Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς ή ξέρει που μπορώ να βρω κάλυμμα για οθόνη 2 din για Golf V και καπάκι που να ταιριάζει για να καλύψει το κενό μεταξύ οθόνης και ταμπλώ;

Eυχαριστώ

 

http://www.kalogeropoulos.gr/homepage.asp?ITMID=5876

VW Jetta 1.4 TSI :happy: ΜΙΟ Α501

 

Looking into the future . . . You can see your self !

 

George M.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω κάνει παραγγελία 08-02-2007 και ακόμα δεν έχει μπει στην γραμμή παραγωγής !!!

 

Jetta 1.4 TSI Hightline 140Hp

VW Jetta 1.4 TSI :happy: ΜΙΟ Α501

 

Looking into the future . . . You can see your self !

 

George M.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας απενεργοποιησει το καμπανακι που χτυπαει για τις ζωνες ασφαλειας?Ειναι λιγο εκνευριστικο αν κ μετα απο 2 λεπτα σταματαει να χτυπαει απλα ρωταω αν γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Να μια καλή ευκαιρία να συνηθισεις να φοράς πάντα ζώνη ή και να επιβάλεις στο συνοδηγό να φορέσει :)

Αστους να λένε

 

Η δύναμη συμπιέζεται

Link to comment
Share on other sites

Να μια καλή ευκαιρία να συνηθλισεις να φοράς πάντα ζώνη ή και να επιβάλεις στο συνοδηγό να φορέσει :)

 

+1

 

Παιδια ειναι καλο να συνηθιζουμε να φοραμε την ζωνουλα.Εγω για καλη μου τυχη απο την 1η στιγμη που επιασα τιμονι εβαλα ζωνη και πια δεν μπορω χωρις να μην φοραω.Αισθανομαι οτι δεν κρατιεμαι, οτι ειναι στον "αερα".Και επειδη εχω δει πολλα, αποτρεπει πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Και οταν μπει μετα απο ποσο καιρο θα ερθει;

 

Εμένα γύρω στις 12 Φεβρουαρίου μου είπαν ότι μπήκε στην παραγωγή και την προηγούμενη εβδομάδα ότι μπήκε Ελλάδα! Αν σε μια βδομάδα το έχω στα χέρια μου τότε έχουμε και λέμε γύρω στον 1.5 μήνα από παραγωγή στα χέρια σου!! Αλλά έχε υπόψη σου ότι τα αμάξια μόλις βγουν από την παραγωγή δεν φεύγουν αμέσως. Περιμένουν να συμπληρωθεί όλη η παρτίδα για να γεμίσει το καράβι για Ελλάδα και μετά φεύγει, άρα υπάρχει ένα +- σε αυτό που σου είπα για την περίπτωσή μου.

 

+1

 

Παιδια ειναι καλο να συνηθιζουμε να φοραμε την ζωνουλα.Εγω για καλη μου τυχη απο την 1η στιγμη που επιασα τιμονι εβαλα ζωνη και πια δεν μπορω χωρις να μην φοραω.Αισθανομαι οτι δεν κρατιεμαι, οτι ειναι στον "αερα".Και επειδη εχω δει πολλα, αποτρεπει πολλα...

 

Συμφωνώ απόλυτα, και γώ νιώθω το ίδιο "κενό" και τη φοράω ακόμα και στη μικρότερη διαδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν μας ειπες ποτε εγινε η παραγγελια?Νομιζω πως 1,5 μηνας απο την μερα της παραγωγης σχετικα καλα ειναι..Περιμενω να μου πεις ποτε εγινε η παραγγελια εγω το πειγγειλα 18 φεβρουαριου ..Ποτε να περιμενω οτι θα μπει στην παραγωγη απο τι εξαρταται?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο περίεργο το θέμα της παραγγελίας! Η αντιπροσωπεία εδώ όταν πήγα να το παραγγείλω μου είπε ότι είχε πάρει πρωτοβουλία (λόγω του ότι περίμενε οτι θα γινόταν χαμός) και είχε κάνει παραγγελία μερικά Golf από πρίν. Ε εγώ έκλεισα ένα από αυτά, άρα δεν μπορώ να σου πω ακριβώς γιαυτό. Πάντως επίσης μου είπε αλλιώς ότι κάνει 3 μήνες υπό Κ.Σ. να έρθει. Εσένα δε σου έχουν πεί τπτ;
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα το ποστ σου ηταν 2 φεβρουαριου... οταν εγινε η παραγγελια αλλα σε 10 μερες μπηκε στην παραγωγη>?Εμενα εχει περασει 25 μερες και τιποτα ακομα.εχεις μσν να τα πουμε?alexandros29@hotmail.com eimai mesa hdh
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα σπίτι. Λοιπόν, 2 Φεβρουαρίου δεν έκανα παραγγελία απλά έκλεισα ένα από αυτά που είχε ήδη παραγγείλει η αντιπροσωπεία από πιο παλιά, δεν ξέρω πόσο πρίν όμως, αυτό σου λέω. Πάντως μην αγχώνεσαι! ένας μήνας είναι πολύ νωρίς ακόμα για να το αναζητάς! το αμάξι λένε κάνει 3 μήνες να φτάσει από τη μέρα της παραγγελίας. Καλά θα κάνεις να το βγάλεις λίγο από το μυαλό σου και θα σου έρθει πριν το καταλάβεις! ;) Γιατί αλλιώς δεν παλεύεται άκου με και μένα!
Link to comment
Share on other sites

