Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα συναγωνιστες

μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει? Ψαχνω ψηφιακο πολυοργανακι ,που να εχει βολτομετρο, θερμοκρασια νερου κ να ταιραζει με το αμαξι μας, κ να μπαινει καπου στην κονσολα , οχι στρογγυλα οργανακια που μπαινουν στην κολονα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα συναγωνιστες

μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει? Ψαχνω ψηφιακο πολυοργανακι ,που να εχει βολτομετρο, θερμοκρασια νερου κ να ταιραζει με το αμαξι μας, κ να μπαινει καπου στην κονσολα , οχι στρογγυλα οργανακια που μπαινουν στην κολονα

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλημερα συναγωνιστες

μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει? Ψαχνω ψηφιακο πολυοργανακι ,που να εχει βολτομετρο, θερμοκρασια νερου κ να ταιραζει με το αμαξι μας, κ να μπαινει καπου στην κονσολα , οχι στρογγυλα οργανακια που μπαινουν στην κολονα

 

Αν έχεις τη μεγάλη mfd υπάρχει το Kufatek e-mfa, το χω βάλει στο δικό μου 5αρι και ειναι μια χαρά!! Εχω φωτο εδω;) (ελπίζω να φαίνονται!!)

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
παιδια ερωτηση το Golf 5 απο ποτε κυκλοφορουσε στην ελλαδα?ΟΙ εκδοσεις του στα 1,4 gia tsi ποιες ηταν και πως λεγοταν?Σκεφτομαι για μεταχειρισμενο γι αυτο ρωταω
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση το Golf 5 απο ποτε κυκλοφορουσε στην ελλαδα?ΟΙ εκδοσεις του στα 1,4 gia tsi ποιες ηταν και πως λεγοταν?Σκεφτομαι για μεταχειρισμενο γι αυτο ρωταω

 

νομιζω βγηκε το 2005. εκδοσεις εξοπλισμου εννοεις?

διοτι μοτερ στα 1.4 ειχε δυο. το 1.4gt που ηταν 170 ιππους (τουρμπο+κομπρεσσορας) και το 1.4tsi με 140 ιππους μονο τουρμπο.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω βγηκε το 2005. εκδοσεις εξοπλισμου εννοεις?

διοτι μοτερ στα 1.4 ειχε δυο. το 1.4gt που ηταν 170 ιππους (τουρμπο+κομπρεσσορας) και το 1.4tsi με 140 ιππους μονο τουρμπο.

 

 

Στα 170 και 140 ήταν με τούρμπο+κομπρέσορα.

 

Στα 122 είχε μόνο τούρμπο.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Στα 170 και 140 ήταν με τούρμπο+κομπρέσορα.

 

Στα 122 είχε μόνο τούρμπο.

 

σωστος εχεις δικιο.

Link to comment
Share on other sites

καλα θυμομουν και εγω.Δηλαδη το Gt ηταν αυτο με τα 170 και το gt sport με τα 140 και 122?Gt sport ονομαζοταν μια συγκεκριμενη εκδοση εξοπλισμου οπως πχ tredline,highline η ηταν γενικη εκφραση για τα μοντελα 122 και 140 αλογα οπως το Gt?Ξερει κανεις να μου πει για το Gt τι παραπανω ειχε σαν στανταρ εξοπλισμο απο τα αλλα?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλα θυμομουν και εγω.Δηλαδη το Gt ηταν αυτο με τα 170 και το gt sport με τα 140 και 122?Gt sport ονομαζοταν μια συγκεκριμενη εκδοση εξοπλισμου οπως πχ tredline,highline η ηταν γενικη εκφραση για τα μοντελα 122 και 140 αλογα οπως το Gt?Ξερει κανεις να μου πει για το Gt τι παραπανω ειχε σαν στανταρ εξοπλισμο απο τα αλλα?

 

Αν θυμάμαι καλά, το GT ήταν αυτό με τα 170 άλογα. Στα 140 άλογα η "high" έκδοση ήταν η GT Sport που είχε ζάντες, sport ανάρτηση, μάσκα σαν του GT, δέρμα, μπάκετ καθίσματα, κλιματισμό.

ilias
Link to comment
Share on other sites

Υαπρχει φιλε μου σιγουρα και gt sport με 122 αλογα.Ενα απο τα μοντελα που βρηκα για αγορα λεει 1,4 Tsi gt sport 122ps και σε ενα αλλο 1,4 Tsi gt sport σκετο.Οποτε λογικα το gt sport ηταν εκδοση εξοπλισμου η κορυφαια λογικα για τις εκδοσεις 122 και 140 αλογων.Αν καποιος θυμαται κατι διαφορετικο ας το πει η αν ξερει καποιο link για περαιτερω πληροφοριες
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αρχικα gt ηταν η εκδοση των 170 ιππων και tsi η εκδοση των 122 ιππων.

κατοπιν ολα τα ειπαν gt και εκει παιζει η εκδοση εξοπλισμου και ιπποδυναμης.

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα δηλαδη gt sport ελεγαν την κορυφαια σε εξοπλισμο εκδοση δηλαδη σε ολα τα μοντελα απο 122 μεχρι 170?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα δηλαδη gt sport ελεγαν την κορυφαια σε εξοπλισμο εκδοση δηλαδη σε ολα τα μοντελα απο 122 μεχρι 170?

