Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και υπάρχουν κι άλλοι επιβάτες εκτός απ'τον οδηγό..

 

Το mechatronics είναι -απ'ότι έχω καταλάβει- η μονάδα που παίρνει τα ηλεκτρονικά σήματα/εντολές και ανάλογα ανοιγοκλείνει βαλβίδες λαδιού, που ελέγχουν τις αλλαγές ταχυτήτων.

 

Ο μηχανικός μου είπε ότι δε χρειαζόταν αλλαγή, απλά επαναπρογραμματισμός, και ότι τώρα ελευθερώνονται πιο γρήγορα οι βαλβίδες, ή κάτι τέτοιο.. Anyway μου το άλλαξαν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αχαχαχα γ@ματο.χαχαχα.παιδια εαν μπορει καποιος ετσι για πλακα ας κανει μια ερωτηση σε μια αντιπροσωποια ποσο παει το ανοιχτηρι ετσι και το χασει καποιος...επισης σορρυ ετσι οπως θα το πω αλλα δεν το εννοω και ας ακουστει ετσι αλλα οταν βλεπω οτι το golfaki εχει ανοιχτηρι η πρωτη λεξη που σκεφτομαι ειναι .... κονσερβοκουτι....
Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχα γ@ματο.χαχαχα.παιδια εαν μπορει καποιος ετσι για πλακα ας κανει μια ερωτηση σε μια αντιπροσωποια ποσο παει το ανοιχτηρι ετσι και το χασει καποιος...επισης σορρυ ετσι οπως θα το πω αλλα δεν το εννοω και ας ακουστει ετσι αλλα οταν βλεπω οτι το golfaki εχει ανοιχτηρι η πρωτη λεξη που σκεφτομαι ειναι .... κονσερβοκουτι....

 

 

ntaksei ama thewrhsoume kai to GOLF konserbokouti eleos dld....:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

ntaksei ama thewrhsoume kai to GOLF konserbokouti eleos dld....:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

 

Δενξερω αν ειναι κονσερβοκουτι, αλλα το θεωρω απαραδεκτο να δωσω 20.200ε για μικρομεσαιο και το αυτοκινητο να μην εχει ESP, προβολεις ομιχλης και υπολογιστη ταξιδιου. ΕΙναι δλδ τουλαχιστον υπερτιμολογημενο.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Δενξερω αν ειναι κονσερβοκουτι, αλλα το θεωρω απαραδεκτο να δωσω 20.200ε για μικρομεσαιο και το αυτοκινητο να μην εχει ESP, προβολεις ομιχλης και υπολογιστη ταξιδιου. ΕΙναι δλδ τουλαχιστον υπερτιμολογημενο.

 

Δηλ θα επρεπε να κανει οσο ενα ΚΙΑ ceed ?

Πως γινεται αυτο το υπερτιμολογημενο να ειναι δευτερο στην κατηγορια του σε πωλησεις (Ελλαδα, γιατι σε αλλαες ειναι πρωτο) και μαλιστα απεναντι σε αρκετα πιο

φθηνο ανταγωνισμο.

Αν μπεις σε ολα τα αλλα αυτοκινητα θα καταλαβεις το γιατι. Δεν εχει να κανει μονο με την ποιοτητα κατασκευης αλλα με την γενικωτερη αισθηση οδηγησης που σου προσφερει. Ισως απο αξιοπιστια να μην ειναι ψηλα σε σχεση με αλλα αλλα δεν ειναι καθολου τυχαιο που θεωρειται σημειο αναφορας στην κατηγορια του.

Γι'αυτο και μονο αξιζει τα λεφτα του, ιδιως μα τους TSI κινητηρες του που προσφερουν και επιδοσεις.

Οσο για τιμες που λες, παιρνεις το 122αρι με ολα τα παραπανω (3πορτο) εκτος

το esp (+ 600) για 19750 και το 140αρι για 1000 ευρω παραπανω.

