Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Re paides... OSOi exoun GT magia tous p eixan t lefta k t piran. Osoi exoun lefta g GTI pali magia tous kai gia R32 akoma megaluteri. Giati n tsakonomaste? apla to TSI einai pio ValueForMoney.. g allo logo pairneis GT g allo GTI gia allo R32 gia allo FSI kai g allo TSI. dn mporeis n sugkrineis portokalia me lemonia.. einai 8ema ti dia8etei o ka8enas k ti zhtaei.-

exw TSI kai eimai 18(prwto m autokinito) eimai apistefta euxaristimenos, t evala k ESP k paei mia xara... ok den einai GT alla den einai k FSI exei merh apo ola.. to 8ema einai oti i mama i mama VW an xreiazotan alla frena 8a t evaze alla , alles anartiseis 8a t evaze alles... MN akouw malakies g alles e3atmiseis kai istories tetoies... exete ena koukli mhn ginomaste oloi kagouria.. to TSI den einai ena Wanna Be GT oute to GT ena wanna be GTI oute to GTI ena wanna be R32.. to ka8e ena einai auto pou einai kalws i kakws. Min ta sugkrinetai... kalutera n milame g alla 8emata sto forum kai na mn kanoume koumanto stis tsepes o enas t allou... DEN EINAI MAGIA... ok? 18 eimai kai exw TSI dn to paizw kapoios... egw mpika edw

 

gia na vrw lush sta provlimata

gia na akousw gnwmes gia ton extra e3wplismo

gia na ma8w kamia kalh antiproswpia n paw g service

gia na m protinoun allages aples omws (hxeia a3esouar ktl)

 

Kopste tis vlakies tou style: file pira tsi me 21500 to evala esp t evala alli e3atmisi alli maska allh programma allh mhxanh :P ktl oti pairneis t pairneis apo ergostasio alliws pare zastava k valtou mixani Porche.. to idio m akougetai

 

Den goustarw n krinoun tis epiloges m opws den krinw twn allwn... oloi adelfakia exoume kai as milhsoume gia sovara 8emata...

(poios thn exei megaluterh:blink: to suzhtousa sto dhmotiko):lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Fantazome exis TSI giauto ta les auta.......

 

o noon noito....

 

Κατ' αρχάς δεν μπορώ να καταλάβω πως γινεται στο προηγούμενο post μου

να μην κατάλαβει κανείς ότι μιλάω ειρωνικά. Η έκδοση TSI που πλησιάζει το

GT σε ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ φτάνει τα 22 χιλιάρικα και νομίζω ότι είναι no brainer το ότι

τα +30 άλογα, τα καλύτερα φρένα, οι καλύτερες αναρτήσεις και το καλύτερο

look αξίζουν και με το παραπάνω τα +2 χιλιάρικα. Μην τρελαθούμε κιόλας δεν

τίθεται θέμα σύγκρισης ανάμεσα σε GT και TSI ..... Όποιος υποστηρίζει ότι η

μόνη διαφορά είναι τα 30 άλογα ας παει να δώσει ένα χιλιαρικάκι να κάνει το

TSI 170 και την έπιασε κότσο τη VW (και ας συνεχίσει να κοιμάται τον ύπνο

του δικαίου)

 

Ο μόνος λόγος που δεν έχω το GT ακόμα είναι ότι θέλω να περιμένω 1 χρόνο

ακόμα οπότε και θα έχει δείξει την αξιοπιστία του ο κινητήρας. Αν όντως συμβεί

κάτι τέτοιο αν διαθέτω 18 θα πάρω TSI, αν διαθέτω 24+ θα πάρω το GT ....

Link to comment
Share on other sites

Το κοινο τους στοιχειο ειναι οτι οι κινητηρες τους σιγουρα καποια στιγμη θα "σπασουν", αφου ειναι "πιεσμενοι"! Οποτε τι το παλευετε το θεμα; :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι πρεπει να παιζει με τους πλανητες σημερα δεν εξηγειται αλλιως :) Οι μισοι γραφουν ειρωνικα σχολια κ οι αλλοι μισοι αρπαζονται απο αυτα τα σχολια και απαντανε σοβαρα!
Link to comment
Share on other sites

Α ναι αυτό που το πας το ξέχασα !!! Θα σπάσουν γιατί είναι πιεσμένοι, γιατί

είναι 1400 cc (προφανές)!!!