 

GT sport ηταν μονο 122 και 140. ηταν ενα πακετο εξοπλισμου σχεδον ιδιο με το GT .Το GT εβγαινε μονο με 170 αλογα. Η βασικη διαφορα περα απο το τι γραφει το καθενα ηταν οι μαυρες γριλιες μποροστα στο GT , ενω στο GT sport κατεβαινε το μαυρο χρωμα και γυρω απο την πινακιδα,

Link to comment
Share on other sites

σωστα,και τα μαυρα φαναρια μπροστα αντι για τα κλασικα ασημι

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδια ευχαριστω dsg δεν υπηρχε στανταρ στην εκδοση gt sport ετσι?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σωστα,και τα μαυρα φαναρια μπροστα αντι για τα κλασικα ασημι

Σωστος.Για τα φαναρια δεν ημουν σιγουρος,αλλα αφου το επιβεβαιωνεις. To dsg δεν ηταν στανταρ

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, το GT ήταν αυτό με τα 170 άλογα. Στα 140 άλογα η "high" έκδοση ήταν η GT Sport που είχε ζάντες, sport ανάρτηση, μάσκα σαν του GT, δέρμα, μπάκετ καθίσματα, κλιματισμό.

 

Δεν είχε δέρμα (παρά μόνο σε τιμόνι και λεβιέ), σε όλα τα άλλα είσαι σωστός. Και αυτόματο 2ζωνικό κλιματισμό για την ακρίβεια.

Η GT Sport έκδοση υπήρχε αποκλειστικά στα 122 και 140 και αντικατέστησε την παλιά sportline. Δες εδώ για τις Gt εκδόσεις: http://www.motorauthority.com/blog/1027325_vw-launches-new-golf-gt-sport

(οι κινητήρες στην Ελλάδα ήταν διαφορετικοί).

Η έκδοση GT υπέστη παρόμοιο facelift την ίδια περίοδο.

Η έκδοση 170 σε σχέση με τις μικρότερες ξεχωρίζει από τις ζάντες κυρίως (5άκτινες 16" στις μικρές εκδόσεις, 17" με πολλές ακτίνες σην έκδοση 170).

Ο 170 άλογα κυκλοφόρησε το 2006, αρχές του 2007 ο 140, και τέλη του 07 το 122, αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος φιλε ενα τετοιο link εψαχνα.Thanks!!
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε δέρμα (παρά μόνο σε τιμόνι και λεβιέ), σε όλα τα άλλα είσαι σωστός. Και αυτόματο 2ζωνικό κλιματισμό για την ακρίβεια.

 

Ναι, έχεις δίκιο, μόνο τιμόνι και λεβιέ έχει δέρμα. Μπράβο, και το κλιματισμός είναι dual. Για τις ημερομηνίες δεν το πολυθυμάμαι, αλλά παίζει να έχεις πέσει μέσα. Θυμάμαι το 2007 που το πήρα εγώ, μου είχαν πει στις αντιπροσωπείες που ρώταγα ότι "φέτος" βγαίνει με τον TSI κινητήρα. Οπότε όντως κάπου το 07 βτγήκε το 140PS. Η έκδοση με τα 122 βγήκε σίγουρα μετά, όπως λες, αλλά δε θυμάμαι αν ήταν το ίδιο έτος.

 

Cheers,

ilias

ilias
Link to comment
Share on other sites

Μακριά απο τα ΤΣΙ

 

τι ακριβως ειναι οι TSi? εννος ποια η διαφορα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Μακριά απο τα ΤΣΙ

 

Sorry φιλαράκι αλλά το σχόλιο σου είναι παντελώς ΑΚΥΡΟ όπως το παραθέτεις.Τι πάει να πει μακρυά από τα ΤΣΙ;έχεις ΤΣΙ και μιλάς;ή το λες απλώς για το παίξεις έξυπνος;γιατί εγώ έχω ΤΣΙ και επειδή έχω οδηγήσει και αρκετά άλλα αυτοκίνητα εκτός του ΤΣΙ σε πληροφορώ ότι για την κατηγορία του είναι από τα πλέον αξιόπιστα αυτοκίνητα...

Link to comment
Share on other sites

Sorry φιλαράκι αλλά το σχόλιο σου είναι παντελώς ΑΚΥΡΟ όπως το παραθέτεις.Τι πάει να πει μακρυά από τα ΤΣΙ;έχεις ΤΣΙ και μιλάς;ή το λες απλώς για το παίξεις έξυπνος;γιατί εγώ έχω ΤΣΙ και επειδή έχω οδηγήσει και αρκετά άλλα αυτοκίνητα εκτός του ΤΣΙ σε πληροφορώ ότι για την κατηγορία του είναι από τα πλέον αξιόπιστα αυτοκίνητα...

 

Αρα δεν εχει τσι,

 

Ευχαριστώ δε για την πληροφορία θα ληφθεί αμεσα υπ' οψιν

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν εχει τσι,

 

Ευχαριστώ δε για την πληροφορία θα ληφθεί αμεσα υπ' οψιν

 

Έχω το TSI το Golf από τον Μαΐο του 2009 και το αυτοκίνητο δεν έχει βγάλει το παραμικρό λάθος και φάντασου ότι του έχω περάσει πρόγραμμα στην ECU και του έχω αυξήσει την ιπποδύναμη (που όλοι ξέρουμε ότι όταν ένα αυτοκίνητο το "πειράξεις" παίζεις με την τύχη σου αλλά και με την αξιοπιστία του αυτοκινήτου σου)και παρόλα αυτά δεν έχει κάνει "κιχ" το αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...