Jump to content

iPhone 12 Mini


r31134
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην τρελαθούμε εντελώς παιδιά εντάξει

Μπορεί κάτι να λείπει από το iPhone αλλά ειδικά τα xiaomi σε λειτουργικό δεν συγκρίνονται με το iPhone

Μιλάμε για ένα χάος η rom των συσκευών της εταιρείας

Λογισμικό στο Android έχουν μόνο τα pixel και τα one plus

 

Έχουμε κι εμείς τηλέφωνα άλλων εταιρειών δεν πέσαμε οι περισσότεροι στο iPhone με τα μούτρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παντως να απαντησω στον φιλο παραπανω, οι οθονες στα iphone ειναι στα 60hz, δεν υπαρχει πουθενα 30hz σε iphone.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι άλλο πρόβλημα

Κολλάνε τα iPhone γι αυτό το παρατηρείς

Κάτι τρέχει συνέχεια και δεν αφήνει την συσκευή να δουλεύει άψογα

Είχα κι εγώ συχνά αυτά τα θέματα

Δεν έχει σχέση με τα frames της οθόνης να ξέρεις

 

Δεν κολλαει πουθενα η συσκευη, ειναι πολυ γρηγορο, ειναι εντυπωσιακα χαλια ομως το κομματι του animation (συγκριτικα παντα με τα νεοτερα ''στανταρντς''). Για να πω την αληθεια πιστευα οτι η διαφορα ηταν απλα στα 60-120, αλλα ετυχε να τραβηξω ενα βιντεο σημερα 60φπσ και η οθονη φαινοταν μια χαρα εκει, οποτε ειμαι βεβαιος οτι το προβλημα ειναι στο λοκ στα 30φπς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειδικά στην οθόνη, αλλά γενικά είναι 10 χρόνια παλιό. Που αλλού γενικά εκτός ειδικά της οθόνης;

 

Ρε παιδια, τροπος του λεγειν, μη κολλατε με τις λεξεις. Αλλα οπως και να το κανουμε, η οθονη ειναι το 90% της εμπειριας χρησης, και η γενικη εντυπωση που αφηνει μια συσκευη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παντως να απαντησω στον φιλο παραπανω, οι οθονες στα iphone ειναι στα 60hz, δεν υπαρχει πουθενα 30hz σε iphone.

 

ολες οι συσκευες ειναι στα 60hz, απλα εχω την αισθηση οτι τα animation παιζουν στα 30.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην τρελαθούμε εντελώς παιδιά εντάξει

Μπορεί κάτι να λείπει από το iPhone αλλά ειδικά τα xiaomi σε λειτουργικό δεν συγκρίνονται με το iPhone

Μιλάμε για ένα χάος η rom των συσκευών της εταιρείας

Λογισμικό στο Android έχουν μόνο τα pixel και τα one plus

 

Έχουμε κι εμείς τηλέφωνα άλλων εταιρειών δεν πέσαμε οι περισσότεροι στο iPhone με τα μούτρα

 

Μια χαρα ειναι και τα miui, υπαρχει πολυ υπερβολη στο θεμα, επισης ολα τα ''θεματα'' τα λυνεις απο τις ρυθμισεις. Εκει που ειναι απαιχτη η αππλε ειναι στα gestures, εκει πραγματικα παιζει χωρις αντιπαλο, απορίας αξιο πως δεν εχει καταφερει καμμια συσκευη αντροιντ να κανει κατι αντιστοιχο. Ειδικα σε τοσο μικρη συσκευη κανει τη χρηση απολαυση.

Edited by hakunamatata
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως κολλάει

Κι όταν γίνεται αυτό παρατηρείς ότι πέφτουν τα frame

Κανείς εναλλαγή από εφαρμογή σε εφαρμογή και το καταλαβαίνεις

Στο άσχετο κάποια άλλη χρονική στιγμή πηγαίνει σφαίρα

 

Τι φταίει δεν έχω βρει

 

Συμβαίνει αυτό πάντως εδώ και χρόνια στα iPhone

Είτε σε νέα είτε σε παλαιότερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως κολλάει

Κι όταν γίνεται αυτό παρατηρείς ότι πέφτουν τα frame

Κανείς εναλλαγή από εφαρμογή σε εφαρμογή και το καταλαβαίνεις

Στο άσχετο κάποια άλλη χρονική στιγμή πηγαίνει σφαίρα

 

Τι φταίει δεν έχω βρει

 

Συμβαίνει αυτό πάντως εδώ και χρόνια στα iPhone

Είτε σε νέα είτε σε παλαιότερα

 

 

Δεν εχω παρατηρησει κατι ιδιαιτερο απο κολληματα να σου πω την αληθεια, η συσκευη δουλευει πολυ γρηγορα και απροβληματιστα.

