Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

speedunlimited εγω θα ελεγα οι διαφορες ειναι

ζαντες

διπλη αποληξη πισω

το TSI sta 140 / TSI sta 170

ολα αυτα για το εξωτερικο

 

 

Αυτό με τα κόκκινα SI το 'χουν ξαναπεί, αλλά όπως είχα ξαναγράψει εμένα το GT (170 άλογα), που είναι 6 μηνών, πίσω γράφει GT και όχι TSI...

Μήπως εννοείς κόκκινο Ι για τα 120 και SI για τα 140?

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό με τα κόκκινα SI το 'χουν ξαναπεί, αλλά όπως είχα ξαναγράψει εμένα το GT (170 άλογα), που είναι 6 μηνών, πίσω γράφει GT και όχι TSI...

Μήπως εννοείς κόκκινο Ι για τα 120 και SI για τα 140?

 

Όχι φίλε μου, έτσι ήταν. απλά κάποιες παρτίδες ήρθαν με TSI και κάποιες με GT. Εμένα 6 μηνών ήρθε με gt σημα. Στην έκθεση του παζαρόπουλου το ειχε με TSI. Αλλάζει αυτό δεν είναι τίποτα

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΕ ΣΦΑΛΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΞΑΝΑΠΗΡΑΝ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΙΑ ΑΛΛΑ ΒΑΛΒΙΔΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΒΑΛΟΥΝ. ΘΑ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΧΑΣΤΡΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΝΕ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η γνωμη σας για τα λοιπα μοντελα της VW??

 

Εμενα προσωπικα μου αρεσουν παρα πολυ το Tiguan και το ολοκαινουριο Passat CC , το οποιο ειναι πραγματικα γ@μ@το.

Το κακο με τα περισσοτερα ειναι ο τεραστιος χρονος παραδοσης. Εμαθα για τα Tiguan οτι παει στον 1 χρονο.:wacko:

 

Γενικα ολα τα μοντελα που ειδα ειναι πολυ ποιοτικα...Το Eos επισης ειναι μια πολυ ωραια αντιγραφη του Golf σε καμπριο μορφη.

Το Polo μονο δεν εχει και τοσο καλο ονομα συγκριτικα με τα αλλα κι υπολειπεται καπως σε ποιοτητα...

 

Οπου να ναι ερχεται και το Scirocco, το οποιο πρεπει να ειναι πολυ καλο αυτοκινητο και θα συνεχισει δυναμικα την φιλοσοφια TSI, υποστηριζοντας την με ενα πολυ σπορ κουπε αμαξωμα με καλα κρατηματα και σπορ αισθηση στο δρομο. Προσωπικα δε με ξετρελανε εμφανισιακα εξωτερικα, χωρις να ειναι ασχημο φυσικα. Καθε αλλο. Μεσα επισης εχει πολυ ωραιο σπορ εσωτερικο σε αντιθεση με το συντηρητικο Golf. Εγω θεωρω οτι πολλοι Golfakides, λατρεις της ταχυτητας, μπορει να σκεφτουν μελλοντικα να μεταπηδησουν στο συγκεκριμενο αυτοκινητο, ειδικα αν αποδειχθει και πολυ καλο, κατι το οποιο πιστευω κι εγω, πως θα ειναι.

Der Golf !!!

 

Der Mythos lebt weiter....

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να παραγγείλω το επίσημο εξάρτημα από Ebay, και να μου το περάσουν κάπου χωρίς να μου χαλάσουν εγγυήσεις και να μου κάνουν και καλό προγραμματισμό εγκεφάλου?

 

(δε θέλω να το βάλω μόνος μου)

 

Και βέβαια....αρκει να το εχουν ξαναβαλει και να εχουν πειραματιστει στην κωδικοποιηση σε αλλο αυτοκινητο.....:lol::lol::p

Στο δικο μου παντως το εκαναν μια χαρα και γρηγορα...αφουν εχουν παρει το κολαι....

