Jump to content

iPhone 12 Mini


r31134
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσιες--->Γενικά---->Αναέωση στο παρασκήνιο

Βάλε όχι (για όλες δηλαδή τις εφαρμογές) και παρακολούθησέ το....

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσιες--->Γενικά---->Αναέωση στο παρασκήνιο

Βάλε όχι (για όλες δηλαδή τις εφαρμογές) και παρακολούθησέ το....

 

 

Δε ρισκάρω να μη μου έρχονται ειδοποιήσεις έτσι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε ρισκάρω να μη μου έρχονται ειδοποιήσεις έτσι;

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όχι, δεν έχει σχέση με τις ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χτες το βράδυ άφησα το κινητό με 60% και ξύπνησα το πρωί με 8%

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πρώτη μέρα; Μήπως κατέβαζε φωτό και δεδομένα από iCloud?

Link to comment
Share on other sites

Με τι έχει σχέση;

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Με αυτο που γράφει : Ανανέωση ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ στο παρασκήνιο.

Αν η εφαρμογή θα δείχνει ανανεωμένο πρόσφατο περιεχόμενο όταν την ανοίγεις (έχοντας προφορτώσει αυτο μεσω ιντερνετ) Η θα το φορτώνει εκείνη τη στιγμή που θα την ανοιγεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που φαίνεται τις ώρες που κοιμομουν ότι έπεφτε η στάθμη, δε δείχνει κάποια εφαρμογή ότι δούλευε (αν εννοείς αυτό).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ποια εφαρμογή λέει πχ 6 ώρες λειτουργία στο παρασκήνιο αλλά εσυ δεν την έχεις δουλέψει;

Αλλιώς πιθανόν να μην είχε καθόλου σήμα και έκαψε όλη την μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

https://support.apple.com/el-gr/HT202070

 

Κοίτα στην 3η ενότητα...

 

 

Στο τέλος της παραγράφου,γράφει ότι μπορεί μέχρι να ξανανοιξεις την εφαρμογή μπορεί να μην ελέγξει για νέο περιεχόμενο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή λέει πχ 6 ώρες λειτουργία στο παρασκήνιο αλλά εσυ δεν την έχεις δουλέψει;

Αλλιώς πιθανόν να μην είχε καθόλου σήμα και έκαψε όλη την μπαταρία

 

 

Δεν έγραφε καμία εφαρμογή για δραστηριότητα στο παρασκήνιο. Παίζει να έπεσε λόγω σήματος;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγραφε καμία εφαρμογή για δραστηριότητα στο παρασκήνιο. Παίζει να έπεσε λόγω σήματος;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το έχω πάθει ναι έχασα 60-70% επειδή προφανώς έψαχνε όλο το βράδυ να βρει σήμα

Κάνε μια επανεκκίνηση για καλό και για κακό και βλέποντας και κάνοντας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και το δικό μου, 128Gb σε μπλέ φυσικά! Είναι απίστευτο το μικρό!!!! Με βλέπω, ενώ το πήρα για δεύτερο, να γίνει η βασική μου συσκευή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και το δικό μου, 128Gb σε μπλέ φυσικά! Είναι απίστευτο το μικρό!!!! Με βλέπω, ενώ το πήρα για δεύτερο, να γίνει η βασική μου συσκευή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μην τα παίρνετε μπλε ρε παιδιά

Αύριο μεθαύριο που θα ψάχνουμε εμείς για μεταχειρισμένο να το αγοράσουμε από εσάς λίγο φθηνότερα δεν θα βρίσκουμε σε μαύρο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μην τα παίρνετε μπλε ρε παιδιά

Αύριο μεθαύριο που θα ψάχνουμε εμείς για μεταχειρισμένο να το αγοράσουμε από εσάς λίγο φθηνότερα δεν θα βρίσκουμε σε μαύρο

 

 