Αν δεν μπορεις τουλαχιστον να διαθεσεις αυτα τα λεφτα τοτε οπως προειπα υπαρχουν και τα εναλλακτικα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλ θα επρεπε να κανει οσο ενα ΚΙΑ ceed ?

Πως γινεται αυτο το υπερτιμολογημενο να ειναι δευτερο στην κατηγορια του σε πωλησεις (Ελλαδα, γιατι σε αλλαες ειναι πρωτο) και μαλιστα απεναντι σε αρκετα πιο

φθηνο ανταγωνισμο.

Αν μπεις σε ολα τα αλλα αυτοκινητα θα καταλαβεις το γιατι. Δεν εχει να κανει μονο με την ποιοτητα κατασκευης αλλα με την γενικωτερη αισθηση οδηγησης που σου προσφερει. Ισως απο αξιοπιστια να μην ειναι ψηλα σε σχεση με αλλα αλλα δεν ειναι καθολου τυχαιο που θεωρειται σημειο αναφορας στην κατηγορια του.

Γι'αυτο και μονο αξιζει τα λεφτα του, ιδιως μα τους TSI κινητηρες του που προσφερουν και επιδοσεις.

Οσο για τιμες που λες, παιρνεις το 122αρι με ολα τα παραπανω (3πορτο) εκτος

το esp (+ 600) για 19750 και το 140αρι για 1000 ευρω παραπανω.

Αν δεν μπορεις τουλαχιστον να διαθεσεις αυτα τα λεφτα τοτε οπως προειπα υπαρχουν και τα εναλλακτικα.

 

Εχω μπει και εχω οδηγησει μεσα στην πολη αυτο με τα 140 αλογα. Ο φιλος μου εδωσε νομιζω κοντα στα 22χλρ. Το αυτοκινητο ειναι απλα ενα καλο αυτοκινητο, μην μου πεις οτι ειναι καμμια λιμουζινα. Αν θελεις εμφανιση και ποιοτητα εσωτερικου, εμενα για παραδειγμα το auris μου αρεσε περισσοτερο και βγαινει πολυ φτηνοτερο. Αν θελεις δυναμη, σε αυτη την τιμη εχει αυτοκινητα με 180 αλογα και πιο πλουσιο εξοπλισμο, πχ C4 2.0.

Το οτι ειναι Νο1 σε πωλησεις δε μου λεει τπτ. Οποιος θελει να κανει "καγκουριες" το πρωτο αμαξι που κοιταει ειναι το golf. Απο αυτα που βλεπω στο δρομο το 95% ειναι "φτιαγμενα"...

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπει και εχω οδηγησει μεσα στην πολη αυτο με τα 140 αλογα. Ο φιλος μου εδωσε νομιζω κοντα στα 22χλρ. Το αυτοκινητο ειναι απλα ενα καλο αυτοκινητο, μην μου πεις οτι ειναι καμμια λιμουζινα. Αν θελεις εμφανιση και ποιοτητα εσωτερικου, εμενα για παραδειγμα το auris μου αρεσε περισσοτερο και βγαινει πολυ φτηνοτερο. Αν θελεις δυναμη, σε αυτη την τιμη εχει αυτοκινητα με 180 αλογα και πιο πλουσιο εξοπλισμο, πχ C4 2.0.

Το οτι ειναι Νο1 σε πωλησεις δε μου λεει τπτ. Οποιος θελει να κανει "καγκουριες" το πρωτο αμαξι που κοιταει ειναι το golf. Απο αυτα που βλεπω στο δρομο το 95% ειναι "φτιαγμενα"...

 

Γεια χαρά,

μάλλον θα διαφωνησω. Δεν είναι απλά ένα καλό αυτοκίνητο. Είναι απλά ένα πολύ καλό αυτοκίνητο και προφανώς δεν είναι λιμουζίνα. Το θέμα είναι οι καλές του επιδόσεις με τον μικρό κινητήρα. Άλλο 1.4 και άλλο 2.0. Όσο για τα φτιαγμένα, αυτό είναι άλλο θέμα. Δεν κρίνω το αμάξι επειδή κάποιοι το αγοράζουν για να του αλλάξουν τα φώτα.