 

Να το πάω σε επίσημη αντιπροσωπεία ε? Πόσο θα μου πάρουν?

εμενα παντως στην επισημη με χρεωσαν 70 το ανταλακτικο και 40 εργασια.Αρκετα καλα νομίζω!!

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια τι παιζει με το κομπιασμα αυτο στις 3/3.5 ενα ξαδερφακι μου εχει το 140ρι και εχει το ιδιο προβλημα.στην αντιπροσωπεια του εκαναν ενα update αλλα το προβλημα δεν λυθηκε.σε εσας τι σας λενε οτι φταιει τελικα?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχω μια απορια,η θυρα OBD ειναι μονο για να διαβαζει σφαλματα?

Μπορω μεσω αυτης να κανω ρυθμισεις? η ειναι μονο με εργοστασιακο προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό τί απαντάμε?

Πώς βάζουμε αισθητήρες στο golf που έχει αυτό το σύστημα ***-bus?

Πώς θα καταλαβαίνουν ότι μπήκε η όπισθεν αν δεν παίρνουν από το φως ρεύμα?

 

Ο KIRRA το έκανε. Με τους hardcore αισθητήρες που χρειάζεται να τρυπήσεις? Ή με εκείνη την ταινία την Ιταλική?

 

Πηρα τους αισθητηρες 30 ευρω (και ασημι) απο ebay και εδωσα 40 ευρω για τοποθετηση (εκει που περνανε στερεοφωνικα/συναγερμους κλπ).

Δεν θα το εκανα μονος μου γιατι χρειαζεται λιγο δουλιτσα και πρεπει να ξερεις για να μην χαλασεις τιποτα στο ξηλωνε/ραβε. Ο προφυλαχτηρας δε βγηκε, γι'αυτο λεω οτι πρεπει να ξερεις πως γινεται.

Και φυσικα πρεπει να βγει και η πισω πλεξουδα για να συνδεθει με το καλωδιο της οπισθεν. Παντως δουλευει αψογα παρ'οτι εβαλα μονο δυο αισθητηρες (δεν μου αρεσει να φαινεται ο προφυλακτηραε γεματος κουμποτρυπες).

Link to comment
Share on other sites

speedunlimited εγω θα ελεγα οι διαφορες ειναι

ζαντες

διπλη αποληξη πισω

το TSI sta 140 / TSI sta 170

ολα αυτα για το εξωτερικο

 

Μπορει να δωσει κανεις μια ιδεα πως να κολλησω 2 λωριδες ανθρακωνημα στo πλαισιο των 2 μπροστινων πορτων κατω χαμηλα πανω στο πλαστικο κομματι?Τα πηρα για door sills εκανα μια προσπαθεια με ταινια διπλης οψεως αλλα τιποτα.Μετα σκεφτηκα να τα κολλησω με σιλικονη αλλα δε ξερω αν θα προξενησει φθορες οταν αποφασησω να αφειρεσω τα carbon.

Ελπιζω να σας εδωσα να καταλαβετε τον προβληματισμο μου

ΥΓ αλλαξα κεντρικο αεραγωγο στα 8400 χλμ τους ειπα μην τυχον λειπουν οι βιβες που μας εχει προειδοποιησει ο dis αλλα επειμενανε να τον αλλαξουν εξ ολοκληρου

 

Με σιλικονη.

Δεν παθαινει τιποτα, το εχω κανει στο δικο μου. Οι ταινιες δεν κολανε γιατι η επιφανεια ειναι λιγο σαγρε. Και με σιλικονη ομως μπορει να ξεκολησει, οπως εγινε σε μενα στην μερια μου, αλλα το ξανακολησα. Δεν υπαρχει αλλη λυση. Το τρυπημα ουτε για συζητηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχω μια απορια,η θυρα OBD ειναι μονο για να διαβαζει σφαλματα?