Χαχαχαχα...για μαυρο ξεκινησα, αλλα αυτο το μπλεδακι με κερδισε! Φυσικα, μονο το χρωμα στις καμερες φαινεται με τις θηκες, οποτε απολαμβανω το ματ μπλε, οσο φαινεται. Το μαυρο παντως ειναι πολυ βαρετο...αδιαφορο στο συγκεκριμενο μοντελο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα...για μαυρο ξεκινησα, αλλα αυτο το μπλεδακι με κερδισε! Φυσικα, μονο το χρωμα στις καμερες φαινεται με τις θηκες, οποτε απολαμβανω το ματ μπλε, οσο φαινεται. Το μαυρο παντως ειναι πολυ βαρετο...αδιαφορο στο συγκεκριμενο μοντελο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Γούστα είναι αυτά

Είχα πάρει το καλοκαίρι ένα XR red και βγήκα ένα Σάββατο και δεν το έβγαζα από την τσέπη να απαντήσω γιατί φορούσα μόνο μαύρα ρούχα όποτε καταλαβαίνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά

Είχα πάρει το καλοκαίρι ένα XR red και βγήκα ένα Σάββατο και δεν το έβγαζα από την τσέπη να απαντήσω γιατί φορούσα μόνο μαύρα ρούχα όποτε καταλαβαίνεις

 

 

Εννοείτε οτι είναι θέμα γούστου...αλλά όπως λέει και ο φίλος, το γυαλί της κάμερας φαίνεται. Οπότε για μένα το μπλέ! και το μαύρο. Λευκό, κόκκινο και lime, δύσκολα...ειδικά το κόκκινο, που στην κάμερα ροζίζη, και το λευκό που έχει μια ελαφριά ρόζ απόχρωση όταν το δεις από κοντά ...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να πάρω το iPhone 12 pro. Σήμερα όμως πήγα σε ένα κατάστημα και τα είδα όλα από κοντά.

 

Το mini το ερωτεύτηκα.

 

Το μόνο που με προβληματίζει σχετικά με το mini είναι η μπαταρία του που είναι μικρότερη.

 

Όσοι το έχετε σας ικανοποιεί η αυτονομία του;

Edited by CPR
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να πάρω το iPhone 12 pro. Σήμερα όμως πήγα σε ένα κατάστημα και τα είδα όλα από κοντά.

 

Το mini το ερωτεύτηκα.

 

Το μόνο που με προβληματίζει σχετικά με το mini είναι η μπαταρία του που είναι μικρότερη.

 

Όσοι το έχετε σας ικανοποιεί η αυτονομία του;

 

Ποιο κατάστημα ρε παιδιά να πάω να το δω και εγώ? Αφού όλα κλειστά είναι

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κατάστημα ρε παιδιά να πάω να το δω και εγώ? Αφού όλα κλειστά είναι

Στον Γερμανό της Νεάπολης Θεσσαλονίκης τα έχει. Μπορείς να πας να πληρώσεις το λογαριασμό σου και επί την ευκαιρία να τα δεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ήμουν έτοιμος να πάρω το iPhone 12 pro. Σήμερα όμως πήγα σε ένα κατάστημα και τα είδα όλα από κοντά.

 

Το mini το ερωτεύτηκα.

 

Το μόνο που με προβληματίζει σχετικά με το mini είναι η μπαταρία του που είναι μικρότερη.

 

Όσοι το έχετε σας ικανοποιεί η αυτονομία του;