 

Η μονη παρατηρηση μου ειναι τα fps animation, αλλα μαλλον ειναι ετσι και δε μπορει να γινει κατι, απο το λιγο που εψαξα. Το εχουν παρατηρησει κι αλλοι παντως, βρηκα μερικα σχετικα θρεντ απο αλλους με αντιστοιχη εμπειρια με μενα.

 

Νομιζω το "θεμα" θα λυθει με το 13, ελπιζω μονο να μη καταργησουν εντελως το μινι γιατι θα ειναι κριμα

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρατηρησει κατι ιδιαιτερο απο κολληματα να σου πω την αληθεια, η συσκευη δουλευει πολυ γρηγορα και απροβληματιστα.

 

Η μονη παρατηρηση μου ειναι τα fps animation, αλλα μαλλον ειναι ετσι και δε μπορει να γινει κατι, απο το λιγο που εψαξα. Το εχουν παρατηρησει κι αλλοι παντως, βρηκα μερικα σχετικα θρεντ απο αλλους με αντιστοιχη εμπειρια με μενα.

 

Νομιζω το "θεμα" θα λυθει με το 13, ελπιζω μονο να μη καταργησουν εντελως το μινι γιατι θα ειναι κριμα

 

Το ίδιο λέμε

Κάτι ενοχλεί τον επεξεργαστή και γίνεται αυτό

Υπάρχουν στιγμές που θα παρατηρήσεις όλα να πηγαίνουν ρολόι

Τι και πως δεν ξέρω που οφείλεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια είστε ευχαριστημένοι;

 

 

Εγώ που το έχω απ'τον Νοέμβριο,είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο που με στεναχωρησε το οποίο θεωρώ ότι ήταν θέμα ατυχίας,είναι ότι μου είχε ραγισει η οθόνη 2 μέρες αφότου το είχα πάρει στα χέρια μου μέσα σε θήκη χωρίς να μου έχει πέσει ούτε μία φορά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα φιλε και υποτίθεται λένε ότι έχουν πολύ γερή κατασκευή τα iphone

 

Δεν σπάει έτσι από μόνο του

Ποιος ξέρει τι μπορεί να έχει συμβεί στον φίλο

Νομίζω έχει ξανά συζητηθεί

Δεν λέω ότι είναι τρελός ή μας κοροϊδεύει απλά δεν μπορεί να σπάσει έτσι μόνο του έχοντας το πάνω στο τραπέζι χωρίς να το ακουμπήσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν σπάει έτσι από μόνο του

Ποιος ξέρει τι μπορεί να έχει συμβεί στον φίλο

Νομίζω έχει ξανά συζητηθεί

Δεν λέω ότι είναι τρελός ή μας κοροϊδεύει απλά δεν μπορεί να σπάσει έτσι μόνο του έχοντας το πάνω στο τραπέζι χωρίς να το ακουμπήσεις

 

 

Άμα δεν ήσουν μπροστά,καλό θα ήταν να μη βγάζεις συμπεράσματα. Είπα την εμπειρία μου,προφανώς είναι κάτι που δεν συμβαίνει συχνά και ίσως να είμαι απ'τους ελάχιστους ίσως και ο μόνος που του συνέβη αυτό. Η συσκευή είναι άριστη,αυτό ας μείνει από τη δική μου εμπειρία

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν ήσουν μπροστά,καλό θα ήταν να μη βγάζεις συμπεράσματα. Είπα την εμπειρία μου,προφανώς είναι κάτι που δεν συμβαίνει συχνά και ίσως να είμαι απ'τους ελάχιστους ίσως και ο μόνος που του συνέβη αυτό. Η συσκευή είναι άριστη,αυτό ας μείνει από τη δική μου εμπειρία

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν με κατάλαβες ενώ ανέφερα ότι προφανώς και δεν θέλεις ούτε να μας κοροϊδέψεις ούτε τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα σε live και έχει τρομερές διαστάσεις. Εσείς που το έχετε, είστε ευχαριστημένοι από τη μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.μια ερωτηση..το κινητο εχει κλειδωμα με δακτυλικο αποτυπωμα?? με ενδιαφερει η αγορα του λογο διαστασεων..αλλα καπου διαβασα οτι δεν εχει :O
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.μια ερωτηση..το κινητο εχει κλειδωμα με δακτυλικο αποτυπωμα?? με ενδιαφερει η αγορα του λογο διαστασεων..αλλα καπου διαβασα οτι δεν εχει :O

 

 

Μόνο face id

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα στην παρεα.μια ερωτηση..το κινητο εχει κλειδωμα με δακτυλικο αποτυπωμα?? με ενδιαφερει η αγορα του λογο διαστασεων..αλλα καπου διαβασα οτι δεν εχει :O

 

Κανένα από τα καινούργια δεν έχει Touch ID εκτός του SE. Έχουν όμως το σαφώς ανώτερο Face ID.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ανώτερο δεν ξέρω αν είναι αλλά δύσχρηστο σίγουρα είναι ειδικά τον τελευταίο χρόνο με τις μάσκες.
Link to comment
Share on other sites

ανώτερο δεν ξέρω αν είναι αλλά δύσχρηστο σίγουρα είναι ειδικά τον τελευταίο χρόνο με τις μάσκες.