Μπορω μεσω αυτης να κανω ρυθμισεις? η ειναι μονο με εργοστασιακο προγραμμα?

 

Η θύρα OBD πέρα από χρήση διάγνωσης χρησιμοποείται και για προγραμματισμό σε όλα σχεδόν τα αμάξια.

Αλλά χρειάζεται να έχεις και τα κατάλληλα προγράμματα για να ανοίξεις ένα πρόγραμμα και να αρχίσεις τα πειράγματα, συν και αρκετές γνώσεις γύρω από το αντικείμενο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχω μια απορια,η θυρα OBD ειναι μονο για να διαβαζει σφαλματα?

Μπορω μεσω αυτης να κανω ρυθμισεις? η ειναι μονο με εργοστασιακο προγραμμα?

 

1. http://www.google.gr/

 

2. http://en.wikipedia.org/wiki/On-Board_Diagnostics

 

3. http://en.wikipedia.org/wiki/VAG-COM

 

4. http://www.ross-tech.com/

 

5. http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=3874&hl=vag+com

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εχει βαλει κανένας στο αυτοκίνητό του κοτσαδόρο?Αν ναι ξέρετε ποσο στοιχίζει μαζί με τοποθέτηση της αντιπροσωπείας η μόνο ο κοτσαδόρος?

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως στην επισημη με χρεωσαν 70 το ανταλακτικο και 40 εργασια.Αρκετα καλα νομίζω!!

 

Μάλιστα... Ευχαριστώ. Επειδή εμένα μου λένε 200, ρωτάω:

 

Έχει βάλει κανείς cruise control στη Βόρεια Ελλάδα με 70+40 ευρώ?

ΠΟΥ? (κατα προτίμηση Θεσσαλονίκη)

 

(KIRRA thanks για τις πληροφορίες)

Link to comment
Share on other sites

προ 2 εβδομαδων περασα στην ετεα το cruise control!

τιμη με τα περαστικα 175 ευρω ( 75 ευρω ανταλλακτικο και τα υπολοιπα περαστικα)

τιμη με τα περαστικα στην Κατερινη ( αντιπροσωπεια Ζησκατας) 300ευρω!!!!!!

 

δεν χανεις παντως κατι, εαν σε βολευει βεβαια ,να ρωτησεις και σε αλλους γυρω νομους π.χ. Κιλκις.

Link to comment
Share on other sites

Με σιλικονη.

Δεν παθαινει τιποτα, το εχω κανει στο δικο μου. Οι ταινιες δεν κολανε γιατι η επιφανεια ειναι λιγο σαγρε. Και με σιλικονη ομως μπορει να ξεκολησει, οπως εγινε σε μενα στην μερια μου, αλλα το ξανακολησα. Δεν υπαρχει αλλη λυση. Το τρυπημα ουτε για συζητηση.

 

Στην περιπτωση που θελεις να βγαλεις τα door sills τι γινεται με την σιλικονη ομως?Πως φευγει?Με απλο τριψιμο?

 

ΥΓ αΦοΥ μου αλλαξανε τον κεντρικο αεραγωγο την δευτερα σημερα πατησα το τριγωνο κουμπι του αλαρμ και το κουμπι μπηκε ολο μεσα δηλαδη το Γ@#@# την μανα κ αντι να το αλλαξουνε μου το δωσανε χαλασμενο..Ωραιες αντιπροσωπειες η να πω ωραια μαστορια που τα προσλαμβανουνε στην αντιπροσωπεια...καλυτερα δλδ να το πηγαινεις στο αυτοκινητο στον Κυρ ΜΠΑΜΠΗ να δεινεις και λιγοτερα παρα σε αντιπροσωπεια που στα αρπαζουν και δε σου κανουνε και ολοκληρωμενη δουλεια???

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Στην περιπτωση που θελεις να βγαλεις τα door sills τι γινεται με την σιλικονη ομως?Πως φευγει?Με απλο τριψιμο?