 

Φιλικά πάντα,

Ηλίας.

ilias
Link to comment
Share on other sites

Εχω μπει και εχω οδηγησει μεσα στην πολη αυτο με τα 140 αλογα. Ο φιλος μου εδωσε νομιζω κοντα στα 22χλρ. Το αυτοκινητο ειναι απλα ενα καλο αυτοκινητο, μην μου πεις οτι ειναι καμμια λιμουζινα. Αν θελεις εμφανιση και ποιοτητα εσωτερικου, εμενα για παραδειγμα το auris μου αρεσε περισσοτερο και βγαινει πολυ φτηνοτερο. Αν θελεις δυναμη, σε αυτη την τιμη εχει αυτοκινητα με 180 αλογα και πιο πλουσιο εξοπλισμο, πχ C4 2.0.

Το οτι ειναι Νο1 σε πωλησεις δε μου λεει τπτ. Οποιος θελει να κανει "καγκουριες" το πρωτο αμαξι που κοιταει ειναι το golf. Απο αυτα που βλεπω στο δρομο το 95% ειναι "φτιαγμενα"...

 

auris xaxa καλό γελάσαμε πάλι..:lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να κανει "καγκουριες" το πρωτο αμαξι που κοιταει ειναι το golf. Απο αυτα που βλεπω στο δρομο το 95% ειναι "φτιαγμενα"...

Εδω διαφωνω καθετα..Ισως το ποσοστο αυτο να αναφερεται στα αυτοκινητα που βλεπεις γενικα να ειναι golf...Πλακα κανω αλλα δεν ειναι φταγμενα εκτος κ αν μενεις σε περιοχη με πολλους καγκ...Τεσπα τι να πουνε και τα honda δλδ :p (εδω κολλαει και το VDUB!!!)

auris xaxa καλό γελάσαμε πάλι..:lol::lol::lol::lol::lol:

Mη γελας γιατι γουστα ειναι αυτα κ ο καθενας λεει αυτο που πιστευει.Κ Εμενα κατα την γνωμη μου το golf δεν εχει και το τρομερο σαλονι.Κ επισης πιστευω οτι ειναι υπερτιμολογημενο γιατι ειναι πλεον cult επιλογη το οδηγουνε ολοι ανεξαρτητως ηλικιας και φυλλου και το ξερουν.Να μην βαζουν standar ESP sta 140 αλογα...

οκ να κατεβει η τιμη αλλα...

 

 

 

.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Εν ολίγοις, όταν το αυτοκίνητο έχει αρκετή ώρα μέσα στην πόλη με κίνηση (περίπου 20') με συνεχή αλλαγή 1ης-2ας, αμέσως μετά καθώς ανοίγει η 2α και λιγότερο στην 3η ακούγεται ένας θόρυβος -μόνο όταν πατάω γκάζι- σαν να τρίβονται λαμαρίνες. Προσοχή ΔΕΝ το κάνει πάντα παρά μόνο όταν υπάρχει κίνηση και ζεσταίνεται ο κινητήρας. Θέλω να ρωτήσω μήπως έτυχε κάτι τέτοιο και σε σας, τι πιστεύετε ότι φταίει;

Το μοτέρ παρ'όλα αυτά δουλεύει φυσιολογικά χωρίς κανένα πρόβλημα.

Μήπως να το πάω αντιπροσωπεία; Αλλά και πάλι τι να τους πω, ξέρουμε τι σόι καραγκιόζηδες είναι... Μέχρι και για νοθευμένη βενζίνη μπορεί να μου πούνε...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

μάλλον θα διαφωνησω. Δεν είναι απλά ένα καλό αυτοκίνητο. Είναι απλά ένα πολύ καλό αυτοκίνητο.

