Jump to content

Huawei Mate 40 Pro


johnx2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Gspace μετά την τελευταία ενημέρωση δείχνει να παίζει καλή μπάλα παρουσία microG. Οπότε πλέον ακόμη και εφαρμογές του γούγλη παίζουν κανονικά.

Το curve επίσης δουλεύει μια χαρά για πληρωμές.

Link to comment
Share on other sites

On 17/5/2022 at 11:01 ΠΜ, efbill said:
On 16/5/2022 at 3:17 ΜΜ, agelakos12 said:
Τι εννοείς με παρουσία microG???

Δες ποστ 74 - 82 και θα καταλάβεις.

Δεν κατάλαβα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

OK.

Στα κινητά που δε έχουν google mobile services υπάρχει πρόβλημα λήψης ενημερώσεων.
Αυτό το πρόβλημα παρακάμπτεται σε σημαντικό βαθμό με τη χρήση του microG όπως έχει περιγραφεί προηγούμενα.

Αυτό λύνει το θέμα των ενημερώσεων.

 

Αλλά παραμένει το θέμα κάποιων εφαρμογών, κυρίως της google, που ενδεχομένως να τις ήθελες. Εκεί έρχεται το gspace που δημιουργεί ένα εικονικό περιβάλλον για να επιτρέψει της χρήση αυτών των εφαρμογών στο κινητό μας. Ως τώρα, λίγες ώρες ή μέρες μετά το στήσιμο του gspace, όπου έβαζες λογαριασμού γούγλη, κατέβαζες ό,τι ήθελες από play store, και όλα με τους λογαριασμούς σου δούλευαν ρολόι, το gspace έπαυε να έχει επαφή με τους σέρβερ του γούγλη.

 

Κάποια παλικάρια, με δοκιμές είχαν βρει ότι για αυτό ευθυνόταν και το microG, οπότε αν το αφαιρούσες είχες πλήρως λειτουργικό Gspace, αλλά φυσικά δεν είχες ενημερώσεις από τις native εφαρμογές.

 

Τώρα έχει λίγο καιρό μετά την τελευταία αναβάθμιση που δε φαίνεται να χαλάει το gspace

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρώτησα για αλλαγή πίσω καλύμματος στο κινητό στη χούα Μιχαλακοπούλου, 104 ευρώ! Μάλλον θα βάζουν επίχρυσο
Λογικά τις τελευταίες μέρες του μήνα (24-26 αν θυμάμαι καλά) που έχουν service day, η τιμή θα είναι η μισή.

Ρώτησε τους ξανά.


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς, 20 ευρώ έκπτωση στα εργατικά, οπότε 84... Ασημένιο έστω αν όχι επίχρυσο
 
Όταν άλλαξα την μπαταρία στο δικό μου έτυχε τα € 20,00 που λες να είναι ακριβώς τα μισά των € 40,00 που κόστιζε η αλλαγή της, οπότε θυμόμουν λάθος ότι χρεώνουν το μισό ποσό. ;)

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βρίσκω πίσω κάλυμμα διάφανο με 12 ευρώ, καλύτερα να πάρω αυτό να χαζεύω και τα εντόσθια του κινητού από το να σκάσω 100 ...😀

Link to comment
Share on other sites

Όμορφα, δε μου έχει έρθει ακόμη αλλά δεν αγχώνομαι, θα έρθει...

 

Είναι κάποιος εδώ που έχει καταφέρει να του παίξει το cast to Chromecast μέσω Google home από gspace?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 months later...

Ενημέρωση ασφαλείας Οκτωβρίου. Καλά πάμε. Καμία καινούργια έκδοση android να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα. Μόλις μου ήρθε η θήκη των φωτογραφιών από Ali. Δεν την χρειάζομαι πλέον και την χαρίζω. Μπορώ να πω πως η ποιότητα είναι καλύτερη από αυτό που περίμενα. Ο πρώτος που θα στείλει την πήρε. Αρκεί να πληρώσει τα μεταφορικά από Δράμα. Μπορώ να στείλω όπου θέλετε με speedex που έχω μια έκπτωση. 87dfcaaedc75ac8184e47e9a6144a6e2.jpgbb55bc3fab47ce5140d62efdd9cb6490.jpg

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κάτοχος κι εγώ του κινητού εδώ και κάποιες βδομάδες, 1 έτους και κάτι μεταχειρισμένο, σε κατάσταση καινούριου,  με υγεία μπαταρίας 95% όπως την υπολόγισε το σύστημα, αλλά έχω SoT γύρω στις 4-5 ώρες και το φορτίζω καθημερινά (δεν το αφήνω κάτω από 20% βέβαια). Μου φαίνεται λίγο σε σχέση με αυτά που διαβάζω στο internet, με κάτι 10+ από άλλους. Καμιά ιδέα;  Ευχαριστώ!

