Jump to content

iPhone 12 Mini


r31134
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Να σου πω την αλήθεια, στην καθημερινότητα δεν καταλαβαίνεις διαφορά. Οπότε αν θέλεις να έχει και τον «βοηθό» να το βάλεις εύκολα πάρε αυτό. Αν δεν σε νοιάζει ο «βοηθός» πάρε το slim. Πάντως σε αίσθηση και ποιότητα είναι ίδια! Άψογα και τα δύο!

 

Εκτός από τον οδηγό... αυτό που προτείνω έχει δύο τεμάχια μέσα. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλά παιδιά ,με το καλό παραλαμβάνω Πέμπτη το mini κ γιαλάκι πήρα το διπλό αν κ θα κάνει καμιά 8-10 μέρες Edited by dk65gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τι χαρακτηριστικά πρέπει να έχει ο φορτιστής και το καλώδιο που πρέπει να αγοράσουμε;

 

Καλώδιο έχει μέσα. Ο φορτιστής να είναι 20w με type c υποδοχή. Έχει η ANKER ένα καλό στο AMAZON.DE.

Link to comment
Share on other sites

Καλώδιο έχει μέσα. Ο φορτιστής να είναι 20w με type c υποδοχή. Έχει η ANKER ένα καλό στο AMAZON.DE.
Σκέφτομαι για καλώδιο USB to lightning ώστε να το χρησιμοποιώ και με παλιότερους φορτιστές, έχεις κάτι να προτείνεις;
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για καλώδιο USB to lightning ώστε να το χρησιμοποιώ και με παλιότερους φορτιστές, έχεις κάτι να προτείνεις;

 

 

Της Baseus το πλεκτό έχω εγώ, και για το αμάξι, και για εξτρά στην δουλειά. Εγγύηση!

 

https://www.gadgetistas.gr/gia-to-kinito/category-173/lighting/baseus-lightning-usb-qc3.0-2.4a-0-5m-calklf-ag1-black-grey/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για καλώδιο USB to lightning ώστε να το χρησιμοποιώ και με παλιότερους φορτιστές, έχεις κάτι να προτείνεις;

Εγώ παρήγγειλα το original της apple από το amazon de. USB από τη μία και lightning από την άλλη για να το χρησιμοποιώ με το powerbank που ήδη έχω.

 

Μόλις βγει όμως ένα καλό μαγνητικό power bank θα είναι από τις πρώτες αγορές μου ώστε να γλυτώσουμε από τα καλώδια αφού θα κολλάει (μαγνητίζει) πίσω από τη συσκευή και δεν θα ενοχλεί ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα το original της apple από το amazon de. USB από τη μία και lightning από την άλλη για να το χρησιμοποιώ με το powerbank που ήδη έχω.

 

Μόλις βγει όμως ένα καλό μαγνητικό power bank θα είναι από τις πρώτες αγορές μου ώστε να γλυτώσουμε από τα καλώδια αφού θα κολλάει (μαγνητίζει) πίσω από τη συσκευή και δεν θα ενοχλεί ιδιαίτερα.

Μια από τα ίδια σκέφτομαι και εγώ, φόρτιση με μετασχηματιστή μόνο το bank, η συσκευή ασύρματα.

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παραλαμβάνω και γω από βδομάδα και θέλω βοήθεια γιατί πρώτη φορά παίρνω μηλοφωνο. Κατεβάζω iTunes και μετά;

Πως είναι καλύτερα να τραβήξω τις επαφές από το android;

iCloud τι είναι αυτό και τι κάνω;

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παραλαμβάνω και γω από βδομάδα και θέλω βοήθεια γιατί πρώτη φορά παίρνω μηλοφωνο. Κατεβάζω iTunes και μετά;

Πως είναι καλύτερα να τραβήξω τις επαφές από το android;

iCloud τι είναι αυτό και τι κάνω;

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

Κάνε ένα κόπο και google it. Θα εκπλαγείς πόσο εύκολο είναι να βρεις απαντήσεις εύκολα και γρήγορα σε όλες τις ερωτήσεις σου.

Όσο γίνονται πιο εξειδικευμένες οι απορίες σου εδώ είμαστε!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως είναι καλύτερα να τραβήξω τις επαφές από το android;

 

Αν έχεις στο Android σου τις επαφές ανεβασμένες στο Gmail σου, όταν βάλεις το Gmail σου στο iPhone, θα περάσει και τις επαφές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παραλαμβάνω και γω από βδομάδα και θέλω βοήθεια γιατί πρώτη φορά παίρνω μηλοφωνο. Κατεβάζω iTunes και μετά;

Πως είναι καλύτερα να τραβήξω τις επαφές από το android;

iCloud τι είναι αυτό και τι κάνω;

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

Επαφές;

Στο Gmail τις έχεις;