πολυ καλο θα το ελεγα αν ειχε καλυτερο εξοπλισμο στις τωτινες τιμες, ηταν πιο αξιοπιστο, και τελος πιο ενδιαφερον σχεδιαστικα εξωτερικα.

 

auris xaxa καλό γελάσαμε πάλι..:lol::lol::lol:

 

Φιλε μου, καταρχας να σου πω οτι δεν εχω auris, αλλα το εχω οδηγησει και μαλιστα το 1400. Εγω δεν θα σου πω οτι απο μεσα ειναι πιο ωραιο απο το golf, αυτο ας πουμε οτι ειναι υποκειμενικο, αλλα αν μου πεις οτι η διαφορα τους ειναι τοση ωστε να σου προκαλει γελιο η συγκριση μαλλον εσυ δεν ξερεις τι σου γινεται.

 

Εδω διαφωνω καθετα..Ισως το ποσοστο αυτο να αναφερεται στα αυτοκινητα που βλεπεις γενικα να ειναι golf...Πλακα κανω αλλα δεν ειναι φταγμενα εκτος κ αν μενεις σε περιοχη με πολλους καγκ...Τεσπα τι να πουνε και τα honda δλδ :p (εδω κολλαει και το VDUB!!!)

 

Γιατι ρε συ charlie μονο στην περιοχη μου κυκλοφορω??:rolleyes: αντε, οκ, μετα τα χοντα...

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Εν ολίγοις, όταν το αυτοκίνητο έχει αρκετή ώρα μέσα στην πόλη με κίνηση (περίπου 20') με συνεχή αλλαγή 1ης-2ας, αμέσως μετά καθώς ανοίγει η 2α και λιγότερο στην 3η ακούγεται ένας θόρυβος -μόνο όταν πατάω γκάζι- σαν να τρίβονται λαμαρίνες. Προσοχή ΔΕΝ το κάνει πάντα παρά μόνο όταν υπάρχει κίνηση και ζεσταίνεται ο κινητήρας. Θέλω να ρωτήσω μήπως έτυχε κάτι τέτοιο και σε σας, τι πιστεύετε ότι φταίει;

Το μοτέρ παρ'όλα αυτά δουλεύει φυσιολογικά χωρίς κανένα πρόβλημα.

Μήπως να το πάω αντιπροσωπεία; Αλλά και πάλι τι να τους πω, ξέρουμε τι σόι καραγκιόζηδες είναι... Μέχρι και για νοθευμένη βενζίνη μπορεί να μου πούνε...

Ευχαριστώ

 

Αν γινετε ηχογραφισε το με κατι που να εχει καλη ποιοτητα και παντο σε αυτους να το δουνε, πες τους ακριβος και με λεπτομεριες τι γινετε και να αναφερεις δυο φορες τη λεξη εγγυηση για να μην νομιζουν οτι μπορει να σε κοροιδεψουν. Και να μπαστακοθεις εκει μεχρι να σου το φτιαξουν. Αν φυγεις το εχασες το παιχνιδι. και να τους ρωτας συνεχεια τι θα γινει με το προβλημα σου!

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπει και εχω οδηγησει μεσα στην πολη αυτο με τα 140 αλογα. Ο φιλος μου εδωσε νομιζω κοντα στα 22χλρ. Το αυτοκινητο ειναι απλα ενα καλο αυτοκινητο, μην μου πεις οτι ειναι καμμια λιμουζινα. Αν θελεις εμφανιση και ποιοτητα εσωτερικου, εμενα για παραδειγμα το auris μου αρεσε περισσοτερο και βγαινει πολυ φτηνοτερο. Αν θελεις δυναμη, σε αυτη την τιμη εχει αυτοκινητα με 180 αλογα και πιο πλουσιο εξοπλισμο, πχ C4 2.0.