Υπάρχουν κάποια συγκριτικά video στο YouTube με όλες τις συσκευές της σειράς 12 όπου δοκιμάζεται η μπαταρία τους. Εκεί θα πάρεις μια εικόνα. Κατά τη γνώμη μου πάντως, παίρνεις αυτό που σου ταιριάζει περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά κάτοχος κάποιου iphone. Σε πρώτες εντυπώσεις απίστευτα βολικό σε μέγεθος, δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα με την προσαρμογή σε μικρότερη οθόνη. 2-3 μέρες η μπαταρία εμένα με κρατάει όλη μέρα με την χρήση που κάνω (τηλέφωνα, μηνύματα, λίγο social και εξερεύνηση κινητού). Μόνο που με προβλημάτισε χθες λίγο το βράδυ. Το άφησα 12 το βράδυ με 40% μπαταρία και 9 το πρωί είχε κλείσει (!!!). Κλειστές όλες οι εφαρμογές, αθόρυβο ενεργό και μην ενοχλείτε ενεργό. Μου έκανε εντύπωση που ξεζούμισε έτσι την μπαταρία το βράδυ. Θα επανέλθω όταν περάσουν περισσότερες μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά κάτοχος κάποιου iphone. Σε πρώτες εντυπώσεις απίστευτα βολικό σε μέγεθος, δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα με την προσαρμογή σε μικρότερη οθόνη. 2-3 μέρες η μπαταρία εμένα με κρατάει όλη μέρα με την χρήση που κάνω (τηλέφωνα, μηνύματα, λίγο social και εξερεύνηση κινητού). Μόνο που με προβλημάτισε χθες λίγο το βράδυ. Το άφησα 12 το βράδυ με 40% μπαταρία και 9 το πρωί είχε κλείσει (!!!). Κλειστές όλες οι εφαρμογές, αθόρυβο ενεργό και μην ενοχλείτε ενεργό. Μου έκανε εντύπωση που ξεζούμισε έτσι την μπαταρία το βράδυ. Θα επανέλθω όταν περάσουν περισσότερες μέρες.
Το είχα πάθει κι εγώ αυτό αλλά είδα από έναν youtuber ότι ίσως έφταιξε η έκδοση λογισμικού. Ποιο έχεις;

 

Στάλθηκε από το LDN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά κάτοχος κάποιου iphone. Σε πρώτες εντυπώσεις απίστευτα βολικό σε μέγεθος, δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα με την προσαρμογή σε μικρότερη οθόνη. 2-3 μέρες η μπαταρία εμένα με κρατάει όλη μέρα με την χρήση που κάνω (τηλέφωνα, μηνύματα, λίγο social και εξερεύνηση κινητού). Μόνο που με προβλημάτισε χθες λίγο το βράδυ. Το άφησα 12 το βράδυ με 40% μπαταρία και 9 το πρωί είχε κλείσει (!!!). Κλειστές όλες οι εφαρμογές, αθόρυβο ενεργό και μην ενοχλείτε ενεργό. Μου έκανε εντύπωση που ξεζούμισε έτσι την μπαταρία το βράδυ. Θα επανέλθω όταν περάσουν περισσότερες μέρες.

 

Κάτι κόλλησε

Πήγαινε ρυθμίσεις/μπαταρία και δες ποια εφαρμογή λέει Χρήση στο παρασκήνιο η οποία δεν δικαιολογεί τον χρόνο χρήσης επειδή δεν την χρησιμοποιήσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάθει κι εγώ αυτό αλλά είδα από έναν youtuber ότι ίσως έφταιξε η έκδοση λογισμικού. Ποιο έχεις;

 

Στάλθηκε από το LDN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η έκδοση που έχω είναι η 14.2.1 και νομίζω είναι η τελευταία. Για αυτό μου έκανε και εντύπωση.

 

Κάτι κόλλησε

Πήγαινε ρυθμίσεις/μπαταρία και δες ποια εφαρμογή λέει Χρήση στο παρασκήνιο η οποία δεν δικαιολογεί τον χρόνο χρήσης επειδή δεν την χρησιμοποιήσεις

 

Εκείνες τις ώρες πάτησα να δω εφαρμογές αλλά δεν δείχνει κάποια εφαρμογή. Αναφέρει ότι 'Η χρήση κατά εφαρμογή δεν διατίθεται για 03:00-04:00'. Και η εμφάνιση δραστηριότητας δεν δείχνει εφαρμογή με πάνω από 4 λεπτά χρήσης στο παρασκήνιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Mini
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...