 

ΥΓ αΦοΥ μου αλλαξανε τον κεντρικο αεραγωγο την δευτερα σημερα πατησα το τριγωνο κουμπι του αλαρμ και το κουμπι μπηκε ολο μεσα δηλαδη το Γ@#@# την μανα κ αντι να το αλλαξουνε μου το δωσανε χαλασμενο..Ωραιες αντιπροσωπειες η να πω ωραια μαστορια που τα προσλαμβανουνε στην αντιπροσωπεια...καλυτερα δλδ να το πηγαινεις στο αυτοκινητο στον Κυρ ΜΠΑΜΠΗ να δεινεις και λιγοτερα παρα σε αντιπροσωπεια που στα αρπαζουν και δε σου κανουνε και ολοκληρωμενη δουλεια???

 

Δεν το κούμπωσαν καλά. Δεν πιστεύω πως έχει σπάσει. Θέλει αρκετή πίεση για να κουμπώσει σωστά. Μου είχε συμβεί κι εμένα 1-2 φορές παλιότερα.

 

Το θέμα όμως είναι ότι θα πρέπει να ξαναβγεί η κεντρική κονσόλα και αν δεν βγεί σωστά ακυρώνει το λόγο που την άλλαξες, δηλαδή τους τριγμούς.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω με τιποτα να μπω στο menu ρυθμισεις να αλλαξω γλωσσα και τετοια.

Σταματημενο το αμαξι,με ανοιχτο το κλειδι και ψαχνω αλλα τιποτα.

Εχει καννενα κολπο?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, οθόνη Plus έχει ?

 

Σε περίπτωση που το αυτοκίνητό σου διαθέτει οθόνη plus κάνε το εξής. Στο ταμπλό, στην πλευρά του συνοδηγού, έχει ένα ντουλαπάκι. Στο πάνω μέρος, επιμελώς κρυμμένο έχει ένα μαύρο βιβλίο που περιέχει οδηγίες χρήσεως. Σίγουρα θα βρείς αυτό που ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

προ 2 εβδομαδων περασα στην ετεα το cruise control!

τιμη με τα περαστικα 175 ευρω ( 75 ευρω ανταλλακτικο και τα υπολοιπα περαστικα)

τιμη με τα περαστικα στην Κατερινη ( αντιπροσωπεια Ζησκατας) 300ευρω!!!!!!

 

δεν χανεις παντως κατι, εαν σε βολευει βεβαια ,να ρωτησεις και σε αλλους γυρω νομους π.χ. Κιλκις.

 

Εγώ εκεί είμαι σχεδόν κάθε μέρα στον Ζησκάτα μιας και είμαι απο κατερίνη:)

:)Όντως πολλά τα λεφτά

Πάντως οτιδήποτε θέλετε για ανταλλακτικά και τέτοια ρωτήστε με για να σας λέω απο Ζησκάτα!!!

Συγκεκριμένα Ηλίας Ζησκάτας ο κάτοχος

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, οθόνη Plus έχει ?

 

Σε περίπτωση που το αυτοκίνητό σου διαθέτει οθόνη plus κάνε το εξής. Στο ταμπλό, στην πλευρά του συνοδηγού, έχει ένα ντουλαπάκι. Στο πάνω μέρος, επιμελώς κρυμμένο έχει ένα μαύρο βιβλίο που περιέχει οδηγίες χρήσεως. Σίγουρα θα βρείς αυτό που ψάχνεις.

 

 

Τις οδηγιες τις εχω βρει.Καθοτι μεταχειρισμενο θα σε γελασω αλλα μαλλον την απλη εχει.Γραφει μεσα οτι πατας το κατω 2δευτ.να βγει εν ειναι σε καννενα menu και μετα ψαχνεις τισ ρυθμισεις.Εμενα μου εμφανιζει μονο το trip καταναλωσεις ωρες λειτουργιας κ.λπ.