Μόλις προσθέσεις το Gmail στο iPhone θα περαστούν αυτόματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ καλό πρόγραμμα ως εναλλακτικό του itunes είναι το 3utools. Περνάς μουσική ringtones κλπ πολύ γρήγορα και ανετα + αρκετά αλλά καλούδια.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Επαφές;

Στο Gmail τις έχεις;

Μόλις προσθέσεις το Gmail στο iPhone θα περαστούν αυτόματα

Φαντάζομαι ότι αυτό δεν γίνεται υποχρεωτικά-αυτόματα σωστά;

 

Θέλω να πω ότι εγώ έχω gmail και θα το περάσω στο iPhone αλλά θα ήθελα να περάσω τις επαφές χειροκίνητα εγώ μόνος μου. Πιστεύω ότι θα τις περάσω καλύτερα και θα τις παραμετροποιήσω όπως θέλω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φαντάζομαι ότι αυτό δεν γίνεται υποχρεωτικά-αυτόματα σωστά;

 

Θέλω να πω ότι εγώ έχω gmail και θα το περάσω στο iPhone αλλά θα ήθελα να περάσω τις επαφές χειροκίνητα εγώ μόνος μου. Πιστεύω ότι θα τις περάσω καλύτερα και θα τις παραμετροποιήσω όπως θέλω εγώ.

 

Όχι δεν είναι υποχρεωτικό αλλά με αυτό που σκέφτεσαι θεωρώ ότι βάζεις τις καλύτερες βάσεις για να ταλαιπωρηθείς.

 

Αν θέλεις να τις συμμαζέψεις τις επαφές σου, μπες στο Gmail σου από έναν υπολογιστή και από εκεί φτιάξε τες όπως θέλεις με ευκολία. Μετά τις συγχρονίζεις και στο iPhone σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ καλό πρόγραμμα ως εναλλακτικό του itunes είναι το 3utools. Περνάς μουσική ringtones κλπ πολύ γρήγορα και ανετα + αρκετά αλλά καλούδια.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Μπορείς να βάλεις ένα link γιατί το βρίσκω μόνο σε μορφή .exe που είναι για Windows κι εγώ έχω Mac?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω αν έχει για Mac. Δεν έχω Mac και δεν χρειάστηκε ποτέ να ψάξω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά και σε αυτό : https://imazing.com/

 

Το έβαλα σήμερα,καλό μου φάνηκε.

Ας το δει κάποιος ποιο έμπειρος να μας πει καμία γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι υποχρεωτικό αλλά με αυτό που σκέφτεσαι θεωρώ ότι βάζεις τις καλύτερες βάσεις για να ταλαιπωρηθείς.

 

Αν θέλεις να τις συμμαζέψεις τις επαφές σου, μπες στο Gmail σου από έναν υπολογιστή και από εκεί φτιάξε τες όπως θέλεις με ευκολία. Μετά τις συγχρονίζεις και στο iPhone σου.

Έχεις δίκιο όντως θα είναι μεγάλη ταλαιπωρία απλά επειδή γυρνάω σε apple μετά από χρόνια (είχα διαγράψει το λογαριασμό μου) ήθελα να περάσω τις επαφές μου μία φορά σωστά και να τις έχω έτσι για όσα χρόνια θα συνεχίσω στην apple. Πιστεύω ότι αν μου τις περάσει αυτόματα δεν θα είναι τόσο σωστά περασμένες όσο αν τις περάσω εγώ από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις ένα link γιατί το βρίσκω μόνο σε μορφή .exe που είναι για Windows κι εγώ έχω Mac?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει σε Mac απ όσο γνωρίζω

 

Για Mac προτείνω και γώ το imazing

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει σε Mac απ όσο γνωρίζω

 

Για Mac προτείνω και γώ το imazing

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Πολύ καλό το imazing, ευχαριστώ πολύ!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.cultofmac.com/732399/anker-power-bank-wireless-charging-iphone-12-magsafe/

 

Στο παραπάνω άρθρο αναφέρει το νέο power bank της anker που θα εφαρμόζει μαγνητικά πίσω από το iPhone 12. Θα είναι σίγουρα η επόμενη αγορά μου.

 

Οπότε λύνεται και το πρόβλημα της μπαταρίας για όσους τους απασχολεί. Το πολύ θετικό είναι ότι δεν θα μπλέκουμε με καλώδια.

Edited by CPR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος κάτοχος και γω. Για την ώρα αντιμετωπίζω 2 σοβαρά προβλήματα. 1ον δεν έχω ενεργοποιήσει το Face id το χω μόνο με κωδικό το πρόβλημα είναι ότι ενεργοποιηται η οθόνη όταν το κοιτάζω και 2ον το τηλέφωνό είναι αγορασμενο από Γερμανία και δεν μου χει επιλογή για προβλέψεις λέξεων στο πληκτρολόγιο (στα ελληνικά) ή εγώ δεν έχω βρει το πώς ακόμα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Mini
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...