Jump to content

Huawei Mate 40 Pro


johnx2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδες.

Προς αναζητηση λοιπον MATE 40 PRO, μακαρι να κανει συντομα την εμφανιση του στα Ελληνικα καταστηματα, αλλα δεν το βλεπω.

 

H σκεψη για αγορα απο το εξωτερικο μοιαζει μονοδρομος, αλλα βλεπω οτι αναγραφουν CN Version.

 

Amazon

 

Banggood

 

Εχουμε εμπειριες απο CN Version ?

 

Δεν θα εχει Ελληνικα στο menu ? Εχει κλειδωμενες συχνοτητες 4G ? Τι παιζει με τα CN Verison ?

Εαν καποιος γνωριζει θα ηταν χρησιμη η βοηθεια του.

Ευχαριστω.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Μένω Γερμανία και το πήρα με ανανέωση συμβολαίου μέσω εταιρίας κινητής τηλεφωνίας....δεν το έχω βάλει ακόμα σε λειτουργία...προς το παρόν δουλεύω το Mate 20 X 5G και το Mate 20 X ( 4G )
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια η παραγγελια του Mate 40 Pro εγινε χθες απο το Amazon μεσω του καταστηματος Mad mobile στον Υμηττο.

Τελικη τιμη 1100 ευρω μαζι με τα μεταφορικα, λογικα το καταστημα το αγοραζει χωρις ΦΠΑ απο το Amazon.

Σε 15-20 μερες περιπου το κινητο θα ειναι εδω.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα και Χρονια Πολλα παιδια. Το Mate 40 Pro ηρθε.

 

Εντυπωσιασμένος απο τη νεα συσκευη πραγματικα, απιστευτα γρηγορο, φωτογραφικη μηχανη μοναδικη και επιτελους σωστο βιντεο με αριστη σταθεροποιηση, η οποια ειναι ισαξια με των Iphone 12.

 

Στο μειζον θεμα των GMS δεν αντιμετωπισα κανενα μα κανενα θεμα πραγματικα και ουτε προκειται να βαλω GMS στην συσκευη, διοτι πραγματικα δεν τα χρειαζομαι πλεον προσωπικα, οτι εφαρμογες λειτουργω τις εχω και ειμαι καλυμμενος στο 100%.

 

Οι τραπεζικες εφαρμογες τις Eurobank λειτουργουν κανονικα, ανευ ομως NFC που δεν χρησιμοποιω και ποτε αλλωστε.

Google Maps λειτουργουν κανονικα και δειχνουν μαλιστα Live και την κυκλοφορια στους δρομους.

Google Photos εχω μεσω browser και επιλεγω τι θελω να κανω upload.

Youtube εχω πλεον Premium account μεσω του Vanced.

 

Οποτε με δυο λογια ειμαι καλυμμενος στα παντα μου.

 

Απο stores χρησιμοποιω τα γνωστα APK Galley - APK Pure, και συμπληρωματικα MoreApps και Petal search.

 

Και μια φωτο του Mate 40 Pro.

https://ibb.co/f8ynNw8

 

Και δυο φωτογραφιες απο το κινητο.

 

Τα exposure της καμερας πραγματικα ειναι για σεμιναριο...

https://www.flickr.com/photos/150231044@N07/50786428882/in/photostream/

 

Μια σε εσωτερικο χωρο

https://www.flickr.com/photos/150231044@N07/50786428567/in/photostream/

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!

Τρεις ερωτήσεις:

Πόσο πήγε σύνολο... έδωσες όλο το ποσό μπροστά;

Σε πόσες μέρες ήρθε;

Σε καθοδηγεί το τηλέφωνο ποιες εφαρμογές θα χρησιμοποιηθούν πχ για email, YouTube Vance, Facebook..

Πχ το Facebook από που το κατέβασες ή εφαρμογές γραφείου;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Η αναμονη παραλαβης εφτασε σχεδον στο μηνα.

Υπαρχουν λυσεις για τα παντα, Petal search, MoreApps, APk Pure και απλα εχεις τα παντα χωρις αναγκη για Google Services.

Η τιμη ξεπερασε το 1000ρικο.

 

Το κινητο αξιζει τα 1000 και βαλε.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
Καλησπέρα , βγήκα κάποιο να αγοράσω αλλα είναι απο Φιλιππίνες . Απ οτι ειδα με πιάνει εδω η εγγύηση . Να προχωρήσω στην αγορά η θα εχω κάποιο θεμα στο μέλλον ?
Link to comment
Share on other sites

Θα δώσεις εδώ το serial number κ ότι σου βγάλει αυτό ισχύει.

https://consumer.huawei.com/gr/support/warranty-query/

Με το καλό να αποκτήσεις αυτή την απίθανη συσκευή!