 

Παντως για να πω και τα καλα του ειχα ενα corolla του 2001.

Παιδια καμια σχεση.

Ακομα και το ηχοσυστημα που το κατακρινεται στο toyota με 6 ηχεια φαινεται επαγγελματικο και σε ενταση και σε ποιοτητα.

δεν εχω βρει κατι κατωτερο απο το αυτοκινητο που ειχα.

Link to comment
Share on other sites

pedia exo ena golf tsi 140 ps k mexri stigmis ola ine apsoga (10000km) gnorizeta ti paketa veltiosis kikloforun stin agora apo adiprosopies (filosidis, pazaropoulos, klp)? psaxno kati paraplisio se gt se thema epidoseon k stisimatos
Link to comment
Share on other sites

Τις οδηγιες τις εχω βρει.Καθοτι μεταχειρισμενο θα σε γελασω αλλα μαλλον την απλη εχει.Γραφει μεσα οτι πατας το κατω 2δευτ.να βγει εν ειναι σε καννενα menu και μετα ψαχνεις τισ ρυθμισεις.Εμενα μου εμφανιζει μονο το trip καταναλωσεις ωρες λειτουργιας κ.λπ.

 

Παντως για να πω και τα καλα του ειχα ενα corolla του 2001.

Παιδια καμια σχεση.

Ακομα και το ηχοσυστημα που το κατακρινεται στο toyota με 6 ηχεια φαινεται επαγγελματικο και σε ενταση και σε ποιοτητα.

δεν εχω βρει κατι κατωτερο απο το αυτοκινητο που ειχα.

 

Αν και έχει ξανασυζητηθεί (ίσως στο κατάλληλο forum ;))....

 

"απλή" οθόνη (δες το χώρισμα στη μέση)

http://imageshack.gr/files/t9hsysuushclpwk9b5zx_thumb.jpg

 

οθόνη plus

http://imageshack.gr/files/kc2zdlrjzyh3fi3r7g7q_thumb.jpg

 

Αν τελικά έχεις την απλή οθόνη, αυτό πιστεύω, τη γλώσσα μπορείς να την αλλάξεις μόνο με κάποιο διαγνωστικό.

 

Αν έχεις την οθόνη Plus ξαναδιάβασε τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια τι παιζει με το κομπιασμα αυτο στις 3/3.5 ενα ξαδερφακι μου εχει το 140ρι και εχει το ιδιο προβλημα.στην αντιπροσωπεια του εκαναν ενα update αλλα το προβλημα δεν λυθηκε.σε εσας τι σας λενε οτι φταιει τελικα?

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΑΝ ΚΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ GOLFAKIAS ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΟΣΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΣΤΡΑΦΙ, ΙΔΙΩΣ ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΩΝ.ΕΙΜΑΙ 30 ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ(ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΤΡΕΞΟΥΝ), ΟΥΤΕ ΛΙΩΝΩ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΣΩΣΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ(ΖΕΣΤΑΜΑ ΚΙΝΗΤΗΡΑ,1-2 ΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ ΣΒΗΣΩ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΚΑΙ 100ΑΡΑ ΒΕΝΖΙΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ).GOLF GT 170PS 40.000ΚΛΜ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ,ΚΟΜΠΙΑΣΜΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 3500 ΣΤΡΟΦΕΣ.ΕΧΟΝΤΑΣ 2+2 ΕΓΓΥΗΣΗ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ.ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΕΙΝΑΙ ΒΑΛΒΙΔΑ ΤΟΥΡΜΠΟ ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΙ ΟΚ.2 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ (ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑΡΘΕΙ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ) ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ.ΛΕΩ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΙΚΡΟ ΤΟ ΚΑΚΟ. ΠΑΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΞΑΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΓΥΡΝΑΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΛΕΩ: ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ..ΑΥΤΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣΟΥΝ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ Η ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ..SORRY ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΑΛΛΑ ΤΑ ΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΒΑΛΒΙΔΑΣ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Ή ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΑΠΛΑ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΙΠΟΤΑ..