Το οτι ειναι Νο1 σε πωλησεις δε μου λεει τπτ. Οποιος θελει να κανει "καγκουριες" το πρωτο αμαξι που κοιταει ειναι το golf. Απο αυτα που βλεπω στο δρομο το 95% ειναι "φτιαγμενα"...

 

μαλον πλακα κανεις. ειναι το κορυφαιο στην κατηγορια του και οχι μονο απο αποψη ποιοτητας εσωτερικου! επισης ολα τα καινουργια συστηματα πρωτα τα βαζςει η μαμα εταιρια στο golf και μετα στα pasat audi κτλ. πχ φλας στους καθρεπτες τα αουντι μολις τωρα ειδαν...

Επισης οι καγκουρες μονο golf δεν εχουν. ουτε 10% δεν ειναι φτιαγμενα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, καταρχας να σου πω οτι δεν εχω auris, αλλα το εχω οδηγησει και μαλιστα το 1400. Εγω δεν θα σου πω οτι απο μεσα ειναι πιο ωραιο απο το golf, αυτο ας πουμε οτι ειναι υποκειμενικο, αλλα αν μου πεις οτι η διαφορα τους ειναι τοση ωστε να σου προκαλει γελιο η συγκριση μαλλον εσυ δεν ξερεις τι σου γινεται.

ayris / golf

----------------------------------------------------------------------------------

ΜΗΚΟΣ (χιλιοστά) 4220 / 4204

ΠΛΑΤΟΣ (χιλιοστά) 1760 / 1759

ΥΨΟΣ (χιλιοστά) 1515 / 1485

ΜΕΤΑΞΟΝΙΟ (χιλιοστά) 2600 / 2578

ΧΩΡΟΣ ΑΠΟΣΚΕΥΩΝ (λίτρα) 354 / 350

ΚΙΝΗΣΗ ΕΜΠΡΟΣ / ΕΜΠΡΟΣ

ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΧΕΣΕΩΝ 5 / 6

ΚΥΒΙΚΑ 1398 / 1390

ΑΛΟΓΑ (Κατασκευαστής) 97 / 170

ΣΤΡΟΦΕΣ ΜΕΓΙΣΤΗΣ ΙΣΧΥΟΣ 6000 / 6000

ΕΠΙΤΑΧΥΝΣΗ 0-100 χλμ./ώρα 13 / 7,9

ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ (χλμ./ώρα) 170 / 220

ΜΕΣΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ (λίτρα/100χλμ.) 6,9 / 7,2

ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ ΙΑΠΩΝΙΑ / ΓΕΡΜΑΝΙΑ

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

ayris / golf

----------------------------------------------------------------------------------

ΜΗΚΟΣ (χιλιοστά) 4220 / 4204

ΠΛΑΤΟΣ (χιλιοστά) 1760 / 1759

ΥΨΟΣ (χιλιοστά) 1515 / 1485

ΜΕΤΑΞΟΝΙΟ (χιλιοστά) 2600 / 2578

ΧΩΡΟΣ ΑΠΟΣΚΕΥΩΝ (λίτρα) 354 / 350

ΚΙΝΗΣΗ ΕΜΠΡΟΣ / ΕΜΠΡΟΣ

ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΧΕΣΕΩΝ 5 / 6

ΚΥΒΙΚΑ 1398 / 1390

ΑΛΟΓΑ (Κατασκευαστής) 97 / 170

ΣΤΡΟΦΕΣ ΜΕΓΙΣΤΗΣ ΙΣΧΥΟΣ 6000 / 6000

ΕΠΙΤΑΧΥΝΣΗ 0-100 χλμ./ώρα 13 / 7,9

ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ (χλμ./ώρα) 170 / 220

ΜΕΣΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ (λίτρα/100χλμ.) 6,9 / 7,2

ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ ΙΑΠΩΝΙΑ / ΓΕΡΜΑΝΙΑ

 

 

.