 

Και προφανώς είμαι πάλι ειρωνικός ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι πρεπει να παιζει με τους πλανητες σημερα δεν εξηγειται αλλιως :) Οι μισοι γραφουν ειρωνικα σχολια κ οι αλλοι μισοι αρπαζονται απο αυτα τα σχολια και απαντανε σοβαρα!

 

+1 :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βρε τι γίνεται... :dizzy:

Υπομονή όμως...

 

Σε ...λίγο που θα βγάλει η VW τον TSI 1,2 με 120 άλογα (..λέεεμε τώρα)

θα τσακώνωνται οι TSI 120 HP με τους ΤSI 140 HP :chair: :vava:

και θα ησυχάσουν οι GTδες :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2.700 χλμ. (πολύ νωρίς ακόμη) το αυτοκίνητο δεν παρουσίασε τίποτε και μου προσφέρει απίστευτα ευχαριστη οδήγηση. Βέβαια είναι ο 2ος κινητήρας που φοράω (γιατί ο 1ος έσπασε στα 500 χλμ.) , κατανάλωσε περίπου 50 λιτρα λάδι, το δυναμομέτρησα και βγάζει μετα βίας 98 ίππους, σε γενικές γραμμες είναι καλό.

 

Για να σοβαρευτούμε και λίγο τώρα το αυτοκίνητο είναι απίστευτο!!!!! Λέτε ότι θέλετε και χαλάλι τα χρήματα που ξόδεψα για να το αποκτήσω. Συγχαρητήρια στη VW που σέβεται τον αγοραστή της και κατόρθωσε να λανσάρει προσιτά αυτό το αυτοκίνητο.

 

Για να μην επαναλαμβάνω λοιπόν τα ίδια με τις προηγούμενες 115 σελίδες αυτού το forum, μου αρέσει πολύ το αυτοκίνητο και ανταποκρίνεται 100% στις προσδοκίες μου.

Link to comment
Share on other sites

telika kaneis exei na kanei kamia protasi

a. gia antiproswpia g service

b. gia hxeia

g. g e3oplismo???

 

1)Είναι λίγο νωρίς ακόμη για service, ώστε να έχει διαμορφωθεί άποψη (τουλαχιστον από όσους έχουν για πρώτη φορά VW)

2) Εχω αφήσει τα εργοστασιακά

3) Το gadgetάκι που βρήκα ενδιαφέρον είναι αυτό:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150058371238&sspagename=ADME:L:RTQ:US:1

(αναφέρεται στο post #1924 του lafiera)

Link to comment
Share on other sites

1)Είναι λίγο νωρίς ακόμη για service, ώστε να έχει διαμορφωθεί άποψη (τουλαχιστον από όσους έχουν για πρώτη φορά VW)

2) Εχω αφήσει τα εργοστασιακά

3) Το gadgetάκι που βρήκα ενδιαφέρον είναι αυτό:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150058371238&sspagename=ADME:L:RTQ:US:1

(αναφέρεται στο post #1924 του lafiera)

 

 

 

... ti akrivws kanei auto t gadgetaki!?!?

posoi t exoun valei, me ti egguysh, se posous exei er8ei? idi exw paragkeilei mia fora apo 3bay k akoma perimeeeenw!! i topo8ethsh t? eukolh? plz help!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2.700 χλμ. (πολύ νωρίς ακόμη) το αυτοκίνητο δεν παρουσίασε τίποτε και μου προσφέρει απίστευτα ευχαριστη οδήγηση. Βέβαια είναι ο 2ος κινητήρας που φοράω (γιατί ο 1ος έσπασε στα 500 χλμ.) , κατανάλωσε περίπου 50 λιτρα λάδι, το δυναμομέτρησα και βγάζει μετα βίας 98 ίππους, σε γενικές γραμμες είναι καλό.

 

Για να σοβαρευτούμε και λίγο τώρα το αυτοκίνητο είναι απίστευτο!!!!! Λέτε ότι θέλετε και χαλάλι τα χρήματα που ξόδεψα για να το αποκτήσω. Συγχαρητήρια στη VW που σέβεται τον αγοραστή της και κατόρθωσε να λανσάρει προσιτά αυτό το αυτοκίνητο.

 

Για να μην επαναλαμβάνω λοιπόν τα ίδια με τις προηγούμενες 115 σελίδες αυτού το forum, μου αρέσει πολύ το αυτοκίνητο και ανταποκρίνεται 100% στις προσδοκίες μου.

