Jump to content

iPhone 12 Mini


r31134
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα με το ξεκλείδωμα της οθόνης, λύθηκε με το 14.2.1.

 

 

Τι θέμα είχε; Δεν έχω κάνει update ακόμα αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα είχε; Δεν έχω κάνει update ακόμα αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σε κάποιες περιπτώσεις δεν ξεκλείδωνε το κινητό, κάνοντας την κίνηση με το δάκτυλο πάνω σε αυτή.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ειπωθηκε κατι και με θεμα γειωσης σχετικα με το παραπανω προβλημα που μαλλον δεν ισχυει ευτυχως.
Link to comment
Share on other sites

Ειπωθηκε κατι και με θεμα γειωσης σχετικα με το παραπανω προβλημα που μαλλον δεν ισχυει ευτυχως.

 

Σε κάποια βίντεο είδα να εμφανίζεται το πρόβλημα μόλις βάζει κάποια θήκη οπότε εκεί ίσως και να υπάρχει θέμα hardware

Θα φανεί όμως. Ας ελπίσουμε να είναι μόνο θέμα software για όσους έχουν αγοράσει την συσκευή και έχουν το πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα. Χτες είχα την πρώτη μου δυσάρεστη εμπειρία από τη συσκευή μας. Το έχω σε θήκη απ'την πρώτη στιγμή και κάποια στιγμή βγάζω το κινητό απ'την τσέπη για να απαντήσω και έχει ραγισει η οθόνη στο σημείο του ακουστικού. Για "καλή" μου τύχη,είχα κάνει ασφάλιση total support στον κωτσοβολο το οποίο μόνο total δεν είναι αλλά τέλος πάντων... Μου είπαν ότι καλύπτει μόνο το 50% της ζημιάς. Το θέμα είναι το εξής: θα το φτιάξω αλλά ποιος μου εγγυάται ότι δε θα ξαναπαθω το ίδιο στο μέλλον; Πραγματικά,ούτε που ακουμπησε κάπου η συσκευή και ήταν τσέπη φόρμας,δεν πιέστηκε κάπου

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα στην ομάδα. Χτες είχα την πρώτη μου δυσάρεστη εμπειρία από τη συσκευή μας. Το έχω σε θήκη απ'την πρώτη στιγμή και κάποια στιγμή βγάζω το κινητό απ'την τσέπη για να απαντήσω και έχει ραγισει η οθόνη στο σημείο του ακουστικού. Για "καλή" μου τύχη,είχα κάνει ασφάλιση total support στον κωτσοβολο το οποίο μόνο total δεν είναι αλλά τέλος πάντων... Μου είπαν ότι καλύπτει μόνο το 50% της ζημιάς. Το θέμα είναι το εξής: θα το φτιάξω αλλά ποιος μου εγγυάται ότι δε θα ξαναπαθω το ίδιο στο μέλλον; Πραγματικά,ούτε που ακουμπησε κάπου η συσκευή και ήταν τσέπη φόρμας,δεν πιέστηκε κάπου

 

Και υποτίθεται ότι αυτά έχουν Ceramic shield στη πρόσοψη για μεγαλύτερη ανθεκτικότητα! :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα. Χτες είχα την πρώτη μου δυσάρεστη εμπειρία από τη συσκευή μας. Το έχω σε θήκη απ'την πρώτη στιγμή και κάποια στιγμή βγάζω το κινητό απ'την τσέπη για να απαντήσω και έχει ραγισει η οθόνη στο σημείο του ακουστικού. Για "καλή" μου τύχη,είχα κάνει ασφάλιση total support στον κωτσοβολο το οποίο μόνο total δεν είναι αλλά τέλος πάντων... Μου είπαν ότι καλύπτει μόνο το 50% της ζημιάς. Το θέμα είναι το εξής: θα το φτιάξω αλλά ποιος μου εγγυάται ότι δε θα ξαναπαθω το ίδιο στο μέλλον; Πραγματικά,ούτε που ακουμπησε κάπου η συσκευή και ήταν τσέπη φόρμας,δεν πιέστηκε κάπου

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν γίνεται να έσπασε μόνο του όμως είναι το μόνο σίγουρο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οκ,εσύ ξέρεις καλύτερα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κάπου το πιεσες και δεν το κατάλαβες

Εκτός εάν υπάρχει κάποιο σφάλμα κατασκευαστικό γιατί τώρα πρόσεξα ότι έχεις το νέο iPhone 12 που όντως έχουν αλλάξει την επίστρωση της οθόνης

 

Στα μέχρι τώρα τηλέφωνα αν δεν το κανείς εσυ κάτι δεν σπάει μόνο του

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έβαλες προφανώς στην τσέπη ή κάπου ακουμπησες/στηριχθηκες και έγινε το κακό. Δεν σπάνε οι οθόνες έτσι στα καλά καθούμενα.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έβαλες προφανώς στην τσέπη ή κάπου ακουμπησες/στηριχθηκες και έγινε το κακό. Δεν σπάνε οι οθόνες έτσι στα καλά καθούμενα.