 

ωραια τα λες αλλα τα 2 αυτοκινητα δεν ειναι σε ιδια κατηγορια .:)το auris πρεπει να το συγκρυνεις με το 1.4 fsi με τα 90 ps.:!:

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

μαλον πλακα κανεις. ειναι το κορυφαιο στην κατηγορια του και οχι μονο απο αποψη ποιοτητας εσωτερικου!

 

Δεν συνηθιζω να απανταω σε ποστ με 0 επιχειρηματα, αλλα αυτη ειναι η τελευταια μου απαντηση εδω για να μην σας χαλαω και το θεμα. Ασ παρουμε λοιπον μερικες κατηγοριες συγκρισης:

1) Εξοπλισμος, σιγουρα οχι το κορυφαιο στην κατηγορια του, στα ιδια επιπεδα τιμων

2) Αξιοπιστια, σε παραπεμπω στις 600 σελιδες που προηγουνται αλλα και στα περιοδικα που αναρωτουνταν για το αν ο κινητηρας θα αντεχει στα 2,5 bar πιεσης, πριν ακομα κυκλοφορησει

3) Ασφαλεια, πανε δες στο euroncap, αρκετα καλα, αλλα σιγουρα οχι το κορυφαιο στην κατηγορια του. Εξαλλου μην ξεχναμε οτι δεν εχει ESP!

4) Aνεση, απλα οδηγηστε κατι που στριβει. βεβαια σε αυτο το θεμα ο καθενας λεει τα δικα του

 

Τελος, με το Auris το συγκρινα μονο οσων αφορα την ποιοτητα εσωτερικου.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνηθιζω να απανταω σε ποστ με 0 επιχειρηματα, αλλα αυτη ειναι η τελευταια μου απαντηση εδω για να μην σας χαλαω και το θεμα. Ασ παρουμε λοιπον μερικες κατηγοριες συγκρισης:

1) Εξοπλισμος, σιγουρα οχι το κορυφαιο στην κατηγορια του, στα ιδια επιπεδα τιμων

2) Αξιοπιστια, σε παραπεμπω στις 600 σελιδες που προηγουνται αλλα και στα περιοδικα που αναρωτουνταν για το αν ο κινητηρας θα αντεχει στα 2,5 bar πιεσης, πριν ακομα κυκλοφορησει

3) Ασφαλεια, πανε δες στο euroncap, αρκετα καλα, αλλα σιγουρα οχι το κορυφαιο στην κατηγορια του. Εξαλλου μην ξεχναμε οτι δεν εχει ESP!

4) Aνεση, απλα οδηγηστε κατι που στριβει. βεβαια σε αυτο το θεμα ο καθενας λεει τα δικα του

 

Τελος, με το Auris το συγκρινα μονο οσων αφορα την ποιοτητα εσωτερικου.

1) Σωστα γιατι ειναι Golf. Οπως και αντιστοιχα αν παρεις Α3 ειναι σπαρτιατικο στον εξοπλισμο. Οτι πληρωνεις παιρνεις

2)Που ειδες προβλημα με αξιοπιστια? Εχω 50,000 χλμ και "δεν εχει σπασει" ακομα τιποτα. Ακομα πολλα παιδια το εχουν φτασει 200+ αλογα χωρις κανενενα προβλημα

3)ESP με το μηχανικο κιβωτιο στο 140 δεν εχει αλλα μπαινει με μια μικρη επιβαρυνση. Στο GT170 ειναι standard και στις 2 εκδοσεις οπως ειναι standard και στο 140 με DSG.