 

Βάλε ένα κωδικό 4ψηφιο με καθυστέρηση 15’

Εγώ έτσι έχω βολεύει χρόνια τώρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

συμβιβαστικές λύσεις υπάρχουν το θέμα είναι ότι το δακτυλικό αποτύπωμα είναι πιο βολικό, ούτε χρειάζεται να κοιτάς το τηλέφωνο, ούτε να μην φοράς γυαλιά ηλίου-μάσκες κλπ. Μόνο τον χειμώνα αν έχει πολύ κρύο και φοράς γάντια έχεις πρόβλημα :) Φυσικά το ιδανικότερο είναι ο συνδυασμός των δυο
Link to comment
Share on other sites

συμβιβαστικές λύσεις υπάρχουν το θέμα είναι ότι το δακτυλικό αποτύπωμα είναι πιο βολικό, ούτε χρειάζεται να κοιτάς το τηλέφωνο, ούτε να μην φοράς γυαλιά ηλίου-μάσκες κλπ. Μόνο τον χειμώνα αν έχει πολύ κρύο και φοράς γάντια έχεις πρόβλημα :) Φυσικά το ιδανικότερο είναι ο συνδυασμός των δυο

 

Ότι βολεύει τον καθένα

Εμένα ούτε δακτυλικό ούτε face

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το candy crush saga κατεβαίνει δωρεάν όπως και στο play store στα αντροιντ;

 

Δηλαδή ρωτάς για συσκευή 700€ και σε ενδιαφέρει αν είναι τσάμπα η εφαρμογή; Αμφιβάλλω αν έχεις οποιαδήποτε συσκευή από αυτές που κάθε φορά μπαίνουν να σου απαντήσει ο κόσμος.....

 

Όπως και στα Android επομένως και στο ios μπορείς να δεις από το internet τι εφαρμογές υπάρχουν: https://www.apple.com/us/search/candy-crush?page=1&sel=explore&src=globalnav

Link to comment
Share on other sites

Αγοράστηκε τελικά το κινητό είμαι χαρούμενος γιατί θα το κάνω και δώρο Απλά θα ήθελα να μου προτείνει κάποιος από ένα αξιόλογο κατάστημα να αγοράσω έναν φορτιστή 20w ψάχνω apple αλλά πρέπει να ξέρεις από πού θα το πάρεις γιατί παίζουνε πάρα πολύ ιμιτασιόν φορτιστές και υπάρχουν θεματάκια κάποιος που έχει αγοράσει από ένα κατάστημα να μου το προτείνει και να το πάρω και εγώ από κει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγοράστηκε τελικά το κινητό είμαι χαρούμενος γιατί θα το κάνω και δώρο Απλά θα ήθελα να μου προτείνει κάποιος από ένα αξιόλογο κατάστημα να αγοράσω έναν φορτιστή 20w ψάχνω apple αλλά πρέπει να ξέρεις από πού θα το πάρεις γιατί παίζουνε πάρα πολύ ιμιτασιόν φορτιστές και υπάρχουν θεματάκια κάποιος που έχει αγοράσει από ένα κατάστημα να μου το προτείνει και να το πάρω και εγώ από κει.

Ψάξε για επίσημο μεταπωλητή της Apple, να είσαι σίγουρος.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για επίσημο μεταπωλητή της Apple, να είσαι σίγουρος.

Επίσημο μεταπωλητή φίλε μπορεί να πάει φορτιστής 50 ευρώ δεν πρόκειται να δώσω τόσα πολλά λεφτά μέχρι 20 25 θα δώσω Ανάλογα το φορτιστή.. αλλά όπως διάβασα στην ενοτηταμε τα αξεσουάρ με κόβω να παίρνω έναν άλλη μαρκα,οπως anker , φθηνή και δοκιμασμένη λύση και λίγο που έψαξα για φορτιστές Είδα έναν πολύ ωραίο διάβασα και αξιολόγησεις και ολες ειναι θετικες. Το καλό είναι ότι είναι και φθηνότερος από έναν apple.μαλλον για τετοιον με κοβω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Mini
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...