta 1.4 140ps και σας διαβάζω εδώ κ πού καιρό. Έχω μπει στην ιδέα να αλλάξω το τιμόνι μου από απλό σε πολυλειτουργικό. Πήγα σε στον τοπικό αντιπρόσωπό και μου είπε οτι μαζί με αλλαγή εγκεφάλου του τιμονιού κ μιας οθόνης κ κάτι άλλα που δεν πολυκατάλαβα θα μου κοστίσει 1000 €. Έχει κάνει κανείς αυτό που θέλω; Πόσο του κόστισε τελικά;

Ευχαριστώ κ συνεχίστε.:)

 

(Βρε τι έπαθα !! Πολλή πελατεία έπεσε).

 

Titiko .. πάρε θέση στην ουρά γιατί τώρα τελευταία έχει πέσει μεγάλη ζήτηση για 'πολυλειτουργικό τιμόνι'. :D

 

Ρίξε μια ματιά στα όσα έχουν αναφερθεί πρόσφατα σε αυτό το forum για την αλλαγή τιμονιού .. και θα καταλάβεις ότι ..θα το "σώσεις" εύκολα το 1000ρικο;).

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...