Παντως και εγω ημουν αναμεσα στο μπλε γραφιτη και μαυρο...ημουν 99% κατασταλαγμενος για αμαυρο μεχρι που ειδα στην αντιπροσωπια το μπλε γραφιτη αλλα στο eos το καμπριο,εκει οι πιθανοτητες σχεδον μοιραστηκαν αλλα στα μεον ηταν πως δεν ηξερα πως θα του πηγαινε στο γκολφακι που ειναι κοφτο τελικα αποφασισα μαυρο...μεχρι που μου το θυμισες οταν ειδα το παλιο σου ποστ.Αν εχεις καμια φοτο στειλε να δουμε
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπραβω σας!Παρακολουθω το φορουμ αρκετους μηνες.Ειμαι και΄γω κατοχος ενος GT εδω 2 μηνες.Ειμαι πραγματικα πολυ ευχαριστημενος με το Golfaki.Ομως αυτο το προβλημα με τον συμπλεκτη το κανει και σε μενα.Σημερα ρωτησα στον Gratsia,και μου ειπαν οτι μαλλον φταινε τα κιλυνδρακια,και να τους το παω το συντομοτερο να το επισκευασουν.Καποιος απο εσας νομιζω τα εχει αλλαξει και θα ηθελα να ξερω αν τελικα λυθηκε το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο περίεργο το θέμα της παραγγελίας! Η αντιπροσωπεία εδώ όταν πήγα να το παραγγείλω μου είπε ότι είχε πάρει πρωτοβουλία (λόγω του ότι περίμενε οτι θα γινόταν χαμός) και είχε κάνει παραγγελία μερικά Golf από πρίν. Ε εγώ έκλεισα ένα από αυτά, άρα δεν μπορώ να σου πω ακριβώς γιαυτό. Πάντως επίσης μου είπε αλλιώς ότι κάνει 3 μήνες υπό Κ.Σ. να έρθει. Εσένα δε σου έχουν πεί τπτ;

 

Το ειδα το ποστ σου ηταν 2 φεβρουαριου... οταν εγινε η παραγγελια αλλα σε 10 μερες μπηκε στην παραγωγη>?Εμενα εχει περασει 25 μερες και τιποτα ακομα.εχεις μσν να τα πουμε?alexandros29@hotmail.com eimai mesa hdh

Αν εχετε τον αριθμο πλαισιου -λογικα το γραφει στη παραγγελια- μπορειτε εδω να το βαλετε και να δειτε αν εχει βγει απο την παραγωγη. Μη περιμενετε πολλες πληροφοριες, αλλα βοηθαει να δειτε αν εχετε γερμανικο η βελγικο Golf;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπραβω σας!Παρακολουθω το φορουμ αρκετους μηνες.Ειμαι και΄γω κατοχος ενος GT εδω 2 μηνες.Ειμαι πραγματικα πολυ ευχαριστημενος με το Golfaki.Ομως αυτο το προβλημα με τον συμπλεκτη το κανει και σε μενα.Σημερα ρωτησα στον Gratsia,και μου ειπαν οτι μαλλον φταινε τα κιλυνδρακια,και να τους το παω το συντομοτερο να το επισκευασουν.Καποιος απο εσας νομιζω τα εχει αλλαξει και θα ηθελα να ξερω αν τελικα λυθηκε το προβλημα.

 

Εμένα δεν έχει καποιο πρόβλημα, όμως κάνει το χαρακτηριστικό τρίξιμο όταν είναι ζεστό. Σε αυτό το θέμα μου απάντησαν ότι χρειάζεται λίγο spray και θα στηματήσει, όμως για να γίνει αυτό πρέπει να λυθεί το αυτοκίνητο (δίσκο πλατώ). Αφού με διαβεβαίωσαν ότι πέρα από το θόρυβο δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα, αποφάσισα να το αφήσω ως έχει. Αν μέχρι τη λήξη της εγγύησης δεν έχει συμβεί τίποτα τότε μάλλον δεν είχε πρόβλημα ούτως ή άλλως.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σχετικα με την καθυστερηση του γκαζιου θυμιστε μου, ειναι φυσιολογικο ή μπορω να το παω στην αντιπροσωπεια να μου το διορθωσουν?
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ (ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΤΙΣ ΥΨΗΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ) ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ! ΙΣΩΣ ΕΙΜΟΥΝ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ. ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΚΑΝΕΙΣ ΠΗΓΑ ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟ ΣΤΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΞΕΝΟΙΑΣΑ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ, ΟΠΩΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΚΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ, (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟ ΤΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ) ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΑΓΗ ΔΙΣΚΟ-ΠΛΑΤΩ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ!