4) Δηλαδη το Golf δε στριβει??? :blink:Προς Θεου

Link to comment
Share on other sites

Εν ολίγοις, όταν το αυτοκίνητο έχει αρκετή ώρα μέσα στην πόλη με κίνηση (περίπου 20') με συνεχή αλλαγή 1ης-2ας, αμέσως μετά καθώς ανοίγει η 2α και λιγότερο στην 3η ακούγεται ένας θόρυβος -μόνο όταν πατάω γκάζι- σαν να τρίβονται λαμαρίνες. Προσοχή ΔΕΝ το κάνει πάντα παρά μόνο όταν υπάρχει κίνηση και ζεσταίνεται ο κινητήρας. Θέλω να ρωτήσω μήπως έτυχε κάτι τέτοιο και σε σας, τι πιστεύετε ότι φταίει;

Το μοτέρ παρ'όλα αυτά δουλεύει φυσιολογικά χωρίς κανένα πρόβλημα.

Μήπως να το πάω αντιπροσωπεία; Αλλά και πάλι τι να τους πω, ξέρουμε τι σόι καραγκιόζηδες είναι... Μέχρι και για νοθευμένη βενζίνη μπορεί να μου πούνε...

Ευχαριστώ

 

να πας να το δεις το συντομοτερο...

δε θελω να σε τρομαξω αλλα pls να πας συντομα...

το εχω ακουσει αυτον τον ηχο σε εντελως αλλες στροφες και όντως η βενζινη ηταν μια παραμετρος... (μαλιστα αναφερθηκε οχι απο το συνεργειο αλλα απο την εταιρεια μισθωσης...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραια τα λες αλλα τα 2 αυτοκινητα δεν ειναι σε ιδια κατηγορια .:)το auris πρεπει να το συγκρυνεις με το 1.4 fsi με τα 90 ps.:!:

 

Όχι εγώ θέλω να το συγκρίνω με ένα Auris 1,4 170ps :lol::lol::lol:

 

 

 

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το 1400άρι άου-ρις βγαίνει μόνο με 168 άλογα, δηλαδή ανήκει σε διαφορετική κατηγορία, οπότε δεν μπορεί να γίνει σύγκριση. :lol: :D
Link to comment
Share on other sites

Όχι εγώ θέλω να το συγκρίνω με ένα Auris 1,4 170ps :lol::lol::lol:

 

 

 

 

 

 

.

 

 

οκ σε προειδοποιω :!:θα περιμενεις πολυ:p:lol:

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

diplomat τι αυτοκινητο εχεις εσυ?/

Toyota παντως αποκλειεται!!!

Να σε πληροφωρησω πανντως καθοτι η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια.6 χρονια ειχα ενα corolla 1.6vvti και δεν επιδεχονται καμια συγκριση φιλε μου.Ειναιι ιεροσυλια πςσ να το κανουμε(και αδικο για τη corolla)

Link to comment
Share on other sites

diplomat τι αυτοκινητο εχεις εσυ?/

Toyota παντως αποκλειεται!!!

Να σε πληροφωρησω πανντως καθοτι η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια.6 χρονια ειχα ενα corolla 1.6vvti και δεν επιδεχονται καμια συγκριση φιλε μου.Ειναιι ιεροσυλια πςσ να το κανουμε(και αδικο για τη corolla)

 

Δεν καταλαβα φιλε μου, για να εχω αποψη και να μπορω να συγκρινω το εσωτερικο 2 αυτοκινητων (γιατι μονο εκει εκανα συγκριση με το auris) πρεπει να οδηγαω το καθενα πανω απο 6 χρονια??

Εσυ οταν λες οτι δεν επιδεχονται καμμια συγκριση τι εννοεις? Δηλαδη οταν μπηκες στο Golf κατουρηθηκες πανω σου απο την πολυτελεια? Γιατι εγω δεν ενθουσιαστηκα. Ισως το βραδυ με το μπλε φωτισμο να ειναι πιο ομορφο, αλλα και το μπλε φωτισμο οταν τον ειχα δει πριν 7 χρονια στο polo, ειχα πει "ναι ρε π@@στη μου οδηγησα διαστημοπλοιο", γιατι τοτε ηταν οντως μπροστα απο την εποχη του, αλλα τωρα πια μπορεις να βρεις πολυ πιο εντυπωσιακα, πχ Civic.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...