 

 

Βγήκα απ'το αυτοκίνητο,το κινητό ήταν σε τσέπη φόρμας -άρα δε ζοριστηκε στην τσέπη. Δεν έχω να πω κάτι άλλο ούτε να αποδείξω κάτι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγήκα απ'το αυτοκίνητο,το κινητό ήταν σε τσέπη φόρμας -άρα δε ζοριστηκε στην τσέπη. Δεν έχω να πω κάτι άλλο ούτε να αποδείξω κάτι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δεν είναι το θέμα να το αποδείξεις σε εμάς δεν θα κερδίσουμε εμείς κάτι

Απλά είναι λίγο παράλογο μια οθονη να σπάσει μόνη της

 

Κάνε μια αναζήτηση για το συγκεκριμένο πρόβλημα στο Ίντερνετ μήπως και όπως ανέφερα παραπάνω υπάρχει κάποιο κατασκευαστικό ελάττωμα λόγο αλλαγής υλικών στα φετινά μοντέλα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Βγήκα απ'το αυτοκίνητο,το κινητό ήταν σε τσέπη φόρμας -άρα δε ζοριστηκε στην τσέπη. Δεν έχω να πω κάτι άλλο ούτε να αποδείξω κάτι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Να το πας σε εξουσιοδοτημένο και πες τους έσπασε μόνη της η οθόνη

Ίσως σου δώσουν καινούργιο

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρία πώς πάτε;

 

Εμένα πάει χάλια, έχει φοβερό battery drain το βράδυ (15-20%). Απο τότε που έβαλα την 14.2.1

 

Είτε reset, είτε format as new, με κλειστά άσχετα background Apps κλπ επιμένει 4-5 μέρες τώρα....

Επόμενο βήμα να κλείσω την Siri και να δοκιμάζω 1-1 να δώ τι μπορεί να φταίει...

111s
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από εμένα. Πρώτη φορά χρήστης Iphone κ ήθελα κάτι μικρό κ γρήγορο οπότε το 12 mini ήταν μονόδρομος αυτή τη στιγμή. Το δοκιμάζουμε το βλέπουμε αν μας βολέψει το οικοσύστημα. Αγορά από γαλλικό Amazon, να πάρω κ τα ακουστικά (δεν έχω ούτε φορτιστή Lightning, κ ψάχνομαι με αντάπτορες, τώρα βρήκε να τα βγάλει όλα από την συσκευασία...)

Η micro sd 256 που είχα στο προηγούμενο κινητό μου πηγαίνει άκλαφτη στο συρτάρι...

 

Ερώτηση, αγοράστηκε με τιμολόγιο από Amazon Γαλλίας όπως είπα, η εγγύηση είναι 1 χρόνος ή 2? Χτύπα ξύλο στέλνεται Amazon ή μιλάω με Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από εμένα. Πρώτη φορά χρήστης Iphone κ ήθελα κάτι μικρό κ γρήγορο οπότε το 12 mini ήταν μονόδρομος αυτή τη στιγμή. Το δοκιμάζουμε το βλέπουμε αν μας βολέψει το οικοσύστημα. Αγορά από γαλλικό Amazon, να πάρω κ τα ακουστικά (δεν έχω ούτε φορτιστή Lightning, κ ψάχνομαι με αντάπτορες, τώρα βρήκε να τα βγάλει όλα από την συσκευασία...)

Η micro sd 256 που είχα στο προηγούμενο κινητό μου πηγαίνει άκλαφτη στο συρτάρι...

 

Ερώτηση, αγοράστηκε με τιμολόγιο από Amazon Γαλλίας όπως είπα, η εγγύηση είναι 1 χρόνος ή 2? Χτύπα ξύλο στέλνεται Amazon ή μιλάω με Ελλάδα?

 

Με το καλό

Την κάρτα μνήμης μπορείς να την βάλεις σε κάτι ανταπτορες USB και να την έχεις για πολλές χρήσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να έσπασε μόνο του όμως είναι το μόνο σίγουρο

 

Έχω ακόμα ένα iPad Pro 10.5 που ήταν λιγότερο από 1 εβδομάδας όταν έγινε το ίδιο. Το ακούμπησα στο κομοδίνο και έπεσα για ύπνο. Το πρωί που ξύπνησα είχε ράγισμα στην οθόνη. Ήμασταν σε καύσωνα με χαλασμένο κλιματιστικό, οπότε ίσως έγινε κάτι με τις διαστολές σε συνδυασμό με κατασκευαστικό πρόβλημα. Το έστειλα για σέρβις, με πήραν τηλέφωνο 2 μέρες μετά και μου είπαν ότι είναι περίεργο, αλλά εφ' όσον δεν υπήρχε κανένα χτύπημα στην συσκευή το θεωρούν κατασκευαστικό πρόβλημα. Μου έστειλαν τσάμπα ολοκαίνουργιο iPad με κούριερ σε 1 ημέρα.

