Jump to content

iPhone 12 Mini


r31134
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Η απόδειξη που εκδίδει το συγκεκριμένο κατάστημα αναγράφει ΚΙΝΗΤΑ. Το imei αναγραφεται όπισθεν χειρόγραφα κ σφραγιδα καταστήματος. Κατι τετοιο μπορεί να δημιουργήσει θέμα ή όλα τα υποκταστήματα οπως της επαρχίας οφείλουν να αναγράφουν το imei μηχανογραφικά;

 

Το συγκεκριμένο κατάστημα που αναφέρεις προφανώς δεν είναι κάποια γνωστή αλυσίδα πώλησης συσκευών αλλά κατάστημα τύπου skroutz. H απόδειξη αυτού του τύπου δεν προσφέρει τίποτα μιας και η συσκευή έχει εγγύηση από την Apple για ένα χρόνο από την ημέρα ενεργοποίησης όπως προείπα. Απλά μη περιμένεις να σε στηρίξει το εν λόγω κατάστημα σε περίπτωση που χρειαστείς εγγύηση δεύτερο χρόνο. Συνεπώς η απόδειξη του είναι ουσιαστικά δώρο άδωρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτος που το πουλάει λεει οτι ειναι wind. Προφανώς θα πρέπει να αναγράφεται η αλυσίδα στην απολδειξη οπότε θα πρέπει να ζητησω αυτή. Βεβαια πολλά διαβάζω για το δευτερο χρονο εγγύησης ακόμη και απο τις μεγάλες αλυσίδες που τελικά έβρισκαν δικαιολογιες και μετακύλισαν το κοστος στον πελατη.

Σε καθε περίπτωση σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου

Link to comment
Share on other sites

Αυτος που το πουλάει λεει οτι ειναι wind. Προφανώς θα πρέπει να αναγράφεται η αλυσίδα στην απολδειξη οπότε θα πρέπει να ζητησω αυτή. Βεβαια πολλά διαβάζω για το δευτερο χρονο εγγύησης ακόμη και απο τις μεγάλες αλυσίδες που τελικά έβρισκαν δικαιολογιες και μετακύλισαν το κοστος στον πελατη.

Σε καθε περίπτωση σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου

 

Πουλήθηκαν οι συσκευές οπότε μην το ψάχνεις άδικα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καμία γνώση δεν αποκτάται άδικα, Σκοπός των ερωτησεων ηταν να δω τι παίζει και τι να περιμένω απο μια τετοια αγορα.

Πουλήθηκαν αυτές θα βγουνε άλλες.

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καμία γνώση δεν αποκτάται άδικα, Σκοπός των ερωτησεων ηταν να δω τι παίζει και τι να περιμένω απο μια τετοια αγορα.

Πουλήθηκαν αυτές θα βγουνε άλλες.

Σε ευχαριστώ

 

Το συγκεκριμένο κατάστημα για κάποιο λόγο δίνει με αυτό το τρόπο απόδειξη με γραμμένο το IMEI αλλά είναι κατάστημα wind

Νομίζω αυτό από μόνο του σημαίνει ότι είσαι καλυμμένος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το συγκεκριμένο κατάστημα για κάποιο λόγο δίνει με αυτό το τρόπο απόδειξη με γραμμένο το IMEI αλλά είναι κατάστημα wind

Νομίζω αυτό από μόνο του σημαίνει ότι είσαι καλυμμένος

 

Εγώ πάλι δεν το βλέπω καθόλου φυσιολογικό αυτό να συμβαίνει σε κατάστημα wind. Εκεί βγάζουν μηχανογραφημένες αποδείξεις, όχι σαν αυτές που κόβουν στη λαϊκή αγορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν το βλέπω καθόλου φυσιολογικό αυτό να συμβαίνει σε κατάστημα wind. Εκεί βγάζουν μηχανογραφημένες αποδείξεις, όχι σαν αυτές που κόβουν στη λαϊκή αγορά.