Φίλε μου αυτό το κόμπιασμα που λες όταν έκανες test drive το αυτοκίνητο δεν το διαπίστωσες???!!! Έχω την εντύπωση πως δεν είσαι ο μόνος που το παρατήρει και διαμαρτύρεται. Έτσι λειτουργεί το συγκεκριμένο μοτεράκι και οι μηχανικοί στις αντιπροσωπείες έχουν βαρεθεί να ακούνε καθημερινά παράπονα για το συγκεκριμένο θέμα το οποίο φυσικά δεν είναι πρόβλημα.Αυτό ακριβώς που περιγράφεις στις συγκεκριμένες στροφές που περιγράφεις συμβαίνει την στιγμή που ξεφουσκώνει ο κομπρέσορας και εμπλέκεται αρχίζωντας να φουσκώνει η τουρμπίνα.

Λοιπόν, σειρά μου κι εμένα να βάλω cruise control.

(Τα 200 που μου ζητάνε δεν τα δίνω έτσι απλά)

Ξέρω πόσο εκνευρίζει να ρωτάμε πράγματα που υπάρχουν απαντημένα, αλλά δε βρήκα ακριβώς αυτό που θέλω:

 

Μπορώ να παραγγείλω το επίσημο εξάρτημα από Ebay, και να μου το περάσουν κάπου χωρίς να μου χαλάσουν εγγυήσεις και να μου κάνουν και καλό προγραμματισμό εγκεφάλου?

 

(δε θέλω να το βάλω μόνος μου)

 

Να το πάω σε επίσημη αντιπροσωπεία ε? Πόσο θα μου πάρουν?

εμενα παντως στην επισημη με χρεωσαν 70 το ανταλακτικο και 40 εργασια.Αρκετα καλα νομίζω!!

Αυτό που λέει ο opus ισχύει. Άνοιξε το google βρες τα τηλέφωνα όλως των αντιπροσωπειών στη Θεσσαλονίκη και κάνε μια ερώτηση στο καθ ένα πρωτού ξεκινήσεις να πας να γλυτώσεις και τις βενζίνες. Αν πάλι δεν βρεις κάπου κάποιο χαμηλό-φυσιολογικό ποσό καλύτερα να απευθυνθείς κάπου έκτός αντιπροσωπείας. Ούτε εγγύση χάνεις ούτε τίποτα.

δεν μπορω με τιποτα να μπω στο menu ρυθμισεις να αλλαξω γλωσσα και τετοια.

Σταματημενο το αμαξι,με ανοιχτο το κλειδι και ψαχνω αλλα τιποτα.

Εχει καννενα κολπο?

Όπως είπε κι ο φίλος παραπάνω αν έχεις οθόνη plus ξαναδιάβασε το user manual αν έχεις την απλή με το χώρισμα στη μέση πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιον που έχει vag-com και ξέρει να το χειρίζεται(διαγνωστικό software είναι) ή σε κάποιο συνεργείο. Ούτε 5 λεπτά δουλεία δεν είναι!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εκεί είμαι σχεδόν κάθε μέρα στον Ζησκάτα μιας και είμαι απο κατερίνη:)

:)Όντως πολλά τα λεφτά

Πάντως οτιδήποτε θέλετε για ανταλλακτικά και τέτοια ρωτήστε με για να σας λέω απο Ζησκάτα!!!

Συγκεκριμένα Ηλίας Ζησκάτας ο κάτοχος

 

Οταν ξαναπεράσεις απο την αντιπροσωπεία αν σου είναι εύκολο μάθε πόσο κάνει ο κοτσαδόρος για Golf Gt χωρίς τοποθέτηση και πόσο με τοποθέτηση.Σ'ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...