 

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΗ ΧΑΝΕΤΕ ΧΡΟΝΟ...;)

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ (ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΤΙΣ ΥΨΗΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ) ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ! ΙΣΩΣ ΕΙΜΟΥΝ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ. ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΚΑΝΕΙΣ ΠΗΓΑ ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟ ΣΤΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΞΕΝΟΙΑΣΑ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ, ΟΠΩΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΚΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ, (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟ ΤΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ) ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΑΓΗ ΔΙΣΚΟ-ΠΛΑΤΩ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ!

 

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΗ ΧΑΝΕΤΕ ΧΡΟΝΟ...;)

 

Ευχαριστώ για τη πληροφορία ( περιμένω golfaki tsi από παζαρόπουλο και γω )

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας απενεργοποιησει το καμπανακι που χτυπαει για τις ζωνες ασφαλειας?Ειναι λιγο εκνευριστικο αν κ μετα απο 2 λεπτα σταματαει να χτυπαει απλα ρωταω αν γινεται?

Δεν γίνεται να το απενεργοποιήσεις.

Αν πάντως δεν θες να φοράς ζώνη, ένας εύκολος τρόπος για να μην σε πρίζει είναι να περάσεις την ζώνη πίσω απο το κάθισμα και να την κουμπώσεις μετά.;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να το απενεργοποιήσεις.

Αν πάντως δεν θες να φοράς ζώνη, ένας εύκολος τρόπος για να μην σε πρίζει είναι να περάσεις την ζώνη πίσω απο το κάθισμα και να την κουμπώσεις μετά.;)

 

Οπότε ο δύστυχος που θα σε στουκάρει να είναι σίγουρο ότι θα πληρώνει τους συγγενείς σου μέχρι να ψοφήσει και εκείνος ....

 

Α επίσης έχουν βγάλει μια πατέντα (η οποία πωλείται κανονικά στα καταστήματα με είδη αυτοκινήτου της μπανανίας μας χωρίς να ανοίξει ρουθούνι), φαντάσου το μεταλικό "παλουκάκι" σκέτο χωρίς τη ζώνη που το βάζεις εκεί και ξενοίαζεις. Μην ανησυχείς να είσαι σίγουρος οτι ο δικαστής θα τιμωρήσει όπως πρέπει τον άτυχο που θα πέσει επάνω σου, θα αφήσει να κυκλοφορει ελεύθερος και ωραίος ο μαγαζάτορας που θα στο πουλήσει και θα φροντίσει ώστε οι συγγενείς σου να αποζημιωθούν όπως ορίζει ο νόμος .....

Link to comment
Share on other sites

Tελικα γινεται να τον απενεργοποιησεις τον ηχο, το λαμπακι θα εξακολουθει να αναβει.Το εκανε ενας γωστος μου σε TSI στην αντιπροσωπια.Εγω πηγα σε μια μαντρα με τρακαρισμενα κ πηρα 2 σιδερακια (γλωσσες) τα οποια μου τα εκοψαν απο ζωνες τα εβαλα κ ησυχασα!!Οταν θελω να φορεσω τη ζωνη βγαζω το σιδερακι και τη βαζω
Link to comment
Share on other sites

Tελικα γινεται να τον απενεργοποιησεις τον ηχο, το λαμπακι θα εξακολουθει να αναβει.Το εκανε ενας γωστος μου σε TSI στην αντιπροσωπια.Εγω πηγα σε μια μαντρα με τρακαρισμενα κ πηρα 2 σιδερακια (γλωσσες) τα οποια μου τα εκοψαν απο ζωνες τα εβαλα κ ησυχασα!!Οταν θελω να φορεσω τη ζωνη βγαζω το σιδερακι και τη βαζω

WOW and well done!!!!!!!!!!!:wacko: Το ξερεις οτι απαγορευεται αυτο που "λες εσυ" οτι εκανε η αντιπροσωπια? Και φυσικα γινεται και το κανεις και μονος σου με προγραμμα, αλλα αν πραγματι το εκανε η αντιπροσωπια της VW ειναι εγκληματιες.

Οταν τρακαρεις και -χτυπα ξυλο- χτυπησεις, θα λες το ιδιο??? Οτι τα εβγαλες και ησυχασες??? Grow up boy. Και στο κατω κατω, αφου βρηκες το κολπο να μη χτυπαει, γιατι να τη βαλεις ever τη ζωνη σου? Να κυκλοφορεις ετσι ακριβως, προτεινω:X

Link to comment
Share on other sites

To αν και κατά πόσο θα έπρεπε να υπάρχει πρόστιμο για τη μη χρήση ζώνης ασφαλείας είναι ένα μεγάααλο θέμα (η σχετική συζήτηση αποτελεί και ένα από τα πιο θρυλικά thread στο 4TFORUM).

 

Aυτό που θα έπρεπε όμως να συμβαίνει (και δε συμβαίνει από όσο γνωρίζω) είναι να λογίζεται η μη χρήση ζώνης ως επιβαρυντικός παράγοντας για τον παθόντα ο οποίος με αυτήν του την παράληψη καθίσταται τουλάχιστον συνυπεύθυνος για ό,τι βλάβη υποστεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...