 

δηλαδη χανεις 52 αλογα απο το μοτερ μεχρι τον δρομο? αν το λες εσυ αυτο καλο τοτε ελπιζω το επομενο να μην ειανι καμια φεραρι:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να προτείνω κάτι, για όποιον θέλει...??? Τι θα λέγατε να αντιγράψετε στοιχεία από το Trip Computer του αυτοκινήτου σας όπως κατανάλωση και διανυθέντα Km που υπολογίζεται αυτή, είμαι περίεργος να δω...που κυμαίνεται η κατανάλωση βγάζοντας συμπέρασμα από ένα μεγάλο αριθμό διαφορετικών κατόχων.

 

Για να διευκολύνω:

 

Α - Μοντέλο:

Β - Lit/100km:

Γ - Km:

Δ - Πολη-Εθνική-Επαρχιακό Δρόμο (%):

Ε - Total Km:

 

 

Επεξήγηση:

Α - (TSI/GT/GTI/R32)

Β - Τιμή από το Trip Computer.

Γ - (διανυθέντα Km που υπολογίζεται η παραπάνω κατανάλωση) καλό θα ήταν το Γ να είναι >100Km για πιο ασφαλή συμπεράσματα.

Δ - Αν και εφόσον μπορείτε δώστε σε ένα ποσοστό που κάνατε αυτά τα Km. Απαντήστε μόνο με νούμερα: Π.χ. 30-20-50 δηλ 30%σε πόλη, 20% Εθνική και 50%σε Επαρχιακό Δρόμο.

E - Συνολικά km που έχει διανύσει το αυτοκίνητό σας.

 

Π.Χ. σαν απάντηση κάποιου:

 

Α - Μοντέλο: GT

Β - Lit/100km: 9,7

Γ - Km: 220

Δ - Πολη-Εθνική-Επαρχιακό Δρόμο (%): 80-20-0

Ε - Total Km: 8700

 

Υ.Σ. Υπόσχομαι αν μαζευτούν αρκετά, να τα αναλύσω και να σας παρουσιάσω ενδιαφέροντα αποτελέσματα!

Δεν πάμε να γκρεμίσουμε αυτούς που μας γκρέμισαν, πάμε να τους δείξουμε πως δεν πέσαμε.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα, θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο πείρας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

re paidia g t gadgetaki help ligo!... na rwthsw... an stn memory card exw mp3... 8a t paizei t golfaki p dn exei mp3???!?!

 

To RCD300 φαίνεται σε foto προς το τέλος της σελίδας που ποστάρισα και έχει το gagetaki...

και ναι, εάν στην κάρτα μνήμης έχεις mp3 θα το διαβάζει ο αντάπτορας (δηλ το ...gadgetaki) και θα μεταβιβάζει ηχητικό σήμα στο CDplayer (μαζί με άλλες πληροφορίες πχ για το ποιός φακελος παίζει ποιο track κλπ, σαν να έχεις δηλαδή συνδέσει αντι το ανταπτοράκι ένα εξωτερικό CD changer).

Περισσότερα δεν ξέρω γιατί δεν το έχω βάλει στο αμάξι μου...

 

Για τον Vasili 2006 (καλή αρχή)

 

Α - Μοντέλο:GT

Β - Lit/100km:10,4 (το ψιλοπατάω το γκαζάκι ...όπου μπορώ)

Γ - Km:1870

Δ - Πολη-Εθνική-Επαρχιακό Δρόμο (%): 80-0-20 (πολυ χονδρικος υπολογισμός)

Ε - Total Km:11200

Link to comment
Share on other sites

....Και θα ήθελα να παρακαλέσω, αν γίνεται να γράφουμε όλοι με ελληνικούς χαρακτήρες, γιατί αλλιώς το κείμενο είναι δυσανάγνωστο και κουραστικό (πέραν του ότι αποθαρρύνεται και η χρήση greeklish από τον δικτυακό τόπο που μας φιλοξενεί, σύμφωνα με τους όρους χρήσης...)
Link to comment
Share on other sites

Α - Μοντέλο: TSI

Β - Lit/100km: 7.9

Γ - Km:850

Δ - Πολη-Εθνική-Επαρχιακό Δρόμο (%): 20-80-0

Ε - Total Km: 3400

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...