Jump to content

Huawei Mate 40 Pro


johnx2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το είχα δει το ποστ στο xda αλλά δυστυχώς δεν μου δουλεύει. Δεν μπορώ να κάνω add τον λογαριασμό μου. Δεν έχω δοκιμάσει με reset, δεν έχω χρόνο. bf3e1e1ee538df60255f8b53afa919f1.jpg

Στάλθηκε από το NOH-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε δουλεύει η προσθήκη λογαριασμού αλλά δεν έχει σημασία για τις ειδοποιήσεις
Ευχαριστώ πολύ :) Μου εμφανίζει την εφαρμογή που θέλω στο cloud messaging.

Στάλθηκε από το NOH-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.
Το πρόβλημα τώρα είναι ότι το gspace τα παίζει...
Τι εννοείς; Το δοκίμασα και ότι εφαρμογή είχα μέσα στο gspace μου δουλεύει.

Στάλθηκε από το NOH-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τώρα το δοκίμασα, δεν μπορώ να κατεβάσω καινούργια εφαρμογή

Στάλθηκε από το NOH-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς,

κρασάρει το play store(χάνει τη σύνδεση) και οι περισσότερες εφαρμογές.

Το καλό είναι ότι αν απλά απεγκαταστήσεις το framework παίζει κανονικά το gspace...

 

Αλλά δεν είναι ιδανικό

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα κι εγώ.
Να ρωτήσω, αν δε μου αρέσει το νέο control panel στα notifications, και θέλω το παλιό, τι κάνω;
 
Κι εμένα δεν μου αρέσει αλλά δεν βρήκα πως, και αν, αλλάζει :(
Link to comment
Share on other sites

Στη χειρότερη κάνεις επαναφορά, αλλά θα τα σβήσει όλα, τόσο χάλια δεν είναι. Σε άλλα κινητά έχεις επιλογή στις ρυθμίσεις να το επαναφέρεις, εδώ δε βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παίδες έχετε βρει κάποιον έξυπνο τρόπο να δέχεστε στο mate 40 pro 2 step verification notifications? Δουλεύει και με sms απλά έλεγα μήπως υπήρχε κάποιος τρόπος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απαντάω μόνος μου, δεν υπάρχει αλλά και τα μηνύματα δουλεύουν μια χαρά.

Πλέον daily driver το 40άρι, βλέπω τις φώτο και με πιάνουν ρίγη, μετά αναρωτιέμαι μήπως χάνω ειδοποιήσεις και μου έρχονται δάκρυα. Τουλάστιχον στα περισσότερα σημαντικά δουλεύουν οι ειδοποιήσεις, να΄ναι καλά τα παιδιά του microG

Θα δοκιμάσω και το curve σε λίγο

Edited by SCHUMIFER
Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2022 at 11:56 ΠΜ, SCHUMIFER said:

Απαντάω μόνος μου, δεν υπάρχει αλλά και τα μηνύματα δουλεύουν μια χαρά.

Πλέον daily driver το 40άρι, βλέπω τις φώτο και με πιάνουν ρίγη, μετά αναρωτιέμαι μήπως χάνω ειδοποιήσεις και μου έρχονται δάκρυα. Τουλάστιχον στα περισσότερα σημαντικά δουλεύουν οι ειδοποιήσεις, να΄ναι καλά τα παιδιά του microG

Θα δοκιμάσω και το curve σε λίγο

Το curve  δουλεύει απροβλημάτιστα.

 

αυτό που μου έχει προς το παρόν μείνει είναι να βρω έναν τρόπο να μοιράζομαι αρχεία γραφείου, πχ ένα spreadsheet, όπως με τα Google sheets όπου μπορούσα να μοιράζομαι αρχεία με άλλον να έχουμε ταυτόχρονη διόρθωση των αρχείων και επίσης συντόμευση στην αρχική μου επιφάνεια στο κινητό

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Από αυτές τις εφαρμογές χρησιμοποιώ το viber πολλές φορές την ώρα, κάθε ώρα, κάθε μέρα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με διακοπές του προγράμματος οπότε υποψιάζομαι ότι κάτι έχει πάει στραβά στην εγκατάσταση. Μπορείς να ξεκινήσεις με αναγκαστική διακοπή και μετά καθαρισμό της cache και μετά της storage. Αν αυτό δεν βοηθήσει απεγκατάσταση και εγκατάσταση του viber από το appgalery. Τελευταία εναλλακτική ως συνήθως factory reset

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί, γενικά τις εγκαθιστώ από appgallery κατά κύριο λόγο και δευτερευόντως από aurora, και μετά κάνω τη μεταφορά δεδομένων από το παλιό κινητό.

Ειρήσθω εν παρόδω, πολλές εφαρμογές από appgallery είναι παραμετροποιημένες για huawei. Πχ το viber, κάνει αντίγραφο ασφαλείας στο huawei cloud αν την κατεβάσεις από app gallery, ενώ από αλλού στο google drive, που φυσικά δεν παίζει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.ο φορτιστης ο 40w κανει στο κινητό για γρηγορη φορτισει;;
Καλησπέρα. Με αυτόν που πήρα από skroutz μου βγάζει "γρήγορη φόρτιση". b1d12e3774be2f2ec4e509a0415f5066.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...