 

Γνωρίζω την συγκεκριμένη περίπτωση και το λέω

Μπορεί να υπάρχει και κάποιο μελανό σημείο οπότε ας μην επεκταθουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εσυ γνωρίζεις την περίπτωση για αυτο μιλας εκ του ασφαλούς. Εγω που Δεν το εχω συναντήσει ξανά, με παρεξένεψε. Εξού κ η ερώτησή μου. Πάντως Δεν υπάρχει πρόθεση ούτε να μειώσουμε το κατάστημα ούτε να αμφισβητήσουμε κανέναν.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Εσυ γνωρίζεις την περίπτωση για αυτο μιλας εκ του ασφαλούς. Εγω που Δεν το εχω συναντήσει ξανά, με παρεξένεψε. Εξού κ η ερώτησή μου. Πάντως Δεν υπάρχει πρόθεση ούτε να μειώσουμε το κατάστημα ούτε να αμφισβητήσουμε κανέναν.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις

 

Όχι δεν μιλάω εκ του ασφαλούς

Έτσι κι αλλιώς όπως ειπώθηκε πιο πάνω έχεις ένα χρόνο εγγύηση από την Apple χωρίς να παίζει ρόλο η απόδειξη

 

Το δεύτερο έτος τώρα είναι ένα μεγάλο αγκάθι για πολλούς ακόμα και αν η μηχανογραφημένη απόδειξη γράφει επάνω το ιμει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
στο faceid,η έγκριση για αγορά η για τράπεζα πως γίνεται;ευχαριστω.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

στο faceid,η έγκριση για αγορά η για τράπεζα πως γίνεται;ευχαριστω.

 

Όπως ακριβώς με Touch ID, καμία διαφορά.

Σου ζητάει προσωπο, σαρώνει, μπαίνεις

 

bc243299bc315f55b3a88e126edd7bf2.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Όπως ακριβώς με Touch ID, καμία διαφορά.

Σου ζητάει προσωπο, σαρώνει, μπαίνεις

 

bc243299bc315f55b3a88e126edd7bf2.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

άρα και να με βλέπει το face id,αν δεν πατήσω register δεν προχωράει,έτσι;

ευχαριστω.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παιδια πηρα ενα ποκο και το iphone φαινεται λες και ειναι 10 χρονια παλιο, ειδικα στην οθονη. Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι το frame rate, και νομιζω πως ειναι κλειδωμενο στα 30, γνωριζει κανεις αν μπορεις να το πας στα 60?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πηρα ενα ποκο και το iphone φαινεται λες και ειναι 10 χρονια παλιο, ειδικα στην οθονη. Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι το frame rate, και νομιζω πως ειναι κλειδωμενο στα 30, γνωριζει κανεις αν μπορεις να το πας στα 60?

 

Η οθόνη του iPhone δείχνει παλιά μπροστά σε αυτό που πήρες;

Μάλλον κανείς αρκετά μεγάλο λάθος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του iPhone δείχνει παλιά μπροστά σε αυτό που πήρες;

Μάλλον κανείς αρκετά μεγάλο λάθος

 

 

Χαχαχα καλο, το αλλο με τον τοτο το ξερεις;

 

Εχεις πιασει ποτε κινητο με ολεντ 120hz?

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα καλο, το αλλο με τον τοτο το ξερεις;

 

Εχεις πιασει ποτε κινητο με ολεντ 120hz?

 

Για ποια συσκευή ακριβώς μιλάς;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Poco f3 με τον 870

 

Στα χαρτιά έχει καλή οθόνη

Δεν το έχω δει από κοντά

Δεν ξέρω οποτε

 

Σε συχνότητα ναι το iPhone έχει μείνει πίσω

Στα παιχνίδια περισσότερο το καταλαβαίνεις κάτι που εγώ δεν έχω

 

Πολλές συσκευές ρίχνουν την συχνότητα της οθόνης ανάλογα με το περιεχόμενο

 

90hz που έχω δει, δεν κατάλαβα καμία διαφορά

 

Στην αρχή θεώρησα ότι λες για poco x3

Είπα κι εγώ…

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

@hakunamatata Γιατι δεν το πουλάς το iPhone να σου μείνουν και λεφτά;

Και αράζεις με Poco και amoled στα 120Hz.

 

Win-win, ε;

Link to comment
Share on other sites

Στα χαρτιά έχει καλή οθόνη

Δεν το έχω δει από κοντά

Δεν ξέρω οποτε

 

Σε συχνότητα ναι το iPhone έχει μείνει πίσω

Στα παιχνίδια περισσότερο το καταλαβαίνεις κάτι που εγώ δεν έχω

 

Πολλές συσκευές ρίχνουν την συχνότητα της οθόνης ανάλογα με το περιεχόμενο

 

90hz που έχω δει, δεν κατάλαβα καμία διαφορά

 

Στην αρχή θεώρησα ότι λες για poco x3

Είπα κι εγώ…

 

 

Samsung oled εχει και ειναι απλα κορυφαια. Οπως επισης θεωρω απιθανο να μη δεις διαφορα με 90hz, ειναι και υπαρκτη και μεγαλη.