Καλησπέρα , βγήκα κάποιο να αγοράσω αλλα είναι απο Φιλιππίνες . Απ οτι ειδα με πιάνει εδω η εγγύηση . Να προχωρήσω στην αγορά η θα εχω κάποιο θεμα στο μέλλον ?
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα

HUAWEI Mate 40 Pro 8GB+256GB Black Dual Card Open Market Ver. US_CHG

Σειριακός αριθμός:GBB02..............

Αναμενόμενη ημερομηνία λήξης της εγγύησης:2022-05-17

Εύρος εφαρμογής:Philippines

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις εγγύηση Ευρώπη δυστυχώς...

Σου στέλνω p. m.

Το εβαλα

HUAWEI Mate 40 Pro 8GB+256GB Black Dual Card Open Market Ver. US_CHG

Σειριακός αριθμός:GBB02..............

Αναμενόμενη ημερομηνία λήξης της εγγύησης:2022-05-17

Εύρος εφαρμογής:Philippines

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ειναι εκτος Ευρώπης και όπως ειπε και ο φιλος δεν με καλύπτει η εδω αντιπροσωπία αφου μπήκα στην ιδεα εκανα νεα παραγγελία απο Γερμανια :rolleyes:, ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Λογο οτι είδα οι τρόποι να εχεις G......E είναι για ποιο παλαιά έκδοση λειτουργικου:mad: υπάρχει κάποιος ποιο νέος ? Και αν υπάρχει ποιος είναι ο καλυτέρος κατά την γνώμη σας ? :)
Link to comment
Share on other sites

Λογο οτι είδα οι τρόποι να εχεις G......E είναι για ποιο παλαιά έκδοση λειτουργικου:mad: υπάρχει κάποιος ποιο νέος ? Και αν υπάρχει ποιος είναι ο καλυτέρος κατά την γνώμη σας ? .

 

Όλες οι συσκευές θέλουν downgrade λογικά μόνο με dual space.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν θέλει downgrade. Με Gspace όλα δουλεύουν κανονικά...

Όλες οι συσκευές θέλουν downgrade λογικά μόνο με dual space.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν θέλει downgrade. Με Gspace όλα δουλεύουν κανονικά...

 

Στα προηγούμενα μοντέλα της Huawei κάνεις downgrade και περνάς GMS μέσω LZPlay, τα τηλέφωνα γίνονται σχεδόν σαν να βγήκαν από εργοστάσιο με GMS, αυτό στο mate 40 pro δύσκολο να γίνει, με dual space δεν δοκίμασα, αλλά με αυτά που διαβάζω μάλλον είναι μέθοδος με προβλήματα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν μου λείπει τίποτα.

Για τη δική μου χρήση.

Έβαλα το gspace απλά από περιέργεια.

YouTube k gmail που δοκίμασα μέσω gspace παίζουν κανονικά...

 

Στα προηγούμενα μοντέλα της Huawei κάνεις downgrade και περνάς GMS μέσω LZPlay, τα τηλέφωνα γίνονται σχεδόν σαν να βγήκαν από εργοστάσιο με GMS, αυτό στο mate 40 pro δύσκολο να γίνει, με dual space δεν δοκίμασα, αλλά με αυτά που διαβάζω μάλλον είναι μέθοδος με προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρέλαβα και ολα καλα και ολα λειτουργούνε :)

 

Το μονο θεμα που βγήκα ως τωρα ειναι πως δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις στο gt2 pro απο meseger signal gmail.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχος ενος κινεζικου mate 40 pro NOH-AN00 στην εκδοση αυτην εχω βαλει google service δουλευουν κανονικα..τα περνας απο πανω..στην ευρωπαικη εκδοση δεν περνανε.δν προχωραει το lz play(G)οσοι εισαστε με gspace για δοκιμαστε αυτο το βιντεο

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχος ενος κινεζικου mate 40 pro NOH-AN00 στην εκδοση αυτην εχω βαλει google service δουλευουν κανονικα..τα περνας απο πανω..στην ευρωπαικη εκδοση δεν περνανε.δν προχωραει το lz play(G)οσοι εισαστε με gspace για δοκιμαστε αυτο το βιντεο

 

Με ποιόν τρόπο έβαλες GMS, τι εννοείς τα περνάς από πάνω;

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κατά πόσο ισχύουν οι φήμες που ακούγονται, αρκετά συχνά τον τελευταίο καιρό, ότι τα P40/Pro θα πάρουν google services από το φθινόπωρο;

Αντίστοιχα λένε ότι θα τις αφαιρέσουν από τα P30/Pro που ενεργοποιήθηκαν μέσα στο '21.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κατά πόσο ισχύουν οι φήμες που ακούγονται, αρκετά συχνά τον τελευταίο καιρό, ότι τα P40/Pro θα πάρουν google services από το φθινόπωρο;

Αντίστοιχα λένε ότι θα τις αφαιρέσουν από τα P30/Pro που ενεργοποιήθηκαν μέσα στο '21.

Αν πάρει το unban ίσως βάλει Google services στο p40. Στο άλλο δε βγαίνει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...