 

(Το κινητό απίστευτο γενικά, έχω πάθει πλάκα)

Edited by sot_del
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, sot_del said:

Κάτοχος κι εγώ του κινητού εδώ και κάποιες βδομάδες, 1 έτους και κάτι μεταχειρισμένο, σε κατάσταση καινούριου,  με υγεία μπαταρίας 95% όπως την υπολόγισε το σύστημα, αλλά έχω SoT γύρω στις 4-5 ώρες και το φορτίζω καθημερινά (δεν το αφήνω κάτω από 20% βέβαια). Μου φαίνεται λίγο σε σχέση με αυτά που διαβάζω στο internet, με κάτι 10+ από άλλους. Καμιά ιδέα;  Ευχαριστώ!

 

(Το κινητό απίστευτο γενικά, έχω πάθει πλάκα)

Με γεια το καινούριο κινητό και επειδή σκέφτομαι και εγώ να μεταφέρω σε Huawei κινητό αλλά χρειάζομαι και κάποια Google apps , έχεις χρησιμοποιήσει το gspace; Είμαι από επαρχία και τώρα είμαι στη Θεσσαλονίκη και βλέπω με το gspace να τα παίζει σχεδόν όλα. Ποια είναι η εμπειρία σου; 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ostvarivanje said:

Με γεια το καινούριο κινητό και επειδή σκέφτομαι και εγώ να μεταφέρω σε Huawei κινητό αλλά χρειάζομαι και κάποια Google apps , έχεις χρησιμοποιήσει το gspace; Είμαι από επαρχία και τώρα είμαι στη Θεσσαλονίκη και βλέπω με το gspace να τα παίζει σχεδόν όλα. Ποια είναι η εμπειρία σου; 

Καλησπέρα, ευχαριστώ!  Με το gspace παίζουν τα πάντα, όντως,  ακόμη και Netflix FHD, εγώ προσπαθώ να το στήσω χωρίς καθόλου google services, το μονο που δεν έχω καταφέρει είναι η μεταφορά των παλιών συνομιλιών στο viber, σταμάτησα να προσπαθώ και συγχρονίζω με το cloud της huawei πλέον. Επίσης, Google Sheets δεν έχω βρει τρόπο να κάνω edit χωρίς google services. Ειναι διαφορετική εμπειρία χωρίς Google αλλά νομίζω αξίζει, προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, sot_del said:

Καλησπέρα, ευχαριστώ!  Με το gspace παίζουν τα πάντα, όντως,  ακόμη και Netflix FHD, εγώ προσπαθώ να το στήσω χωρίς καθόλου google services, το μονο που δεν έχω καταφέρει είναι η μεταφορά των παλιών συνομιλιών στο viber, σταμάτησα να προσπαθώ και συγχρονίζω με το cloud της huawei πλέον. Επίσης, Google Sheets δεν έχω βρει τρόπο να κάνω edit χωρίς google services. Ειναι διαφορετική εμπειρία χωρίς Google αλλά νομίζω αξίζει, προσωπικά.

Μπορεις να μου πεις αν οταν το κλεινεις και το ανοιγεις η του κανεις επανεκκινηση η φωτεινοτητα του μειωνεται η παραμενει στο ιδιο σημειο που την ειχες πριν το κλεισεις η το επανακκινησεις?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mobile59 said:

Μπορεις να μου πεις αν οταν το κλεινεις και το ανοιγεις η του κανεις επανεκκινηση η φωτεινοτητα του μειωνεται η παραμενει στο ιδιο σημειο που την ειχες πριν το κλεισεις η το επανακκινησεις?

Δεν το έχω παρατηρήσει, εννοείς αν κάνει reset το auto brightness αν κατάλαβα σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...