 

Το προβλημα με το φον ειναι πως εχω την αισθηση πως ολα τα animation ειναι κλειδωμενα στα 30, και χρησιμοποιω και τις δυο συσκευες back to back καθε μερα, οποτε η συγκριση ειναι απλα τραγικη

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@hakunamatata Γιατι δεν το πουλάς το iPhone να σου μείνουν και λεφτά;

Και αράζεις με Poco και amoled στα 120Hz.

 

Win-win, ε;

 

Ρε φανμποιζ χαλαρωστε που σας θιξαμε την αππλε. Λες και εχετε μετοχες. Εγω που εχω μετοχες δεν κοφτομαι παντως οσο εσεις.

 

Οσο για την ειρωνικη σου ερωτηση, θα σου δωσω μια κανονικη απαντηση, το μινι απλα δε παιζεται σε μεγεθος, και ειδικα αμα εχεις δυο η τρεις συσκευες αυτο το μεγεθος ειναι σωτηριο. Ικανοποιημενος τωρα;

 

Αλλα αμα ψηνεσαι για μινι το συζηταμε γιατι σκεφτομαι το 13μινι, το ειχα βαλει για αγγελια εδω μεσα κιολας και ισως σου κανω κατι καλυτερο αμα θες και δε σου περισσευουν να βαλεις καρτα.

Link to comment
Share on other sites

@hakunamatata

 

Πολύ δράμα ρε μπρο

 

Μετοχές, pity discount, δεν εχω να βάλω καρτα κλπ.

Overcompensating for something?

 

 

Το δραμα το εχεις εσυ, και προφανως εσυ προσπαθεις να κανεις compensate για κατι αλλο, απλα σε χαλασε η φαπα.

 

Μια απλη ερωτηση εκανα για κατι τεχνικο, δε ζητησε κανεις να γραψεις την αρλουμπα σου, αλλα παρ'ολα αυτα την εγραψες.

 

 

Η προσφορα ισχυει ομως και ειναι και το καλο το 256

Link to comment
Share on other sites

Samsung oled εχει και ειναι απλα κορυφαια. Οπως επισης θεωρω απιθανο να μη δεις διαφορα με 90hz, ειναι και υπαρκτη και μεγαλη.

 

Το προβλημα με το φον ειναι πως εχω την αισθηση πως ολα τα animation ειναι κλειδωμενα στα 30, και χρησιμοποιω και τις δυο συσκευες back to back καθε μερα, οποτε η συγκριση ειναι απλα τραγικη

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ρε φανμποιζ χαλαρωστε που σας θιξαμε την αππλε. Λες και εχετε μετοχες. Εγω που εχω μετοχες δεν κοφτομαι παντως οσο εσεις.

 

Οσο για την ειρωνικη σου ερωτηση, θα σου δωσω μια κανονικη απαντηση, το μινι απλα δε παιζεται σε μεγεθος, και ειδικα αμα εχεις δυο η τρεις συσκευες αυτο το μεγεθος ειναι σωτηριο. Ικανοποιημενος τωρα;

 

Αλλα αμα ψηνεσαι για μινι το συζηταμε γιατι σκεφτομαι το 13μινι, το ειχα βαλει για αγγελια εδω μεσα κιολας και ισως σου κανω κατι καλυτερο αμα θες και δε σου περισσευουν να βαλεις καρτα.

 

Αυτό που λες είναι άλλο πρόβλημα

Κολλάνε τα iPhone γι αυτό το παρατηρείς

Κάτι τρέχει συνέχεια και δεν αφήνει την συσκευή να δουλεύει άψογα

Είχα κι εγώ συχνά αυτά τα θέματα

Δεν έχει σχέση με τα frames της οθόνης να ξέρεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πηρα ενα ποκο και το iphone φαινεται λες και ειναι 10 χρονια παλιο, ειδικα στην οθονη. Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι το frame rate, και νομιζω πως ειναι κλειδωμενο στα 30, γνωριζει κανεις αν μπορεις να το πας στα 60?

 

Ειδικά στην οθόνη, αλλά γενικά είναι 10 χρόνια παλιό. Που αλλού γενικά εκτός ειδικά της οθόνης;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Mini
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...