Παρεπιπτόντως, και εγώ από σήμερα με μπλε 128GB mini. Κελαηδάει σε δίκτυο 5G στο εξωτερικό. Πάνω από 1,3 Gbps στο speedtest για την πλάκα του. Δεν το ακουμπάει κανένας ανταγωνιστής σε αυτό το μέγεθος.

Edited by georgemv
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακόμα ένα iPad Pro 10.5 που ήταν λιγότερο από 1 εβδομάδας όταν έγινε το ίδιο. Το ακούμπησα στο κομοδίνο και έπεσα για ύπνο. Το πρωί που ξύπνησα είχε ράγισμα στην οθόνη. Ήμασταν σε καύσωνα με χαλασμένο κλιματιστικό, οπότε ίσως έγινε κάτι με τις διαστολές σε συνδυασμό με κατασκευαστικό πρόβλημα. Το έστειλα για σέρβις, με πήραν τηλέφωνο 2 μέρες μετά και μου είπαν ότι είναι περίεργο, αλλά εφ' όσον δεν υπήρχε κανένα χτύπημα στην συσκευή το θεωρούν κατασκευαστικό πρόβλημα. Μου έστειλαν τσάμπα ολοκαίνουργιο iPad με κούριερ σε 1 ημέρα.

Παρεπιπτόντως, και εγώ από σήμερα με μπλε 128GB mini. Κελαηδάει σε δίκτυο 5G στο εξωτερικό. Πάνω από 1,3 Gbps στο speedtest για την πλάκα του. Δεν το ακουμπάει κανένας ανταγωνιστής σε αυτό το μέγεθος.

 

Δηλαδή σπίτι με 35 βαθμούς έσπασε μόνο του το τζαμί; Συμβαίνουν αυτά; Δεν ξέρω περίεργο όντως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σπίτι με 35 βαθμούς έσπασε μόνο του το τζαμί; Συμβαίνουν αυτά; Δεν ξέρω περίεργο όντως

 

Ναι, απ' ότι μου είπαν από το σέρβις της InfoQuest ήταν τοποθετημένη ελαφρώς στραβά η οθόνη από το εργοστάσιο, τόσο λίγο που δεν φαινόταν με γυμνό μάτι και με τις διαστολές την ζόρισε το σασί της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απ' ότι μου είπαν από το σέρβις της InfoQuest ήταν τοποθετημένη ελαφρώς στραβά η οθόνη από το εργοστάσιο, τόσο λίγο που δεν φαινόταν με γυμνό μάτι και με τις διαστολές την ζόρισε το σασί της συσκευής.

 

Όποτε υπάρχει θέμα έστω και αν είναι σε σχεδόν μηδενικό ποσοστό

Ελπίζουμε ότι οποίος έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα να δικαιωθεί όντως και να μην του ρίξουν άδικα την ευθύνη ότι έκανε ο ίδιος την ζημιά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όποτε υπάρχει θέμα έστω και αν είναι σε σχεδόν μηδενικό ποσοστό

Ελπίζουμε ότι οποίος έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα να δικαιωθεί όντως και να μην του ρίξουν άδικα την ευθύνη ότι έκανε ο ίδιος την ζημιά

 

 

Για να δούμε...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χτες το βράδυ άφησα το κινητό με 60% και ξύπνησα το πρωί με 8%

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πήγαινε ρυθμίσεις/μπαταρία

Βλέπεις κάτι ασυνήθιστο στις εφαρμογές κάτω;

Αν πατήσεις επάνω εμφανίζεται η χρήση στο παρασκήνιο

Μπορείς να καταλάβεις εάν κάτι κόλλησε και δούλευε ασταμάτητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις/μπαταρία

Βλέπεις κάτι ασυνήθιστο στις εφαρμογές κάτω;

Αν πατήσεις επάνω εμφανίζεται η χρήση στο παρασκήνιο

Μπορείς να καταλάβεις εάν κάτι κόλλησε και δούλευε ασταμάτητα

 

 

Εκεί που φαίνεται τις ώρες που κοιμομουν ότι έπεφτε η στάθμη, δε δείχνει κάποια εφαρμογή ότι δούλευε (αν εννοείς αυτό).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Mini
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...